Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Juniorke Srbije u F četvrtfinalnoj grupi sa Dominikanskom Republikom, Italijom i Poljskom

JUNIORKE – XXI SP 2021.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije zauzela je prvo mesto u B grupi na XXI SP 2021. Juniorke Srbije će u F četvrtfinalnoj grupi igrati u Krotrajku sa Dominikanskom Republikom, Italijom i Poljskom. U E grupi, u Roterdamu, igraće Holandija, Brazil, SAD i Rusija. Utakmice će se igrati od 13. do 15. jula, a po dve ekipe će izboriti plasman u polufinale.

jes1

Raspored utakmica će biti objavljen u ponedeljak, 12. jula.

FIVB na svom YouTube kanalu prenosi sve mečeve XXI SP 2021. Linkove možete pronaći na https://en.volleyballworld.com/volleyball/competitions/w-u20-2021/schedule/

JUNIORKE – XXI SP 2021. – ROTERDAM (HOLANDIJA) I KORTRAJK (BELGIJA):

B GRUPA – KORTRAJK:

1. KOLO – PETAK, 9. JUL:

SRBIJA – BELGIJA       3:0 (25:17, 25:10, 25:15)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – PORTORIKO     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUL:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:0 (25:18, 25:20, 25:17)

BELGIJA – PORTORIKO      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUL:

SRBIJA – PORTORIKO  3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – BELGIJA      3:0 (25:19, 25:21, 25:17)

TABELA:

1. SRB       3    3    0    9:0      9

2. DOM      3    2    1    6:3      6

3. BEL       3    1    2    3:6      3

4. PUR       3    0    3    0:9      0

 

D GRUPA – KORTRAJK:

1. KOLO – PETAK, 9. JUL:

POLJSKA – BELORUSIJA          3:0 (25:14, 25:19, 25:17)

ITALIJA – EGIPAT        3:0 (25:15, 25:19, 25:15)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUL:

ITALIJA – POLJSKA      3:1 (25:16, 10:25, 25:21, 25:9)

BELORUSIJA – EGIPAT  3:2 (25:23, 24:26, 25:21, 15:25, 17:15)

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUL:

ITALIJA – BELORUSIJA 3:0 (25:23, 25:17, 25:21)

POLJSKA – EGIPAT      3:0 (25:11, 25:23, 25:17)

TABELA:

1. ITA        3    3    0    9:1      9

2. POL       3    2    1    7:3      6

3. BLR       3    1    2    3:8      2

4. EGY       3    0    3    2:9      1

 

A GRUPA – ROTERDAM:

1. KOLO – PETAK, 9. JUL:

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (26:24, 26:24, 26:24)

HOLANDIJA – RUANDA 3:0 (25:6, 25:5, 25:6)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUL:

BRAZIL – RUANDA       3:0 (25:10, 25:15, 25:2)

HOLANDIJA – ARGENTINA       3:0 (25:18, 25:21, 25:22)

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUL:

ARGENTINA – RUANDA 3:0 (25:18, 25:10, 25:14)

HOLANDIJA – BRAZIL   3:1 (22:25, 25:21, 25:16, 27:25)

TABELA:

1. NED       3    3    0    9:1      9

2. BRA       3    2    1    7:3      6

3. ARG       3    1    2    3:6      3

4. RWA      3    0    3    0:9      0

 

C GRUPA – ROTERDAM:

1. KOLO – PETAK, 9. JUL:

TURSKA – TAJLAND      3:0 (25:20, 25:18, 25:19)

SAD – RUSIJA  3:1 (25:20, 23:25, 25:14, 25:17)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUL:

SAD – TAJLAND           3:0 (25:15, 25:8, 25:13)

RUSIJA – TURSKA       3:1 (25:23, 21:25, 25:19, 25:17)

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUL:

RUSIJA – TAJLAND      3:0 (25:23, 25:20, 25:16)

SAD – TURSKA            3:0 (25:18, 27:25, 25:22)

TABELA:

1. USA       3    3    0    9:1      9

2. RUS       3    2    1    7:4      6

3. TUR       3    1    2    4:6      3

4. THA       3    0    3    0:9      0

 

Plasman u četvrtfinalne grupe izborile su po dve prvoplasirane selekcije iz sve 4 grupe, s tim što će ekipe iz A i C grupe formirati E četvrtfinalnu grupu, a selekcije iz B i D grupe F četvrtfinalnu grupu.

Preostale reprezentacije će po istom principu igrati u grupama za plasman od 9. do 16. mesta.

 

F ČETVRTFINALNA GRUPA (SRBIJA (B 1), DOMINIKANSKA REPUBLIKA (B 2), ITALIJA (D 1), POLJSKA (D 2)) – KORTRAJK:

1. KOLO – UTORAK, 13. JUL:

F 1 – F 4    13.00

F 2 – F 3    18.00

2. KOLO – SREDA, 14. JUL:

F 3 – F 4    13.00

F 1 – F 2    18.00

3. KOLO – ČETVRTAK, 15. JUL:

F 2 – F 4    13.00

F 1 – F 3    18.00

 

E ČETVRTFINALNA GRUPA (HOLANDIJA (A 1), BRAZIL (A 2), SAD (C 1), RUSIJA (C 2)) – ROTERDAM: TERMINI SU 14.30 I 17.30

1. KOLO – UTORAK, 13. JUL:

E 1 – E 4

E 2 – E 3

2. KOLO – SREDA, 14. JUL:

E 3 – E 4

E 1 – E 2

3. KOLO – ČETVRTAK, 15. JUL:

E 2 – E 4

E 1 – E 3

 

Plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije iz obe grupe.

 

GRUPE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA:

G GRUPA (ARGENTINA (A 3), RUANDA (A 4), TURSKA (C 3), TAJLAND (C 4)) – ROTERDAM: TERMINI SU 15.30 I 18.3O

1. KOLO – UTORAK, 13. JUL:

G 1 – G 4

G 2 – G 3

2. KOLO – SREDA, 14. JUL:

G 3 – G 4

G 1 – G 2

3. KOLO – ČETVRTAK, 15. JUL:

G 2 – G 4

G 1 – G 3

 

H GRUPA (BELGIJA (B 3), PORTORIKO (B 4), D 3, EGIPAT (D 4)) – KORTRAJK:

1. KOLO – UTORAK, 13. JUL:

H 1 – H 4        15.30

H 2 – H 3        20.30

2. KOLO – SREDA, 14. JUL:

H 3 – H 4         15.30

H 1 – H 2         20.30

3. KOLO – ČETVRTAK, 15. JUL:

H 2 – H 4         15.30

H 1 – H 3         20.30

 

SUBOTA, 17. JUL:

ROTERDAM (SATNICA ĆE NAKNADNO BITI SAOPŠTENA):

POLUFINALE:

F 1 – E 2

E 1 – F 2

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

E 3 – F 4

F 3 – E 4

 

KORTRAJK:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

H 1 – G 2   18.00

G 1 – H 2   20.30

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

G 3 – H 4         13.00

H 3 – G 4         15.30

 

NEDELJA, 18. JUL:

ROTERDAM (SATNICA ĆE NAKNADNO BITI SAOPŠTENA):

FINALE:

MEČ ZA TREĆE MESTO:

MEČ ZA PETO MESTO:

MEČ ZA SEDMO MESTO:

 

KORTRAJK:

MEČ ZA 9. MESTO:           20.30

MEČ ZA 11. MESTO:          18.00

MEČ ZA 13. MESTO:          15.30

MEČ ZA 15. MESTO:          13.00

Juniorke Srbije (SCG, YUG) igrale su na osam SP: 1997. u Gdanjsku (deveto mesto), 1999. u Saskatunu (deveto mesto), 2005. u Ankari (drugo mesto, srebrna medalja), 2011. u Limi (13. mesto), 2013. u Brnu (sedmo mesto), 2015. u Portoriku (peto mesto), 2017. u Meksiku (deseto mesto) i 2019. u Meksiku (deveto mesto).

Juniorke su odigrale ukupno 55 utakmica i ostvarile 31 pobedu i 24 poraza, uz set količnik 112:95.

jes

  • jul 11, 2021
  • 844
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga