Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Vasović odredio sastav za SP – Srbija sa Belgijom, Dominikanskom Republikom i Portorikom

JUNIORKE – XXI SP 2021.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije igraće u B grupi XXI SP 2021. u Kortrajku sa Belgijom, Dominikanskom Republikom i Portorikom, saopštio je danas FIVB. Restriktivne mere zbog virusa Kovid 19 u Belgiji primorale su Svetsku odbojkašku federaciju da promeni sastave grupa na XXI SP 2021. u konkurenciji juniorki, igračice do 20 godina (2002. i mlađe), koje će se odigrati od 9. do 18. jula u Roterdamu, u Holandiji i Kortrajku u Belgiji. Juniorke Srbije u sredu, 7. jula putuju u Belgiju, a Vladimir Vasović, prvi trener juniorki Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati na Svetskom prvenstvu.

bp

Na spisku su:

TEHNIČARI: ANDREA TIŠMA (PARTIZAN SOKER) I NINA MANDOVIĆ (TENT, OBRENOVAC).

KOREKTOR: VANJA SAVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA).

LIBERA: BOJANA GOČANIN (TENT, OBRENOVAC) I STEFANA PAKIĆ (TENT, OBRENOVAC).

BLOKERI: HENA KURTAGIĆ (TENT, OBRENOVAC), ANA MALEŠEVIĆ (TENT, OBRENOVAC) I MINJA OSMAJIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA).

PRIMAČI: JOVANA CVETKOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), ALEKSANDRA UZELAC (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), ISIDORA KOCAKREVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA) I BRANKA TICA (JEDINSTVO, STARA PAZOVA).

U D grupi u Kortrajku igraće Italija, Poljska, Belorusija i Egipat. U Roterdamu, u A grupi igraće Holandija, Brazil, Argentina i Ruanda, a u C grupi Turska, Rusija, SAD i Tajland.

XXI SP 2021. u konkurenciji juniorki, igračice do 20 godina (2002. i mlađe), odigraće se od od 9. do 18. jula u Roterdamu, u Holandiji i Kortrajku u Belgiji.

Po dve prvoplasirane selekcije iz sve 4 grupe formiraće 2 četvrtfinalne grupe, s tim što će u F četvrtfinalnoj grupi igrati reprezentacije iz B i D grupe, a u E grupi selekcije iz A i C grupe.

U Kortrajku će suditi Stanislava Simić iz Srbije, Maisa Hašem iz Sirije, Mišel Lori Prejter iz SAD, Đani Ernandes Nava iz Meksika, Roj Goren iz Izraela, Mihajlo Medvid iz Ukrajine, Nikolas Kasado iz Argentine i Metju van Ralte iz Kanade.

Zorica Bjelić je delegirana za sudijskog delegata FIVB u Roterdamu gde će suditi Marta Klemens Ekike iz Kameruna, Kristina Gamara Rivarola iz Paragvaja, Mari – Katrin Bulanžer iz Belgije, Čing Đu Čung iz Kineskog Tajpeha, Jerg Kelenberg iz Nemačke, Ivan Kardoso iz Brazila, Nestor Mateo Peres Bjenvenido iz Dominikanske Republike i Alireza Garib iz Irana.

 

JUNIORKE – XXI SP 2021. – ROTERDAM (HOLANDIJA) I KORTRAJK (BELGIJA):

B GRUPA – KORTRAJK:

1. KOLO – PETAK, 9. JUL:

SRBIJA – BELGIJA            18.00

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – PORTORIKO     13.00

 

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUL:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       13.00

BELGIJA – PORTORIKO      18.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUL:

SRBIJA – PORTORIKO  13.00

BELGIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      18.00

 

D GRUPA – KORTRAJK:

1. KOLO – PETAK, 9. JUL:

POLJSKA – BELORUSIJA     15.30

ITALIJA – EGIPAT             20.30

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUL:

ITALIJA – POLJSKA      15.30

BELORUSIJA – EGIPAT  20.30

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUL:

ITALIJA – BELORUSIJA 15.30

POLJSKA – EGIPAT      20.30

 

A GRUPA – ROTERDAM:

1. KOLO – PETAK, 9. JUL:

BRAZIL – ARGENTINA       14.30

HOLANDIJA – RUANDA      17.30

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUL:

BRAZIL – RUANDA            14.30

HOLANDIJA – ARGENTINA  17.30

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUL:

ARGENTINA – RUANDA      14.30

HOLANDIJA – BRAZIL        17.30

 

C GRUPA – ROTERDAM:

1. KOLO – PETAK, 9. JUL:

TURSKA – TAJLAND      15.30

RUSIJA – SAD             18.30

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUL:

SAD – TAJLAND           15.30

TURSKA – RUSIJA       18.30

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUL:

RUSIJA – TAJLAND      15.30

TURSKA – SAD            18.30

 

Plasman u četvrtfinalne grupe izboriće po dve prvoplasirane selekcije iz sve 4 grupe, s tim što će ekipe iz A i C grupe formirati E četvrtfinalnu grupu, a selekcije iz B i D grupe F četvrtfinalnu grupu.

Preostale reprezentacije će po istom principu igrati u grupama za plasman od 9. do 16. mesta.

 

F ČETVRTFINALNA GRUPA (B 1, B 2, D 1, D 2) – KORTRAJK:

1. KOLO – UTORAK, 13. JUL:

F 1 – F 4    13.00

F 2 – F 3    18.00

2. KOLO – SREDA, 14. JUL:

F 3 – F 4    13.00

F 1 – F 2    18.00

3. KOLO – ČETVRTAK, 15. JUL:

F 2 – F 4    13.00

F 1 – F 3    18.00

 

E ČETVRTFINALNA GRUPA (A 1, A 2, C 1, C 2) – ROTERDAM: TERMINI SU 14.30 I 17.30

1. KOLO – UTORAK, 13. JUL:

E 1 – E 4

E 2 – E 3

2. KOLO – SREDA, 14. JUL:

E 3 – E 4

E 1 – E 2

3. KOLO – ČETVRTAK, 15. JUL:

E 2 – E 4

E 1 – E 3

Plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije iz obe grupe.

 

GRUPE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA:

G GRUPA (A 3, A 4, C 3, C 4) – ROTERDAM: TERMINI SU 15.30 I 18.3O

1. KOLO – UTORAK, 13. JUL:

G 1 – G 4

G 2 – G 3

2. KOLO – SREDA, 14. JUL:

G 3 – G 4

G 1 – G 2

3. KOLO – ČETVRTAK, 15. JUL:

G 2 – G 4

G 1 – G 3

 

H GRUPA (B 3, B 4, D 3, D 4) – KORTRAJK:

1. KOLO – UTORAK, 13. JUL:

H 1 – H 4        15.30

H 2 – H 3        20.30

2. KOLO – SREDA, 14. JUL:

H 3 – H 4         15.30

H 1 – H 2         20.30

3. KOLO – ČETVRTAK, 15. JUL:

H 2 – H 4         15.30

H 1 – H 3         20.30

 

SUBOTA, 17. JUL:

ROTERDAM (SATNICA ĆE NAKNADNO BITI SAOPŠTENA):

POLUFINALE:

F 1 – E 2

E 1 – F 2

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

E 3 – F 4

F 3 – E 4

 

KORTRAJK:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

H 1 – G 2   18.00

G 1 – H 2   20.30

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

G 3 – H 4         13.00

H 3 – G 4         15.30

 

NEDELJA, 18. JUL:

ROTERDAM (SATNICA ĆE NAKNADNO BITI SAOPŠTENA):

FINALE:

MEČ ZA TREĆE MESTO:

MEČ ZA PETO MESTO:

MEČ ZA SEDMO MESTO:

 

KORTRAJK:

MEČ ZA 9. MESTO:            20.30

MEČ ZA 11. MESTO:          18.00

MEČ ZA 13. MESTO:          15.30

MEČ ZA 15. MESTO:          13.00

 

Juniorke Srbije (SCG, YUG) igrale su na osam SP: 1997. u Gdanjsku (deveto mesto), 1999. u Saskatunu (deveto mesto), 2005. u Ankari (drugo mesto, srebrna medalja), 2011. u Limi (13. mesto), 2013. u Brnu (sedmo mesto), 2015. u Portoriku (peto mesto), 2017. u Meksiku (deseto mesto) i 2019. u Meksiku (deveto mesto).

Juniorke su odigrale ukupno 55 utakmica i ostvarile 31 pobedu i 24 poraza, uz set količnik 112:95.

jes

  • jul 6, 2021
  • 1026
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(2 Гласова)

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga