Svetska liga 2013.


B GRUPA:
I VIKEND (07–09. JUN):
HAVANA (DVORANA SIUDAD DEPORTIVO):
PETAK, 07. JUN: KUBA – SRBIJA  1:3 (17:25, 21:25, 25:21, 20:25)
SUBOTA, 08. JUN: KUBA – SRBIJA  1:3 (24:26, 22:25, 25:18, 21:25)

KALINJINGRAD (DVORANA JANTARNJI):
PETAK, 07. JUN: RUSIJA – IRAN  3:0 (25:21, 25:22, 25:17)
SUBOTA, 08. JUN: RUSIJA – IRAN  3:1 (25:23, 25:22, 17:25, 25:18)

PETAK, 07. JUN – MODENA (DVORANA PALA KAZA MODENA): ITALIJA – NEMAČKA  3:0 (25:15, 25:23, 25:21)
NEDELJA, 09. JUN – TORINO (DVORANA PALA RUFINI): ITALIJA – NEMAČKA  3:2 (22:25, 19:25, 25:17, 26:24, 15:6)

II VIKEND (14–16. JUN):
KALINJINGRAD (DVORANA JANTARNJI):
PETAK, 14. JUN: RUSIJA – SRBIJA  3:0 (29:27, 25:14, 25:20)
SUBOTA, 15. JUN: RUSIJA – SRBIJA  3:2 (25:23, 24:26, 22:25, 25:18, 15:8)

PETAK, 14. JUN – TORINO (DVORANA PALA RUFINI): ITALIJA – KUBA  3:0 (25:20, 25:17, 25:23)
NEDELJA, 16. JUN – FIRENCA (DVORANA NELSON MENDELA FORUM): ITALIJA – KUBA  3:0 (25:23, 25:18, 25:19)

12. I 13. JUL:
TEHERAN (DVORANA AZADI):
PETAK, 12. JUL: IRAN – NEMAČKA  3:0 (25:19, 25:18, 25:20)
SUBOTA, 13. JUL: IRAN – NEMAČKA  0:3 (21:25, 23:25, 22:25)

III VIKEND (21. – 23. JUN):
TEHERAN (DVORANA AZADI):
PETAK, 21. JUN: IRAN – SRBIJA  2:3 (24:26, 23:25, 25:17, 25:14, 16:18)
NEDELJA, 23. JUN: IRAN – SRBIJA  3:2 (25:20, 24:26, 23:25, 25:22, 15:12)

SURGUT (DVORANA ENERGETIK):
PETAK, 21. JUN: RUSIJA – ITALIJA  1:3 (24:26, 30:28, 20:25, 17:25)
SUBOTA, 22. JUN: RUSIJA – ITALIJA  3:2 (25:23, 25:23, 26:28, 23:25, 15:12)

BREMEN (DVORANA BREMEN ARENA):
SUBOTA, 22. JUN: NEMAČKA – KUBA  3:0 (25:18, 25:19, 25:16)
NEDELJA, 23. JUN: NEMAČKA – KUBA  3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:23)

IV VIKEND (28–30. JUN):
BEOGRAD (DVORANA „PIONIR“):
SUBOTA, 29. JUN: SRBIJA – NEMAČKA  1:3 (20:25, 21:25, 25:21, 21:25)
NEDELJA, 30. JUN: SRBIJA – NEMAČKA  3:2 (23:25, 25:19, 25:22, 21:25, 15:12)

PETAK, 28. JUN – MODENA (PALA KAZA MODENA): ITALIJA – IRAN  1:3 (23:25, 22:25, 25:22, 30:32)
NEDELJA, 30. JUN – SASARI (DVORANA PALA SERADIMINJI): ITALIJA – IRAN  3:2 (25:22, 25:20, 20:25, 18:25, 15:13)

HAVANA (DVORANA SIUDAD DEPORTIVO):
PETAK, 28. JUN: KUBA – RUSIJA  0:3 (20:25, 23:25, 23:25)
SUBOTA, 29. JUN: KUBA – RUSIJA  3:1 (25:23, 20:25, 25:20, 25:22)

V VIKEND (05–07. JUL):
NOVI SAD (DVORANA SPC „VOJVODINA“):
SUBOTA, 06. JUL: SRBIJA – ITALIJA  2:3 (25:20, 22:25, 25:21, 22:25, 17:19)
NEDELJA, 07. JUL: SRBIJA – ITALIJA  3:1 (28:26, 17:25, 25:23, 25:19)

HAVANA (DVORANA SIUDAD DEPORTIVO):
PETAK, 05. JUL: KUBA – IRAN  2:3 (26:24, 25:19, 19:25, 22:25, 14:16)
SUBOTA, 06. JUL: KUBA – IRAN  1:3 (25:22, 20:25, 18:25, 22:25)

FRANKFURT (DVORANA FRAPORT ARENA):
PETAK, 05. JUL: NEMAČKA – RUSIJA  2:3 (25:21, 25:18, 22:25, 16:25, 7:15)
SUBOTA, 06. JUL: NEMAČKA – RUSIJA  3:2 (25:21, 25:21, 18:25, 23:25, 18:16)

TABELA:

1. ITALIJA 10    7    3    25:16    19 (953:896)
2. RUSIJA 10    7    3    25:16    19 (939:889)
3. NEMAČKA 10    5    5    21:19    17
4. SRBIJA 10    5    5    22:22    16
5. IRAN 10    5    5    20:21    15
6. KUBA 10    1    9      9:28      4


A GRUPA:
I VIKEND (07–09. JUN):
PETAK, 07. JUN – VARŠAVA (DVORANA TORVAR): POLJSKA – BRAZIL  1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 15:25)
NEDELJA, 09. JUN – LOĐ (DVORANA ATLAS ARENA): POLJSKA – BRAZIL  2:3 (26:28, 22:25, 25:23, 25:20, 10:15)

VIČITA, KANZAS (DVORANA ČARLS KOK ARENA):
PETAK, 07. JUN: SAD – ARGENTINA  1:3 (18:25, 21:25, 25:22, 24:26)
SUBOTA, 08. JUN: SAD – ARGENTINA  3:1 (22:25, 27:25, 25:19, 25:16)

PETAK, 07. JUN – MONBELIJAR (DVORANA L’AKSON): FRANCUSKA – BUGARSKA  2:3 (21:25, 25:14, 25:21, 22:25, 11:15)
NEDELJA, 09. JUN – MEC (DVORANA LEZ AREN): FRANCUSKA – BUGARSKA  0:3 (24:26, 29:31, 20:25)

II VIKEND (14–16. JUN):
TULSA, OKLAHOMA (DVORANA TULSA KONGRESNI CENTAR):
PETAK, 14. JUN: SAD – FRANCUSKA  3:0 (25:15, 29:27, 25:16)
SUBOTA, 15. JUN: SAD – FRANCUSKA  3:2 (22:25, 25:22, 24:26, 30:28, 15:9)

MENDOSA (DVORANA TORITO RODRIGES):
PETAK, 14. JUN: ARGENTINA – BRAZIL  0:3 (20:25, 21:25, 15:25)
NEDELJA, 16. JUN: ARGENTINA – BRAZIL  0:3 (21:25, 25:27, 13:25)

12–14. JUL:
VARNA (DVORANA KULTURE I SPORTA):
PETAK, 12. JUL: BUGARSKA – POLJSKA  3:0 (25:21, 25:21, 25:21)
SUBOTA, 13. JUL: BUGARSKA – POLJSKA  3:2 (20:25, 23:25, 25:21, 25:21, 19:17)

FIVB SUPERVIZOR: SLOBODAN MILOŠEVIĆ (SRBIJA).

III VIKEND (21–23. JUN):
SOFIJA (DVORANA ARENA ARMEJEC):
SUBOTA, 22. JUN: BUGARSKA – ARGENTINA  3:0 (25:18, 25:21, 25:16)
NEDELJA, 23. JUN: BUGARSKA – ARGENTINA  3:1 (17:25, 25:19, 25:21, 31:29)

PETAK, 21. JUN – RUAN (DVORANA KINDARENA): FRANCUSKA – POLJSKA  3:2 (25:23, 21:25, 22:25, 25:21, 15:11)
NEDELJA, 23. JUN – TULUZ (DVORANA ANDRE BRUA): FRANCUSKA – POLJSKA  3:2 (25:21, 23:25, 25:20, 21:25, 15:13)

12–14. JUL:
RIO DE ŽANEIRO (DVORANA MARAKANAZINJO):
SUBOTA, 13. JUL: BRAZIL – SAD  3:1 (25:22, 25:18, 20:25, 28:26)
NEDELJA, 14. JUL: BRAZIL – SAD  3:0 (25:21, 26:24, 25:23)

IV VIKEND (28–30. JUN):
SAO PAULO (DVORANA IBIRAPUERA):
PETAK, 28. JUN: BRAZIL – FRANCUSKA  3:2 (25:20, 25:19, 22:25, 21:25, 15:12)
SUBOTA, 29. JUN: BRAZIL – FRANCUSKA  1:3 (27:29, 25:23, 22:25, 19:25)

PETAK, 28. JUN – BIDGOŠĆ (DVORANA LUŽNIČKA): POLJSKA – ARGENTINA  3:2 (26:24, 19:25, 19:25, 25:17, 15:8)
NEDELJA, 30. JUN – GDANJSK (DVORANA ERGO ARENA): POLJSKA – ARGENTINA  3:1 (18:25, 25:21, 26:24, 25:17)

RENO, NEVADA (DVORANA RENO CENTAR):
PETAK, 28. JUN: SAD – BUGARSKA  3:0 (25:19, 25:22, 25:21)
SUBOTA, 29. JUN: SAD – BUGARSKA  1:3 (20:25, 25:18, 23:25, 21:25)

V VIKEND (05–07. JUL):
BRAZILIJA (DVORANA NILSON NELSON):
PETAK, 05. JUL: BRAZIL – BUGARSKA  3:1 (24:26, 25:17, 25:20, 25:23)
SUBOTA, 06. JUL: BRAZIL – BUGARSKA  3:1 (19:25, 25:21, 25:17, 25:19)

PETAK, 05. JUL – KATOVICE (DVORANA SPODEK): POLJSKA – SAD  3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16)
NEDELJA, 07. JUL – VROCLAV (DVORANA SENTENIJAL): POLJSKA – SAD  3:1 (25:23, 17:25, 25:21, 25:23)

SALTA (DVORANA DELMI):
SUBOTA, 06. JUL: ARGENTINA – FRANCUSKA  2:3 (18:25, 18:25, 25:17, 25:22, 11:15)
NEDELJA, 07. JUL: ARGENTINA – FRANCUSKA  1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 19:25)

TABELA:

1. BRAZIL 10    9    1    28:11    25
2. BUGARSKA 10    7    3    23:15    19
3. FRANCUSKA 10    5    5    21:23    15
4. POLJSKA 10    4    6    21:25    14
5. SAD 10    4    6    18:21    12
6. ARGENTINA 10    1    9    11:28      5


C GRUPA:
I VIKEND (31. MAJ – 02. JUN):
KVEBEK (DVORANA KOLIZE PEPSI):
PETAK, 31. MAJ: KANADA – HOLANDIJA  3:1 (25:22, 22:25, 27:25, 27:25)
SUBOTA, 01. JUN: KANADA – HOLANDIJA  1:3 (22:25, 17:25, 25:20, 23:25)

HVASUNG (DVORANA HVASUNG):
SUBOTA, 01. JUN: KOREJA – JAPAN   3:1 (25:22, 25:20, 21:25, 25:19)
NEDELJA, 02. JUN: KOREJA – JAPAN   3:1 (25:21, 25:23, 11:25, 25:22)

HELSINKI (LEDENA DVORANA HELSINKI):
PETAK, 31. MAJ:  FINSKA – PORTUGALIJA  3:0 (25:13, 29:27, 25:18)
SUBOTA, 01. JUN: FINSKA – PORTUGALIJA   2:3 (25:23, 23:25, 23:25,25:23, 12:15)

II VIKEND (07–09. JUN):
MISISOGA (DVORANA HERŠI CENTAR):
PETAK, 07. JUN: KANADA – PORTUGALIJA  3:0 (25:19, 25:19, 25:18)
SUBOTA, 08. JUN: KANADA – PORTUGALIJA  1:3 (19:25, 25:20, 18:25, 23:25)

SUVON (DVORAN SUVON):
SUBOTA, 08. JUN: KOREJA – FINSKA  0:3 (23:25, 23:25, 20:25)
NEDELJA, 09. JUN: KOREJA – FINSKA  2:3 (25:23, 18:25, 24:26, 25:15, 14:16)

APELDORN (DVORANA OMNISPORT ARENA):
SUBOTA, 08. JUN: HOLANDIJA – JAPAN  3:1 (19:25, 25:20, 25:22, 25:18)
NEDELJA, 09. JUN: HOLANDIJA – JAPAN  3:0 (25:20, 25:21, 25:18)

III VIKEND (14–16. JUN):
MISISOGA (DVORANA HERŠI CENTAR):
PETAK, 14. JUN: KANADA – KOREJA  3:0 (25:19, 25:10, 25:18)
SUBOTA, 15. JUN: KANADA – KOREJA  3:0 (25:23, 25:20, 25:20)

KOMAKI (DVORANA PARK ARENA):
SUBOTA, 15. JUN: JAPAN – FINSKA  3:1 (25:17, 25:18, 24:26, 25:18)
NEDELJA, 16. JUN: JAPAN – FINSKA  3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:22)

21–23. JUN:
APELDORN (DVORANA OMNISPORT ARENA):
SUBOTA, 22. JUN: HOLANDIJA – PORTUGALIJA   2:3 (21:25, 25:19, 25:23, 26:28, 13:15)
NEDELJA, 23. JUN: HOLANDIJA – PORTUGALIJA    3:0 (36:34, 25:23, 25:22)

IV VIKEND (28–30. JUN):
JUNGVANSON (DVORANA JUNGVANSON):
SUBOTA, 29. JUN: KOREJA – HOLANDIJA  1:3 (23:25, 25:22, 20:25, 16:25)
NEDELJA, 30. JUN: KOREJA – HOLANDIJA  1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 20:25)

TAMPERE (LEDENA DVORANA TAMPERE):
PETAK, 28. JUN: FINSKA – KANADA  1:3 (13:25, 25:22, 21:25, 20:25)
SUBOTA, 29. JUN: FINSKA – KANADA  0:3 (23:25, 22:25, 17:25)

GIMARAEŠ (DVORANA GIMARAEŠ):
SUBOTA, 29. JUN: PORTUGALIJA – JAPAN   3:1 (25:22, 20:25, 26:24, 25:15)
NEDELJA, 30. JUN: PORTUGALIJA – JAPAN   2:3 (25:22, 23:25, 30:28, 22:25, 10:15)

V VIKEND (05–07. JUL):
TAMPERE (LEDENA DVORANA TAMPERE):
PETAK, 05. JUL: FINSKA – HOLANDIJA  1:3 (25:23, 23:25, 23:25, 23:25)
SUBOTA, 06. JUL: FINSKA – HOLANDIJA  3:1 (25:19, 26:24, 20:25, 25:20)

OSAKA (GRADSKA DVORANA OSAKA):
SUBOTA, 06. JUL: JAPAN – KANADA  1:3 (11:25, 21:25, 25:23, 20:25)
NEDELJA, 07. JUL: JAPAN – KANADA   2:3 (23:25, 25:23, 27:25, 18:25, 7:15)

GIMARAEŠ (DVORANA GIMARAEŠ):
SUBOTA, 06. JUL: PORTUGALIJA – KOREJA  1:3 (18:25, 25:22, 23:25, 21:25)
NEDELJA, 07. JUL: PORTUGALIJA – KOREJA  1:3 (32:34, 23:25, 25:21, 26:28)

TABELA:

1. KANADA 10    8    2    26:11    23
2. HOLANDIJA 10    7    3    25:14    22
3. KOREJA 10    4    6    16:22    13
4. FINSKA 10    4    6    18:21    12
5. PORTUGALIJA 10    4    6    16:24    11
6. JAPAN 10    3    7    16:25      9



XXIV SVETSKA LIGA 2013. – FINALNI TURNIR (17–21. JUL) – MAR DEL PLATA, ARGENTINA (DVORANA ISLAS MALVINAS):
D GRUPA: ARGENTINA (D 1), ITALIJA (D 2), BUGARSKA (D 3).
E GRUPA: BRAZIL (E 1), KANADA (E 2), RUSIJA (E 3).

SREDA, 17. JUL:
RUSIJA – BRAZIL   3:2 (25:17, 23:25, 22:25, 25:19, 15:11)
BUGARSKA – ARGENTINA    3:1 (28:26, 25:23, 20:25, 25:23)

ČETVRTAK, 18. JUL:
KANADA – RUSIJA    3:2 (20:25, 21:25, 25:23, 25:21, 15:11)
ITALIJA – BUGARSKA    3:1 (25:18, 18:25, 25:22, 26:24)

PETAK, 19. JUL:
BRAZIL – KANADA   3:0 (25:18, 30:28, 25:20)
ITALIJA – ARGENTINA    3:1 (25:20, 23:25, 25:17, 25:22)

TABELE:

D GRUPA:

1. ITALIJA 2    2    0    6:2        6
2. BUGARSKA 2    1    1    4:4        3
3. ARGENTINA 2    0    2    2:6        0


E GRUPA:

1. BRAZIL 2    1    1    5:3        4
2. RUSIJA 2    1    1    5:5        3
3. KANADA 2    1    1    3:5        2



SUBOTA, 20. JUL – POLUFINALE:
RUSIJA – ITALIJA   3:1 (25:12, 25:23, 24:26, 25:20)

BRAZIL – BUGARSKA   3:1 (25:12, 25:17, 23:25, 25:16)

NEDELJA, 21. JUL:
FINALE:
RUSIJA – BRAZIL        3:0 (25:23, 25:19, 25:19)

MEČ ZA TREĆE MESTO:
ITALIJA – BUGARSKA    3:2 (21:25, 25:21, 25:20, 21:25, 15:7)

POJEDINAČNE NAGRADE (BIRANA JE NAJBOLJA POSTAVA, KAO I NAJBOLJI IGRAČ (MVP)):
MVP: NIKOLAJ PAVLOV (RUSIJA)
TEHNIČAR: BRUNO REZENDE (BRAZIL)
KOREKTOR: CVETAN SOKOLOV (BUGARSKA)
LIBERO: MARIO DA SILVA PEDREIRA JUNIOR (BRAZIL)
BLOKERI: DMITRIJ MUSERSKI (RUSIJA) I EMANUELE BIRARELI (ITALIJA).
PRIMAČI: IVAN ZAJCEV (RUSIJA) I RIKARDO SANTOS DE SOSA LUKARELI (BRAZIL)

KONAČAN PLASMAN:
  1. RUSIJA
  2. BRAZIL
  3. ITALIJA
  4. BUGARSKA
  5. KANADA
  6. ARGENTINA
  7. NEMAČKA
  8. SRBIJA
  9. IRAN
10. FRANCUSKA
11. POLJSKA
12. SAD
13. KUBA
14. HOLANDIJA
15. KOREJA
16. FINSKA
17. PORTUGALIJA
18. JAPAN

Pročitano 1282 puta