Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Srbija superiorno do trećeg trijumfa

SENIORKE – XXXIII EP 2023.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni vicešampion Evrope, ostvaril je treću uzastopnu pobedu na XXXIII EP 2023. Srbija je danas u Gentu u svom trećem meču u A grupi savladala Poljsku sa 3:1, po setovima 18:25, 25:13, 25:23 i 25:18, posle 99 minuta igre.

 

ge1

 ge13

 

Sjajna je bila Srbija kada je to najviše trebalo, u duelu protiv Poljske, u kome su izabranice Đovanija Gvidetija stigle do trećeg uzastopnog trijumfa na prvenstvu Evrope.

Prvi set je obeležila dominacija Poljske i greške reprezentativki Srbije, koje u tom periodu igre nisu ličile na sebe. Ali zato jesu u naredna tri seta. Pokazale su izabranice Đovanija Gvidetija zašto su dvostruke uzastopne svetske prvakinje, bronzane sa OI i vicešampionke Evrope. Predvođene sjajnom Tijanom Bošković, jednostavno nisu dozvolile Poljakinjama da se rezultatski približe i eventualno pomisle da mogu da stignu do petog seta.

Seniorke Srbije će četvrti meč u Gentu odigrati protiv Mađarske u sredu, 23. avgusta od 20.00 časova, a peti u četvrtak, 24. avgusta protiv Belgije od 20.00 časova.

Direktne prenose utakmica EP 2023. možete gledati na RTS i TV Arena Sport.

Izjave i video zapise sa EP možete pogledati na viber zajednici OSSRB (https://invite.viber.com/?g2=AQAabDGrczXIkE1ZXc8twLUiBSIkzijwkJdesc6hWSrI8APqSJX4jCOjVjPSVp27), FB stranici OSSRB (https://www.facebook.com/odbojkaskisavezsrbije) i Instagram nalogu OSSRB (https://www.instagram.com/ossrb/).

Fotografije sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkašica odigraće se od 15. avgusta do 3. septembra u Belgiji, Nemačkoj, Italiji i Estoniji.

 

SENIORKE – XXXIII EP 2023. – VERONA, MONCA, TORINO I FIRENCA (ITALIJA), DIZELDORF (NEMAČKA), TALIN (ESTONIJA), GENT I BRISEL (BELGIJA)

A GRUPA – GENT (DVORANA TOP SPORT), BELGIJA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BELGIJA – MAĐARSKA  3:0 (25:16, 25:15, 25:19)

PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (25:14, 25:19, 25:16)

POLJSKA – SLOVENIJA 3:0 (25:19, 25:14, 25:19)

SUBOTA, 19. AVGUST:

UKRAJINA – MAĐARSKA          3:0 (25:17, 26:24, 25:17)

BELGIJA – SLOVENIJA  3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 34:32)

NEDELJA, 20. AVGUST:

SRBIJA – SLOVENIJA    3:0 (25:20, 25:11, 25:15)

POLJSKA – MAĐARSKA 3:1 (25:22, 25:12, 21:25, 25:16)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA      3:1 (18:25, 25:13, 25:23, 25:18)

UKRAJINA – BELGIJA   3:0 (25:18, 25:23, 25:23)

TABELA:

1. SRB       3    3    0    9:1      9

2. UKR       3    2    1    6:3      6

3. POL       3    2    1    7:4      6

4. BEL       3    2    1    6:4      6

5. SLO       3    0    3    1:9      0

6. HUN       3    0    3    1:9      0

 

UTORAK, 22. AVGUST:

SLOVENIJA – MAĐARSKA   17.00

BELGIJA – POLJSKA           20.00

 

SREDA, 23. AVGUST:

SRBIJA – MAĐARSKA         20.00

UKRAJINA – SLOVENIJA     17.00

 

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA        20.00

POLJSKA – UKRAJINA   17.00

 

C GRUPA – DIZELDORF, NEMAČKA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA      3:0 (25:19, 25:21, 29:27)

PETAK, 18. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA     3:0 (25:22, 25:18, 25:13)

AZERBEJDŽAN – ČEŠKA          3:0 (25:21, 25:10, 25:15)

SUBOTA, 19. AVGUST:

GRČKA – ŠVEDSKA      3:1 (25:23, 19:25, 27:25, 25:22)

NEMAČKA – AZERBEJDŽAN      3:1 (25:13, 25:22, 12:25, 25:14)

NEDELJA, 20. AVGUST:

ČEŠKA – GRČKA     3:0 (25:21, 25:22, 25:17)

TURSKA – AZERBEJDŽAN        3:0 (25:13, 25:13, 25:13)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

TURSKA – ČEŠKA        3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:17)

ŠVEDSKA – NEMAČKA  3:1 (13:25, 25:16, 25:18, 25:18)

TABELA:

1. TUR       3    3    0    9:1      9

2. GER       3    2    1    7:4      6

3. CZE       3    1    2    4:6      3

4. AZE       3    1    2    4:6      3

6. SWE      3    1    2    4:7      3

5. GRE       3    1    2    3:7      3

 

UTORAK, 22. AVGUST:

AZERBEJDŽAN – GRČKA     17.00

NEMAČKA – ČEŠKA            20.00

SREDA, 23. AVGUST:

TURSKA – GRČKA                   17.00

ŠVEDSKA – AZERBEJDŽAN       20.00

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

ČEŠKA – ŠVEDSKA      17.00

TURSKA – NEMAČKA    20.00

 

B GRUPA – VERONA, MONCA I TORINO (ITALIJA):

VERONA (ARENA VERONA):

UTORAK, 15. AVGUST:

ITALIJA – RUMUNIJA    3:0 (25:19, 25:19, 25:15)

MONCA (ARENA MONCA):

SREDA, 16. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVAJCARSKA     3:2 (16:25, 25:15, 23:25, 25:17, 17:15)

BUGARSKA – HRVATSKA         3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:18)

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BUGARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA  3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:18)

RUMUNIJA – HRVATSKA          3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:19)

PETAK, 18. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – HRVATSKA  3:2 (19:25, 25:18, 20:25, 26:24, 15:6)

ITALIJA – ŠVAJCARSKA           3:0 (25:14, 25:19, 25:13)

SUBOTA, 19. AVGUST:

ŠVAJCARSKA – RUMUNIJA       3:2 (25:21, 18:25, 27:25, 19:25, 15:9)

ITALIJA – BUGARSKA   3:0 (25:16, 25:17, 25:13)

TORINO (DVORANA ĐANI ASTI):

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

RUMUNIJA – BOSNA I HERCEGOVINA   3:2 (12:25, 26:24, 25:21, 21:25, 15:11)

ŠVAJCARSKA – HRVATSKA      3:1 (25:19, 16:25, 25:22, 26:24)

TABELA:

1. ITA        3    3    0    9:0      9

2. BUL       3    2    1    6:5      6

3. ROU       4    2    2    8:9      6

4. SUI        4    2    2    8:9      6

5. BIH       4    2    2    9:10    5

6. CRO       4    0    4    5:12    1

 

UTORAK, 22. AVGUST:

BUGARSKA – RUMUNIJA                18.00

ITALIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 21.00

SREDA, 23. AVGUST:

BUGARSKA – ŠVAJCARSKA      18.00

ITALIJA – HRVATSKA              21.00

 

D GRUPA – TALIN (UNIBET ARENA), ESTONIJA:

SREDA, 16. AVGUST:

FRANCUSKA – ESTONIJA         3:0 (25:8, 25:19, 25:21)

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SLOVAČKA – FINSKA    3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

HOLANDIJA – ŠPANIJA 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

PETAK, 18. AVGUST:

HOLANDIJA – SLOVAČKA        3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

FRANCUSKA – ŠPANIJA 3:2 (22:25, 25:18, 23:25, 25:17, 15:10)

SUBOTA, 19. AVGUST:

SLOVAČKA – ŠPANIJA  3:0 (25:17, 26:24, 25:19)

FINSKA – ESTONIJA     3:2 (21:25, 25:20, 23:25, 25:20, 15:13)

NEDELJA, 20. AVGUST:

FRANCUSKA – FINSKA  3:0 (25:22, 25:22, 25:14)

HOLANDIJA – ESTONIJA          3:0 (25:8, 27:25, 25:19)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

FRANCUSKA – SLOVAČKA       3:0 (25:21, 25:19, 25:12)

ŠPANIJA – FINSKA      3:1 (25:17, 24:26, 26:24, 26:24)

TABELA:

1. FRA       4    4    0    12:2    11

2. NED       3    3    0      9:0      9

3. SVK       4    2    2      6:6      6

4. ESP       4    1    3      5:10     4

5. FIN        4    1    3      4:11     2

6. EST       3    0    3      2:9      1

 

UTORAK, 22. AVGUST:

HOLANDIJA – FRANCUSKA  17.00 (16.00)

SLOVAČKA – ESTONIJA      20.00 (19.00)

SREDA, 23. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA   17.00 (16.00)

ESTONIJA – ŠPANIJA    20.00 (19.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BRISEL, BELGIJA:

NEDELJA, 27. AVGUST:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

PONEDELJAK, 28. AVGUST:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA.

 

FIRENCA, ITALIJA:

SUBOTA, 26. AVGUST:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

NEDELJA, 27. AVGUST:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

Četvrtfinala će se odigrati u Briselu, u Belgiji i Firenci u Italiji, a polufinala i utakmice za medalje u Briselu, u Begliji.

 

ČETVRTFINALE:

BRISEL:

SREDA, 30. AVGUST:

(1) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

(2) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA.

 

FIRENCA:

UTORAK, 29. AVGUST:

(3) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

(4) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

BRISEL, BELGIJA:

POLUFINALE – PETAK, 1. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

TERMINI SU 17.00 I 20.30 ČASOVA.

 

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

FINALE:                           19.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      16.00

 

  • avgust 21, 2023
  • 1053
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(1 Глас)

Сродни чланци

  • Seniorke u Anahajmu do nedelje Seniorke u Anahajmu do nedelje

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije sedmicu bez utakmica u VI Ligi nacija 2024. provodi u Anahajmu (42 km jugoistočno od Los Anđelesa), u trening centru Odbojkaške federacije SAD. Đovani Gvideti na raspolaganju ima 16 odbojkašica, s tim što su se Vanja Ivanović i Maša Kirov vratile u Srbiju, a zamenile su ih Mina Mijatović i Iva Šućurović.

  • Seniorke otputovale u SAD – za osam dana protiv Turske Seniorke otputovale u SAD – za osam dana protiv Turske

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije završila je prvu sedmicu VI Lige nacija 2024. sa bilansom od jedne pobede i tri poraza. Seniorke Srbije su danas (ponedeljak, 20.) posle podne otputovale iz Rio de Žaneira u Los Anđeles preko Panama Sitija.

  • Brazil ubedljivo slavio – Srbija u ponedeljak putuje u SAD Brazil ubedljivo slavio – Srbija u ponedeljak putuje u SAD

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije preptrpela je treći poraz na turniru prve sedmice VI Lige nacija 2024. u Rio de Žaneiru. Brazil je danas pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 25:15, 25:19 i 25:19 posle 75 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga