Serbian flagcirilicalatinica

FIVB

Dr Ari da Silva Grasa Filjo otvorio Kongres u Portu

FIVB – 39. KONGRES

Dr Ari da Silva Grasa Filjo, predsednik FIVB, svečano je danas otvorio izborni, 39. Kongres Svetske odbojkaške federacije u hotelu „Šeraton Porto“ u Portu, u Portugaliji. Đula Mešter, predsednik OSS i Ivan Knežević, generalni sekretar OSS i prvi potpredsednik CEV, predstavljaju Odbojkaški savez Srbije na Kongresu FIVB.

 

fk6

 

U radu Kongresa učestvuje skoro 200 delegata iz 222 zemlje članice FIVB. Pored dr Grase, delegate su pozdravili Vinsent Araužo, predsednik Odbojkaške federacije Portugalije, Pedro Dijaz, državni sekretar za sport Portugalije, a putem video linka Tomas Bah, predsednik Međunarodnog olimpijskog komiteta.

 

 

Direktne prenose svih dešavanja na izbornom, 39. Kongresu FIVB možete pratiti na linkovima: https://youtube.com/live/7fyRcPEyrvk?feature=share (subota, 16. novembar) i https://youtube.com/live/kGmPv0esiBw?feature=share (nedelja, 17. novembar).

 

 

Prvog dana Kongresa Dr Ari da Silva Grasa Filjo, predsednik FIVB, od 2012. do 2024, podneo je izveštaj o radu.

 

 

Fabio Azevedo, aktuelni generalni direktor FIVB, jedini je kandidat za predsednika Svetske odbojkaške federacije do 2032. godine.

Pored izbora novog predsednika FIVB, na 39. Kongresu će biti izbaran novi Administrativni Bord FIVB.

Đula Mešter, predsednik OSS, će i formalno postati član Adminstrativnog Borda FIVB, kao predstavnik Evropske odbojkaške konfederacije, CEV.

 

  • novembar 15, 2024
  • 566
Објављено у FIVB
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Galerija fotografija: Superkup Srbije za seniorke (Trstenik, 2025.) Galerija fotografija: Superkup Srbije za seniorke (Trstenik, 2025.)

    Galerija fotografija sa utakmice Superkupa Srbije u konkurenciji seniorki između Železničara iz Lajkovca i TENT-a iz Obrenovca, koja je 8. oktobra 2025. godine odigrana u Trsteniku.

  • Stara Pazova i Beograd pobednici, Anja Miovčić i Stefan Soko najbolji igrači Stara Pazova i Beograd pobednici, Anja Miovčić i Stefan Soko najbolji igrači

    60. „MAJSKI TURNIR“ – TROFEJ BEOGRADA 2025.

    Kadetkinje Stare Pazove i kadeti Beograd 1 pobednici su jubilarnog, 60. „Majskog turnira“ – Trofeja Beograda 2025. Anja Miovčić iz Stare Pazove i Stefan Soko iz Beograda 1 proglašeni su za najbolje igrače turnira odigranog u dvorani „Žarkovo“ u Beogradu u organizaciji Odbojkaškog saveza Beograda i uz pokroviteljstvo Odbojkaškog saveza Srbije i Sekretarijata za sport i omladinu Grada Beograda.

  • U Leskovcu i Knjaževcu održani treninzi i testiranja perspektivnih pionirki i kadetkinja U Leskovcu i Knjaževcu održani treninzi i testiranja perspektivnih pionirki i kadetkinja

    PIONIRKE I KADETKINJE

    Odbojkaški savez Srbije je nastavio sa testiranjem pionirki i kadetkinja, igračica rođenih od 2009. do 2013. godine, pa je u saradnji sa Međuokružnim odbojkaškim savezom Leskovac i Međuokružnim odbojkaškim savezom Zaječar organizovano testiranje 77 pionirki i kadetkinja.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo
   
  Naučno-tehnička podrška
  Overtraq Logo Black Vertical.fw

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga