Serbian flagcirilicalatinica

Kadetkinje

Srbija ponovo nemoća u taj-brejku, sledi borba za 17. mesto

KADETKINJE – XVIII SP 2023.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije izgubila je u poslednjem, 5. kolu XVIII SP 2023. u Osijeku. Bolja od Srbije večeras su bile Sjedinjene Američke Države sa 3:2, po setovima 25:15, 18:25, 25:19, 19:25 i 15:7, posle 116 minuta igre. 

 

Poslednju šnasu koja su imale za prolazak u osminu finala, kadetkinje Srbije, nažalost, nisu iskoristile. Iako je važila su važile za velikog favorita, SAD su danas sa druge strane mreže imale ravnopravnog rivala. Ponovo, po četvrti put u pet utakmica, sreća nije bila na strani Srbije, koja će se u daljem toku takmičenja boriti za 17. mesto.

 

Izjava Mirjane Musulin

 

S obzirom da Nigerija nije došla u Osijek i odustala je od takmičenja, Srbija će imati dva slobodna dana, a ime narednog rivala će naknadno saznati.

Direktne prenose iz Osijeka možete gledati na YouTube kanalu Volleyball World (FIVB) - (https://www.youtube.com/volleyballworld).

Galeriju fotografija sa SP možete pogledati na: https://en.volleyballworld.com/volleyball/competitions/women-u19-world-championship-2023/

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će preostale selekcije igrati u razigravanju za plasman od 17. do 24. mesta. 

KADETKINJE – XVIII SP 2023. – OSIJEK, HRVATSKA I SEGEDIN, MAĐARSKA (1 – 11. AVGUST):

D GRUPA – OSIJEK:

1. KOLO – UTORAK, 1. AVGUST:

SRBIJA – JAPAN          2:3 (23:25, 25:20, 20:25, 25:20, 12:15)

SAD – KOREJA            3:2 (25:21, 19:25, 25:21, 23:25, 15:10)

POLJSKA – MEKSIKO     3:1 (25:11, 25:19, 20:25, 27:25)

2. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

SRBIJA – MEKSIKO      3:0 (25:18, 25:21, 25:17)

SAD – JAPAN               3:0 (25:22, 25:20, 26:24)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:19, 25:23, 25:16)

3. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA      2:3 (13:25, 13:25, 25:22, 25:19, 13:15)

SAD – MEKSIKO          3:0 (25:19, 25:22, 25:20)

JAPAN – KOREJA         3:1 (24:26, 25:18, 25:19, 25:19)

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

SRBIJA – KOREJA        2:3 (25:27, 16:25, 25:13, 25:19, 11:15)

JAPAN – MEKSIKO       3:0 (25:14, 25:11, 25:13)

SAD – POLJSKA           3:1 (23:25, 25:16, 25:22, 25:15)

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

SRBIJA – SAD             2:3 (15:25, 25:18, 19:25, 25:18, 7:15)

KOREJA – MEKSIKO     3:0 (25:16, 25:16, 25:22)

JAPAN – POLJSKA  3:1 (20:25, 25:19, 25:15, 25:21)        

TABELA:

1. USA           5     5     0     15:5        14

2. JPN            5     4     1     12:7       11

3. POL           5     3     2     11:9       8

4. KOR           5     2     3     9:11        7

5. SRB           5     1     4     11:12     6

6. MEX           5     0     5     1:15        0

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će preostale selekcije igrati u razigravanju za plasman od 17. do 24. mesta.

 

B GRUPA – OSIJEK:

NIGERIJA ODUSTALA OD TAKMIČENJA

1. KOLO – UTORAK, 1. AVGUST:

TURSKA – NIGERIJA          3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

HRVATSKA – NEMAČKA      3:0 (25:16, 25:16, 25:22)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – PORTORIKO     3:1 (25:21, 21:25, 25:13, 25:22)

2. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

TURSKA – PORTORIKO      3:0 (25:18, 25:20, 25:16)

HRVATSKA – NIGERIJA      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

NEMAČKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     3:1 (26:24, 15:25, 25:16, 25:23)

3. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       3:0 (25:19, 25:20, 25:15)

HRVATSKA – PORTORIKO   3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:20)

NEMAČKA – NIGERIJA       3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

PORTORIKO – NIGERIJA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

HRVATSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     3:1 (25:21, 25:15, 17:25, 25:19)

TURSKA – NEMAČKA         3:0 (25:11, 25:13, 25:19)

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – NIGERIJA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

PORTORIK – NEMAČKA    3:0 (25:22, 25:22, 25:15)

TURSKA – HRVATSKA        3:0 (25:20, 25:19, 25:18)

TABELA:

1. TUR           5     5     0     15:0       12

2. CRO           5     4     1     12:5       12

3. PRI            5     2     3     8:9         6

4. DOM          5     2     3     8:10        6

5. GER           5     2     3     6:10        6

6. NGA          5     0     5     0:15        0

 

A GRUPA – SEGEDIN:

1. KOLO – UTORAK, 1. AVGUST:

KINA – ARGENTINA      3:0 (25:12, 25:18, 25:20)

MAĐARSKA – ČILE       3:0 (25:17, 25:11, 25:18)

EGIPAT – KAMERUN     3:0 (25:20, 25:13, 25:17)

2. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

EGIPAT – ČILE                  3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

KINA – MAĐARSKA            3:0 (25:22, 25:20, 25:17)

ARGENTINA – KAMERUN    3:0 (15:16, 25:19, 25:12)

3. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

KINA – ČILE                     3:0 (25:18, 25:14, 25:10)

MAĐARSKA – KAMERUN     3:0 (25:17, 25:20, 25:15)

ARGENTINA – EGIPAT       3:0 (32:30, 25:20, 25:18)

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

ARGENTINA – ČILE      3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

MAĐARSKA – EGIPAT   3:2 (20:25, 18:25, 25:23, 25:22, 15:13)

KINA – KAMERUN        3:0 (25:14, 25:12, 25:9)

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

KINA – EGIPAT                 3:0 (25:11, 25:18, 25:14)

ARGENTINA – MAĐARSKA     3:2 (25:20, 25:20, 22:25, 15:25, 15:5)

ČILE – KAMERUN               3:1 (20:25, 25:19, 25:17, 25:15)

TABELA:

1. CHN           5     5     0     15:0        15

2. ARG           5     4     1     12:5        11

3. HUN          5     3     2     11:8       9

4. EGY           5     2     3     8:9         7

5. CHL           5     1     4     3:13        3

6. CMR          5     0     5     1:15        0

 

C GRUPA – SEGEDIN:

1. KOLO – UTORAK, 1. AVGUST:

ITALIJA – BUGARSKA   3:1 (25:15, 25:19, 23:25, 25:9)

BRAZIL – KANADA       3:0 (25:23, 25:11, 25:16)

TAJLAND – PERU         3:0 (25:10, 29:27, 25:9)

2. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

ITALIJA – KANADA      3:0 (25:12, 25:14, 25:19)

BRAZIL – PERU            3:0 (25:13, 25:17, 25:16)

BUGARSKA – TAJLAND  3:0 (25:22, 25:20, 25:20)

3. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

ITALIJA – PERU           3:1 (25:18, 22:25, 25:17, 25:15)

BRAZIL – TAJLAND      3:0 (25:13, 25:21, 25:15)

BUGARSKA – KANADA  3:0 (25:14, 27:25, 25:14)

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

ITALIJA – TAJLAND      3:0 (25:17, 25:17, 25:19)

BUGARSKA – BRAZIL    3:1 (25:12, 25:20, 21:25, 27:25)  

PERU – KANADA          3:2 (25:20, 22:25, 16:25, 25:22, 15:12)

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

ITALIJA – BRAZIL        3:1 (25:27, 26:24, 25:23, 30:28)

TAJLAND – KANADA     3:1 (25:11, 21:25, 25:22, 25:14)

BUGARSKA – PERU      3:0 (25:22, 25:16, 25:19)

TABELA:

1. ITA            5     5     0    15:3        15

2. BUL           5     4     1    13:4        12

3. BRA           5     3     2    11:6        9

4. THA           5     2     3     6:10       6

5. PER           5     1     4     4:14        2

6. CAN           5     0     5     3:15        1

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će preostale selekcije igrati u razigravanju za plasman od 17. do 24. mesta.

 

PONEDELJAK, 7. AVGUST:

OSMINA FINALA:

OSIJEK:

SAD (D 1) – DOMINIKANSKA REPUBLIKA (B 4)         12.00

TURSKA (B 1) – KOREJA (D 4)         15.00

HRVATSKA (B 2) – POLJSKA (D 3)         18.00

JAPAN (D 2) – PORTORIKO (B 3)         21.00

SEGEDIN:

KINA (A 1) – TAJLAND (C 4)         12.05.

ITALIJA (C 1) – EGIPAT (A 4)         15.05

ARGENTINA (A 2) – BRAZIL (C 3)         18.05

BUGARSKA (C 2) – MAĐARSKA (A 3)         21.05

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. DO 24. MESTA:

OSIJEK:

NEMAČKA (B 5) – MEKSIKO (D 6)         17.00

SRBIJA (D 5) – NIGERIJA (B 6)         3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

SEGEDIN:

ČILE (A 5) – KANADA (C 6)         17.05

PERU (C 5) – KAMERUN (A 6)         20.05

 

SREDA, 9. AVGUST:

OSIJEK:

ČETVRTFINALE:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. DO 20. MESTA:

SEGEDIN:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 21. DO 24. MESTA:

ČETVRTAK, 10. AVGUST:

OSIJEK:

POLUFINALE:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

MEČ ZA 17. MESTO:

MEČ ZA 19. MESTO:

SEGEDIN:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

MEČ ZA 21. MESTO:

MEČ ZA 23. MESTO:

 

PETAK, 11. AVGUST:

OSIJEK:

FINALE:

MEČ ZA 3. MESTO:

MEČ ZA 5. MESTO:

MEČ ZA 7. MESTO:

SEGEDIN:

MEČ ZA 9. MESTO:

MEČ ZA 11. MESTO:

MEČ ZA 13. MESTO:

MEČ ZA 15. MESTO:

 

Kadetkinje Srbije (Srbije i Crne Gore) igrale su osam puta na do sada odigranih XVII SP. Na svom prvom učešću u Poljskoj 2003. godine zauzeto je deveto mesto. U Meksiku 2007, Srbija je bila četvrta, 2009. u Tajlandu kadetkinje Srbije su zauzele drugo mesto i osvojile srebrnu medalju, a 2011. u Turskoj su zauzele treće mesto i osvojile bronzanu medalju. Na SP 2013. odigranom u Tajlandu, kadetkinje Srbije su zauzele šesto mesto, na SP 2015. u Peruu peto mesto, na SP 2017. u Argentini 13. mesto, a na SP 2021. u Meksiku 4. mesto. Na osam odigranih šampionata odigrale su 60 utakmice i ostvarile 41 pobedu, uz 19 poraza i set količnik 141:67, odnosno 66,66 odsto pobeda.

 

  • avgust 6, 2023
  • 700
Објављено у Kadetkinje
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga