Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Rusija opravdala ulogu favorita

SENIORKE – XXXII EP 2021.

Rusija je u prvom meču četvrtog dana u A grupi XXXII EP 2021, nadigrala Azerbejdžan sa 3:0, po setovima 25:16, 25:17 i 25:13, posle 73 minuta igre. U utakmici odigranoj u beogradskoj „Štark areni“ pred 370 gledalaca, Rusija je ostvarila drugu pobedu.

ep16

Već na početku prvog seta bilo je jasno da će Rusija pokušati da ostvari maksimalnu pobedu. Odmah je napravila rezultatsku prednost, na koju Azerbejdžan nije imao odgovor.

Rusija je na sjajan način započela i drugi set. Napravila je seriju 8:0, uz 4 asa Arine Fedorovtseve. Do kraja ovog seta nije bilo iznenađenja i Rusija je povela sa 2:0.

Činilo se kao da je Azerbejdžan ušao u treći set sa razapetom belom zastavom, što je Rusija u potpunosti iskoristila. Timskom igrom su Ruskinje još jednom došle da pozitivnog rezultata. Na kraju 25:13.

Drugi meč današnjeg programa igraju Srbija i Belgija od 20.00 časova. Direktne prenose svih utakmica možete pratiti na kanalima RTS-a i TV Arena Sport.

Galeriju fotografija možete pogledati na sledećem linku: https://eurovolley.cev.eu/en/match-centres/2021/women/wfa-06-russia-v-azerbaijan/#gallery

CEV – SENIORKE – XXXII EP 2021. – BEOGRAD (SRBIJA), PLOVDIV (BUGARSKA), ZADAR (HRVATSKA) I KLUŽ NAPOKA (RUMUNIJA):

A GRUPA – BEOGRAD:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA       3:0 (25:11, 25:18, 25:14)

PETAK, 20. AVGUST:

BELGIJA – AZERBEJDŽAN        3:0 (25:13, 26:24, 25:13)

RUSIJA – FRANCUSKA  3:1 (25:19, 14:25, 25:20, 25:18)

SUBOTA, 21. AVGUST:

SRBIJA – FRANCUSKA  3:0 (25:14, 25:13, 25:16)

BOSNA I HERCEGOVINA – AZERBEJDŽAN     3:0 (25:14, 25:23, 25:17)

NEDELJA, 22. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA       3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

RUSIJA – AZERBEJDŽAN         3:0 (25:16, 25:17, 25:13)

TABELA:

1. SRB       3    3    0    9:0      9

2. RUS       2    2    0    6:1      6

3. BEL       2    1    1    3:3      3

4. BIH       2    1    1    3:3      3

5. FRA       2    0    2    1:6      0

6. AZE       3    0    3    0:9      0

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

RUSIJA – BELGIJA       17.00

BOSNA I HERCEGOVINA – FRANCUSKA      20.00

 

UTORAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – AZERBEJDŽAN    20.00

BELGIJA – BOSNA I HERCEGOVINA      17.00

 

SREDA, 25. AVGUST:

SRBIJA – RUSIJA         20.00

AZERBEJDŽAN – FRANCUSKA   17.00

 

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

RUSIJA – BOSNA I HERCEGOVINA  17.00

BELGIJA – FRANCUSKA      20.00

 

B GRUPA – PLOVDIV:

SREDA, 18. AVGUST:

BUGARSKA – GRČKA    3:0 (25:20, 25:15, 25:19)

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ČEŠKA – ŠPANIJA        3:1 (22:25, 25:20, 25:22, 25:20)

POLJSKA – NEMAČKA   3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22)

PETAK, 20. AVGUST:

NEMAČKA – ČEŠKA      3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:21)

POLJSKA – GRČKA       3:0 (25:16, 25:20, 25:19)

SUBOTA, 21. AVGUST:

POLJSKA – ČEŠKA       3:1 (20:25, 25:15, 25:21, 25:18)

BUGARSKA – ŠPANIJA  3:0 (25:12, 25:19, 25:21)

NEDELJA, 22. AVGUST:

ŠPANIJA – GRČKA       3:2 (25:22, 24:26, 25:16, 22:25, 15:13)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (25:23, 16:25, 25:21, 18:25, 15:10)

TABELA:

1. POL       3    3    0    9:2      9

2. BUL       3    2    1    8:3      7

3. GER       3    2    1    7:6      5

4. CZE       3    1    2    5:7      3

5. ESP       3    1    2    4:8      2

6. GRE       2    0    2    2:6      1

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

GRČKA – ČEŠKA          17.30 (16.30)

POLJSKA – ŠPANIJA     20.30 (19.30)

UTORAK, 24. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA      17.30 (16.30)

BUGARSKA – ČEŠKA    20.30 (19.30)

SREDA, 25. AVGUST:

NEMAČKA – ŠPANIJA    17.30 (16.30)

BUGARSKA – POLJSKA 20.30 (19.30)

 

C GRUPA – ZADAR:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

HRVATSKA – ŠVAJCARSKA      3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

PETAK, 20. AVGUST:

ITALIJA – BELORUSIJA 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

MAĐARSKA – SLOVAČKA         3:1 (25:20, 25:23, 20:25, 25:18)

SUBOTA, 21. AVGUST:

HRVATSKA – BELORUSIJA       3:0 (25:19, 25:23, 25:15)

ŠVAJCARSKA – MAĐARSKA      3:2 (22:25, 25:23, 29:27, 23:25, 15:11)

NEDELJA, 22. AVGUST:

HRVATSKA – SLOVAČKA         3:0 (25:21, 25:14, 25:13)

ITALIJA – MAĐARSKA   3:0 (25:16, 25:15, 25:19)

TABELA:

1. CRO       3    3    0    9:0      9

2. ITA        2    2    0    6:0      6

3. HUN       3    1    2    5:7      4

4. SUI        2    1    1    3:5      2

5. SVK       2    0    2    1:6      0

6. BLR       2    0    2    0:6      0

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

ITALIJA – SLOVAČKA             17.15

BELORUSIJA – ŠVAJCARSKA    20.15

UTORAK, 24. AVGUST:

HRVATSKA – MAĐARSKA    17.00

SLOVAČKA – ŠVAJCARSKA 20.00

SREDA, 25. AVGUST:

BELORUSIJA – MAĐARSKA 18.00

ITALIJA – HRVATSKA        21.00

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

SLOVAČKA – BELORUSIJA  17.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA      20.00

 

D GRUPA – KLUŽ NAPOKA:

SREDA, 18. AVGUST:

TURSKA – RUMUNIJA   3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 25:17)

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ŠVEDSKA – FINSKA      3:2 (24:26, 17:25, 25:19, 27:25, 15:13)

HOLANDIJA – UKRAJINA         3:0 (25:17, 25:12, 25:22)

PETAK, 20. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA   3:0 (25:10, 25:10, 25:18)

TURSKA – UKRAJINA    3:0 (25:14, 25:19, 26:24)

SUBOTA, 21. AVGUST:

UKRAJINA – FINSKA     3:1 (25:19, 25:23, 26:28, 25:22)

ŠVEDSKA – RUMUNIJA 3:0 (25:21, 25:17, 25:16)

NEDELJA, 22. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA     3:0 (31:29, 25:21, 25:11)

HOLANDIJA – RUMUNIJA         3:1 (25:12, 25:27, 25:17, 25:14)

TABELA:

1. NED       3    3    0    9:1      9

2. TUR       3    3    0    9:1      9

3. SWE      3    2    1    6:5      5

4. FIN        2    0    2    2:6      1

5. ROU       3    0    3    1:9      0

6. UKR       2    0    2    0:6      0

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

UKRAJINA – ŠVEDSKA       17.30 (16.30)

TURSKA – FINSKA             20.30 (19.30)

UTORAK, 24. AVGUST:

TURSKA – HOLANDIJA       17.30 (16.30)

RUMUNIJA – FINSKA         20.30 (19.30)

SREDA, 25. AVGUST:

HOLANDIJA – ŠVEDSKA     17.30 (16.30)

RUMUNIJA – UKRAJINA      20.30 (19.30)

Utakmice osmine finala  i četvrtfinala će se odigrati u Beogradu i Plovdivu.

zep

  • avgust 22, 2021
  • 524
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Pobeda Rapida u Obrenovcu Pobeda Rapida u Obrenovcu

    SENIORKE – KUP IZAZIVAČA 2023.

    Odbojkašice TENT-a iz Obrenovca nisu uspele da ostvare trijumf u prvoj utakmici 1. kola Kupa izazivača 2023. u konkurenciji odbojkašica. Bolji od TENT-a je večeras u Obrenovcu bio rumunski Rapid iz Bukurešta, za koji igra Teodora Pušić, sa 3:0, po setovima 25:20, 25:16 i 31:29, posle 76 minuta igre.

  • Nemci trijumfovali u Novom Sadu Nemci trijumfovali u Novom Sadu

    SENIORI – LIGA ŠAMPIONA 2023.

    Odbojkaši Vojvodine iz Novog Sada, prvaci Srbije i pobednici Banka Poštanska štedionica Superlige 2021/2022. nisu ostvarili trijumf u 2. kolu A grupe CEV Lige šampiona 2023. Večeras je u dvorani SPC „Vojvodina“ u Novom Sadu, bolji od Vojvodine bio nemački Fridrihshafen, za koji igraju Nikola Peković i Aleksandar Nedeljković, a Radomir Vemić je drugi trener sa 3:0, po setovima 25:20, 25:17 i 25:17, posle 73 minuta igre.

  • Finci u osmini finala Finci u osmini finala

    SENIORI – KUP CEV 2023.

    Odbojkaši Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala Kupa CEV 2023. Bolji od Crvene zvezde je večeras, u Finskoj, u revanš utakmici šesnaestine finala bio Kuopio sa 3:1, po setovima 22:25, 25:18, 25:22 i 27:25, posle 115 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga