Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ossrb/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 763

Svetska liga 2012.


SRBIJA: NIKOLA KOVAČEVIĆ (GUBERNIJA NIŽNJI NOVGOROD, RUSIJA), UROŠ KOVAČEVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), BOJAN JANIĆ (FAKEL NOVI URENGOJ, RUSIJA), VLADO PETKOVIĆ (SAN ĐUSTINO, ITALIJA), MILOŠ TERZIĆ (TUR, FRANCUSKA), DRAGAN STANKOVIĆ (LUBE MAĆERATA, ITALIJA), FILIP VUJIĆ (CRVENA ZVEZDA), MILOŠ NIKIĆ (MONCA, ITALIJA), MIHAJLO MITIĆ (CRVENA ZVEZDA), MILAN RAŠIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), TOMISLAV DOKIĆ (FOINIKAS, GRČKA), ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (SKRA BELHATOV, POLJSKA), SAŠA STAROVIĆ (LUBE MAĆERATA, ITALIJA), ALEKSA BRĐOVIĆ (PARTIZAN TERMOELEKTRO), MARKO PODRAŠČANIN (LUBE MAĆERATA, ITALIJA), NIKOLA ROSIĆ (FRIDRIHSHAFEN, NEMAČKA), SREĆKO LISINAC (RIBNICA, KRALJEVO), NEMANJA PETRIĆ (PERUĐA, ITALIJA). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

A GRUPA (SRBIJA, RUSIJA, KUBA, JAPAN):
I TURNIR – HAMAMACU, JAPAN (18–20. MAJ) – HAMAMACU ARENA (5000):
1. KOLO – PETAK, 18. MAJ:
SRBIJA – RUSIJA        2:3 (21:25, 22:25, 25:19, 25:20, 9:15)

SRBIJA: U. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

KUBA – JAPAN            3:0 (25:22, 28:26, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 19. MAJ:
SRBIJA – KUBA            3:1 (25:19, 20:25, 27:25, 27:25)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

RUSIJA – JAPAN        3:2 (20:25, 25:23, 25:16, 19:25, 15:12)

3. KOLO – NEDELJA, 20. MAJ:
SRBIJA – JAPAN        3:2 (22:25, 25:21, 25:27, 25:19, 15:12)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, U. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, PETKOVIĆ, STANKOVIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

KUBA – RUSIJA            3:2 (23:25, 25:17, 25:20, 18:25, 15:10)

II TURNIR – SANTO DOMINGO (ODBOJKAŠKA DVORANA: 8000), DOMINIKANSKA REPUBLIKA (15–17. JUN):
1. KOLO – PETAK, 15. JUN:
SRBIJA – RUSIJA        3:1 (25:23, 20:25, 25:20, 25:23)

SRBIJA: U. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, TERZIĆ, VUJIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ, DOKIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, BRĐOVIĆ, LISINAC, PETRIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

KUBA – JAPAN            3:1 (25:21, 25:20, 22:25, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 16. JUN:
SRBIJA – KUBA            0:3 (19:25, 19:25, 23:25)

SRBIJA: U. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, TERZIĆ, VUJIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ, DOKIĆ, STAROVIĆ, BRĐOVIĆ, LISINAC, PETRIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

RUSIJA – JAPAN        3:0 (25:22, 25:15, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 17. JUN:
SRBIJA – JAPAN        3:0 (25:21, 25:23, 25:23)

SRBIJA: U. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, TERZIĆ, VUJIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ, DOKIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, BRĐOVIĆ, LISINAC, PETRIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

KUBA – RUSIJA            3:1 (26:24, 21:25, 25:22, 25:17)

III TURNIR – KALINJINGRAD, RUSIJA (22–24. JUN) – DVORANA JANTARNJI (7000):
1. KOLO – PETAK, 22. JUN:
SRBIJA – KUBA            1:3 (25:20, 16:25, 19:25, 23:25)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, U. KOVAČEVIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ, LISINAC. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

RUSIJA – JAPAN        3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 23. JUN:
SRBIJA – RUSIJA        2:3 (21:25, 25:21, 25:23, 23:25, 12:15)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, U. KOVAČEVIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ, LISINAC. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

KUBA – JAPAN            3:1 (23:25, 25:17, 25:20, 25:21)

3. KOLO – NEDELJA, 24. JUN:
SRBIJA – JAPAN        3:2 (23:25, 25:19, 19:25, 25:19, 15:10)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, U. KOVAČEVIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ, LISINAC. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

KUBA – RUSIJA            3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:20)

IV TURNIR – NOVI SAD, SRBIJA (28–30. JUN) – DVORANA SPC VOJVODINA (10 000):
1. KOLO – ČETVRTAK, 28. JUN:
SRBIJA – KUBA            2:3 (26:24, 16:25, 25:21, 24:26, 13:15)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, U. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, BRĐOVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ, LISINAC. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

RUSIJA – JAPAN        3:2 (20:25, 24:26, 25:19, 25:17, 15:11)

2. KOLO – PETAK, 29. JUN:
SRBIJA – JAPAN        3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, U. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, BRĐOVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ, LISINAC. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

RUSIJA – KUBA            3:1 (26:28, 26:24, 25:17, 25:23)

3. KOLO – SUBOTA, 30. JUN:
SRBIJA – RUSIJA        2:3 (18:25, 25:22, 25:23, 22:25, 11:15)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, U. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, BRĐOVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ, LISINAC. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

KUBA – JAPAN            3:1 (25:17, 25:15, 21:25, 25:19)

TABELA:

1. KUBA 12    10      2    32:16    28
2. RUSIJA 12      8      4    29:23    20
3. SRBIJA 12      6      6    27:24    20
4. JAPAN 12      0    12    11:36      4



B GRUPA (BRAZIL, POLJSKA, FINSKA, KANADA):
I TURNIR – TORONTO, KANADA (18–20. MAJ) – DVORANA RIKOH KOLOSEUM (8400):
1. KOLO – PETAK, 18. MAJ:
KANADA – FINSKA        3:0 (33:31, 26:24, 25:23)
POLJSKA – BRAZIL        3:2 (25:22, 27:25, 25:27, 22:25, 15:12)

2. KOLO – SUBOTA, 19. MAJ:
KANADA – BRAZIL        3:2 (25:23, 20:25, 25:20, 24:26, 15:10)
FINSKA – POLJSKA      3:2 (23:25, 25:23, 25:21, 22:25, 15:9)

3. KOLO – NEDELJA, 20. MAJ:
BRAZIL – FINSKA        3:1 (23:25, 25:13, 25:22, 31:29)
POLJSKA – KANADA  3:1 (17:25, 25:19, 25:21, 25:19)

II TURNIR – KATOVICE, POLJSKA (01–03. JUN) – DVORANA SPODEK (11 000):
1. KOLO – PETAK, 01. JUN:
POLJSKA – KANADA    3:0 (28:26, 25:18, 25:20)
BRAZIL – FINSKA         3:0 (25:13, 25:14, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 02. JUN:
POLJSKA – FINSKA      3:0 (26:24, 25:18, 25:18)
BRAZIL – KANADA        3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:15)

3. KOLO – NEDELJA, 03. JUN:
FINSKA – KANADA        3:1 (25:23, 25:19, 23:25, 26:28, 15:8)
POLJSKA – BRAZIL        3:2 (26:24, 23:25, 25:23, 23:25, 15:10)

III TURNIR – SAN BERNARDO DO KAMPO, BRAZIL (08–10. JUN) – DVORANA ADIB MOJZES DIB (5700):
1. KOLO – PETAK, 08. JUN:
BRAZIL – FINSKA        3:0 (25:21, 25:22, 25:9)
POLJSKA – KANADA   3:0 (25:20, 25:20, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 09. JUN:
BRAZIL – KANADA        3:0 (25:22, 25:17, 25:11)
POLJSKA – FINSKA      3:1 (23:25, 25:17, 25:19, 25:13)

3. KOLO – NEDELJA, 10. JUN:
BRAZIL – POLJSKA       3:1 (26:24, 25:17, 23:25, 25:23)
FINSKA – KANADA        3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

IV TURNIR – TAMPERE, FINSKA (15. – 17. JUN) – TAMPERE LEDENA DVORANA (8000):
1. KOLO – PETAK, 15. JUN:
BRAZIL – KANADA        3:2 (22:25, 25:19, 25:14, 19:25, 15:9)
POLJSKA – FINSKA      3:0 (25:16, 26:24, 25:19)

2. KOLO – SUBOTA, 16. JUN:
POLJSKA – KANADA    3:0 (26:24, 25:22, 25:23)
BRAZIL – FINSKA          3:0 (25:22, 25:18, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 17. JUN:
POLJSKA – BRAZIL        3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:22)
KANADA – FINSKA        3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:20)

TABELA:

1. POLJSKA 12    10    2    33:13    29
2. BRAZIL 12      8    4    31:17    26
3. KANADA 12      3    9    15:30    10
4. FINSKA 12      3    9    12:31      7



C GRUPA (ITALIJA, SAD, FRANCUSKA, KOREJA):
I TURNIR – FIRENCA, ITALIJA (18–20. MAJ) – NELSON MENDELA FORUM (5500):
1. KOLO – PETAK, 18. MAJ:
FRANCUSKA – SAD         3:1 (17:25, 25:20, 26:24, 25:17)
ITALIJA – KOREJA            3:2 (24:26, 27:25, 21:25, 29:27, 18:16)

2. KOLO – SUBOTA, 19. MAJ:
SAD – KOREJA                3:2 (20:25, 18:25, 25:17, 25:23, 17:15)
ITALIJA – FRANCUSKA     3:1 (25:20, 22:25, 25:21, 25:22)

3. KOLO – NEDELJA, 20. MAJ:
FRANCUSKA – KOREJA   3:2 (25:18, 24:26, 25:20, 21:25, 15:11)
ITALIJA – SAD                  3:0 (25:16, 25:20, 25:16)

II TURNIR – LION, FRANCUSKA (15–17. JUN) – DVORANA ŽERLAN (5000):
1. KOLO – PETAK, 15. JUN:
FRANCUSKA – KOREJA        3:1 (21:25, 25:15, 31:29, 25:16)
SAD – ITALIJA                3:0 (30:28, 28:26, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 16. JUN:
SAD – KOREJA                3:1 (22:25, 25:23, 27:25, 25:16)
FRANCUSKA – ITALIJA        3:1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:20)

3. KOLO – NEDELJA, 17. JUN:
KOREJA – ITALIJA            3:2 (22:25, 24:26, 26:24, 25:15, 15:11)
SAD – FRANCUSKA            3:1 (20:25, 25:22, 25:19, 25:21)

III TURNIR – GVANGDŽU, KOREJA (22–24. JUN) – DVORANA JEOMDŽU (9000):
1. KOLO – PETAK, 22. JUN:
FRANCUSKA – KOREJA        3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:15)
SAD – ITALIJA                3:1 (22:25, 25:21, 29:27, 25:16)

2. KOLO – SUBOTA, 23. JUN:
ITALIJA – KOREJA            3:2 (25:15, 25:22, 21:25, 22:25, 15:13)
SAD – FRANCUSKA            3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

3. KOLO – NEDELJA, 24. JUN:
SAD – KOREJA                3:0 (25:20, 25:18, 25:18)
FRANCUSKA – ITALIJA        3:0 (26:24, 25:15, 25:22)

IV TURNIR – DALAS, SAD (29. JUN – 01. JUL) – DALAS ARENA (7500):
1. KOLO – PETAK, 29. JUN:
FRANCUSKA – ITALIJA        3:2 (29:31, 25:23, 25:18, 21:25, 15:12)
SAD – KOREJA                3:0 (32:30, 26:24, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 30. JUN:
ITALIJA – KOREJA            3:2 (25:16, 20:25, 25:21, 27:29, 15:12)
FRANCUSKA – SAD            3:2 (25:20, 22:25, 23:25, 25:23, 15:13)

3. KOLO – NEDELJA, 01. JUL:
FRANCUSKA – KOREJA        3:0 (25:19, 25:15, 25:17)
SAD – ITALIJA                3:2 (26:28, 25:20, 24:26, 25:17, 15:10)

TABELA:

1. SAD 12    9      3    30:16    26
2. FRANCUSKA 12    9      3    29:19    24
3. ITALIJA 12    5      7    23:28    15
4. KOREJA 12    1    11    16:35      7



D GRUPA (ARGENTINA, BUGARSKA, NEMAČKA, PORTUGALIJA):
I TURNIR – FRANKFURT, NEMAČKA (25–27. MAJ) – FRAPORT ARENA (5000):
1. KOLO – PETAK, 25. MAJ:
ARGENTINA – BUGARSKA        3:0 (25:16, 25:18, 25:21)
NEMAČKA – PORTUGALIJA        3:0 (25:23, 25:15, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 26. MAJ:
BUGARSKA – PORTUGALIJA        3:0 (25:22, 25:16, 25:12)
NEMAČKA – ARGENTINA        3:0 (25:18, 25:17, 26:24)

3. KOLO – NEDELJA, 27. MAJ:
ARGENTINA – PORTUGALIJA    3:0 (28:26, 25:20, 25:21)
BUGARSKA – NEMAČKA          3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:23)

II TURNIR – BUENOS AIRES, ARGENTINA (15. – 17. JUN) – DVORANA SPORTOVA (5000):
1. KOLO – PETAK, 15. JUN:
NEMAČKA – PORTUGALIJA      3:1 (25:17, 25:20, 23:25, 25:19)
ARGENTINA – BUGARSKA        3:1 (25:22, 24:26, 25:21, 25:17)

2. KOLO – SUBOTA, 16. JUN:
BUGARSKA – PORTUGALIJA   3:1 (25:19, 25:12, 18:25, 25:20)
NEMAČKA – ARGENTINA        3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 17. JUN:
BUGARSKA – NEMAČKA          3:2 (25:19, 14:25, 19:25, 25:23, 16:14)
ARGENTINA – PORTUGALIJA    3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:23)

III TURNIR – GIMARAEŠ, PORTUGALIJA (22–24. JUN) – GRADSKA DVORANA (5000):
1. KOLO – PETAK, 22. JUN:
BUGARSKA – ARGENTINA        3:2 (22:25, 25:11, 26:24, 17:25, 15:11)
NEMAČKA – PORTUGALIJA        3:0 (25:18, 25:15, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 23. JUN:
NEMAČKA – ARGENTINA        3:0 (25:20, 25:19, 25:18)
BUGARSKA – PORTUGALIJA        3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

3. KOLO – NEDELJA, 24. JUN:
NEMAČKA – BUGARSKA            3:1 (25:20, 28:26, 22:25, 25:22)
ARGENTINA – PORTUGALIJA    3:1 (25:18, 18:25, 26:24, 25:21)

IV TURNIR – SOFIJA, BUGARSKA (29. JUN – 01. JUL) – ARENA ARMEJEC (12 300):
1. KOLO – PETAK, 29. JUN:
NEMAČKA – ARGENTINA        3:0 (25:16, 25:21, 25:21)
BUGARSKA – PORTUGALIJA        3:1 (21:25, 25:18, 25:20, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 30. JUN:
NEMAČKA – PORTUGALIJA        3:0 (25:19, 25:18, 25:25:20)
BUGARSKA – ARGENTINA        3:2 (25:19, 21:25, 24:26, 25:11, 15:12)

3. KOLO – NEDELJA, 01. JUL:
ARGENTINA – PORTUGALIJA    3:2 (25:14, 17:25, 25:21, 19:25, 15:9)
NEMAČKA – BUGARSKA            3:2 (25:16, 24:26, 25:23, 25:17, 17:15)

TABELA:

1. NEMAČKA 12    10      2    33:10    30
2. BUGARSKA 12      8      4    28:21    22
3. ARGENTINA 12      6      6    22:23    19
4. PORTUGALIJA 12      0    12      7:36      1



XXIII SVETSKA LIGA 2012. – FINALNI TURNIR – SOFIJA (DVORANA ARMEJEC), BUGARKA (04–08. JUL):
E GRUPA:
SREDA, 04. JUL:
BUGARSKA – NEMAČKA  3:1 (26:28, 25:19, 29:27, 25:19)

ČETVRTAK, 05. JUL:
NEMAČKA – SAD  3:2 (20:25, 25:21, 21:25, 25:20, 16:14)

PETAK, 06. JUL:
SAD – BUGARSKA 3:0 (25:21, 25:16, 25:17)

TABELA:

1. SAD 2    1    1    5:3        4
2. BUGARSKA 2    1    1    3:4        3
3. NEMAČKA 2    1    1    4:5        2



F GRUPA:
SREDA, 04. JUL:
KUBA – BRAZIL  3:0 (25:19, 26:24, 25:22)

ČETVRTAK, 05. JUL:
POLJSKA – BRAZIL  3:2 (23:25, 25:23, 23:25, 25:17, 15:10)

PETAK, 06. JUL:
POLJSKA – KUBA  3:0 (25:23, 25:20, 25:23)

TABELA:

1. POLJSKA 2    2    0    6:2        5
2. KUBA 2    1    1    3:3        3
3. BRAZIL 2    0    2    2:6        1

 

SUBOTA, 07. JUL – POLUFINALE:
SAD – KUBA  3:0 (25:23, 25:22, 25:23)    
POLJSKA – BUGARSKA  3:0 (25:23, 25:20, 25:18)

NEDELJA, 08. JUL:
FINALE:
POLJSKA – SAD                3:0 (25:17, 26:24, 25:20)

MEČ ZA TREĆE MESTO:    
KUBA – BUGARSKA         3:2 (25:18, 19:25, 23:25, 25:23, 15:12)

POJEDINAČNE NAGRADE:
MVP: BARTOŠ KUREK (POLJSKA)
POENTER: TODOR ALEKSIJEV (BUGARSKA)
PRIMAČ: TODOR ALEKSIJEV (BUGARSKA)
SMEČER: ZBIGNJEV BARTMAN (POLJSKA)
BLOKER: MARSIN MOŽDONEK (POLJSKA)
SERVER: KLEJTON STENLI (SAD)
TEHNIČAR: GEORGI BRATOJEV (BUGARSKA)
LIBERO: KŽIŠTOF IGNAČAK (POLJSKA)

KONAČAN PLASMAN:
  1. POLJSKA
  2. SAD
  3. KUBA
  4. BUGARSKA
  5. NEMAČKA
  6. BRAZIL
  7. FRANCUSKA
  8. RUSIJA
  9. SRBIJA
10. ARGENTINA
11. ITALIJA
12. KANADA
13. FINSKA
14. KOREJA
15. JAPAN
16. PORTUGALIJA


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ossrb/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Pročitano 1177 puta