Svetska liga 2002.

 

D GRUPA: JUGOSLAVIJA, GRČKA, JAPAN, FRANCUSKA

I VIKEND

PARIZ, 28. JUN, FRANCUSKA – JUGOSLAVIJA 3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

DIŽON, 29. JUN, FRANCUSKA – JUGOSLAVIJA 3:1 (19:25, 25:20, 25:22, 25:18)


GRČKA – JAPAN 3:0 (25:17, 25:19, 25:23), 3:1 (20:25, 25:22, 25:22, 26:24)


II VIKEND

PODGORICA, 05. JUL, JUGOSLAVIJA – GRČKA 3:0 (25:19, 25:22, 25:19)

BEOGRAD, 07. JUL, JUGOSLAVIJA – GRČKA 2:3 (19:25, 25:23, 24:26, 25:20, 14:16)


JAPAN – FRANCUSKA 0:3 (35:37, 20:25, 18:25), 1:3 (16:25, 22:25, 25:23, 21:25)


III VIKEND

BEOGRAD, 13. JUL, JUGOSLAVIJA – JAPAN 3:0 (25:13, 25:17, 25:20)

NOVI SAD, 14. JUL, JUGOSLAVIJA – JAPAN 3:0 (25:20, 25:15, 25:20)


GRČKA – FRANCUSKA 2:3 (27:29, 25:22, 20:25, 25:21, 13:15), 3:0 (25:12, 25:21, 25:23)


IV VIKEND

KSANTI, 21. JUL, GRČKA – JUGOSLAVIJA 0:3 (17:25, 22:25, 27:29)

KSANTI, 22. JUL, GRČKA – JUGOSLAVIJA 2:3 (25:19, 23:25, 19:25, 25:18, 14:16)


FRANCUSKA – JAPAN 3:2 (22:25, 25:21, 26:28, 25:14, 15:7), 3:1 (25:14, 27:29, 25:18, 25:23)


V VIKEND

OSAKA, 27. JUL, JAPAN – JUGOSLAVIJA 2:3 (25:23, 21:25, 23:25, 27:25, 10:15)

OSAKA, 28. JUL, JAPAN – JUGOSLAVIJA 0:3 (17:25, 22:25, 28:30)


FRANCUSKA – GRČKA 1:3 (20:25, 17:25, 25:17, 24:26) i 3:0 (25:21, 25:21, 25:23)


VI VIKEND

PODGORICA, 02. AVGUST, JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 2:3 (25:20, 23:25, 21:25, 25:19, 11:15)

NOVI SAD, 04. AVGUST, JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 3:1 (19:25, 29:27, 25:22, 25:18)


JAPAN – GRČKA 1:3 (22:25, 25:23, 23:25, 16:25), 3:1 (19:25, 25:21, 25:23, 25:22)

 

TABELA:

1. FRANCUSKA 12   9   3   29:18   21
2. JUGOSLAVIJA 12   8   4   29:17   20
3. GRČKA 12   6   6   23:23   18
4. JAPAN 12   1  11   11:34  13

 

A GRUPA: BRAZIL, POLJSKA, PORTUGALIJA, ARGENTINA

I VIKEND

BRAZIL – ARGENTINA 3:1 (23:25, 25:17, 25:23, 25:20), 3:0 (25:21, 25:21, 25:19)

PORTUGALIJA – POLJSKA 3:2 (21:25, 25:19, 28:30, 25:21, 15:11), 2:3 (25:22, 25:23, 17:25, 22:25, 15:17)


II VIKEND

PORTUGALIJA – BRAZIL 0:3 (16:25, 24:26, 22:25), 0:3 (17:25, 17:25, 17:25)

ARGENTINA – POLJSKA 3:0 (25:22, 36:34, 25:19), 3:0 (25:23, 33:31, 25:21)


III VIKEND

BRAZIL – POLJSKA 0:3 (21:25, 22:25, 25:27), 3:2 (30:28, 22:25, 21:25, 25:10, 15:9)

PORTUGALIJA – ARGENTINA 3:1 (19:25, 25:23, 25:22, 25:23), 3:2 (25:21, 14:25, 22:25, 25:18, 15:11)


IV VIKEND

BRAZIL – PORTUGALIJA 3:0 (25:23, 25:15, 25:17), 3:0 (25:14, 25:16, 25:17)

POLJSKA – ARGENTINA 3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:18), 3:0 (25:13, 27:25, 25:20)


V VIKEND

POLJSKA – BRAZIL 3:2 (25:23, 20:25, 22:25, 25:23, 15:13), 3:2 (25:22, 23:25, 27:25, 21:25, 15:12)

ARGENTINA – PORTUGALIJA 3:0 (25:18, 25:20, 25:18), 3:2 (25:19, 26:24, 21:25, 18:25, 15:12)


VI VIKEND

POLJSKA – PORTUGALIJA 3:1 (26:28, 25:21, 25:20, 25:22), 3:1 (35:33, 25:15, 20:25, 25:23)

ARGENTINA – BRAZIL 2:3 (25:17, 19:25, 20:25, 27:25, 13:15), 0:3 (27:29, 22:25, 20:25)


TABELA:

1. BRAZIL 12   9  3   31:14   21
2. POLJSKA 12   8  4   28:21   20
3. ARGENTINA 12   4  8   19:26   16
4. PORTUGALIJA 12   3  9   15:32   15

 

B GRUPA: ITALIJA, KINA, VENECUELA, ŠPANIJA

I VIKEND

KINA – ITALIJA 2:3 (27:25, 23:25, 25:18, 11:25, 8:15), 0:3 (20:25, 18:25, 23:25)

ŠPANIJA – VENECUELA 3:0 (25:21, 25:23, 25:21), 3:0 (25:23, 25:19, 31:29)


II VIKEND

ITALIJA – VENECUELA 3:1 (25:21, 25:18, 22:25, 25:21), 3:0 (25:19, 25:21, 25:18)

ŠPANIJA – KINA 3:0 (25:22, 25:23, 25:17), 3:1 (19:25, 25:19, 25:22, 25:23)


III VIKEND

ITALIJA – KINA 3:1 (20:25, 25:23, 25:21, 25:21), 0:3 (23:25, 23:25, 25:27)

VENECUELA – ŠPANIJA 0:3 (18:25, 23:25, 16:25), 1:3 (24:26, 19:25, 25:23, 22:25)


IV VIKEND

VENECUELA – ITALIJA 1:3 (19:25, 25:18, 25:27, 20:25), 0:3 (31:33, 18:25, 22:25)

KINA – ŠPANIJA 2:3 (27:29, 25:17, 25:18, 23:25, 16:18), 2:3 (25:23, 25:19, 21:25, 25:27, 17:19)


V VIKEND

ŠPANIJA – ITALIJA 0:3 (19:25, 18:25, 15:25), 1:3 (21:25, 23:25, 25:22, 21:25)

KINA – VENECUELA 3:0 (25:19, 25:21, 25:18), 3:1 (22:25, 25:22, 25:21, 25:18)


VI VIKEND

VENECUELA – KINA 2:3 (27:29, 25:19, 25:20, 16:25, 12:15), 3:1 (25:20, 25:18, 26:28, 25:21)

ITALIJA – ŠPANIJA 3:1 (25:14, 22:25, 25:18, 25:23), 3:0 (26:24, 25:18, 25:19)


TABELA:

1. ITALIJA 12  11   1   33:10   23
2. ŠPANIJA 12   8   4   26:18   20
3. KINA 12   4   8   21:27  16
4. VENECUELA 12   1  11   9:34   13

 

C GRUPA: KUBA, RUSIJA, NEMAČKA, HOLANDIJA

I VIKEND

NEMAČKA – HOLANDIJA 3:1 (25:17, 22:25, 25:20, 25:14), 0:3 (22:25, 19:25, 27:29)

RUSIJA – KUBA 3:0 (25:21, 25:22, 25:18), 3:2 (19:25, 25:14, 20:25, 25:22, 15:10)


II VIKEND

RUSIJA – NEMAČKA 3:2 (25:27, 25:22, 25:21, 30:32, 17:15), 1:3 (18:25, 25:17, 23:25, 17:25)

HOLANDIJA – KUBA 3:1 (25:15, 24:26, 25:17, 25:18), 3:1 (25:17, 23:25, 25:20, 29:27)


III VIKEND

HOLANDIJA – RUSIJA 1:3 (12:25, 25:23, 20:25, 17:25), 0:3 (19:25, 27:29, 18:25)

KUBA – NEMAČKA 3:1 (17:25, 25:21, 28:26, 25:21), 3:0 (25:22, 25:23, 26:24)


IV VIKEND

HOLANDIJA – NEMAČKA 3:2 (27:25, 25:19, 22:25, 23:25, 15:12), 3:1 (19:25, 25:21, 25:23, 25:21)

KUBA – RUSIJA 1:3 (25:21, 20:25, 19:25, 18:25), 0:3 (19:25, 22:25, 19:25)


V VIKEND

KUBA – HOLANDIJA 1:3 (22:25, 20:25, 26:24, 23:25), 2:3 (20:25, 25:17, 21:25, 25:22, 11:15)

NEMAČKA – RUSIJA 1:3 (13:25, 26:28, 25:18, 33:35), 2:3 (18:25, 26:24, 22:25, 25:13, 15:17)


VI VIKEND

RUSIJA – HOLANDIJA 3:0 (25:19, 25:15, 35:33), 3:0 (25:14, 25:20, 25:17)

NEMAČKA – KUBA 3:2 (25:20, 24:26, 25:23, 19:25, 20:18), 3:2 (25:23, 17:25, 15:25, 25:19, 15:13)


TABELA:

1. RUSIJA 12  11   1   34:12  23
2. HOLANDIJA 12   7   5   23:23  19
3. NEMAČKA 12   4   8   21:30  16
4. KUBA 12   2  10  18:31  14

 

 

FINALNI TURNIR – BELO HORIZONTE, BRAZIL (13–18. AVGUST)

F GRUPA – BELO HORIZONTE

1. KOLO, 13. AVGUST

JUGOSLAVIJA – POLJSKA 3:0 (25:20, 25:22, 25:13)
ITALIJA – FRANCUSKA 3:0 (25:14, 25:23, 25:21)

2. KOLO, 14. AVGUST

JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 3:0 (25:19, 25:20, 25:17)
ITALIJA – POLJSKA 3:1 (22:25, 25:19, 25:15, 25:15)

3. KOLO, 15. AVGUST

JUGOSLAVIJA – ITALIJA 2:3 (25:22, 23:25, 18:25, 25:22, 15:17)
FRANCUSKA – POLJSKA 0:3 (26:28, 23:25, 18:25)


TABELA:

1. ITALIJA 3   3  0  9:2   6
2. JUGOSLAVIJA 3   2  1  8:3   5
3. POLJSKA 3   1  2  4:6   4
4. FRANCUSKA 3   0  3  0:9   3

 

E GRUPA – RESIFE

1. KOLO – 13. AVGUST

BRAZIL – ŠPANIJA 3:1 (25:17, 21:25, 25:18, 25:21)
RUSIJA – HOLANDIJA 3:0 (25:22, 25:22, 25:17)

2. KOLO – 14. AVGUST

BRAZIL - HOLANDIJA 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)
RUSIJA – ŠPANIJA 2:3 (21:25, 25:23, 24:26, 25:23, 17:19)

3. KOLO – 15. AVGUST

BRAZIL – RUSIJA 3:0 (25:23, 28:26, 25:20)
HOLANDIJA – ŠPANIJA 3:1 (25:20, 25:27, 25:23, 25:18)


TABELA:

1. BRAZIL 3  3  0  9:1   6
2. RUSIJA 3  1  2  5:6   4
3. ŠPANIJA 3  1  2  5:8   4
4. HOLANDIJA 3  1  2  3:7   4

 

POLUFINALE, 17. AVGUST

JUGOSLAVIJA – BRAZIL 2:3 (27:25, 19:25, 12:25, 25:21, 16:18)
RUSIJA – ITALIJA 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 25:22)


18. AVGUST

ZA TREĆE MESTO:

JUGOSLAVIJA – ITALIJA 3:1 (28:26, 29:27, 23:25, 25:21)


FINALE:

RUSIJA – BRAZIL 3:1 (25:21, 25:23, 22:25, 25:17)


POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: IVAN MILJKOVIĆ (JUGOSLAVIJA)
PRIMAC:PAVEL ABRAMOV (RUSIJA)
SMEČER: PAVEL ABRAMOV (RUSIJA)
SERVER: VADIM KAMUCKI (RUSIJA)
TEHNICAR:VADIM KAMUCKI (RUSIJA)
BLOKER: ALEKSEJ KULEŠOV (RUSIJA)
U POLJU: SERŽO SANTOS DUTRA (BRAZIL)


KONAČAN PLASMAN:

1. RUSIJA
2. BRAZIL
3. JUGOSLAVIJA
4. ITALIJA
5. POLJSKA
5. ŠPANIJA
7. HOLANDIJA
7. FRANCUSKA
9. ARGENTINA
9. GRČKA
9. KINA
9. NEMAČKA
13. KUBA
13. JAPAN
13. PORTUGALIJA
13. VENECUELA

Pročitano 1027 puta