Statistika kadetkinja na Evropskim prvenstvima

 

Kadetkinje Srbije (Srbije i Crne Gore) igrale su devet puta na 13 do sada odigranih šampionata Evrope i osvojile tri srebrne i dve bronzane medalje. Na debitantskom učešću, u Zagrebu 2003. osvojena je bronzana medalja. U Talinu, 2005. godine zauzeto je deveto mesto. U Brnu 2007. i Roterdamu 2009. kadetkinje Srbije osvojile su srebrne medalje. Na EP 2011. u Ankari, Srbija je osvojila bronzanu medalju, a na EP 2013. u Kladovu i Baru zauzela je četvrto mesto. Na EP 2015. u Bugarskoj, Srbija je zauzela drugo mesto i osvojila srebrnu medalju, 2017. u Arnemu četvrto mesto, a 2018. u Sofiji deveto mesto. Od 52 odigrane utakmice, Srbija je trijumfovala na 32, uz 20 poraza i set količnik 116:78 i 61,54 odsto pobeda.

UČINAK NA DOSADAŠNJIM EP

 god.      ut.   pob.  por.   set razl.
2003.      5      3      2      9:7
2005.      4      2      2      8:8
2007.      5      4      1    12:3
2009.      5      4      1    13:6
2011.      7      5      2    17:10
2013.      7      3      4    12:14
2015.      7      6      1    20: 6
2017.      7      3      4    16:13
2018.      5      2      3     9: 11

UKUPNO:     52    32    20    116:78
POBEDA:   61,54 %

 

RIVALI NA ŠAMPIONATIMA EVROPE:

SRBIJA (SRB, SCG) – NEMAČKA (GER)        
7    4    3    14:11

SRBIJA (SRB, SCG) – RUSIJA (RUS)        
6    4    2    15: 9

SRBIJA (SRB, SCG) – TURSKA (TUR)        
6    2    4      8:14

SRBIJA (SRB, SCG) – ITALIJA (ITA)           
5    2    3      9:9

SRBIJA (SRB, SCG) – SLOVENIJA (SLO)        
4    4    0      12:4

SRBIJA (SRB, SCG) – GRČKA (GRE)      
3    3    0      9:0

SRBIJA (SRB, SCG) – POLJSKA (POL)        
3    3    0      9:1

SRBIJA (SRB) – BELORUSIJA (BLR)        
3    0    3      4:9

SRBIJA (SRB, SCG) – ČEŠKA (CZE)         
3    2    1      8:4

SRBIJA (SRB, SCG) – FRANCUSKA (FRA)        
2    2    0      6:0

SRBIJA (SRB, SCG) – BELGIJA (BEL)        
2    1    1      4:4

SRBIJA (SRB, SCG) – ESTONIJA (EST)        
1    1    0      3:0

SRBIJA (SRB, SCG) – ŠPANIJA (ESP)        
1    1    0      3:0

SRBIJA (SRB)         – HOLANDIJA (NED)        
1    1    0      3:1

SRBIJA (SRB) – MAĐARSKA (HUN)        
1    1    0      3:1

SRBIJA (SRB, SCG) – SLOVAČKA (SVK)        
1    1    0      3:2

SRBIJA (SRB, SCG) – HRVATSKA (CRO)        

1    0    1      0:3

SRBIJA (SRB) – BUGARSKA (BUL)        
1    0    1      1:3

SRBIJA (SRB) – RUMUNIJA (ROU)        
1    0    1      2:3

NAŠE REPREZENTATIKE NA EP (BROJ UČEŠĆA - BROJ UTAKMICA)

  1. SANJA BURSAĆ (2-9)
  2. STEFANA VELJKOVIĆ (2-9)
  3. SANJA MALAGURSKI (2-9
  4. MAJA ALEKSIĆ (1-7)
  5. ANJA AŠONJA (1-7)
  6. BARBARA BATINIĆ (1-7)
  7. ALEKSANDRA BRĐOVIĆ (1-7)  
  8. BJANKA BUŠA (1-7)
  9. ANĐELA VESELINOVIĆ (1-7
10. JELENA VIGNJEVIĆ (1-7
11. SARA VOJNIĆ PURČAR (1-7)
12. SARA VUČIĆEVIĆ (1-7)
13. KATARINA GAJEVIĆ (1-7)
14. MILJANA GLUŠAC (1-7)
15. VERONIKA ĐOKIĆ (1-7)
16. MAJA ĐORĐEVIĆ (1-7)
17. ANA JAKŠIĆ / 1998. (1-7
18. OLGA JEJIĆ (1-7)
19. ANA MARIJA JONJEV (1-7)
20. JOVANA KOCIĆ (1-7)
21. MILA KOCIĆ (1-7
22. JELENA LAZIĆ (1-7)
23. KATARINA LAZOVIĆ (1-7)
24. DEJANA LEKIĆ (1-7)
25. SARA LOZO (1-7
26. NIKOLINA LUKIĆ (1-7)
27. KATARINA MARINKOVIĆ (1-7)
28. ANA MARTINOVIĆ (1-7
29. BOJANA MILENKOVIĆ (1-7)
30. LJUBICA MILOJEVIĆ (1-7)
31. TIJANA MILOJEVIĆ (1-7)
32. MILICA MILUNOVIĆ (1-7)
33. SLAĐANA MIRKOVIĆ (1-7)
34. JOVANA MIROSAVLJEVIĆ (1-7)
35. NADA MITROVIĆ (1-7)  
36. JELENA NOVAKOVIĆ (1-7)
37. RADA PEROVIĆ (1-7
38. MARIJA POPOVIĆ (1-7)  
39. MINA POPOVIĆ (1-7)   
40. TAMARA RADMILOVIĆ (1-7)
41. ISIDORA RODIĆ (1-7)
42. ANASTASIJA SEKULIĆ (1-7)
43. KATARINA SIMIĆ (1-7
44. MAJA SIMIĆ (1-7)
45. TIJANA STOJKOVIĆ (1-7)
46. MILICA TASIĆ (1-7)  
47. MINA TOMIĆ (1-7)
48. SARA CARIĆ (1-7)
49. KATARINA ČANAK (1-7)
50. NATAŠA ČIKIRIZ (1-7)
51. NEVENA DŽAMIĆ (1-7
52. ANA ANTONIJEVIĆ (1-5
53. ANA BJELICA (1-5
54. JOVANA VESOVIĆ (1-5)
55. TIJANA VRCELJ (1-5)  
56. ALEKSANDRA VUKOVIĆ (1-5)
57. BOJANA GOČANIN (1-5)
58. ANA DROBNJAK (1-5)
59. NEVENA ĐORĐEVIĆ (1-5)
60. KRISTINA ĐURIĆ (1-5)
61. MIRJANA ĐURIĆ (1-5)
62. TEODORA ISAILOVIĆ (1-5)
63. ANA JAKŠIĆ / 1986. (1-5)
64. MARIJA JOVANOVIĆ (1-5
65. ALEKSANDRA JOCIĆ (1-5
66. MINA KALINIĆ (1-5
67. DUŠANKA KARIĆ (1-5
68. SARA KLISURA (1-5
69. MIRJANA KOMLENOVIĆ (1-5)
70. ISIDORA KOCKAREVIĆ (1-5)
71. IVANA LUKOVIĆ (1-5)
72. TIJANA MALEŠEVIĆ (1-5
73. DANICA MARKOVIĆ (1-5)
74. JELENA MEDAREVIĆ (1-5)
75. MILICA MEDVED (1-5)
76. MARIJA MILOSAVLJEVIĆ (1-5
77. MARIJA MIHAJLOVIĆ (1-5)
78. MARIJA MRATINKOVIĆ (1-5
79. IVANA MRDAK (1-5)
80. NAĐA NINKOVIĆ (1-5
81. MARIJA PUCAREVIĆ (1-5
82. DANICA RADENKOVIĆ (1-5)
83. TAMARA RAKIĆ (1-5
84. LJILJANA RANKOVIĆ (1-5
85. NINA ROSIĆ (1-5)
86. VANJA SAVIĆ (1-5
87. MAJA SAVIĆ (1-5)
88. VALERIJA SAVIĆEVIĆ (1-5)
89. JOVANA STEVANOVIĆ (1-5)
90. TARA TAUBNER (1-5)
91. ANDREA TIŠMA (1-5)
92. JOVANA ĆIRKOVIĆ (1-5)
93. SANJA HANUŠIĆ (1-5)
94. JOVANA CVETKOVIĆ (1-5)
95. ALEKSANDRA CRNČEVIĆ (1-5)
96. NATAŠA ŠILJKOVIĆ (1-5)
97. ANA BOGDANOVIĆ (1-4)
98. JOVANA BRAKOČEVIĆ (1-4)
99. MARTA DRPA (1-4)
100. AMADEA DURAKOVIĆ (1-4
101. BOJANA ŽIVKOVIĆ (1-4
102. SONJA KLISURA (1-4)
103. BILJANA MIRKIĆ (1-4)
104. IVANA NEŠOVIĆ (1-4
105. MILICA TERZIĆ (1-4)
   

 

UČINAK SRBIJE PROTIV SVIH RIVALA NA EP


SRBIJA – NEMAČKA

SRBIJA (SRB, SCG) – NEMAČKA (GER)        7    4    3    14:11

2003.
ZAGREB – 24. APRIL:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – NEMAČKA (GER)   3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

2005.
TALIN – 29. MART:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – NEMAČKA (GER)    0:3 (17:25, 21:25, 21:25)

2007.
BRNO – 15. APRIL – FINALE:
SRBIJA (SRB) – NEMAČKA (GER)   0:3 (25:27, 23:25, 26:28)

2009.
ROTERDAM – 05. APRIL:
SRBIJA (SRB) – NEMAČKA (GER)   3:1 (25:19, 25:16, 21:25, 25:20)

2011.
ANKARA – 08. MAJ – MEČ ZA TREĆE MESTO:
SRBIJA – NEMAČKA  3:1 (25:20, 28:26, 22:25, 25:22)

2013.
KLADOVO – 03. APRIL:
SRBIJA – NEMAČKA   2:3 (18:25, 12:25, 26:24, 27:25, 7:15)

2015.
SAMOKOV – 30. MART:
SRBIJA – NEMAČKA 3:0 (25:18, 25:19, 25:23)

 

SRBIJA – RUSIJA

SRBIJA (SRB, SCG) – RUSIJA (RUS)        6    4    2    15:9

2003.
ZAGREB – 27. APRIL – MEČ ZA 3. MESTO:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – RUSIJA (RUS)    3:1 (25:27, 25:21, 25:17, 25:19)

2007.
BRNO – 13. APRIL – ČETVRTFINALE:
SRBIJA (SRB) – RUSIJA (RUS)    3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

2013.
KLADOVO – 31. MART:
SRBIJA – RUSIJA    3:1 (22:25, 25:19, 25:14, 25:22)

2015.
SAMOKOV – 29. MART:
SRBIJA – RUSIJA 3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 25:21)
PLOVDIV – 5. APRIL – FINALE:
SRBIJA – RUSIJA 2:3 (25:16, 21:25, 22:25, 25:23, 7:15)

2018.
SOFIJA – 15. APRIL:
SRBIJA – RUSIJA 1:3 (18:25, 25:22, 21:25, 21:25)


SRBIJA – TURSKA

SRBIJA (SRB, SCG) – TURSKA (TUR)        6    2    4    8:14

2005.
TALIN – 02. APRIL:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – TURSKA (TUR)   3:2 (22:25, 20:25, 25:16, 25:18, 15:13)

2009.
ROTERDAM – 07. APRIL – ČETVRTFINALE:
SRBIJA (SRB) – TURSKA (TUR)    3:0 (25:15, 25:19, 25:23)

2011.
ANKARA – 05. MAJ:
SRBIJA – TURSKA    1:3 (10:25, 25:27, 25:20, 23:25)
ANKARA – 07. MAJ – POLUFINALE:
SRBIJA – TURSKA    1:3 (17:25, 25:22, 22:25, 21:25)

2013.
KLADOVO – 02. APRIL:
SRBIJA – TURSKA    0:3 (18:25, 19:25, 23:25)
BAR – 07. APRIL – MEČ ZA TREĆE MESTO:
SRBIJA – TURSKA    0:3 (22:25, 23:25, 15:25)

 

SRBIJA – ITALIJA

SRBIJA (SRB, SCG) – ITALIJA            5    2    3    9:9

2003.
ZAGREB  - 26. APRIL – POLUFINALE:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – ITALIJA (ITA)   0:3 (20:25, 22:25, 28:30)

2007.
BRNO – 14. APRIL – POLUFINALE:
SRBIJA (SRB) – ITALIJA (ITA)   3:0 (25:12, 31:29, 25:23)

2013.
BAR – 06. APRIL – POLUFINALE:
SRBIJA – ITALIJA  1:3 (21:25, 25:18, 20:25, 13:25)

2015.
SAMOKOV – 1. APRIL:
SRBIJA – ITALIJA 3:0 (25:18, 25:17, 25:16)

2017.
ARNEM – SUBOTA, 8. APRIL – POLUFINALE:
SRBIJA – ITALIJA 2:3 (11:25, 25:23, 25:23, 16:25, 9:15)

 

SRBIJA – SLOVENIJA

SRBIJA (SRB) – SLOVENIJA (SLO)        4    4    0    12:4

2011.
ANKARA – 04. MAJ:
SRBIJA – SLOVENIJA   3:2 (23:25, 25:15, 20:25, 25:12, 15:8)

2015.
SAMOKOV – 2. APRIL:
SRBIJA – SLOVENIJA 3:1 (23:25, 25:18, 25:18, 25:20)

2017.
ARNEM – SREDA, 5. APRIL:
SRBIJA – SLOVENIJA 3:0 (25:22, 25:20, 25:20)

2018.
SOFIJA – 14. APRIL:
SRBIJA – SLOVENIJA 3:1 (26:28, 25:22, 25:20, 25:20)

 

SRBIJA – GRČKA

SRBIJA (SRB, SCG) – GRČKA (GRE)        3    3    0    9:0

2009.
ROTERDAM – 04. APRIL:
SRBIJA (SRB) – GRČKA (GRE)   3:0 (25:12, 25:12, 25:16)

2015.
SAMOKOV – 28. MART:
SRBIJA – GRČKA 3:0 (25:21, 29:27, 25:19)

2017.
ARNEM – ČETVRTAK, 6. APRIL:
SRBIJA – GRČKA 3:0 (25:22, 25:22, 25:14)

 

SRBIJA – POLJSKA

SRBIJA (SRB, SCG) – POLJSKA (POL)        3    3    0    9:1

2003.
ZAGREB – 22. APRIL:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – POLJSKA (POL)   3:0 (25:14, 25:23, 25:14)

2011.
ANKARA – 02. MAJ:
SRBIJA – POLJSKA    3:0 (28:26, 25:23, 25:17)

2015.
ARNEM – UTORAK, 4. APRIL:
SRBIJA – POLJSKA 3:1 (25:7, 20:25, 25:14, 25:21)


SRBIJA – ČEŠKA

SRBIJA (SRB, SCG) – ČEŠKA (CZE)            3    2    1    8:4

2005.
TALIN – 30. MART:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – ČEŠKA (CZE)    2:3 (25:19, 17:25, 25:18, 26:28, 11:15)

2007.
BRNO – 11. APRIL:
SRBIJA (SRB) – ČEŠKA (CZE)   3:0 (25:16, 25:19, 25:14)

2011.
ANKARA – 01. MAJ:
SRBIJA – ČEŠKA   3:1 (21:25, 25:18, 25:13, 25:12)

 

SRBIJA – BELORUSIJA

SRBIJA (SRB) – BELORUSIJA (BLR)     3    0    3      4:9

2017.
ARNEM – NEDELJA, 2. APRIL:
SRBIJA – BELORUSIJA 1:3 (20:25, 16:25, 25:22, 16:25)
ARNEM – NEDELJA, 9. APRIL – MEČ ZA TREĆE MESTO:
SRBIJA – BELORUSIJA 2:3 (25:17, 27:29, 17:25, 25:22, 13:15)

2018.
SOFIJA – 13. APRIL:
SRBIJA – BELORUSIJA 1:3 (21:25, 21:25, 25:21, 17:25)


SRBIJA – FRANCUSKA

SRBIJA (SRB, SCG) – FRANCUSKA (FRA)        2    2    0    6:0

2007.
BRNO – 10. APRIL:
SRBIJA (SRB) – FRANCUSKA (FRA)   3:0 (25:18, 25:20, 25:12)

2013.
KLADOVO – 30. APRIL:
SRBIJA – FRANCUSKA    3:0 (25:15, 25:22, 25:22)

 

SRBIJA – BELGIJA

SRBIJA (SRB, SCG) – BELGIJA (BEL)        1    0    1    1:3

2009.
ROTERDAM – 09. APRIL – FINALE:
SRBIJA (SRB) – BELGIJA (BEL)   1:3 (23:25, 21:25, 25:10, 17:25)


SRBIJA – ESTONIJA

SRBIJA (SRB, SCG) – ESTONIJA (EST)        1    1    0    3:0

2005.
TALIN – 01. APRIL:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – ESTONIJA (EST)    3:0 (25:17, 25:17, 25:9)


SRBIJA – ŠPANIJA

SRBIJA (SRB) – ŠPANIJA (ESP)        1    1    0    3:0

2011.
ANKARA – 30. APRIL:
SRBIJA – ŠPANIJA    3:0 (25:19, 25:16, 25:10)
        

SRBIJA – HOLANDIJA

SRBIJA (SRB) – HOLANDIJA (NED)        1    1    0    3:1

2013.
KLADOVO – 29. MART:
SRBIJA – HOLANDIJA    3:1 (18:25, 25:12, 25:22, 25:11)

 

SRBIJA (SRB) – MAĐARSKA (HUN)

SRBIJA (SRB) – MAĐARSKA (HUN)       1    1    0    3:1

2018.
SOFIJA – 17. APRIL:
SRBIJA – MAĐARSKA 3:1 (19:25, 25:21, 25:23, 25:22)


SRBIJA – SLOVAČKA

SRBIJA (SRB, SCG) – SLOVAČKA (SVK)        1    1    0    3:2

2009.
ROTERDAM – 08. APRIL – POLUFINALE:
SRBIJA (SRB) – SLOVAČKA (SVK)   3:2 (25:15, 21:25, 21:25, 25:21, 15:10)


SRBIJA – HRVATSKA

SRBIJA (SRB, SCG) – HRVATSKA (CRO)        1    0    1    0:3

2003.
ZAGREB – 23. APRIL:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – HRVATSKA (CRO)    0:3 (12:25, 19:25, 16:25)

 

SRBIJA (SRB) – BUGARSKA (BUL)

SRBIJA (SRB) – BUGARSKA (BUL)                1     0     1   1:3

2018.
SOFIJA – 18. APRIL:
SRBIJA – BUGARSKA 1:3 (19:25, 21:25, 25:20, 22:25)

 

SRBIJA – RUMUNIJA

SRBIJA (SRB) – RUMUNIJA (ROU)               1      0     1    2:3

2015.
ARNEM – SUBOTA, 1. APRIL:
SRBIJA – RUMUNIJA 2:3 (21:25, 21:25, 25:18, 26:24, 13:15)

Pročitano 1180 puta