Svetska liga 1998.

 

C GRUPA: JUGOSLAVIJA, BRAZIL, RUSIJA, POLJSKA

I VIKEND

BELO HORIZONTE, 15. MAJ, BRAZIL – JUGOSLAVIJA 3:0 (15:8, 15:9, 15:7)

BELO HORIZONTE, 17. MAJ, BRAZIL – JUGOSLAVIJA 3:0 (15:11, 16:14, 15:5)


RUSIJA – POLJSKA 2:3 (15:11, 15:7, 16:17, 12:15, 11:15), 3:0 (15:5, 15:11, 15:12)


II VIKEND

NOVI SAD, 22. MAJ, JUGOSLAVIJA – RUSIJA 1:3 (6:15, 12:15, 15:13, 8:15)

BEOGRAD, 23. MAJ, JUGOSLAVIJA – RUSIJA 0:3 (11:15, 13:15, 4:15)


BRAZIL – POLJSKA 3:0 (15:6, 15:12, 15:6), 3:0 (15:8, 15:8, 16:14)


III VIKEND

BEOGRAD, 30. MAJ, JUGOSLAVIJA – POLJSKA 3:0 (15:4, 15:13, 15:13)

NOVI SAD, 31. MAJ, JUGOSLAVIJA – POLJSKA 2:3 (9:15, 15:12, 8:15, 15:8, 14:16)


BRAZIL – RUSIJA 3:0 (15:12, 15:12, 15:7), 3:1 (15:9, 15:6, 11:15, 15:8)


IV VIKEND

MOSKVA, 05. JUN, RUSIJA – JUGOSLAVIJA 3:2 (15:6, 12:15, 15:2, 13:15, 15:12)

MOSKVA, 06. JUN,RUSIJA – JUGOSLAVIJA 3:2 (16:14, 15:12, 13:15, 8:15, 15:11)


POLJSKA – BRAZIL 1:3 (10:15, 8:15, 15:12, 13:15), 0:3 (6:15, 8:15, 5:15)


V VIKEND

NOVI SAD, 12. JUN,JUGOSLAVIJA – BRAZIL 3:0 (15:7, 15:10, 15:8)

BEOGRAD, 14. JUN,JUGOSLAVIJA – BRAZIL 0:3 (6:15, 11:15, 3:15)


POLJSKA – RUSIJA 0:3 (11:15, 7:15, 3:15), 1:3 (15:7, 6:15, 5:15, 11:15)


VI VIKEND

KATOVICE, 19. JUN, POLJSKA – JUGOSLAVIJA 3:2 (11:15, 11:15, 15:6, 15:12, 15:9)

KATOVICE, 20. JUN, POLJSKA – JUGOSLAVIJA 1:3 (5:15, 15:6, 5:15, 11:15)


RUSIJA – BRAZIL 3:1 (15:13, 15:6, 11:15, 15:11), 3:1 (12:15, 15:3, 15:8, 15:10)


TABELA:

1. BRAZIL 12  9  3   29:11   18
2. RUSIJA 12  9  3   30:17   18
3. JUGOSLAVIJA 12  3  9   18:28    6
4. POLJSKA 12  3  9   12:33    6

 

A GRUPA: KUBA, KOREJA, BUGARSKA, ŠPANIJA

I VIKEND

KUBA – KOREJA 3:0 (15:7, 15:4, 15:4), 3:0 (15:4, 15:11, 15:10)

ŠPANIJA – BUGARSKA
2:3 (6:15, 15:8, 15:8, 9:15, 15:17), 1:3 (10:15, 10:15, 15:11, 11:15)


II VIKEND

KUBA – BUGARSKA 3:0 (15:8, 15:5, 15:7), 3:0 (15:8, 15:10, 15:5)

KOREJA – ŠPANIJA 3:0 (15:8, 16:14, 15:9), 3:0 (15:5, 15:8, 15:6)


III VIKEND

BUGARSKA – KOREJA 3:0 (15:8, 15:9, 15:4), 3:1 (13:15, 15:6, 15:11, 15:8)

ŠPANIJA – KUBA 3:0 (15:11, 15:12, 15:13), 3:2 (15:4, 8:15, 17:16, 7:15, 15:13)


IV VIKEND

BUGARSKA – ŠPANIJA 3:0 (15:11, 15:12, 15:7), 3:0 (15:2, 15:6, 15:7)

KOREJA – KUBA 0:3 (8:15, 3:15, 13:15), 0:3 (7:15, 7:15, 9:15)


V VIKEND

KUBA – ŠPANIJA
3:2 (13:15, 12:15, 15:13, 15:10, 15:10), 3:1 (16:14, 9:15, 15:6, 15:9)

KOREJA – BUGARSKA 1:3 (15:5, 11:15, 6:15, 14:16), 1:3 (9:15, 9:15, 15:11, 11:15)


VI VIKEND

ŠPANIJA – KOREJA 3:2 (13:15, 15:12, 15:10, 11:15, 15:13), 3:1 (15:13, 15:9, 13:15, 15:8)

BUGARSKA – KUBA 3:1 (15:13, 15:9, 13:15, 15:8), 3:2 (15:12, 15:8, 7:15, 8:15, 16:14)


TABELA:

1. BUGARSKA 12  10  2   30:15   22
2. KUBA 12   8   4   29:15   20
3. ŠPANIJA 12   4   8   18:29   16
4. KOREJA 12   2  10  12:30   14

 

B GRUPA: ITALIJA, HOLANDIJA, GRČKA, ARGENTINA

I VIKEND

ARGENTINA – HOLANDIJA 0:3 (11:15, 10:15, 4:15), 0:3 (13:15, 12:15, 13:15)

ITALIJA – GRČKA 3:0 (15:7, 15:9, 15:10), 3:0 (15:1, 15:8, 15:5)


II VIKEND

ITALIJA – ARGENTINA 2:3 (7:15, 12:15, 15:5, 15:10, 13:15), 3:1 (13:15, 16:14, 16:14, 15:8)

GRČKA – HOLANDIJA 1:3 (11:15, 3:15, 15:13, 6:15), 1:3 (12:15, 7:15, 15:13, 8:15)


III VIKEND

ARGENTINA – GRČKA
2:3 (13:15, 10:15, 15:9, 15:8, 13:15), 1:3 (12:15, 16:14, 13:15, 12:15)

ITALIJA – HOLANDIJA 0:3 (11:15, 9:15, 9:15), 3:0 (15:7, 15:10, 15:13)


IV VIKEND

ARGENTINA – ITALIJA 3:1 (15:11, 8:15, 15:6, 15:13) i 3:0 (15:13, 15:13, 15:8)

HOLANDIJA – GRČKA 3:0 (15:7, 15:5, 15:9), 3:0 (15:5, 15:8, 15:9)


V VIKEND

GRČKA – ITALIJA 1:3 (9:15, 15:4, 5:15, 13:15), 0:3 (6:15, 11:15, 13:15)

HOLANDIJA – ARGENTINA 3:1 (15:9, 9:15, 15:12, 15:4), 3:2 (15:7, 3:15, 5:15, 15:2, 15:12)


VI VIKEND

HOLANDIJA – ITALIJA 0:3 (8:15, 9:15, 11:15), 3:0 (15:13, 15:12, 17:15)

GRČKA – ARGENTINA 1:3 (15:11, 12:15, 11:15, 13:15), 0:3 (5:15, 4:15, 6:15)


TABELA:

1. HOLANDIJA 12  10  2   30:11   22
2. ITALIJA 12   7   5   24:17   19
3. ARGENTINA 12   5   7   22:25   17
4. GRCKA 12   2  10  10:33   14

 

 

POLUFINALNI TURNIR – BEOGRAD (HALA PIONIR)

13. JUL
JUGOSLAVIJA – BUGARSKA 3:1 (6:15, 17:15, 15:7, 15:7)

14. JUL
KUBA – BUGARSKA 3:0 (15:3, 15:2, 15:9)

15. JUL
JUGOSLAVIJA – KUBA 2:3 (6:15, 15:12, 5:15, 15:7, 12:15)


TABELA:

1. KUBA 2  2  0  6:2  4
2. JUGOSLAVIJA 2  1  1  5:4  2
3. BUGARSKA 2  0  2  1:6  0

 

 

POLUFINALNI TURNIR – ALIKANTE, ŠPANIJA

1. KOLO:

HOLANDIJA – BRAZIL 3:2 (7:15, 15:13, 12:15, 15:7, 15:13)
RUSIJA – ŠPANIJA 3:0 (15:13, 15:11, 15:12)


2. KOLO:

HOLANDIJA – RUSIJA 3:0 (15:10, 15:7, 15:8)
BRAZIL – ŠPANIJA 3:0 (15:10, 15:7, 15:7)


3. KOLO:

RUSIJA – BRAZIL 3:0 (15:10, 15:9, 15:12)
ŠPANIJA – HOLANDIJA 3:1 (12:15, 15:5, 15:12, 15:6)


TABELA:

1. RUSIJA 3  2  1  6:3   4
2. HOLANDIJA 3  2  1  6:4   4
3. BRAZIL 3  1  2  5:6   2
4. ŠPANIJA 3  1  2  3:7   2

 

 

FINALNI TURNIR – MILANO, ITALIJA (17–19. JUL):

1. KOLO – 17. JUL

KUBA – RUSIJA 3:0 (17:15, 15:13, 15:4)
HOLANDIJA – ITALIJA 3:1 (9:15, 15:13, 15:4, 15:5)


2. KOLO – 18. JUL

RUSIJA – HOLANDIJA 3:0 (15:8, 15:5, 15:11)
KUBA – ITALIJA 3:0 (15:7, 15:11, 15:7)


3. KOLO – 19. JUL

KUBA – HOLANDIJA 3:1 (16:14, 16:14, 8:15, 15:3)
RUSIJA – ITALIJA 3:2 (15:7, 5:15, 15:13, 9:15, 15:13)


TABELA:

1. KUBA 3  3  0  9:1  6
2. RUSIJA 3  2  1  6:5  5
3. HOLANDIJA 3  1  2  4:7  4
4. ITALIJA 3  0  3  3:9  3

 


POJEDINAČNE NAGRADE:

POENTER: OSVALDO ERNANDEZ (KUBA)
NAPADAČ: OSVALDO ERNANDEZ (KUBA)
BLOKER: ANDREA ÐANI (ITALIJA)
SERVER: ROMAN JAKOVLJEV (RUSIJA)


KONAČAN PLASMAN:

1. KUBA
2. RUSIJA
3. HOLANDIJA
4. ITALIJA
5. BRAZIL
6. JUGOSLAVIJA
7. BUGARSKA
8. ŠPANIJA
9. ARGENTINA
10. POLJSKA
11. KOREJA
12. GRČKA

Pročitano 1310 puta