Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Srbija drugi put u finalu Svetskog prvenstva!!! (nedelja, 17.30)

JUNIORKE – XXI SP 2021.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije igraće u finalu XXI SP 2021. u Roterdamu. Juniorke Srbije će se drugi put u istoriji, a prvi put posle 2005. boriti za titulu svetskog prvaka. Srbija je večeras u Roterdamu, u drugom polufinalu, savladala Holandiju sa 3:1, po setovima 25:21, 17:25, 25:23 i 28:26, posle 122 minuta igre. Srbija će sutra u finalu igrati protiv Italije od 17.30 časova. U prvom polufinalu, Italija je pobedila Rusiju sa 3:0 (25:22, 29:27, 25:23).

jes36

Izabranice Vladimira Vasovića boriće se za svetsku titulu u Roterdamu! Igrale su juniorke Srbije odlično tokom čitavog toka Svetskog prvenstva, pa će Srbija posle 16 godina ponovo biti akter poslednjeg meča na SP.

Juniorke Srbije su odlično počele meč i imale prednost tokom čitavog prvog seta, koji su dobile sa 25:21. Uzvratile su Holanđanke na isti način u drugom setu, pa nisu pomogle ni ismene Vladimira Vasovića. Holandija je drugi set dobila sa 25:17 i izjednačila na 1:1. U trećem setu je viđena repriza prvog seta, pošto je Srbija bila dominantna tokom većeg dela seta, ali je Holandija pripretila u završnici i smanjila vođstvo Srbije na 22:21, a zatim izjednačila na 23:23. Branka Tica je Srbiji donela set loptu – 24:23, a Isidora Kockarević realizovala napad za konačnih 25:23 i prednost Srbije od 2:1. U četvrtom setu se od starta vodila izjednačena borba, da bi Holandija sredinom seta povela sa 10:8, a posle tajm – auta Srbije sa 11:8. Izjednačila je Srbija na 12:12, a potom je usledio period igre poen za poen. Povela je Holandija sa 15:13, a Srbija serijom od 6:0, uz sjajne servise Minje Osmajić, preokrenula na 19:15. Odlično su igrale izabranice Vladimira Vasovića i povele sa 21:16, ali je Holandija smanjila na 21:19, pa je Vasović bio prinuđen da zatraži tajm – aut. Kockarevićeva je smečom povisila na 22:19, a zatim asom na 23:19. Smanjila je Holandija na 23:20, a Uzelac donela Srbiji meč loptu za finale – 24:20. Holandija je izjednačila na 24:24, a zatim i povela sa 25:24 posle serije 5:0! Pogrešile su Holanađanke na servisu za 25:25, a zatim je Uzelac donela Srbiji petu meč loptu – 26:25. Izjednačila je Holandija (26:26), a Uzelac donosi 27:26, šestu meč loptu, koju je Srbija realizovala blokom za konačnih 28:26 i trijumf od 3:1 vredan finala Svetskog prvenstva.

Izjava Vladimira Vasovića

Izjava Isidore Kockarević

Izjava Jovane Cvetković

FIVB na svom YouTube kanalu prenosi sve mečeve XXI SP 2021. Linkove možete pronaći na https://en.volleyballworld.com/volleyball/competitions/w-u20-2021/schedule/

JUNIORKE – XXI SP 2021. – ROTERDAM (HOLANDIJA) I KORTRAJK (BELGIJA):

SUBOTA, 17. JUL:

ROTERDAM:

POLUFINALE:

SRBIJA – HOLANDIJA   3:1 (25:21, 17:25, 25:23, 28:26)

ITALIJA – RUSIJA        3:0 (25:22, 29:27, 25:23)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

POLJSKA – BRAZIL       3:0 (25:15, 26:24, 25:15)

KORTRAJK:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

TURSKA – EGIPAT       3:1 (24:26, 25:15, 25:15, 25:20)

BELORUSIJA – ARGENTINA      3:0 (25:15, 25:17, 25:15)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

TAJLAND – PORTORIKO      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

BELGIJA – RUANDA      3:0 (25:14, 25:13, 25:13)