Svetska liga 2011.


C GRUPA:
I VIKEND (27–29. MAJ):
SUBOTA, 28. MAJ – ROSARIO: ARGENTINA – SRBIJA  0:3 (14:25, 21:25, 22:25)
NEDELJA, 29. MAJ – ROSARIO: ARGENTINA – SRBIJA  3:0 (25:21, 26:24, 25:20)

SUBOTA, 28. MAJ – POVOA DO VARZIM: PORTUGALIJA – FINSKA  3:2 (23:25, 27:25, 25:21, 24:26, 15:13)
NEDELJA, 29. MAJ – POVOA DO VARZIM: PORTUGALIJA – FINSKA  3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:23)

II VIKEND (03–05. JUN):
PETAK, 03. JUN – BEOGRAD: SRBIJA – FINSKA  1:3 (27:25, 24:26, 20:25, 25:27)
SUBOTA, 04. JUN – BEOGRAD: SRBIJA – FINSKA  3:0 (25:21, 25:15, 25:21)

PETAK, 03. JUN – POVOA DU VARZIM: PORTUGALIJA – ARGENTINA  0:3 (21:25, 20:25, 19:25)
SUBOTA, 04. JUN – POVOA DU VARZIM: PORTUGALIJA – ARGENTINA  1:3 (23:25, 21:25, 25:14, 22:25)

III VIKEND (10–12. JUN):
PETAK, 10. JUN – BEOGRAD: SRBIJA – PORTUGALIJA  2:3 (22:25, 25:19, 26:28, 25:23, 13:15)
SUBOTA, 11. JUN – NOVI SAD: SRBIJA – PORTUGALIJA  3:0 (26:24, 25:18, 29:27)

PETAK, 10. JUN – LAHTI: FINSKA – ARGENTINA  2:3 (17:25, 25:21, 20:25, 25:23, 10:15)
SUBOTA, 11. JUN – LAHTI: FINSKA – ARGENTINA  0:3 (21:25, 24:26, 19:25)

IV VIKEND (17–19. JUN):
PETAK, 17. JUN – TAMPERE: FINSKA – SRBIJA  2:3 (20:25, 25:23, 17:25, 36:34, 11:15)
SUBOTA, 18. JUN – TAMPERE: FINSKA – SRBIJA  3:2 (25:23, 25:23, 22:25, 20:25, 15:11)

SUBOTA, 18. JUN – KATAMARKA: ARGENTINA – PORTUGALIJA  3:1 (25:16, 25:17, 22:25, 26:24)
NEDELJA, 19. JUN – KATAMARKA: ARGENTINA – PORTUGALIJA  3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

V VIKEND (23–26. JUN):
SUBOTA, 25. JUN – POVOA DU VARZIM: PORTUGALIJA – SRBIJA  2:3 (21:25, 25:19, 31:29, 17:25, 11:15)
NEDELJA, 26. JUN – POVOA DU VARZIM: PORTUGALIJA – SRBIJA  1:3 (14:25, 27:25, 19:25, 22:25)

ČETVRTAK, 23. JUN – FORMOZA: ARGENTINA – FINSKA  3:2 (21:25, 25:17, 19:25, 26:24, 15:11)
PETAK, 24. JUN – FORMOZA: ARGENTINA – FINSKA  1:3 (14:25, 17:25, 25:23, 26:28)

VI VIKEND (29. JUN – 02. JUL):
SREDA, 29. JUN – NOVI SAD: SRBIJA – ARGENTINA  3:1 (25:18, 23:25, 25:18, 25:22)
ČETVRTAK, 30. JUN – BEOGRAD: SRBIJA – ARGENTINA  0:3 (23:25, 25:27, 21:25)

ČETVRTAK, 30. JUN – TAMPERE: FINSKA – PORTUGALIJA  3:2 (22:25, 16:25, 25:19, 25:17, 25:13)
PETAK, 01. JUL – TAMPERE: FINSKA – PORTUGALIJA  3:0 (25:21, 25:21, 25:22)

TABELA:

1. ARGEBTINA 12        9    3    29:15    25
2. SRBIJA 12        7    5    26:21    21
3. FINSKA 12        5    7    24:27    17
4. PORTUGALIJA 12        3    9    16:32      9


A GRUPA:
I VIKEND (27–29. MAJ):
PETAK, 27. MAJ – LOĐ: POLJSKA – SAD  3:0 (25:20, 25:22, 25:19)
SUBOTA, 28. MAJ – LOĐ: POLJSKA – SAD  0:3 (22:25, 19:25, 35:37)

PETAK, 27. MAJ – SAN HUAN: PORTORIKO – BRAZIL  0:3 (15:25, 19:25, 16:25)
SUBOTA, 28. MAJ – SAN HUAN: PORTORIKO – BRAZIL  0:3 (19:25, 29:31, 23:25)

II VIKEND (03–05. JUN):
PETAK, 03. JUN – SAN HUAN: PORTORIKO – SAD  1:3 (26:24, 27:29, 17:25, 17:25)
SUBOTA, 04. JUN – SAN HUAN: PORTORIKO – SAD  1:3 (23:25, 24:26, 25:22, 12:25)

SUBOTA, 04. JUN – RIO DE ŽANEIRO: BRAZIL – POLJSKA  3:0 (25:23, 26:24, 25:21)
NEDELJA, 05. JUN – RIO DE ŽANEIRO: BRAZIL – POLJSKA  3:1 (28:26, 23:25, 26:24, 25:23)

III VIKEND (10–12. JUN):
PETAK, 10. JUN – SAN HUAN: PORTORIKO – POLJSKA  0:3 (21:25, 23:25, 14:25)
SUBOTA, 11. JUN – SAN HUAN: PORTORIKO – POLJSKA  0:3 (22:25, 15:25, 21:25)

SUBOTA, 11. JUN – BELO HORIZONTE: BRAZIL – SAD  3:1 (19:25, 25:21, 25:19, 25:21)
NEDELJA, 12. JUN – BELO HORIZONTE: BRAZIL – SAD  1:3 (21:25, 22:25, 25:16, 24:26)

IV VIKEND (17–19. JUN):
SUBOTA, 18. JUN – SAO PAULO: BRAZIL – PORTORIKO  3:0 (25:20, 25:10, 25:23)
NEDELJA, 19. JUN – SAO PAULO: BRAZIL – PORTORIKO  3:0 (25:10, 25:20, 25:20)        

PETAK 17, JUN – HOFMAN ESTEJTS: SAD – POLJSKA  0:3 (22:25, 19:25, 20:25)
SUBOTA, 18. JUN – HOFMAN ESTEJTS: SAD – POLJSKA  3:1 (25:21, 15:25, 25:18, 25:22)

V VIKEND (23–26. JUN):
PETAK, 24. JUN – PLOK: POLJSKA – PORTORIKO  3:1 (24:26, 28:26, 25:22, 25:17)
SUBOTA, 25. JUN – PLOK: POLJSKA – PORTORIKO  3:0 (25:19, 25:22, 25:20)

PETAK, 24. JUN – TULSA: SAD – BRAZIL  1:3 (21:25, 20:25, 25:21, 19:25)
SUBOTA, 25. JUN – TULSA: SAD – BRAZIL  3:1 (25:20, 25:23, 22:25, 25:23)

VI VIKEND (29. JUN – 02. JUL):
SREDA, 29. JUN – KATOVICE: POLJSKA – BRAZIL  1:3 (23:25, 25:18, 16:25, 24:26)
ČETVRTAK, 30. JUN – KATOVICE: POLJSKA – BRAZIL  0:3 (17:25, 14:25, 21:25)

PETAK, 01. JUL – LONG BIČ: SAD – PORTORIKO  3:2 (25:27, 25:22, 25:12, 25:27, 15:8)
SUBOTA, 02. JUL – LONG BIČ: SAD – PORTORIKO  3:0 (25:13, 25:22, 25:19)

TABELA:

1. BRAZIL 12    10      2    32:10    30
2. SAD 12      8      4    26:19    23
3. POLJSKA 12      6      6    21:19    18
4. PORTORIKO 12      0    12      2:36      1


B GRUPA (ODLUKOM FIVB, JAPAN JE SVE MEČEVE IGRAO U GOSTIMA):
I VIKEND (27–29. MAJ):
PETAK, 27. MAJ – UFA: RUSIJA – JAPAN  3:0 (25:22, 25:20, 25:18)
SUBOTA, 28. MAJ – UFA: RUSIJA – JAPAN  3:1 (22:25, 25:19, 25:12, 25:12)

SUBOTA, 28. MAJ – VARNA: BUGARSKA – NEMAČKA  2:3 (25:21, 18:25, 21:25, 25:15, 10:15)
NEDELJA, 29. MAJ – VARNA: BUGARSKA – NEMAČKA  3:2 (25:21, 23:25, 25:22, 20:25, 15:9)

II VIKEND (03–05. JUN):
PETAK, 03. JUN – KALINJINGRAD: RUSIJA – NEMAČKA  3:0 (29:27, 25:23, 25:23)
SUBOTA, 04. JUN – KALINJINGRAD: RUSIJA – NEMAČKA  3:0 (25:23, 25:15, 25:22)

SUBOTA, 04. JUN – VARNA: BUGARSKA – JAPAN  3:1 (22:25, 25:21, 25:16, 25:20)
NEDELJA, 05. JUN – VARNA: BUGARSKA – JAPAN  3:0 (25:14, 25:17, 25:19)

III VIKEND (10–12. JUN):
PETAK, 10. JUN – SURGUT: RUSIJA – BUGARSKA  3:0 (25:15, 25:20, 25:18)
SUBOTA, 11. JUN – SURGUT: RUSIJA – BUGARSKA  3:0 (25:14, 27:25, 25:20)

SUBOTA, 11. JUN – FRIDRIHSHAFEN: NEMAČKA – JAPAN  3:2 (20:25, 23:25, 25:23, 25:11, 18:16)
NEDELJA, 12. JUN – FRIDRIHSHAFEN: NEMAČKA – JAPAN  2:3 (21:25, 22:25, 29:27, 25:19, 14:16)

IV VIKEND (17–19. JUN):
SUBOTA, 18. JUN – SURGUT: RUSIJA – JAPAN  3:0 (25:22, 25:15, 25:20)
NEDELJA, 19. JUN – SURGUT: RUSIJA – JAPAN  3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

SUBOTA, 18. JUN – BREMEN: NEMAČKA – BUGARSKA  3:2 (25:18, 25:21, 18:25, 18:25, 15:13)
NEDELJA, 19. JUN – BREMEN: NEMAČKA – BUGARSKA   1:3 (24:26, 22:25, 25:20, 23:25)

V VIKEND (23–26. JUN):
ČETVRTAK, 23. JUN – BERLIN: NEMAČKA – RUSIJA  2:3 (14:25, 25:22, 25:21, 23:25, 7:15)
PETAK, 24. JUN – BERLIN: NEMAČKA – RUSIJA  1:3 (29:27, 20:25, 17:25, 26:28)

SUBOTA, 25. JUN – VARNA: BUGARSKA – JAPAN  3:0 (25:20, 25:21, 25:23)
NEDELJA, 26. JUN – VARNA: BUGARSKA – JAPAN  3:2 (25:21, 20:25, 25:13, 21:25, 15:10)

VI VIKEND (29. JUN – 02. JUL):
ČETVRTAK, 30. JUN – VARNA: BUGARSKA – RUSIJA  3:1 (25:22, 18:25, 30:28, 25:20)
PETAK, 01. JUL – VARNA: BUGARSKA – RUSIJA  2:3 (14:25, 25:23, 13:25, 25:22, 12:15)

ČETVRTAK, 30. JUN – ŠTUTGART: NEMAČKA – JAPAN  3:1 (22:25, 25:21, 25:20, 25:21)
PETAK, 01. JUL – ŠTUTGART: NEMAČKA – JAPAN  3:0 (25:14, 25:22, 25:20)

TABELA:

1. RUSIJA 12    11      1    34:9    31
2. BUGARSKA 12      7      5    27:22    22
3. NEMAČKA 12      5      7    23:28    15
4. JAPAN 12      1    11    10:35      4


D GRUPA (ODLUKOM FIVB, KUBA JE SVE MEČEVE IGRALA U GOSTIMA):
I VIKEND (27–29. MAJ):
PETAK, 27. MAJ – LION: FRANCUSKA – ITALIJA  0:3 (14:25, 20:25, 12:25)
NEDELJA, 29. MAJ – ŠAMBERI: FRANCUSKA – ITALIJA  0:3 (15:25, 23:25, 25:27)

SUBOTA, 28. MAJ – SUVON: KOREJA – KUBA  3:0 (25:20, 29:27, 25:18)
NEDELJA, 29. MAJ – SUVON: KOREJA – KUBA  1:3 (25:21, 23:25, 18:25, 18:25)

II VIKEND (03–05. JUN):
ČETVRTAK, 02. JUN – ANKONA: ITALIJA – KUBA  3:0 (25:19, 25:21, 27:25)
NEDELJA, 05. JUN – ANDRIJA: ITALIJA – KUBA  3:2 (25:14, 23:25, 25:17, 22:25, 18:16)

SUBOTA, 04. JUN – SUVON: KOREJA – FRANCUSKA  3:1 (25:21, 24:26, 25:20, 25:16)
NEDELJA, 05. JUN – SUVON: KOREJA – FRANCUSKA  3:1 (27:25, 19:25, 25:23, 25:16)

III VIKEND (10–12. JUN):
ČETVRTAK, 09. JUN – TUR: FRANCUSKA – KUBA  1:3 (27:29, 27:25, 23:25, 31:33)
SUBOTA, 11. JUN – TULUZ: FRANCUSKA – KUBA  2:3 (25:23, 21:25, 25:22, 22:25, 9:15)

SUBOTA, 11. JUN – INČEON: KOREJA – ITALIJA  1:3 (25:23, 19:25, 21:25, 20:25)
NEDELJA, 12. JUN – INČEON: KOREJA – ITALIJA  2:3 (15:25, 22:25, 25:21, 25:22, 10:15)

IV VIKEND (17–19. JUN):
PETAK, 17. JUN – MESINA: ITALIJA – FRANCUSKA   1:3 (25:21, 30:32, 23:25, 22:25)
SUBOTA, 18. JUN – KATANIJA: ITALIJA – FRANCUSKA   3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:17)

SUBOTA, 18. JUN – GVANGDŽU: KOREJA – KUBA  0:3 (20:25, 22:25, 20:25)
NEDELJA, 19. JUN – GVANGDŽU: KOREJA – KUBA  0:3 (23:25, 13:25, 18:25)    

V VIKEND (23–26. JUN):
PETAK, 24. JUN – TRST: ITALIJA – KOREJA  3:0 (25:18, 25:21, 25:20)
NEDELJA, 26. JUN – PADOVA: ITALIJA – KOREJA  3:0 (25:15, 25:13, 25:21)

PETAK, 24. JUN – PARIZ: FRANCUSKA – KUBA  2:3 (25:21, 22:25, 25:21, 22:25, 12:15)
NEDELJA, 26. JUN – MONBELIJAR: FRANCUSKA – KUBA  1:3 (25:21, 20:25, 15:25, 23:25)

VI VIKEND (29. JUN – 02. JUL):
SREDA, 29. JUN – PARMA: ITALIJA – KUBA  3:0 (25:21, 25:22, 32:30)
PETAK, 01. JUL – MODENA: ITALIJA – KUBA  0:3 (21:25, 20:25, 25:27)

SREDA, 29. JUN – PO: FRANCUSKA – KOREJA  3:1 (23:25, 27:25, 25:16, 25:15)
PETAK, 01. JUL – BULAZAK: FRANCUSKA – KOREJA  3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

TABELA:

1. ITALIJA 12    10        2    31:12    28
2. KUBA 12      8        4    26:19    23
3. FRNCUSKA 12      3        9    18:29    11
4. KOREJA 12      3        9    14:29    10

 

FINALNI TURNIR SVETSKE LIGE 2011. (06–10. JUL) – GDANJSK, POLJSKA (ERGO ARENA (10 000)) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

E GRUPA:
1. KOLO – SREDA, 06. JUL:
ARGENTINA – ITALIJA   3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 25:22)
POLJSKA – BUGARSKA  3:2 (25:20, 23:25, 14:25, 25:22, 15:13)
2. KOLO – ČETVRTAK, 07. JUL:
ARGENTINA – BUGARSKA  3:0 (25:17, 25:22, 25:22)
ITALIJA – POLJSKA  3:0 (25:15, 25:20, 25:20)
3. KOLO – PETAK, 08. JUL:
BUGARSKA – ITALIJA   3:0 (25:22, 25:22, 25:21)
POLJSKA – ARGENTINA   3:2 (18:25, 25:22, 25:20, 24:26, 15:13)

TABELA:

1. ARGENTINA 3    2    1    8:4        7
2. POLJSKA 3    2    1    6:7        4
3. BUGARSKA 3    1    2    5:6        4
4. ITALIJA 3    1    2    4:6        3


F GRUPA:
1. KOLO – SREDA, 06. JUL:
RUSIJA – SAD  3:1 (29:31, 25:16, 25:21, 25:22)
BRAZIL – KUBA  3:2 (18:25, 21:25, 25:16, 30:28, 15:12)
2. KOLO – ČETVRTAK, 07. JUL:
RUSIJA – KUBA  3:0 (25:20, 25:20, 25:20)
BRAZIL – SAD  3:1 (15:25, 25:22, 25:22, 25:15)
3. KOLO – PETAK, 08. JUL:
SAD – KUBA  3:2 (23:25, 25:21, 25:18, 21:25, 15:13)
RUSIJA – BRAZIL  3:0 (25:20, 25:20, 25:17)

TABELA:

1. RUSIJA 3    3    0    9:1        9
2. BRAZIL 3    2    1    6:6        5
3. SAD 3    1    2    5:8        2
4. KUBA 3    0    3    4:9        2



SUBOTA, 09. JUL:
POLUFINALE:
BRAZIL – ARGENTINA    3:0 (25:22, 42:40, 25:23)
RUSIJA – POLJSKA        3:1 (25:22, 25:23, 22:25, 25:17)

NEDELJA, 10. JUL:
FINALE:
RUSIJA – BRAZIL        3:2 (23:25, 27:25, 25:23, 22:25, 15:11)

MEČ ZA TREĆE MESTO:
POLJSKA – ARGENTINA        3:0 (25:18, 25:23, 25:22)

POJEDINAČNE NAGRADE:
MVP: MAKSIM MIHAJLOV (RUSIJA)
BLOKER: MAKSIM MIHAJLOV (RUSIJA)
POENTER: BARTOŠ KUREK (POLJSKA)
SMEČER: LOPES TEO (BRAZIL)
SERVER: DIMITRIJ MUSERSKI (RUSIJA)
PRIMAČ: MURILJO (BRAZIL)
LIBERO: KRIŠTOF IGNAČAK (POLJSKA)
TEHNIČAR: LUČIJANO DE ČEKO (ARGENTINA)

KONAČAN PLASMAN:
  1. RUSIJA
  2. BRAZIL
  3. POLJSKA
  4. ARGENTINA
  5. BUGARSKA
  6. ITALIJA
  7. SAD
  8. KUBA
  9. SRBIJA
10. FINSKA
11. NEMAČKA
12. FRANCUSKA
13. KOREJA
14. PORTUGALIJA
15. JAPAN
16. PORTORIKO

Pročitano 1287 puta