Statistika juniorki na Svetskim prvenstvima

 

Odbojkaška reprezentacija Srbije (SCG, YUG) igrala je na pet SP u konkurenciji juniorki: 1997. u Gdanjsku (deveto mesto), 1999. u Saskatunu (deveto mesto), 2005. u Ankari (drugo mesto, srebrna medalja), 2011. u Limi (13. mesto) i 2013. u Brnu (sedmo mesto). "Plave" su odigrale ukupno 31 utakmicu i ostvarile 16 pobeda i 15 poraza, uz set količnik 58:57.

UČINAK NA DOSADAŠNJIM SP:

 god.       ut.       pob.     por.       set razl.

1997.       4          1         3          4:10
1999.       4          1         3          4:11
2005.       7          5         2         17:12
2011.       8          4         4         17:13
2013.       8          5         3         16:11
2015.       8          5         3         17:13
2017.       8          5         3         18:13

UKUPNO:    47    26    21    93:83
POBEDA: 55,32 %

 

RIVALI SRBIJE (JUGOSLAVIJE, SRBIJE I CRNE GORE) NA SP:

SRBIJA (YUG/SCG) – BRAZIL (BRA)
8    0    8    5:24

SRBIJA (YUG/SCG) – RUSIJA (RUS)
4    1    3    6:10

SRBIJA (YUG/SCG) – ITALIJA (ITA)
4    0    4    1:12

SRBIJA (YUG/SCG) – JAPAN (JPN)
3    2    1    7:7

SRBIJA (YUG/SCG) – ARGENTINA (ARG)  
3    3    0    9:5

SRBIJA (SRB)          – PERU (PER)
3    2    1    6:4

SRBIJA (YUG/SCG) – KINA (CHN)
3    2    1    6:6

SRBIJA (YUG/SCG) – POLJSKA (POL)    
2    0    2    3:6

SRBIJA                   – DOMINIKANSKA R. (DOM)
2    2    0    6:0

SRBIJA (SRB)         – MEKSIKO (MEX)
2    2    0    6:0

SRBIJA (YUG/SCG) – KUBA (CUB)
2    2    0    6:3

SRBIJA (YUG/SCG) – SAD (USA)    
2    1    1    5:4

SRBIJA                   – TAJLAND (THA)
1    1    0    3:0

SRBIJA                   – KINESKI TAJPEH (TPE)
1    1    0    3:0

SRBIJA                   – KOLUMBIJA (COL)
1    1    0    3:0

SRBIJA (YUG/SCG) – KOREJA (KOR)
1    1    0    3:0

SRBIJA (YUG/SCG) – TUNIS (TUN)
1    1    0    3:0

SRBIJA (SRB) – BUGARSKA (BUL)
1    1    0    3:0

SRBIJA (YUG/SCG) – EGIPAT (EGY)
1    1    0    3:0

SRBIJA (YUG/SCG) – HRVATSKA (CRO)
1    1    0    3:1

SRBIJA (YUG/SCG) – TURSKA (TUR)
1    1    0    3:1

NAŠE REPREZENTATIVKE NA SP (BROJ UČEŠĆA - BROJ UTAKMICA)

1. BJANKA BUŠA (2-16)
2. JOVANA KOCIĆ (2-16)
3. KATARINA LAZOVIĆ (2-16)
4. MAJA ALEKSIĆ (1-8)
5. ANA BJELICA (1-8)
6. TIJANA BOŠKOVIĆ (1-8)
7. JADRANKA BUDROVIĆ (1-8)
8. IVANA VASIN (2-8)
9. VANJA BUKILIĆ (1-8)
10. ANĐELA VESELINOVIĆ (1-8)
11. JELENA VIGNJEVIĆ (1-8)
12. MARIJA VUJNOVIĆ (1-8)
13. SARA VUČIĆEVIĆ (1-8)
14. MILENA DIMIĆ (1-8)
15. SANJA ĐURĐEVIĆ (1-8)
16. ANA JAKŠIĆ /1998/ (1-8)
17. KATARINA JOVIĆ (1-8)
18. LJUBICA KECMAN (1-8)
19. JELENA KOSTIĆ (2-8)
20. MILICA KUBURA (1-8)
21. SARA LOZO (1-8)
22. NIKOLINA LUKIĆ (1-8)
23. IVANA LUKOVIĆ (1-8)
24. KATARINA MARINKOVIĆ (1-8)
25. JELENA MEDAREVIĆ (1-8)
26. BOJANA MILENKOVIĆ (1-8)
27. LJUBICA MILOJEVIĆ (1-8)
28. MAJA MIRKOVIĆ (2-8)
29. SLAĐANA MIRKOVIĆ (1-8)
30. JOVANA MIROSAVLJEVIĆ (1-8)
31. JELENA NIKOLIĆ (2-8)
32. JELENA OLUIĆ (1-8)
33. MINA POPOVIĆ (1-8)
34. TEODORA PUŠIĆ (1-8)
35. DANICA RADENKOVIĆ (1-8)
36. TAMARA RADMILOVIĆ (1-8)
37. ALEKSANDRA RANKOVIĆ (2-8)
38. LJILJANA RANKOVIĆ (1-8)
39. MAJA SAVIĆ (1-8)
40. MAJA SIMIĆ (1-8)
41. ANASTASIJA SEKULIĆ (1-8)
42. JOVANA STEVANOVIĆ (1-8)
43 ALEKSANDRA STEPANOVIĆ (1-8)
44. ALEKSANDRA TADIĆ (1-8)
45. JELENA TRNIĆ (1-8)
46. ALEKSANDRA ĆIROVIĆ (1-8)
47. SARA CARIĆ (1-8)
48. ALEKSANDRA CVETIĆANIN (1-8)
49. KATARINA ČANAK (1-8)
50. NATAŠA ČIKIRIZ (1-8)
51. ANA ANTONIJEVIĆ (1-7)
52. JOVANA VESOVIĆ (1-7)
53. MARTA DRPA (1-7)
54. NEVENA ĐORĐEVIĆ (1-7)
55. ANA JAKŠIĆ /1986/(1-7)
56. DUŠANKA KARIĆ (1-7)
57. MIRJANA KOMLENOVIĆ (1-7)
58. MARIJA MRATINKOVIĆ (1-7)
59. IVANA NEŠOVIĆ (1-7)
60. ALEKSANDRA PETROVIĆ  (1-7)
61. SILVIJA RADOVIĆ (1-7)
62. SANJA HANUŠIĆ (1-7)
63. ANA BARNAK (1-4)
64. NINA BJEGOVIĆ (1-4)
65. MILICA BUDIMIR (1-4)
66. MARIJA VASIĆ (1-4)
67. MAJA ILIĆ (1-4)
68. IVANA KRDŽIĆ (1-4)
69. SVETLANA KRSTIĆ (1-4)
70. NATAŠA LONČAR (1-4)
71. ALEKSANDRA MILOSAVLJEVIĆ (1-4)
72. JELENA RAJKOVIĆ (1-4)
73. BOJANA RANKOVIĆ (1-4)
74. ANJA SPASOJEVIĆ (1-4)
75. SANJA TOMAŠEVIĆ (1-4)
76. VESNA ČITAKOVIĆ (1-4)

   

 

UČINAK SRBIJE PROTIV SVIH RIVALA NA SP


SRBIJA – BRAZIL

YUG/SCG – BRA        8    0    8    5:24

IX SP 1997. – GDANJSK, POLJSKA (05–13. SEPTEMBAR)
ČETNIJEVO – 05. SEPTEMBAR:
YUG – BRA   0:3 (11:15, 9:15, 11:15)

X SP 1999. – SASKATUN, KANADA (28. AVGUST – 5. SEPTEMBAR)
EDMONTON – 30. AVGUST:
YUG – BRA   0:3 (20:25, 17:25, 15:25)

XIII SP 2005. – ANKARA, TURSKA (23–31. JUL)
ANKARA – 27. JUL:
SCG – BRA   1:3 (14:25, 23:25, 25:16, 12:25)
ANKARA – 31. JUL / JULY 31st – FINALE:
SCG – BRA   1:3 (25:22, 12:25, 16:25, 14:25)

XVI SP 2011. – LIMA I TRUHILJO, PERU (22–31. JUL)
LIMA – SUBOTA, 23. JUL:
SRBIJA – BRAZIL  1:3 (25:23, 15:25, 21:25, 18:25)

XVII SP 2013. – BRNO, ČEŠKA (21. – 30. JUN)
BRNO – 28. JUN – ČETVRTFINALE:
SRBIJA – BRAZIL   0:3 (23:25, 20:25, 24:26)

XVIII SP 2015. – MAUNABO, HUNKOS, KAGUAS, GURABO – PORTORIKO (11. – 19. SEPTEMBAR):
ČETVRTFINALNA E GRUPA – GURABO – ČETVRTAK, 17. SEPTEMBAR:
SRBIJA – BRAZIL 1:3 (14:25, 25:27, 29:27, 20:25)

XIX SP 2017. – KORDOBA I BOKA DEL RIO, MEKSIKO (14 – 23. JUL):
BOKA DEL RIO – SUBOTA, 15. JUL:
SRBIJA – BRAZIL 1:3 (13:25, 21:25, 25:23, 22:25)


SRBIJA – JAPAN

YUG/SCG – JPN        3    2    1    7:7

X SP 1999. – SASKATUN, KANADA (28. AVGUST – 5. SEPTEMBAR)
SASKATUN – 01. SEPTEMBAR:
YUG – JPN   1:3 (19:25, 19:25, 25:21, 19:25)

XIII SP 2005. – ANKARA, TURSKA (23–31. JUL)
ANKARA – 26. JUL:
SCG – JPN   3:2 (25:23, 21:25, 25:21, 21:25, 15:13)

XVII SP 2013. – BRNO, ČEŠKA (21–30. JUN)
BRNO – 24. JUN:
SRBIJA – JAPAN   3:2 (25:21, 25:21, 16:25, 21:25, 15:10)


SRBIJA – RUSIJA

YUG/SCG – RUS        4    1    3    6:10

IX SP 1997. – GDANJSK, POLJSKA (05–13. SEPTEMBAR)
ČETNIJEVO – 06. SEPTEMBAR:
YUG – RUS    0:3 (6:15, 5:15, 11:15)

XVI SP 2011. – LIMA I TRUHILJO, PERU (22–31. JUL)
TRUHILJO – ČETVRTAK, 28. JUL:
SRBIJA – RUSIJA   2:3 (24:26, 25:19, 19:25, 25:20, 11:15)

XVII SP 2013. – BRNO, ČEŠKA (21–30. JUN)
BRNO – 29. JUN – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:
SRBIJA – RUSIJA   1:3 (25:19, 19:25, 18:25, 29:27)

XVIII SP 2015. – MAUNABO, HUNKOS, KAGUAS, GURABO – PORTORIKO (11 – 19. SEPTEMBAR):
ČETVRTFINALNA E GRUPA – GURABO – UTORAK, 15. SEPTEMBAR:
SRBIJA – RUSIJA 3:1 (20:25, 25:18, 25:16, 25:18)


SRBIJA – ARGENTINA

YUG/SCG – ARG        3    3    0    9:5

IX SP 1997. – GDANJSK, POLJSKA (05. – 13. SEPTEMBAR)
ČETNIJEVO – 07. SEPTEMBAR:
YUG – ARG   3:1 (9:15, 15:5, 15:4, 15:10)

X SP 1999. – SASKATUN, KANADA (28. AVGUST – 5. SEPTEMBAR)
EDMONTON – 29. AVGUST:
YUG – ARG   3:2 (25:17, 13:25, 23:25, 25:22, 17:15)

XIX SP 2017. – KORDOBA I BOKA DEL RIO, MEKSIKO (14 – 23. JUL):
G GRUPA ZA PLASMAN 9 – 16. MESTA – BOKA DEL RIO – SREDA, 19. JUL:
SRBIJA – ARGENTINA 3:2 (20:25, 16:25, 25:20, 26:24, 17:15)


SRBIJA – PERU

SRB – PER                 3     2    1      6:4

XVIII SP 2015. – MAUNABO, HUNKOS, KAGUAS, GURABO – PORTORIKO (11. – 19. SEPTEMBAR)
HUNKOS – PETAK, 11. SEPTEMBAR:
SRBIJA – PERU   0:3 (18:25, 21:25, 26:28)

SUBOTA, 19. SEPTEMBAR – HUNKOS – MEČ ZA PETO MESTO:
SRBIJA – PERU   3:1 (18:25, 26:24, 25:23, 25:23)

XIX SP 2017. – KORDOBA I BOKA DEL RIO, MEKSIKO (14 – 23. JUL):
G GRUPA ZA PLASMAN 9 – 16. MESTA – BOKA DEL RIO – UTORAK, 18. JUL:
SRBIJA – PERU   3:0 (25:13, 25:15, 25:19)


SRBIJA – KINA

YUG/SCG – CHN        3    2    1    6:6

XIII SP 2005. – ANKARA, TURSKA (23–31. JUL)
ANKARA – 30. JUL – POLUFINALE:
SCG – CHN   3:1 (25:23, 17:25, 25:9, 25:20)

XVII SP 2013. – BRNO, ČEŠKA (21–30. JUN)
BRNO – 22. JUN:
SRBIJA – KINA   0:3 (20:25, 20:25, 16:25)

XVIII SP 2015. – MAUNABO, HUNKOS, KAGUAS, GURABO – PORTORIKO (11 – 19. SEPTEMBAR):
HUNKOS – NEDELJA, 13. SEPTEMBAR:
SRBIJA – KINA 3:2 (25:20, 14:25, 18:25, 25:17, 15:5)


SRBIJA – MEKSIKO

SRB – MEX                 2    2   0     6:0

XVIII SP 2015. – MAUNABO, HUNKOS, KAGUAS, GURABO – PORTORIKO (11 – 19. SEPTEMBAR):
HUNKOS – SUBOTA, 12. SEPTEMBAR:
SRBIJA – MEKSIKO 3:0 (25:19, 25:8, 25:15)

XIX SP 2017. – KORDOBA I BOKA DEL RIO, MEKSIKO (14 – 23. JUL):
G GRUPA ZA PLASMAN 9 – 16. MESTA – BOKA DEL RIO – ČETVRTAK, 20. JUL:
SRBIJA – MEKSIKO 3:0 (25:21, 25:20, 25:17)


SRBIJA – POLJSKA

YUG/SCG – POL        1    0    1    1:3

IX SP 1997. – GDANJSK, POLJSKA (05–13. SEPTEMBAR)
ČETNIJEVO – 09. SEPTEMBAR:
YUG – POL   1:3 (2:15, 16:14, 11:15, 12:15)

XVI SP 2011. – LIMA I TRUHILJO, PERU (22–31. JUL)
TRUHILJO – UTORAK, 26. JUL:
SRBIJA – POLJSKA   2:3 (21:25, 17:25, 25:14, 25:18, 11:15)


SRBIJA – ITALIJA

YUG/SCG – ITA        4    0    4    1:12

X SP 1999. – SASKATUN, KANADA (28. AVGUST – 5. SEPTEMBAR)
EDMONTON – 28. AVGUST:
YUG – ITA   0:3 (23:25, 16:25, 18:25)

XVI SP 2011. – LIMA I TRUHILJO, PERU (22–31. JUL)
LIMA – NEDELJA, 24. JUL:
SRBIJA – ITALIJA   0:3 (14:25, 15:25, 20:25)

XVIII SP 2015. – MAUNABO, HUNKOS, KAGUAS, GURABO – PORTORIKO (11 – 19. SEPTEMBAR):
ČETVRTFINALNA E GRUPA – GURABO – SREDA, 16. SEPTEMBAR:
SRBIJA – ITALIJA 1:3 (25:19, 21:25, 20:25, 15:25)

XIX SP 2017. – KORDOBA I BOKA DEL RIO, MEKSIKO (14 – 23. JUL):
NEDELJA, 23. JUL – BOKA DEL RIO – MEČ ZA 9. MESTO:
SRBIJA – ITALIJA 0:3 (20:25, 19:25, 15:25)


SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA

SRB – DOM            2    2    0    6:0

XVII SP 2013. – BRNO, ČEŠKA (21–30. JUN)
BRNO – 30. JUN – MEČ ZA 7. MESTO:    
SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:0 (25:22, 25:10, 25:21)

XIX SP 2017. – KORDOBA I BOKA DEL RIO, MEKSIKO (14 – 23. JUL):
SUBOTA, 22. JUL – BOKA DEL RIO – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 9 – 12. MESTA:
SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)


SRBIJA – TAJLAND

SRB – THA            1    1    0    3:0

XVII SP 2013. – BRNO, ČEŠKA (21–30. JUN)
BRNO – 25. JUN:
SRBIJA – TAJLAND   3:0 (25:18, 25:15, 25:21)


SRBIJA – KINESKI TAJPEH

SRB – TPE            1    1    0    3:0

XVII SP 2013. – BRNO, ČEŠKA (21–30. JUN)
BRNO – 26. JUN – OSMINA FINALA:
SRBIJA – KINESKI TAJPEH   3:0 (25:15, 25:18, 25:20)


SRBIJA – KOLUMBIJA

SRB – COL            1    1    0    3:0

XVII SP 2013. – BRNO, ČEŠKA (21–30. JUN)
BRNO – 21. JUN:
SRBIJA – KOLUMBIJA   3:0 (25:16, 25:17, 25:20)


SRBIJA – KOREJA

SRB – KOR            1    1    0    3:0

XVI SP 2011. – LIMA I TRUHILJO, PERU (22–31. JUL)
KALJAO – 31. JUL – MEČ ZA 13. MESTO:
SRBIJA – KOREJA   3:0 (25:19, 25:17, 25:18)


SRBIJA – TUNIS

SRB – TUN            1    1    0    3:0

XVI SP 2011. – LIMA I TRUHILJO, PERU (22–31. JUL)
KALJAO – 30. JUL – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:
SRBIJA – TUNIS   3:0 (25:14, 25:12, 25:13)


SRBIJA – EGIPAT

SRB – EGY            1    1    0    3:0

XVI SP 2011. – LIMA I TRUHILJO, PERU (22–31. JUL)
TRUHILJO – SREDA, 27. JUL:
SRBIJA – EGIPAT   3:0 (25:16, 25:5, 29:27)


SRBIJA – KUBA

SRB – CUB            1    1    0    3:1

XVI SP 2011. – LIMA I TRUHILJO, PERU (22–31. JUL)
LIMA – PETAK, 22. JUL:
SRBIJA – KUBA   3:1 (25:22, 23:25, 25:17, 25:10)


SRBIJA – SAD

YUG/SCG – USA        2    1    1    5:4

XIII SP 2005. – ANKARA, TURSKA (23 – 31. JUL)
ANKARA – 23. JUL:
SCG – USA  3:1 (25:18, 24:26, 25:23, 25:19)

XIX SP 2017. – KORDOBA I BOKA DEL RIO, MEKSIKO (14 – 23. JUL):
BOKA DEL RIO – NEDELJA, 16. JUL:
SRBIJA – SAD 2:3 (25:22, 25:10, 24:26, 23:25, 15:17)


SRBIJA – HRVATSKA

YUG/SCG – CRO        1    1    0    3:1

XIII SP 2005. – ANKARA, TURSKA (23–31. JUL)
ANKARA – 24. JUL:
SCG – CRO   3:1 (25:21, 25:18, 18:25, 25:22)


SRBIJA – BUGARSKA

SRB – BUL                 1     1   0     3:0

XVIII SP 2015. – MAUNABO, HUNKOS, KAGUAS, GURABO – PORTORIKO (11 – 19. SEPTEMBAR)
PETAK, 18. SEPTEMBAR – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA – HUNKOS:
SRBIJA – BUGARSKA 3:0 (25:23, 25:20, 29:27)


SRBIJA – TURSKA

YUG/SCG – TUR        1    1    0    3:1

XIII SP 2005. – ANKARA, TURSKA (23. – 31. JUL)
ANKARA – 25. JUL:
SCG – TUR   3:1 (25:18, 25:20, 22:25, 25:15)

Pročitano 1147 puta