Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Kanada „arhivirana“, u sredu protiv Češke (10.00 – TV SK 1)

SENIORKE – XXXIII OI 2024.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, bronzana sa OI 2021. i vicešampion Evrope, nastavila je seriju maksimalnih pobeda u Ningbou, na turniru A grupe kvalifikacija za OI 2024. Srbija je rano jutros po našem vremenu, u 3. kolu, savladala Kanadu sa 3:0, po setovima 25:19, 25:17 i 25:21, posle 66 minuta igre.

 

 

Tek nešto više od jednog časa bilo je potrebno izabranicama Đovanija Gvidetija za ostvare novu maksimalnu pobedu u Nigbou. Savladana je Kanada u meču u kome su srpske reprezentativke koncentrisanom i odgovornom igrom brzo, lako i ubedljivo stigle do trijumfa.

Srbija će sutra u 4. kolu igrati protiv Češke od 10.00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

Izjave i video zapise sa EP možete pogledati na viber zajednici OSSRB (https://invite.viber.com/?g2=AQAabDGrczXIkE1ZXc8twLUiBSIkzijwkJdesc6hWSrI8APqSJX4jCOjVjPSVp27), FB stranici OSSRB (https://www.facebook.com/odbojkaskisavezsrbije) i Instagram nalogu OSSRB (https://www.instagram.com/ossrb/).

Direktne prenose svih utakmica kvalifikacija za OI 2024. možete gledati na TV Sport Klub.

 

SENIORKE – KVALIFIKACIJE ZA OI 2024. (16 – 24. SEPTEMBAR):

A GRUPA – NINGBO (DVORANA BEILUN), KINA:

1. KOLO – SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

SRBIJA – MEKSIKO      3:0 (25:16, 25:19, 25:23)

ČEŠKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:2 (25:21, 21:25, 25:21, 24:26, 15:12)

KANADA – HOLANDIJA 3:2 (32:30, 19:25, 15:25, 25:17, 15:13)

KINA – UKRAJINA        3:0 (25:21, 25:18, 25:21)

2. KOLO – NEDELJA, 17. SEPTEMBAR:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (25:18, 25:18, 25:)

HOLANDIJA – ČEŠKA    3:0 (25:13, 25:18, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      3:2 (25:17, 22:25, 23:25, 25:18, 15:12)

KINA – MEKSIKO         3:0 (25:14, 25:18, 25:7)

3. KOLO – UTORAK, 19. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       3:0 (25:19, 25:17, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – UKRAJINA     3:0 (25:17, 25:21, 31:29)

HOLANDIJA – MEKSIKO           3:0 (25:18, 25:18, 25:17)

KINA – ČEŠKA            3:0 (25:12, 25:16, 25:23)

TABELA:

1. CHN       3    3    0    9:0      9

2. SRB       3    3    0    9:0      9

3. NED       3    2    1    8:3      7

4. DOM      3    2    1    8:5      6

5. CAN       3    1    2    5:8      3

6. CZE       3    1    2    3:8      2

7. UKR       3    0    3    0:9      0

8. MEX       3    0    3    0:9      0

 

4. KOLO – SREDA, 20. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ČEŠKA         16.00 (10.00)

HOLANDIJA – UKRAJINA    10.00 (4.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – MEKSIKO     13.00 (7.00)

KINA – KANADA                19.30 (13.30)

 

5. KOLO – PETAK, 22. SEPTEMBAR:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  10.00 (4.00)

KANADA – UKRAJINA        13.00 (7.00)

ČEŠKA – MEKSIKO            16.00 (10.00)

KINA – HOLANDIJA            19.30 (13.30)

 

6. KOLO – SUBOTA, 23. SEPTEMBAR:

SRBIJA – HOLANDIJA        16.00 (10.00)

ČEŠKA – UKRAJINA            10.00 (4.00)

KANADA – MEKSIKO         13.00 (7.00)

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     19.30 (13.30)

 

7. KOLO – NEDELJA, 24. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KINA                  19.30 (13.30)

MEKSIKO – UKRAJINA       10.00 (4.00)

KANADA – ČEŠKA              13.00 (7.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HOLANDIJA     16.00 (10.00)

 

B GRUPA – TOKIO, JAPAN:

1. KOLO – SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

BELGIJA – BUGARSKA  3:0 (25:19, 26:24, 25:21)

TURSKA – PORTORIKO 3:0 (25:19, 25:16, 25:14)

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (25:17, 25:20, 25:22)

JAPAN – PERU             3:0 (25:9, 25:19, 25:15)

2. KOLO – NEDELJA, 17. SEPTEMBAR:

PORTORIKO – BELGIJA 3:1 (20:25, 25:23, 25:19, 25:19)

TURSKA – BUGARSKA  3:0 (25:20, 25:19, 25:15)

BRAZIL – PERU            3:0 (25:14, 25:13, 25:15)

JAPAN – ARGENTINA    3:0 (25:18, 25:18, 25:23)

3. KOLO – UTORAK, 19. SEPTEMBAR:

ARGENTINA – BELGIJA 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)

TURSKA – PERU          3:1 (25:18, 25:27, 25:17, 29:27)

BRAZIL – BUGARSKA   3:2 (25:13, 22:25, 27:29, 25:21, 15:8)

JAPAN – PORTORIKO    3:0 (25:23, 25:21, 25:13)

TABELA:

1. JPN        3    3    0    9:0      9

2. TUR       3    3    0    9:1      9

3. BRA       3    3    0    9:2      8

4. BEL       3    1    2    4:6      3

5. ARG       3    1    2    3:6      3

6. PUR       3    1    2    3:7      3

7. BUL       3    0    3    2:9      1

8. PER       3    0    3    1:9      0

 

4. KOLO – SREDA, 20. SEPTEMBAR:

BELGIJA – PERU                10.00 (3.00)

TURSKA – ARGENTINA      13.00 (6.00)

BRAZIL – PORTORIKO       16.00 (9.00)

JAPAN – BUGARSKA          19.25 (12.25)

5. KOLO – PETAK, 22. SEPTEMBAR:

ARGENTINA – PORTORIKO 10.00 (3.00)

BUGARSKA – PERU            13.00 (6.00)

BRAZIL – TURSKA             16.00 (9.00)

JAPAN – BELGIJA              19.25 (12.25)

6. KOLO – SUBOTA, 23. SEPTEMBAR:

PERU – PORTORIKO          10.00 (3.00)

BUGARSKA – ARGENTINA   13.00 (6.00)

BRAZIL – BELGIJA             16.00 (9.00)

JAPAN – TURSKA               19.25 (12.25)

7. KOLO – NEDELJA, 24. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – PORTORIKO  10.00 (3.00)

ARGENTINA – PERU          13.00 (6.00)

TURSKA – BELGIJA            16.00 (9.00)

JAPAN – BRAZIL               19.25 (12.25)

 

C GRUPA – LOĐ, POLJSKA:

1. KOLO – SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

SAD – KOLUMBIJA       3:0 (25:12, 25:12, 25:13)

NEMAČKA – TAJLAND   3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

POLJSKA – SLOVENIJA 3:0 (25:18, 25:15, 25:22)

ITALIJA – KOREJA       3:0 (25:11, 25:20, 25:17)

2. KOLO – NEDELJA, 17. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – KOLUMBIJA          3:1 (23:25, 28:26, 25:19, 25:14)

SAD – TAJLAND            3:0 (25:13, 25:16, 25:18)

POLJSKA – KOREJA      3:1 (25:22, 24:26, 25:21, 25:9)

ITALIJA – SLOVENIJA   3:0 (25:15, 25:15, 25:17)

3. KOLO – UTORAK, 19. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – KOREJA     3:2 (25:13, 25:21, 23:25, 22:25, 15:7)

ITALIJA – TAJLAND      3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:18)

POLJSKA – KOLUMBIJA 3:0 (25:21, 25:21, 25:13)

SAD – SLOVENIJA       3:1 (25:13, 25:13, 20:25, 25:13)

TABELA:

1. USA       3    3    0    9:1      9

2. ITA        3    3    0    9:1      9

3. POL       3    3    0    9:1      9

4. GER       3    3    0    9:3      8

5. KOR       3    0    3    3:9      1

6. COL       3    0    3    1:9      0

7. THA       3    0    3    1:9      0

8. SLO       3    0    3    1:9      0

 

4. KOLO – SREDA, 20. SEPTEMBAR:

ITALIJA – KOLUMBIJA       11.30

SAD – KOREJA                 14.30

POLJSKA – TAJLAND         17.30

NEMAČKA – SLOVENIJA      20.45

5. KOLO – PETAK, 22. SEPTEMBAR:

KOREJA – KOLUMBIJA       11.30

TAJLAND – SLOVENIJA      14.30

POLJSKA – NEMAČKA        17.30

ITALIJA – SAD                  20.45

6. KOLO – SUBOTA, 23. SEPTEMBAR:

KOLUMBIJA – SLOVENIJA   11.30

TAJLAND – KOREJA            14.30

SAD – POLJSKA                 17.30

ITALIJA – NEMAČKA          20.45

7. KOLO – NEDELJA, 24. SEPTEMBAR:

KOREJA – SLOVENIJA        11.30

TAJLAND – KOLUMBIJA      14.30

SAD – NEMAČKA               17.30

POLJSKA – ITALIJA            20.30

 

U kvalifikacijama se igra po jednokružnom bod sistemu – svako sa svakim, 7 kola, i po 2 selekcije će izboriti plasman na Oilimpijske igre.

Preostalih 5 reprezentacija biće poznato 17. juna, po završetku preliminarne faze Lige nacija 2024. Na osnovu rang liste FIVB biće određeno još 5 reprezentacija, a prioritet prilikom određivanja imaju selekcije sa kontinenata koje u tom trentuku nemaju kvalifikovane reprezentacije za OI, a potom najuspešnije rerpezentacije za FIVB rang liste koje se do tog trenutka nisu kvalifikovale za Olimpijske igre.

 

qoi

  • septembar 19, 2023
  • 651
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga