Serbian flagcirilicalatinica

Kadeti

Kadeti bolji od Bugarske posle preokreta

KADETI – XV EP 2022.

Muška kadetska reprezentacija Srbije zabeležila je treću pobedu na turniru Zonske, I runde kvalifikacija za XV EP 2022. u Sofiji. Srbija je večeras u 4. kolu savladala Bugarsku sa 3:2, po setovima 19:25, 25:27, 26:24, 25:20 i 15:10, posle 128 minuta igre.

kik2

kik10

kik6

Savladali su izabranici Boška Mačužića domaćina turnira, iako su imali dva seta minusa. Ponovo su kadeti Srbije loše počeli meč i delovali dekoncentrisano, ali su na kraju ipak slavili. Na žalost, ova pobeda najverovatnije neće biti dovoljna za plasman na prvenstvo Evrope, pa će kadeti Srbije to pokušati da ostvare u II rundi kvalifikacija u aprilu.

kik12

Posle lako izgubljenog prvog seta, Srbija je zaigrala bolje u drugom i u finišu stigla do dve set lopte (24:23 i 25:24). Bugarska je uspela potom da preokrene rezultat i iskoristi svoju prvu set loptu za konačnih 27:25 za vođstvo od 2:0. u trećem setu je Srbija dominirala do finiša i stigla do dve vezane set lopte – 24:22. Bugari su uspeli da izjednače, ali je Srbija realizovala treću set loptu za 26:24 i smanjila prednost Bugarske na 2:1 u setovima. Od početka četvrtog seta Srbija je imala rezultatsku prednost i na kraju je bilo 25:20 za izjednačenje na 2:2 u setovima. Povela je Srbija u petom setu sa 5:0, pa 9:3 i 13:8, a na kraju je bilo 15:10 za pobedu od 3:2.

kik11

Izjava Boška Mačužića

Izjava Nikole Brborića

Kadeti Srbije se sutra vraćaju iz Bugarske.

Plasman na EP iz Zonske, I runde kvalifikacija u konkurenciji kadeta do sada su izborili Poljska (EEVZA), Slovenija (MEVZA), Finska (NEVZA) i Belgija (WEVZA).

KADETI – XV EP 2022. – ZONSKA, I RUNDA KVALIFIKACIJA – SOFIJA, BUGARSKA (12 – 16. JANUAR) – TEHNIČKI DELEGAT BVA: SLAVIŠA PEROVIĆ (SRBIJA):