Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom

JUNIORKE – XXIX EP 2024.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) odigraće prvu utakmicu na XXIX EP 2024. u B grupi u Dablinu protiv Ukrajine u ponedeljak, 5. avgusta od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 6. avgusta igrati protiv Poljske od 15.30 časova po našem vremenu, a u 3. kolu B grupe, u sredu, 7. avgusta protiv Italije od 20.30 časova po našem vremenu. Posle prvog slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu, u petak, 9. avgusta igrati protiv Portugalije od 18.00 časova po našem vremenu, a u 5. kolu, u subotu, 10. avgusta protiv Finske od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će posle drugog slobodnog dana u 6. kolu, u ponedeljak, 12. avgusta igrati protiv Irske od 18.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 7. kolu u utorak, 13. avgusta protiv Češke od 15.30 časova po našem vremenu.

 

jvb17

 

Plasman u polufinale, koje će se odigrati u Sofiji, izboriće dve prvoplasirane reprezentacije.

U A grupi u Sofiji igraće Bugarska, Turska, Hrvatska, Holandija, Slovenija, Španija, Belgija i Švedska.

XXIX EP 2024. u konkurenciji juniorki (do 20, 2005. i mlađe), odigraće se u Sofiji u Bugarskoj i u Dablinu, u Irskoj od 5. do 17. avgusta.

Polufinalni mečevi, kao i utakmice za plasman odigraće se u Sofiji, u Bugarskoj.

 

JUNIORKE – XXIX EP 2024. – SOFIJA, BUGARSKA I DABLIN, IRSKA (5 – 17. AVGUST):

B GRUPA – DABLIN:

1. KOLO – PONEDELJAK, 5. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA     12.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 13.00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU

ITALIJA – ČEŠKA         14.30 (15.30)

PORTUGALIJA – IRSKA 17.00 (18.00)

POLJSKA – FINSKA      19.30 (20.30)

 

2. KOLO – UTORAK, 6. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA            14.30 (15.30)

ITALIJA – PORTUGALIJA     12.00 (13.00)

ČEŠKA – FINSKA               17.00 (18.00)

UKRAJINA – IRSKA            19.30 (20.30)

 

3. KOLO – SREDA, 7. AVGUST:

SRBIJA – ITALIJA              19.30 (20.30)

PORTUGALIJA – FINSKA     12.00 (13.00)

ČEŠKA – IRSKA                14.30 (15.30)

POLJSKA – UKRAJINA        17.00 (18.00)

 

4. KOLO – PETAK, 9. AVUST:

SRBIJA – PORTUGALIJA     17.00 (18.00)

ČEŠKA – POLJSKA             12.00 (13.00)

FINSKA – IRSKA               14.30 (15.30)

ITALIJA – UKRAJINA          19.30 (20.30)

    

5. KOLO – SUBOTA, 10. AVGUST:

SRBIJA – FINSKA              12.00 (13.00)

ITALIJA – IRSKA               14.30 (15.30)

POLJSKA – PORTUGALIJA   17.00 (18.00)

UKRAJINA – ČEŠKA           19.30 (20.30)

 

6. KOLO – PONEDELJAK, 12. AVGUST:

SRBIJA – IRSKA                17.00 (18.00)

ČEŠKA – PORTUGALIJA      12.00 (13.00)

FINSKA – UKRAJINA          14.30 (15.30)

POLJSKA – ITALIJA            19.30 (20.30)

 

7. KOLO – UTORAK, 13. AVGUST:

SRBIJA – ČEŠKA               14.30 (15.30)

PORTUGALIJA – UKRAJINA 12.00 (13.00)

ITALIJA – FINSKA              17.00 (18.00)

POLJSKA – IRSKA              19.30 (20.30)

 

A GRUPA – SOFIJA (dvorana „Hristo Botev“):

1. KOLO – PONEDELJAK, 5. AVGUST:

ŠPANIJA – HRVATSKA        12.30 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 11.30 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU

SLOVENIJA – HOLANDIJA   15.00 (14.00)

BUGARSKA – ŠVEDSKA      17.30 (16.30)

TURSKA – BELGIJA            20.00 (19.00)

 

2. KOLO – UTORAK, 6. AVGUST:

HOLANDIJA – ŠVEDSKA     12.30 (11.30)

SLOVENIJA – HRVATSKA    15.00 (14.00)

BUGARSKA – BELGIJA        17.30 (16.30)

TURSKA – ŠPANIJA            20.00 (19.00)

 

3. KOLO – SREDA, 7. AVGUST:

BELGIJA – ŠVEDSKA          12.30 (11.30)

SLOVENIJA – TURSKA        15.00 (14.00)

BUGARSKA – ŠPANIJA       17.30 (16.30)

HOLANDIJA – HRVATSKA   20.00 (19.00)

 

4. KOLO – PETAK, 9. AVUST:

BELGIJA – ŠPANIJA           12.30 (11.30)

TURSKA – HOLANDIJA       15.00 (14.00)

BUGARSKA – SLOVENIJA    17.30 (16.30)

HRVATSKA – ŠVEDSKA      20.00 (19.00)

 

5. KOLO – SUBOTA, 10. AVGUST:

SLOVENIJA – BELGIJA       12.30 (11.30)

ŠPANIJA – ŠVEDSKA         15.00 (14.00)

BUGARSKA – HOLANDIJA   17.30 (16.30)

TURSKA – HRVATSKA        20.00 (19.00)

 

6. KOLO – PONEDELJAK, 12. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA          12.30 (11.30)

HOLANDIJA – BELGIJA       15.00 (14.00)

BUGARSKA – HRVATSKA    17.30 (16.30)

SLOVENIJA – ŠPANIJA       20.00 (19.00)

 

7. KOLO – UTORAK, 13. AVGUST:

HRVATSKA – BELGIJA        12.30 (11.30)

HOLANDIJA – ŠPANIJA       15.00 (14.00)

SLOVENIJA – ŠVEDSKA      17.30 (16.30)

BUGARSKA – TURSKA        20.00 (19.00)

 

SOFIJA (dvorana „Hristo Botev“):

PETAK, 16. AVGUST – POLUFINALE:

A 1 – B 2         15.30 (14.30)

B 1 – A 2         18.30 (17.30)

 

SUBOTA, 17. AVGUST:

FINALE:                           18.30 (17.30)

MEČ ZA TREĆE MESTO:      15.30 (14.30)

 

Juniorke Srbije će igrati 20. put na prvenstvima Evrope, a do sada su osvojile ukupno 7 medalja, 1 zlatnu (2104.) i 6 srebrnih (2004, 2010, 2012, 2016, 2020. i 2022.).

 

  • april 23, 2024
  • 514
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Mlađe seniorke Srbije (do 22 godine, igračice rođene 2003. i mlađe), aktuelne vicešampionke Evrope, igraće u B grupi II EP 2024. sa Poljskom, Portugalijom i Češkom. Srbija će prvi meč u Kopertinu, nadomak Lećea, odigrati u ponedeljak, 1. jula protiv Poljske od 18.00 časova. Mlađe seniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 2. jula igrati protiv Portugalije od 21.00 čas, a u poslednjem, 3. kolu, u sredu, 3. jula protiv Češke od 18.00 časova.

  • Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Muška juniorska reprezentacija Srbije (do 20, 2005. i mlađi) odigraće prvi meč u A grupi XXIX EP 2024. u Vrnjačkoj Banji protiv Letonije u utorak, 27. avgusta od 17.30 časova. Juniori Srbije će u 2. kolu, u sredu, 28. avgusta igrati protiv Francuske (17.30), a u 3. kolu u četvrtak, 29. avgusta protiv Austrije (17.30). Posle prvog slobodnog dana (30. avgust), Srbija će u 4. kolu A grupe u subotu, 31. avgusta igrati protiv Ukrajine (17.30), a u 5. kolu, u nedelju, 1. septembra protiv Poljske (17.30). Nakon drugog slobodnog dana (2. septembar), Srbija će u 6. kolu, u utorak, 3. septembra igrati protiv Finske (17.30), a u poslednjem, 6. kolu A grupe, u sredu, 4. septembra protiv Turske (17.30).

  • Kadetkinje u Blažu sa Rumunijom, Italijom, Slovenijom, Holandijom, Hrvatskom, Belgijom i Španijom Kadetkinje u Blažu sa Rumunijom, Italijom, Slovenijom, Holandijom, Hrvatskom, Belgijom i Španijom

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) igraće u A grupi XVI EP 2024. u Blažu sa Rumunijom, Italijom, Slovenijom, Holandijom, Hrvatskom, Belgijom i Španijom, odlučeno je danas žrebom u prostorijama CEV u Luksemburgu. U B grupi u Heraklionu igraće Grčka, Turska, Poljska, Bugarska, Nemačka, Mađarska, Finska i Litvanija.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga