Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Poljska ubedljiva protiv Belgije – Srbija u sredu protiv Mađarske (20.00 – RTS 2 i TV AS 2)

SENIORKE – XXXIII EP 2023.

U mečevima odigranim danas u Gentu, u A grupi XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkašica, Slovenija je pobedila Mađarsku sa 3:0 (25:19, 25:18, 25:16), a Poljska je savladala Belgiju sa 3:0 (25:22, 25:23, 25:21). Ženska seniorska odigraće četvrti meč u Gentu protiv Mađarske sutra (sreda, 23. avgust) od 20.00 časova uz direktne prenose na RTS 2 i TV Arena Sport 2.

 

Srbija će peti, poslednji meč u A grupi odigrati u četvrtak, 24. avgusta protiv Belgije od 20.00 časova.

Direktne prenose utakmica EP 2023. možete gledati na RTS i TV Arena Sport.

Izjave i video zapise sa EP možete pogledati na viber zajednici OSSRB (https://invite.viber.com/?g2=AQAabDGrczXIkE1ZXc8twLUiBSIkzijwkJdesc6hWSrI8APqSJX4jCOjVjPSVp27), FB stranici OSSRB (https://www.facebook.com/odbojkaskisavezsrbije) i Instagram nalogu OSSRB (https://www.instagram.com/ossrb/).

Fotografije sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkašica odigraće se od 15. avgusta do 3. septembra u Belgiji, Nemačkoj, Italiji i Estoniji.

 

SENIORKE – XXXIII EP 2023. – VERONA, MONCA, TORINO I FIRENCA (ITALIJA), DIZELDORF (NEMAČKA), TALIN (ESTONIJA), GENT I BRISEL (BELGIJA)

A GRUPA – GENT (DVORANA TOP SPORT), BELGIJA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BELGIJA – MAĐARSKA  3:0 (25:16, 25:15, 25:19)

PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (25:14, 25:19, 25:16)

POLJSKA – SLOVENIJA 3:0 (25:19, 25:14, 25:19)

SUBOTA, 19. AVGUST:

UKRAJINA – MAĐARSKA          3:0 (25:17, 26:24, 25:17)

BELGIJA – SLOVENIJA  3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 34:32)

NEDELJA, 20. AVGUST:

SRBIJA – SLOVENIJA    3:0 (25:20, 25:11, 25:15)

POLJSKA – MAĐARSKA 3:1 (25:22, 25:12, 21:25, 25:16)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA      3:1 (18:25, 25:13, 25:23, 25:18)

UKRAJINA – BELGIJA   3:0 (25:18, 25:23, 25:23)

UTORAK, 22. AVGUST:

SLOVENIJA – MAĐARSKA        3:0 (25:19, 25:18, 25:16)

POLJSKA – BELGIJA     3:0 (25:22, 25:23, 25:21)

TABELA:

1. SRB       3    3    0      9:1    9

2. POL       4    3    1    10:4    9

3. UKR       3    2    1      6:3    6

4. BEL       4    2    2      6:7    6

5. SLO       4    1    3      4:9    3

6. HUN       4    0    4      1:12   0

 

SREDA, 23. AVGUST:

SRBIJA – MAĐARSKA         20.00

UKRAJINA – SLOVENIJA     17.00

 

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA        20.00

POLJSKA – UKRAJINA   17.00

 

C GRUPA – DIZELDORF, NEMAČKA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA      3:0 (25:19, 25:21, 29:27)

PETAK, 18. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA     3:0 (25:22, 25:18, 25:13)

AZERBEJDŽAN – ČEŠKA          3:0 (25:21, 25:10, 25:15)

SUBOTA, 19. AVGUST:

GRČKA – ŠVEDSKA      3:1 (25:23, 19:25, 27:25, 25:22)

NEMAČKA – AZERBEJDŽAN      3:1 (25:13, 25:22, 12:25, 25:14)

NEDELJA, 20. AVGUST:

ČEŠKA – GRČKA     3:0 (25:21, 25:22, 25:17)

TURSKA – AZERBEJDŽAN        3:0 (25:13, 25:13, 25:13)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

TURSKA – ČEŠKA        3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:17)

ŠVEDSKA – NEMAČKA  3:1 (13:25, 25:16, 25:18, 25:18)

UTORAK, 22. AVGUST:

AZERBEJDŽAN – GRČKA          3:2 (22:25, 25:19, 27:29, 25:18, 15:12)

ČEŠKA – NEMAČKA      3:2 (22:25, 23:25, 26:24, 25:20, 18:16)

TABELA:

1. TUR       3    3    0    9:1      9

2. GER       4    2    2    9:7      7

3. AZE       4    2    2    7:8      5

4. CZE       4    2    2    7:8      5

5. GRE       4    1    3    5:10    4

6. SWE      3    1    2    4:7      3

 

SREDA, 23. AVGUST:

TURSKA – GRČKA                   17.00

ŠVEDSKA – AZERBEJDŽAN       20.00

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

ČEŠKA – ŠVEDSKA      17.00

TURSKA – NEMAČKA    20.00

 

B GRUPA – VERONA, MONCA I TORINO (ITALIJA):

VERONA (ARENA VERONA):

UTORAK, 15. AVGUST:

ITALIJA – RUMUNIJA    3:0 (25:19, 25:19, 25:15)

MONCA (ARENA MONCA):

SREDA, 16. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVAJCARSKA     3:2 (16:25, 25:15, 23:25, 25:17, 17:15)

BUGARSKA – HRVATSKA         3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:18)

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BUGARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA  3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:18)

RUMUNIJA – HRVATSKA          3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:19)

PETAK, 18. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – HRVATSKA  3:2 (19:25, 25:18, 20:25, 26:24, 15:6)

ITALIJA – ŠVAJCARSKA           3:0 (25:14, 25:19, 25:13)

SUBOTA, 19. AVGUST:

ŠVAJCARSKA – RUMUNIJA       3:2 (25:21, 18:25, 27:25, 19:25, 15:9)

ITALIJA – BUGARSKA   3:0 (25:16, 25:17, 25:13)

TORINO (DVORANA ĐANI ASTI):

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

RUMUNIJA – BOSNA I HERCEGOVINA   3:2 (12:25, 26:24, 25:21, 21:25, 15:11)

ŠVAJCARSKA – HRVATSKA      3:1 (25:19, 16:25, 25:22, 26:24)

UTORAK, 22. AVGUST:

BUGARSKA – RUMUNIJA          3:2 (26:24, 18:25, 25:17, 22:25, 15:12)

ITALIJA – BOSNA I HERCEGOVINA      3:0 (25:21, 25:17, 25:19)

TABELA:

1. ITA        4    4    0    12:0    12

2. BUL       4    3    1      9:7      8

3. ROU       5    2    3    10:12     7

4. SUI        4    2    2      8:9      6

5. BIH       5    2    3      9:13     5

6. CRO       4    0    4      5:12     1

 

SREDA, 23. AVGUST:

BUGARSKA – ŠVAJCARSKA      18.00

ITALIJA – HRVATSKA              21.00

 

D GRUPA – TALIN (UNIBET ARENA), ESTONIJA:

SREDA, 16. AVGUST:

FRANCUSKA – ESTONIJA         3:0 (25:8, 25:19, 25:21)

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SLOVAČKA – FINSKA    3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

HOLANDIJA – ŠPANIJA 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

PETAK, 18. AVGUST:

HOLANDIJA – SLOVAČKA        3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

FRANCUSKA – ŠPANIJA 3:2 (22:25, 25:18, 23:25, 25:17, 15:10)

SUBOTA, 19. AVGUST:

SLOVAČKA – ŠPANIJA  3:0 (25:17, 26:24, 25:19)

FINSKA – ESTONIJA     3:2 (21:25, 25:20, 23:25, 25:20, 15:13)

NEDELJA, 20. AVGUST:

FRANCUSKA – FINSKA  3:0 (25:22, 25:22, 25:14)

HOLANDIJA – ESTONIJA          3:0 (25:8, 27:25, 25:19)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

FRANCUSKA – SLOVAČKA       3:0 (25:21, 25:19, 25:12)

ŠPANIJA – FINSKA      3:1 (25:17, 24:26, 26:24, 26:24)

UTORAK, 22. AVGUST:

HOLANDIJA – FRANCUSKA       3:1 (25:23, 27:25, 21:25, 26:24)

SLOVAČKA – ESTONIJA           3:1 (24:26, 26:24, 25:9, 25:18)

TABELA:

1. NED       4    4    0    12:1    12

2. FRA       5    4    1    13:6    11

3. SVK       5    3    2      9:7     9

4. ESP       4    1    3      5:10     4

5. FIN        4    1    3      4:11     2

6. EST       4    0    4      3:12     1

 

SREDA, 23. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA   17.00 (16.00)

ESTONIJA – ŠPANIJA    20.00 (19.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BRISEL, BELGIJA:

NEDELJA, 27. AVGUST:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

PONEDELJAK, 28. AVGUST:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA.

 

FIRENCA, ITALIJA:

SUBOTA, 26. AVGUST:

(5) ITALIJA (B 1) – D 4

(8) FRANCUSKA (D 2) – B 3

NEDELJA, 27. AVGUST:

(6) HOLANDIJA (D 1) – B 4

(7) B 2 – SLOVAČKA (D 3)

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

Četvrtfinala će se odigrati u Briselu, u Belgiji i Firenci u Italiji, a polufinala i utakmice za medalje u Briselu, u Begliji.

 

ČETVRTFINALE:

BRISEL:

SREDA, 30. AVGUST:

(1) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

(2) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA.

 

FIRENCA:

UTORAK, 29. AVGUST:

(3) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

(4) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

BRISEL, BELGIJA:

POLUFINALE – PETAK, 1. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

TERMINI SU 17.00 I 20.30 ČASOVA.

 

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

FINALE:                           19.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      16.00

 

zep2

  • avgust 22, 2023
  • 578
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniorke otputovale u SAD – za osam dana protiv Turske Seniorke otputovale u SAD – za osam dana protiv Turske

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije završila je prvu sedmicu VI Lige nacija 2024. sa bilansom od jedne pobede i tri poraza. Seniorke Srbije su danas (ponedeljak, 20.) posle podne otputovale iz Rio de Žaneira u Los Anđeles preko Panama Sitija.

  • Brazil ubedljivo slavio – Srbija u ponedeljak putuje u SAD Brazil ubedljivo slavio – Srbija u ponedeljak putuje u SAD

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije preptrpela je treći poraz na turniru prve sedmice VI Lige nacija 2024. u Rio de Žaneiru. Brazil je danas pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 25:15, 25:19 i 25:19 posle 75 minuta igre.

  • Srbiji set protiv Kine – Brazil rival u nedelju (15.00 – TV SK 1) Srbiji set protiv Kine – Brazil rival u nedelju (15.00 – TV SK 1)

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije poražena je u trećeoj utakmici VI Lige nacija 2024. u Rio de Žaneiru. Kina je večeras pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 21:25, 25:15, 25:18 i 25:18 posle 97 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga