Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Kina bolja od juniorki nakon taj-brejka, sledi borba za 5. mesto

JUNIORKE – XXII SP 2023.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije izgubila je u 3. kolu četvrtfinalne E grupe na XXII SP 2023. u Leonu. Srbija je noćas, poražena od Kine sa 3:2, po setovima 19:25, 25:18, 25:11, 25:27 i 15:12, posle 102 minuta igre.

jes3

 

Nije nedostajalo želje izabranicama Vladimira Vasovića u ovom meču. Trudile su se od samog početka do kraja meča, ali je na kraju rival bio uspešniji i ostavrio je minimalnu pobedu.

 

Izjava Vladimira Vasovića

 

Srbija će prekosutra, u okviru razigravanja za plasman od 5. do 8. mesta igrati sa Turskom, dok će termin naknadno biti određen.

Direktne prenose iz Meksika možete gledati na YouTube kanalu Volleyball World (FIVB) - (https://www.youtube.com/volleyballworld).

Galeriju fotografija sa SP možete pogledati na: https://en.volleyballworld.com/volleyball/competitions/women-u21-world-championship-2023/ 

JUNIORKE – XXII SP 2023. – LEON I AKVASKALIJENTES, MEKSIKO (17 – 26. AVGUST):

ČETVRTFINALNE GRUPE (21 – 23. AVGUST):

E GRUPA – LEON: A 1, A 2, C 1, C 2

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – JAPAN      2:3 (19:25, 25:18, 22:25, 25:23, 13:15)

KINA – MEKSIKO     3:0 (25:14, 25:11, 26:24)

2. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

SRBIJA – MEKSIKO 3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

KINA – JAPAN         3:1 (25:15, 25:21, 21:25, 25:16)

3. KOLO – SREDA, 23. AVGUST:

SRBIJA – KINA        2:3 (25:19, 18:25, 11:25, 27:25, 12:15)

JAPAN – MEKSIKO   3:1 (25:17, 25:20, 24:26, 25:21)

TABELA:

1. CHN            3      3      0      9:3          8

3. JPN             3      2      1      6:5          5

2. SRB            3      1      2      7:6          5

4. MEX            3      0      3      1:9          0

 

F GRUPA – AKVASKALIJENTES: B 1, B 2, D 1, D 2

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

ITALIJA – SAD        3:1 (25:19, 25:10, 32:34, 25:17)

BRAZIL – TURSKA   3:0 (25:15, 25:21, 25:13)

2. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

ITALIJA – TURSKA   3:0 (25:6, 29:27, 25:21)

BRAZIL – SAD         3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

3. KOLO – SREDA, 23. AVGUST:

ITALIJA – BRAZIL    3:1 (22:25, 25:15, 25:15, 26:24)

SAD – TURSKA        3:1 (25:23, 16:25, 25:20, 25:21)

TABELA:

1. ITA             3      3      0      9:2         9

2. BRA            3      2      1      7:3          6

3. USA            3      1      2      4:7          3

4. TUR            3      0      3      1:9          0

Plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije, dok će treće i četvrte selekcije igrati u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta.

 

GRUPE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA (21 – 23. AVGUST):

G GRUPA – LEON: A 3, A 4, C 3, C 4

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

POLJSKA – TAJLAND       3:0 (25:16, 25:14, 25:21)

EGIPAT – ARGENTINA     3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 31:29, 15:6)

2. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

ARGENTINA – TAJLAND          3:0 (29:27, 25:22, 25:19)

POLJSKA – EGIPAT                 3:0 (26:24, 25:17, 25:17)

3. KOLO – SREDA, 23. AVGUST:

ARGENTINA – POLJSKA          3:0 (25:20, 25:16, 25:18)

EGIPAT – TAJLAND                 3:2 (22:25, 25:16, 16:25, 25:9, 15:11)

TABELA:

1. ARG            3      2      1      8:3          7

2. POL             3      2      1      6:3          6

3. EGY            3      2      1      6:5          4

4. THA            3      0      3      2:9          1

 

H GRUPA – AKVASKALIJENTES: B 3, B 4, D 3, D 4

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

KUBA - DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:1 (17:25, 25:17, 25:23, 25:21)

HOLANDIJA – TUNIS       3:0 (25:15, 25:18, 25:16)

2. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA    3:0 (25:15, 25:18, 25:19)

KUBA – TUNIS        3:1 (16:25, 25:23, 25:20, 25:14)

3. KOLO – SREDA, 23. AVGUST:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TUNIS     3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 25:22)

HOLANDIJA – KUBA        3:0 (25:15, 25:19, 25:23)

TABELA:

1. NED            3      3      0      9:0          9

2. CUB            3      2      1      6:5          6

3. DOM           3      1      2      4:6          3

4. TUN            3      0      3      1:9          0

 

Dve prvoplasirane selekcije će igrati u razigravanju za plasman od 9. do 12. mesta, dok će treće i četvrte selekcije igrati u razigravanju za plasman od 13. do 16. mesta.

 

PETAK, 25. AVGUST:

LEON:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

SRBIJA (E 3) – TURSKA (F 4)

SAD (F 3) – MEKSIKO (E 4)

 

POLUFINALE:

KINA (E 1) – BRAZIL (F 2)

ITALIJA (F 1) – JAPAN (E 2)

AKVASKALIJENTES:

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

ARGENTINA (G 1) – KUBA (H 2)

HOLANDIJA (H 1) – POLJSKA (G 2)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

EGIPAT (G 3) – TUNIS (H 4)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA (H 3) – TAJLAND (G 4)

 

SUBOTA, 26. AVGUST:

LEON:

FINALE:

MEČ ZA 3. MESTO:

MEČ ZA 5. MESTO:

MEČ ZA 7. MESTO:

 

AKVASKALIJENTES:

MEČ ZA 9. MESTO:

MEČ ZA 11. MESTO:

MEČ ZA 13. MESTO:

MEČ ZA 15. MESTO:

 

Odbojkaška reprezentacija Srbije (SCG, YUG) igrala je na devet SP u konkurenciji juniorki: 1997. u Gdanjsku (deveto mesto), 1999. u Saskatunu (deveto mesto), 2005. u Ankari (drugo mesto, srebrna medalja), 2011. u Limi (13. mesto), 2013. u Brnu (sedmo mesto), 2015. u Portoriku (peto mesto), 2017. u Meksiku (deseto mesto), 2019. u Meksiku (deveto mesto) i 2021. u Kortrajku i Roterdamu (drugo mesto, srebrna medalja). Juniorke su odigrale ukupno 63 utakmice i ostvarile 37 pobeda i 24 poraza, uz set količnik 130:102.

 

  • avgust 24, 2023
  • 746
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji

    BVA – XXV KONGRES

    Đula Mešter, predsednik OSS, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS i Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS i član Tehničke komisije BVA, predstavljali su Odbojkaški savez Srbije na jubilarnom, XXV Kongresu Balkanske odbojkaške asocijacije, koji je danas održan u Milenijum Sofija Grand hotelu u Sofiji, u Bugarskoj.

  • Juniorke u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom Juniorke u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) igraće u A grupi II runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. od 4. do 6. aprila u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom, saopštio je danas CEV.

  • Juniorke druge u Ankari, druga šansa u aprilu Juniorke druge u Ankari, druga šansa u aprilu

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) nije uspela da se plasira na prvenstvo Evrope sa turnira Zonske, I runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. Turska je večeras u Ankari, u finalu pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:15, 23:25, 20:25, 25:21 i 15:10, posle 115 minuta igre i tako izborila plasman na EP.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga