Serbian flagcirilicalatinica

FIVB

Prva titula za Peruđu – Podraščanin najbolji bloker

SENIORI – XVII SP KLUBOVA 2022.

Sir Sejfti Susa Peruđa (Goran Vujević sportski direktor) iz Italije je prvi put u istoriji osvojila titulu klupskog prvaka sveta, a Marko Podraščanin, bloker Trentina i reprezentacije Srbije proglašen je za najboljeg blokera XVII SP klubova 2022. u konkurenciji odbojkaša. Sir Sejfti Peruđa je u finalu XVII SP klubova 2022. u konkurenciji odbojkaša u Betimu pobedila Trentino Itas, za koji igraju Marko Podraščanin i Srećko Lisinac, sa 3:1 (20:25, 25:23, 27:25, 25:19). Podraščanin je osvojio 9 (3 bloka), a Lisinac 2 poena.

 

 

Simone Đaneli, tehničar Peruđe, proglašen je za najboljeg igrača (MVP) i najboljeg tehničara turnira u Betimu.

U meču za treće mesto, Sada Kruzeiro je pobedio Itambe Minas sa 3:1 (29:31, 26:24, 25:21, 25:19).

Trentino iz Italije je 5 puta osvajao titulu svetskog klupskog prvaka, Sada Kruzeiro iz Brazila 4 puta, Mediolanum Milano iz Italije 2 puta, a ruski Zenit Kazanj i Belogorje Belgorod, i italijanski Mesađero Ravena, Maksikono Parma, Kućine Lube Ćivitanova i Sir Sejfti Susa Peruđa po 1.

 

SENIORI – XVII SP KLUBOVA 2022. – BETIM, BRAZIL (7 – 11. DECEMBAR):

NEDELJA, 11. DECEMBAR:

FINALE:

SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA) – TRENTINO ITAS (ITA) 3:1 (20:25, 25:23, 27:25, 25:19)

 

MEČ ZA TREĆE MESTO:

SADA KRUZEIRO (BRA) – ITAMBE MINAS (BRA)        3:1 (29:31, 26:24, 25:21, 25:19)

 

 

POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: SIMONE ĐANELI (SIR SEJFTI SUSA PERUĐA)

TEHNIČAR: SIMONE ĐANELI (SIR SEJFTI SUSA PERUĐA)

BLOKERI: MARKO PODRAŠČANIN (TRENTINO ITAS) I FLAVIO GUALBERTO (SIR SEJFTI SUSA PERUĐA)

LIBERO: LUKAS “LUKINJA” DE DEUS (SADA KRUZEIRO)

KOREKTOR: MATEJ KAZIJSKI (TRENTINO ITAS)

PRIMAČI: ALESANDRO MIKIJELETO (TRENTINO ITAS) I VILFREDO LEON (SIR SEJFTI SUSA PERUĐA)

 

KONAČAN PLASMAN:

1. SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA)

2. TRENTINO ITAS (ITA)

3. SADA KRUZEIRO (BRA)

4. ITAMBE MINAS (BRA)

5. PAJKAN TEHERAN (IRI)

6. VOLEJ RENATA (BRA)

 

 

DOSADAŠNJI POBEDNICI:

TRENTINO (ITA)                         5

SADA KRUZEIRO (BRA)                4

MEDIOLANUM MILANO (ITA)         2

ZENIT KAZANJ (RUS)                    1

BELOGORJE BELGOROD (RUS)      1

MESAĐERO RAVENA (ITA)             1

MAKSIKONO PARMA (ITA)             1

KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)   1

SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA)     1

 

SENIORI – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:

XVII SP KLUBOVA 2022. – BETIM, BRAZIL (7 – 11. DECEMBAR):

1. SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA)

2. TRENTINO ITAS (ITA)

3. SADA KRUZEIRO (BRA)

4. ITAMBE MINAS (BRA)

5. PAJKAN TEHERAN (IRI)

6. VOLEJ RENATA (BRA)

 

XVI SP KLUBOVA 2021. – BETIM, BRAZIL (7 – 11. DECEMBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. TRENTINO (ITA)

4. FUNVIK (BRA)

5. UPCN SAN HUAN (ARG)

6. SIRJAN FULAD (IRI)

 

XV SP 2019. – BETIM, BRAZIL (3 – 8. DECEMBAR):

1. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

2. SADA KRUZEIRO (BRA)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. AL RAJAN (QAT)

 

XIV SP 2018. – ČESTOHOVA, PLOCK I ŽEŠUV, POLJSKA (26. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):

1. TRENTINO VOLEJ (ITA)

2. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. FAKEL NOVI URENGOJ (RUS)

4. ASEKO RESOVIJA (POL)

5. ZENIT KAZANJ (RUS)

5. SADA KRUZEIRO (BRA)

7. SKRA BELHATOV (POL)

7. HATAM ARDAKAN (IRI)

 

XIII SP 2017. – OPOLE, LOĐ I KRAKOV, POLJSKA (12 – 17. DECEMBAR):

1. ZENIT KAZANJ (RUS)

2. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. SADA KRUZEIRO (BRA)

4. PGE SKRA BELHATOV (POL)

5. ZAKSA KEĐERŽIN KOZLE (POL)

5. ŠANGAJ (CHN)

7. PERSONAL BOLIVAR (ARG)

7. SARMIJEH BANK (IRI)

 

XII SP 2016. – BETIM, BRAZIL (18 – 23. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. ZENIT KAZANJ (RUS)

3. TRENTINO VOLEJ (ITA)

4. BOLIVAR (ARG)

5. UPCN (ARG)

5. TAIČUNG BANK (TPE)

7. MINAS TENIS KLUB (BRA)

7. TALA’EA EL GEIŠ (EGY)

 

XI SP 2015. – BETIM, BRAZIL (27 – 31. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO VOLEJ (BRA)

2. ZENIT KAZANJ (RUS)

3. UPCN SAN HUAN (ARG)

4. PAJKAN TEHERAN (IRI)

5. KAPITANES DE ARESIBO (PUR)

5. AHLI (EGY)

 

X SP 2014. – BELO HORIZONTE, BRAZIL (5 – 11. MAJ):

1. BELOGORJE BELGOROD (RUS)

2. AL RAJAN (QAT)

3. UPCN (ARG)

4. SADA KRUZEIRO (BRA)

5. TRENTINO (ITA)

5. MATIN VARAMIN (IRI)

7. GVAJNABO METS (PUR)

7. ESPERANS TUNIS (TUN)

 

IX SP 2013. – BETIM, BRAZIL (15 – 20. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK (RUS)

3. TRENTINO DIJATEK (ITA)

4. UPCN (ARG)

5. SFAKSIJEN (TUN)

5. PANASONIK PANTERS (JPN)

5. LA ROMANA (DOM)

5. KALEH (IRI)

 

VIII SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):

1. TRENTINO DIJATEK (ITA)

2. SADA KRUZEIRO (BRA)

3. PGE SKRA BELHATOV (POL)

4. ZENIT KAZANJ (RUS)

5. AL RAJAN (QAT)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. TIGRES UANL (MEX)

5. ZAMALEK (EGY)

 

VII SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. JASTRŽEBSKI VEGIJEL (POL)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. SESI SAO PAULO (BRA)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. TRINITI VEST SPARTANS VANKUVER (CAN)

5. AL AHLI KAIRO (EGY)

5. PAJKAN TEHERAN (IRI)

 

VI SP 2010. DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. SKRA BELHATOV (POL)

3. PAJKAN (IRI)

4. DREAN BOLIVAR (ARG)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. DINAMO MOSKVA (RUS)

5. AL AHLI (EGY)

5. POL MIČEL (USA)

 

V SP 2009. – DOHA, KATAR (3 – 8. NOVEMBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. SKRA BELHATOV (POL)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. PAJKAN TEHERAN (IRI)

5. ZAMALEK KAIRO (EGY)

5. PLATENEROS DE KOROSAL (PUR)

5. SIMED FLORIJANOPOLIS (BRA)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

 

IV SP 1992. – TREVIZO, FIRENCA I RAVENA, ITALIJA (24 – 29. NOVEMBAR):

1. MISURA MEDIOLANUM MILANO (ITA)

2. SISLI TREVIZO (ITA)

3. OLIMPIJAKOS PIREJ (GRE)

4. MESAĐERO RAVENA (ITA)

5. SANG MU (KOR)

5. BANESPA SAO PAULO (BRA)

7. KLUB AFRIKANE (TUN)

7. KOROSAL (PUR)

 

III SP 1991. – SAO PAULO I PORTO ALEGRE, BRAZIL (22 – 27. OKTOBAR):

1. MESAĐERO RAVENA (ITA)

2. BANESPA SAO PAULO (BRA)

3. MEDIOLANUM MILANO (ITA)

4. FRANGOSUL (BRA)

5. TAJVAN (TPE)

6. CSKA MOSKVA (RUS)

7. KLUB AFRIKANE (TUN)

8. NARANJITO (PUR)

 

II SP 1990. – MILANO, BREŠA I RAVENA, ITALIJA (27. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):

1. MEDIOLANUM MILANO (ITA)

2. BANESPA SAO PAULO (BRA)

3. MAKSIKONO PARMA (ITA)

4. MESAĐERO RAVENA (ITA)

5. CSKA MOSKVA (URS)

6. FILIPS MODENA (ITA)

7. MAHAD (ALG)

8. HIROŠIMA (JPN)

 

I SP 1989. – PARMA, ITALIJA (6 – 10. DECEMBAR):

1. MAKSIKONO PARMA (ITA)

2. CSKA MOSKVA (URS)

3. PIRELI SAO PAULO (BRA)

4. BANESPA SAO PAULO (BRA)

5. NIPON STIL (JPN)

6. SFAKSIJEN (TUN)

 

kms

  • decembar 12, 2022
  • 560
Објављено у FIVB
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga