Serbian flagcirilicalatinica

Vesti iz OSS

Sjajan gest Uroša Kovačevića!

SENIORI – XX SP 2022.

Muška seniorska reprezentacija Srbije se na Kopaoniku vredno priprema za XX Svetsko prvenstvo 2022. Uroš Kovačević, primač Srbije, se posle zasluženog odmora tokom IV Lige nacija vratio u reprezentaciju i stavio na raspolaganje Igoru Kolakoviću, prvom treneru seniora Srbije.

Dobro je poznato da je Uroš Kovačević jedan od glavnih igrača reprezentacije godinama unazad. Ipak, nedavno je još jednom dokazao da je i van terena uvek spreman da pomogne, što pokazuje i njegov sjajan gest.

Danijela Mitrović, poslala je mejl Odbojkaškom savezu Srbije, u kojem je opisala poduhvat primača Srbije i tom prilikom se zahvalila velikom sportisti i čoveku.

Tekst mejla možete pročitati u nastavku.

Poštovani,

31.7. sam nesrećnim slučajem pala ispred hotela „Grand“ na Kopaoniku i povredila skočni zglob. U blizini je bio naš sjajni reprezentativac Uroš Kovačević, koji mi je prišao među prvima i ponudio mi pomoć.

Ovim putem želim da mu se zahvalim, jer veliki ljudi i dobra dela zaslužuju da se o njima govori. Rečima je teško izraziti moje poštovanje prema tom velikom sportisti i čoveku. Njegovi sportski uspesi mogu da se mere medaljama, a ovaj gest ljudskosti sam probala da opišem, jer takve stvari ne smeju da ostanu nepoznate.

Pamtiću taj susret kao jedno od najlepših iskustava, iako se dogodio u nesrećnim okolnostima.

Sa velikom zahvalnošču i poštovanjem,

Danijela Mitrović

  • avgust 5, 2022
  • 3505
Објављено у Vesti iz OSS
Оцените овај чланак
(5 Гласова)

Сродни чланци

  • Važan trijumf Kragujevčana u Austriji Važan trijumf Kragujevčana u Austriji

    SENIORI – LIGA ŠAMPIONA 2026.

    Radnički doo iz Kragujevca, prvak Srbije i pobednik banka Poštanska štedionica Superlige 2024/2025. u konkurenciji odbojkaša, zabeležio je minimalnu pobedu u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona 2026. Radnički doo je večeras u Hartbergu savladao domaći Rajfajzen Hartberg sa 3:2, po setovima 25:22, 18:25, 24:26, 25:20 i 15:11, posle 122 minuta igre.

  • Kongres CEV 8. novembra u Parizu Kongres CEV 8. novembra u Parizu

    CEV – 46. KONGRES 2025.

    Evropska odbojkaška konfederacija je saopštila da će se 46. Kongres CEV održati u subotu, 8. novembra u hotelu Novotel u Parizu, u Francuskoj. Odbojkaški savez Srbije će predstavljati Đula Mešter, predsednik OSS i Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS, dok će Ivan Knežević, generalni sekretar OSS i prvi potpredsednik CEV biti u radnom predsedništvu Kongresa.

  • Predsednik FIVB poslao pismo zahvalnosti OSS za odličnu organizaciju SP kadetkinja u Vrnjačkoj Banji i Trsteniku Predsednik FIVB poslao pismo zahvalnosti OSS za odličnu organizaciju SP kadetkinja u Vrnjačkoj Banji i Trsteniku

    FIVB

    Fabio Azevedo, predsednik Svetske odbojkaške federacije, FIVB, poslao je Odbojkaškom savezu Srbije pismo zahvalnosti povodom izvanredne organizacije Svetskog prvenstva za kadetkinje, koje je ove godine odigrano u Vrnjačkoj Banji i Trsteniku, u Srbiji, i u Osijeku, u Hrvatskoj.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo
   
  Naučno-tehnička podrška
  Overtraq Logo Black Vertical.fw

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga