Serbian flagcirilicalatinica

Kadeti

Kadeti Srbije krenuli put Argentine – Mačužić objavio spisak

KADETI – XVIII SP 2023.

Muška kadetska reprezentacija Srbije (do 19 godina, rođeni 2005. i mlađi) otputovala je danas u San Huan, u Argentini, letovima preko Amsterdama i Buenos Ajresa, gde će igrati na XVIII SP 2023, od 2. do 11. avgusta. Boško Mačužić, prvi trener kadeta Srbije, saopštio je spisak igrača (12), koji su otputovali u Argentinu.

 

Na spisku su:

TEHNIČARI: MATIJA MILANOVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD) I DANILO VESELIĆ (PARTIZAN).

KOREKTORI: LUKA STEPANOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), LUKA MAĆEŠIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), NIKOLA STANOJEVIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC).

LIBERO: VUK NEDIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD).

BLOKERI: PETAR ALEKSIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), DANILO ANTIĆ (NIŠ) I STEFAN DAKIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD).

PRIMAČI: IGNJAT DOPUĐ (PARTIZAN), NIKOLA BRBORIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD) I ALEKSA STAROVIĆ (CRVENA ZVEZDA).

 

Muška kadetska reprezentacija Srbije odigraće prvi meč u A grupi protiv Egipta 2. avgusta od 23.00 časa po našem vremenu. Kadeti Srbije će u 2. kolu, igrati protiv Argentine u petak, 4. avgusta od 2. časa po našem vremenu. Rival Srbije u 3. kolu, 4. avgusta, biće Kostarika od 23.00 časa po našem vremenu. Kadeti Srbije će posle slobodnog dana u poslednjem, 5. kolu, 6. avgusta, igrati protiv SAD od 23.00 časa po našem vremenu.

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će petoplasirane selekcije igrati po jednokružnom sistemu u grupi za plasman od 17. do 20. mesta.

U C grupi će igrati Iran, Nigerija, Kolumbija, Portoriko i Koreja.

U B grupu su svrstani Bugarska, Indija Japan, Francuska i Slovenija, a u D grupu Italija, Brazil, Belgija, Meksiko i Čile.

Utakmice na SP kadeta odigraće se u dvoranama „Aldo Kantoni“ (5440) i „La Superiora“ (2012) u San Huanu.

 

KADETI – XVIII SP 2023. – SAN HUAN, ARGENTINA (2 – 11. AVGUST):

A GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

SRBIJA – EGIPAT   18.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 23.00 ČASA PO NAŠEM VREMENU

ARGENTINA – KOSTARIKA  21.00 (ČETVRTAK U 2.00)

 

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

SRBIJA – ARGENTINA   21.00 (PETAK U 2.00)

SAD – KOSTARIKA      18.00 (23.00)

 

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

SRBIJA – KOSTARIKA   18.00 (23.00)

SAD – EGIPAT             21.00 (SUBOTA U 2.00)

 

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

SRBIJA SLOBODNA.

EGIPAT – KOSTARIKA  18.00 (23.00)

ARGENTINA – SAD      21.00 (NEDELJA U 2.00)

 

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

SRBIJA – SAD            18.00 (23.00)

ARGENTINA – EGIPAT  21.00 (PONEDELJAK U 2.00)

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će petoplasirane selekcije igrati po jednokružnom sistemu u grupi za plasman od 17. do 20. mesta.

 

C GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

PORTORIKO – NIGERIJA     11.00 (16.00)

IRAN – KOREJA                 14.00 (19.00)

 

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

KOLUMBIJA – KOREJA  11.00 (16.00)

IRAN – PORTORIKO      14.00 (19.00)

 

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

PORTORIKO – KOREJA       11.00 (16.00)

KOLUMBIJA – NIGERIJA     14.00 (19.00)

 

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

KOREJA – NIGERIJA     11.00 (16.00)

IRAN – KOLUMBIJA      14.00 (19.00)

 

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

KOLUMBIJA – PORTORIKO  11.00 (16.00)

IRAN – NIGERIJA              14.00 (19.00)

B GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

FRANCUSKA – INDIJA        11.00 (16.00)

BUGARSKA – SLOVENIJA    14.00 (19.00)

 

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

SLOVENIJA – JAPAN          11.00 (16.00)

BUGARSKA – FRANCUSKA  14.00 (19.00)

 

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

SLOVENIJA – FRANCUSKA  11.00 (16.00)

INDIJA – JAPAN                14.00 (19.00)

 

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

SLOVENIJA – INDIJA    11.00 (16.00)

BUGARSKA – JAPAN     14.00 (19.00)

 

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

FRANCUSKA – JAPAN   11.00 (16.00)

BUGARSKA – INDIJA    14.00 (19.00)

D GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

BRAZIL – MEKSIKO      17.00 (22.00)

ITALIJA – ČILE           20.00 (ČETVRTAK U 1.00)

 

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

BELGIJA – ČILE           17.00 (22.00)

ITALIJA – MEKSIKO      20.00 (PETAK U 1.00)

 

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

MEKSIKO – ČILE         17.00 (22.00)

BRAZIL – BELGIJA       20.00 (SUBOTA U 1.00)

 

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

BRAZIL – ČILE       17.00 (22.00)

ITALIJA – BELGIJA  20.00 (NEDELJA U 1.00)

 

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

BELGIJA – MEKSIKO    17.00 (22.00)

ITALIJA – BRAZIL   20.00 (PONEDELJAK U 1.00)

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će petoplasirane selekcije igrati po jednokružnom sistemu u grupi za plasman od 17. do 20. mesta.

 

UTORAK, 8. AVGUST:

OSMINA FINALA:

DVORANA „ALDO KANTONI“:

A 2 – C 3         12.00 (17.00)

C 1 – A 4         15.00 (20.00)

C 2 – A 3         18.00 (23.00)

A 1 – C 4         21.00 (SREDA U 2.00)

 

DVORANA „LA SUPERIORA“:

D 2 – B 3         12.00 (17.00)

B 1 – D 4         15.00 (20.00)

B 2 – D 3         18.00 (23.00)

D 1 – B 4         21.00 (SREDA U 2.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. DO 20. MESTA (A 5, B 5, C 5, D 5):

1. KOLO – UTORAK, 8. AVGUST:

DVORANA „ALDO KANTONI“:

A 5 – C 5         9.00 (14.00)

DVORANA „LA SUPERIORA“:

B 5 – D 5         9.00 (14.00)

 

2. KOLO – SREDA, 9. AVGUST:

DVORANA „ALDO KANTONI“:

A 5 – D 5         9.00 (14.00)

DVORANA „LA SUPERIORA“:

B 5 – C 5         9.00 (14.00)

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 10. AVGUST:

DVORANA „ALDO KANTONI“:

A 5 – B 5         9.00 (14.00)

DVORANA „LA SUPERIORA“:

C 5 – D 5         9.00 (14.00)

 

SREDA, 9. AVGUST:

ČETVRTFINALE:

TERMINI SU 12.00 (17.00), 15.00 (20.00), 18.00 (23.00) I 21.00 (ČETVRTAK U 2.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA:

TERMINI SU 12.00 (17.00), 15.00 (20.00), 18.00 (23.00) I 21.00 (ČETVRTAK U 2.00)

 

ČETVRTAK, 10. AVGUST:

POLUFINALE:

TERMINI SU 18.00 (23.00) I 21.00 (PETAK U 2.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

TERMINI SU 12.00 (17.00) I 15.00 (20.00).

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

TERMINI SU 18.00 (23.00) I 21.00 (PETAK U 2.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

TERMINI SU 12.00 (17.00) I 15.00 (20.00).

 

PETAK, 11. AVGUST:

FINALE:                      20.00 (SUBOTA U 1.00)

MEČ ZA 3. MESTO:      17.00 (22.00)

MEČ ZA 5. MESTO:      14.00 (19.00)

MEČ ZA 7. MESTO:      11.00 (16.00)

MEČ ZA 9. MESTO:      19.00 (0.00)

MEČ ZA 11. MESTO:     16.00 (21.00)

MEČ ZA 13. MESTO:     13.00 (18.00)

MEČ ZA 15. MESTO:     10.00 (15.00)

 

Muška kadetska reprezentacija Srbije je samo dva puta igrala na do sada odigranih XVII SP i osvojila dve zlatne medalje, 2009. u Jezolu i 2011. u Baija Blanki. Odigrali su kadeti Srbije 16 utakmica, ostvarili 13 pobeda, uz 3 poraza i set količnik 42:21.

 

  • jul 30, 2023
  • 1386
Објављено у Kadeti
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniori u Rosariju – u četvrtak i petak protiv Argentine Seniori u Rosariju – u četvrtak i petak protiv Argentine

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije završila je prvu sedmicu VI Lige nacija 2024. sa skorom od jedne pobede i tri poraza. Seniori Srbije će pauzu između dve sedmice provesti u Rosariju, u Argentini. U planu su dve utakmice sa Argentinonm u dvorani “Njuels Old Bojs” (7500), koje će se odigrati u četvrtak i petak, 30. i 31. maja.

  • Hrabra borba Srbije nagrađena osvojenim setom Hrabra borba Srbije nagrađena osvojenim setom

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije poražena je u prvom meču druge sedmice VI Lige nacija 2024. u Arlingtonu. Poljska je večeras po našem vremenu pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:16, 23:25, 25:18 i 25:22, posle 103 minuta igre.

  • Seniorke Srbije otvaraju turnir u Anahajmu protiv Poljske (utorak, 23.00 – TV SK 1) Seniorke Srbije otvaraju turnir u Anahajmu protiv Poljske (utorak, 23.00 – TV SK 1)

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije juče je stigla u Arlington iz Anahajma. Posle kratkih priprema u trening centru Odbojkaške federacije SAD, seniorke Srbije će igrati na otvaranju turnira druge sedmice VI Lige nacija 2024. protiv Poljske sutra (utorak, 28. maj) od 23.00 časa po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga