Svetska liga 1994.

 

A GRUPA: RUSIJA, ITALIJA, JAPAN, KINA.

I VIKEND

ITALIJA – KINA 3:1 (16:14, 15:3, 12:15, 15:11), 3:0 (17:15, 15:8, 15:9)

JAPAN – RUSIJA 0:3 (12:15, 6:15, 7:15), 3:1 (14:16, 16:14, 15:7, 15:8)


II VIKEND

KINA – RUSIJA 0:3 (7:15, 13:15, 9:15), 0:3 (12:15, 6:15, 10:15)

JAPAN – ITALIJA 2:3 (10:15, 15:7, 6:15, 15:13, 12:15), 1:3 (11:15, 7:15, 15:10, 3:15)


III VIKEND

RUSIJA – JAPAN 3:0 (15:12, 15:13, 15:8), 3:0 (15:11, 15:10, 15:3)

KINA – ITALIJA 0:3 (7:15, 10:15, 5:15), 0:3 (12:15, 9:15, 8:15)


IV VIKEND

KINA – JAPAN 1:3 (11:15, 7:15, 15:12, 13:15), 0:3 (7:15, 13:15, 9:15)

RUSIJA – ITALIJA 3:1 (15:10, 11:15, 15:4, 15:7), 3:0 (15:13, 15:7, 15:13)


V VIKEND

JAPAN – KINA 3:0 (15:13, 15:3, 15:9), 0:3 (4:15, 11:15, 7:15)

ITALIJA – RUSIJA 1:3 (5:15, 13:15, 15:5, 12:15), 3:0 (15:7, 15:11, 15:5)


VI VIKEND

RUSIJA – KINA 3:0 (15:6, 15:9, 15:8), 3:0 (15:5, 15:9, 15:6)

ITALIJA – JAPAN 3:0 (15:3, 15:11, 15:2), 3:1 (15:9, 12:15, 15:10, 15:11)


TABELA:

1. RUSIJA 12  10   2   31: 8   22
2. ITALIJA 12   9   3   29:14   21
3. JAPAN 12   4   8   16:26   16
4. KINA 12   1  11    5:33   13

 

B GRUPA: BRAZIL, BUGARSKA, GRČKA, SAD.

I VIKEND

SAD – GRČKA 1:3 (16:14, 15:17, 9:15, 12:15), 0:3 (6:15, 8:15, 8:15)

BUGARSKA – BRAZIL 1:3 (15:11, 11:15, 15:17, 6:15), 0:3 (5:15, 13:15, 11:15)


II VIKEND

BUGARSKA – SAD 3:0 (15:5, 15:11, 15:7), 3:0 (15:13, 16:14, 15:6)

GRČKA – BRAZIL 0:3 (14:16, 14:16, 10:15), 0:3 (5:15, 5:15, 12:15)


III VIKEND

BRAZIL – SAD 3:0 (15:0, 15:10, 15:12), 3:0 (15:7, 15:7, 15:11)

GRČKA – BUGARSKA 3:2 (10:15, 6:15, 15:10, 15:10, 15:13), 0:3 (9:15, 10:15, 4:15)


IV VIKEND

BRAZIL – GRČKA 3:0 (15:8, 15:5, 15:10), 3:0 (17:16, 15:2, 15:13)

SAD – BUGARSKA 0:3 (13:15, 4:15, 10:15), 1:3 (7:15, 15:12, 14:16, 10:15)


V VIKEND

SAD – BRAZIL 2:3 (7:15, 15:13, 15:12, 11:15, 13:15), 0:3 (9:15, 13:15, 3:15)

BUGARSKA – GRČKA 3:0 (15:12, 15:8, 15:4), 3:0 (15:7, 15:4, 15:7)


VI VIKEND

BRAZIL – BUGARSKA 3:0 (15:5, 15:12, 15:7), 3:0 (15:6, 15:2, 15:6)

GRČKA – SAD 3:1 (15:2, 15:12, 8:15, 15:9), 3:2 (12:15, 15:9, 13:15, 15:13, 15:12)


TABELA:

1. BRAZIL 12  12   0   36: 3   24
2. BUGARSKA 12   7   5    24:16  19
3. GRČKA 12   5   7   15:27   17
4. SAD 12   0  12    7:36   12

 

C GRUPA: HOLANDIJA, KUBA, KOREJA, NEMAČKA.

I VIKEND

KUBA – HOLANDIJA 0:3 (13:15, 5:15, 10:15),  0:3 (11:15, 6:15, 14:16)

KOREJA – NEMAČKA 3:0 (15:11, 15:11, 15:4), 2:3 (12:15, 5:15, 15:7, 15:13, 12:15)


II VIKEND

NEMAČKA – HOLANDIJA 0:3 (3:15, 8:15, 4:15), 1:3 (15:12, 4:15, 4:15, 9:15)

KOREJA – KUBA 0:3 (9:15, 9:15, 9:15), 2:3 (15:9, 6:15, 14:16, 15:9, 10:15)


III VIKEND

HOLANDIJA – KOREJA 3:2 (9:15, 15:6, 11:15, 15:13, 15:13), 3:2 (15:13, 15:8, 12:15, 11:15, 15:10)

NEMAČKA – KUBA 0:3 (7:15, 13:15, 9:15), 0:3 (8:15, 6:15, 13:15)


IV VIKEND

HOLANDIJA – NEMAČKA 3:1 (15:11, 9:15, 15:13, 15:6), 3:0 (15:12, 15:5, 15:11)

KUBA – KOREJA 3:0 (15:7, 15:12, 15:13), 3:1 (15:9, 11:15, 15:12, 15:9)


V VIKEND

KUBA – NEMAČKA 3:0 (15:7, 15:6, 15:8), 3:1 (15:3, 12:15, 15:4, 17:15)

KOREJA – HOLANDIJA 1:3 (15:12, 3:15, 5:15, 11:15), 0:3 (12:15, 15:17, 5:15)


VI VIKEND

HOLANDIJA – KUBA 1:3 (15:7, 10:15, 10:15, 14:16), 3:1 (15:4, 7:15, 15:8, 15:5)

NEMAČKA – KOREJA 0:3 (9:15, 10:15, 9:15), 3:1 (15:8, 15:12, 5:15, 15:12)


TABELA:

1. HOLANDIJA 12  11   1  34:11   23
2. KUBA 12   9   3   28:14   21
3. KOREJA 12   2  10  17:30   14
4. NEMAČKA 12   2  10   9:33   14

 

FINALNI TURNIR - MILANO

ČETVRTFINALE: IGRALE SU DRUGOPLASIRANE EKIPE PROTIV PRVOPLASIRANIH, OSEM POBEDNIKA SVOJE GRUPE.

I KOLO

BUGARSKA – HOLANDIJA 3:2 (13:15, 16:14, 8:15, 15:9, 15:11)
KUBA – RUSIJA 3:2 (10:15, 9:15, 15:9, 15:5, 15:12)
BRAZIL – ITALIJA 3:0 (15:12, 15:12, 15:12)


II KOLO

ITALIJA – HOLANDIJA 3:2 (9:15, 7:15, 15:10, 15:8, 15:12)
BUGARSKA – RUSIJA 3:0 (15:13, 15:8, 15:6)
BRAZIL – KUBA 3:0 (15:12, 15:4, 17:16)


TABELA:

1. BRAZIL 2  2  0   6:0   4
2. BUGARSKA 2  2  0   6:2   4
3. KUBA 2  1  1   3:5   3 (96:103) 0,932
4. ITALIJA 2  1  1   3:5   3 (97:105) 0,923
5. HOLANDIJA 2  0  2   4:6   2
6. RUSIJA 2  0  2   2:6   2

 

POLUFINALE:

KUBA – BRAZIL 3:2 (15:11, 6:15, 5:15, 15:12, 22:20)
ITALIJA – BUGARSKA 3:0 (15:4, 15:4, 15:13)


FINALE:

ITALIJA – KUBA 3:0 (15:13, 15:8, 15:9)


ZA 3. MESTO:

BRAZIL – BUGARSKA 3:2 (15:10, 12:15, 15:10, 12:15, 15:8)


POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: ANDREA ÐANI (ITALIJA)
SMEČER: SE JIN KIM (KOREJA)
TEHNIČAR: JUNG CUL ŠIN (KOREJA)
BLOKER: JAN POSTUMA (HOLANDIJA)
SERVER: LJUBOMIR GANEV (BUGARSKA)
PRIMAČ: HI SONG PARK (KOREJA)
U POLJU: AKIHIKO MACUDA (JAPAN)


KONAČAN PLASMAN:

1. ITALIJA
2. KUBA
3. BRAZIL
4. BUGARSKA
5. HOLANDIJA
6. RUSIJA
7. GRCKA
8. JAPAN
9. KOREJA
10. NEMAČKA
11. KINA
12. SAD

Pročitano 1198 puta