Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Ukrajina bolja od Mađarske, Belgija od Slovenije – Srbija u nedelju protiv Slovenije (17.00 – RTS 1 i TV AS 4)

SENIORKE – XXXIII EP 2023.

U prvom meču trećeg dana takmičenja u Gentu, u A grupi XXXIII EP 2023, Ukrajina je pobedila Mađarsku sa 3:0 (25:17, 26:24, 25:17), dok je Belgija u drugom duelu savladala Sloveniju sa 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 34:32). Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni vicešampion Evrope, odigraće drugu utakmicu u A grupi sutra (nedelja, 20. avgust) protiv Slovenije od 17.00 časova uz direktne prenose na RTS 1 i TV Arena Sport 4.

 

Direktne prenose utakmica EP 2023. možete gledati na RTS i TV Arena Sport.

Izjave i video zapise sa EP možete pogledati na viber zajednici OSSRB (https://invite.viber.com/?g2=AQAabDGrczXIkE1ZXc8twLUiBSIkzijwkJdesc6hWSrI8APqSJX4jCOjVjPSVp27), FB stranici OSSRB (https://www.facebook.com/odbojkaskisavezsrbije) i Instagram nalogu OSSRB (https://www.instagram.com/ossrb/).

Fotografije sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

 

Srbija će treći meč na EP odigrati u ponedeljak, 21. avgusta protiv Poljske od 17.00 časova. Seniorke Srbije će četvrti meč u Gentu odigrati protiv Mađarske u sredu, 23. avgusta od 20.00 časova, a peti u četvrtak, 24. avgusta protiv Belgije od 20.00 časova.

XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkašica odigraće se od 15. avgusta do 3. septembra u Belgiji, Nemačkoj, Italiji i Estoniji.

 

SENIORKE – XXXIII EP 2023. – VERONA, MONCA, TORINO I FIRENCA (ITALIJA), DIZELDORF (NEMAČKA), TALIN (ESTONIJA), GENT I BRISEL (BELGIJA)

A GRUPA – GENT (DVORANA TOP SPORT), BELGIJA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BELGIJA – MAĐARSKA  3:0 (25:16, 25:15, 25:19)

PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (25:14, 25:19, 25:16)

POLJSKA – SLOVENIJA 3:0 (25:19, 25:14, 25:19)

SUBOTA, 19. AVGUST:

UKRAJINA – MAĐARSKA          3:0 (25:17, 26:24, 25:17)

BELGIJA – SLOVENIJA  3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 34:32)

TABELA:

1. BEL       2    2    0    6:1      6

2. SRB       1    1    0    3:0      3

3. POL       1    1    0    3:0      3

4. UKR       2    1    1    3:3      3

5. SLO       2    0    2    1:6      0

6. HUN       2    0    2    0:6      0

 

NEDELJA, 20. AVGUST:

SRBIJA – SLOVENIJA         17.00

POLJSKA – MAĐARSKA       20.00

 

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA       17.00

BELGIJA – UKRAJINA   20.00

 

UTORAK, 22. AVGUST:

SLOVENIJA – MAĐARSKA   17.00

BELGIJA – POLJSKA           20.00

 

SREDA, 23. AVGUST:

SRBIJA – MAĐARSKA         20.00

UKRAJINA – SLOVENIJA     17.00

 

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA        20.00

POLJSKA – UKRAJINA   17.00

 

C GRUPA – DIZELDORF, NEMAČKA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA      3:0 (25:19, 25:21, 29:27)

PETAK, 18. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA     3:0 (25:22, 25:18, 25:13)

AZERBEJDŽAN – ČEŠKA          3:0 (25:21, 25:10, 25:15)

SUBOTA, 19. AVGUST:

GRČKA – ŠVEDSKA      3:1 (25:23, 19:25, 27:25, 25:22)

NEMAČKA – AZERBEJDŽAN      3:1 (25:13, 25:22, 12:25, 25:14)

TABELA:

1. GER       2    2    0    6:1      6

2. TUR       1    1    0    3:0      3

3. AZE       2    1    1    4:3      3

4. GRE       2    1    1    3:4      3

5. SWE      2    0    2    1:6      0

6. CZE       1    0    1    0:3      0

 

NEDELJA, 20. AVGUST:

GRČKA – ČEŠKA               17.00

TURSKA – AZERBEJDŽAN   20.00

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

TURSKA – ČEŠKA         17.00

NEMAČKA – ŠVEDSKA  20.00

UTORAK, 22. AVGUST:

AZERBEJDŽAN – GRČKA     17.00

NEMAČKA – ČEŠKA            20.00

SREDA, 23. AVGUST:

TURSKA – GRČKA                   17.00

ŠVEDSKA – AZERBEJDŽAN       20.00

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

ČEŠKA – ŠVEDSKA      17.00

TURSKA – NEMAČKA    20.00

 

B GRUPA – VERONA, MONCA I TORINO (ITALIJA):

UTORAK, 15. AVGUST – VERONA (ARENA VERONA):

ITALIJA – RUMUNIJA    3:0 (25:19, 25:19, 25:15)

MONCA (ARENA MONCA):

SREDA, 16. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVAJCARSKA     3:2 (16:25, 25:15, 23:25, 25:17, 17:15)

BUGARSKA – HRVATSKA         3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:18)

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BUGARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA  3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:18)

RUMUNIJA – HRVATSKA          3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:19)

PETAK, 18. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – HRVATSKA  3:2 (19:25, 25:18, 20:25, 26:24, 15:6)

ITALIJA – ŠVAJCARSKA           3:0 (25:14, 25:19, 25:13)

SUBOTA, 19. AVGUST:

ŠVAJCARSKA – RUMUNIJA       3:2 (25:21, 18:25, 27:25, 19:25, 15:9)

ITALIJA – BUGARSKA   3:0 (25:16, 25:17, 25:13)

TABELA:

1. ITA        3    3    0    9:0      9

2. BUL       3    2    1    6:5      6

3. BIH       3    2    1    7:7      4

4. ROU       3    1    2    5:7      4

5. SUI        3    1    2    5:8      3

6. CRO       3    0    3    4:9      1

 

TORINO (DVORANA ĐANI ASTI):

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – RUMUNIJA   18.00

HRVATSKA – ŠVAJCARSKA                  21.00

UTORAK, 22. AVGUST:

BUGARSKA – RUMUNIJA                18.00

ITALIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 21.00

SREDA, 23. AVGUST:

BUGARSKA – ŠVAJCARSKA      18.00

ITALIJA – HRVATSKA              21.00

 

D GRUPA – TALIN (UNIBET ARENA), ESTONIJA:

SREDA, 16. AVGUST:

FRANCUSKA – ESTONIJA         3:0 (25:8, 25:19, 25:21)

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SLOVAČKA – FINSKA    3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

HOLANDIJA – ŠPANIJA 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

PETAK, 18. AVGUST:

HOLANDIJA – SLOVAČKA        3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

FRANCUSKA – ŠPANIJA 3:2 (22:25, 25:18, 23:25, 25:17, 15:10)

SUBOTA, 19. AVGUST:

SLOVAČKA – ŠPANIJA  3:0 (25:17, 26:24, 25:19)

FINSKA – ESTONIJA     3:2 (21:25, 25:20, 23:25, 25:20, 15:13)

TABELA:

1. NED       2    2    0    6:0      6

2. SVK       3    2    1    6:3      6

3. FRA       2    2    0    6:2      5

4. FIN        2    1    1    3:5      2

5. EST       2    0    2    2:6      1

6. ESP       3    0    3    2:9      1

 

NEDELJA, 20. AVGUST:

FRANCUSKA – FINSKA       16.00 (15.00)

HOLANDIJA – ESTONIJA     19.00 (18.00)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

FRANCUSKA – SLOVAČKA  17.00 (16.00)

ŠPANIJA – FINSKA            20.00 (19.00)

UTORAK, 22. AVGUST:

HOLANDIJA – FRANCUSKA  17.00 (16.00)

SLOVAČKA – ESTONIJA      20.00 (19.00)

SREDA, 23. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA   17.00 (16.00)

ESTONIJA – ŠPANIJA    20.00 (19.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BRISEL, BELGIJA:

NEDELJA, 27. AVGUST:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

PONEDELJAK, 28. AVGUST:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA.

 

FIRENCA, ITALIJA:

SUBOTA, 26. AVGUST:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

NEDELJA, 27. AVGUST:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

Četvrtfinala će se odigrati u Briselu, u Belgiji i Firenci u Italiji, a polufinala i utakmice za medalje u Briselu, u Begliji.

 

ČETVRTFINALE:

BRISEL:

SREDA, 30. AVGUST:

(1) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

(2) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA.

 

FIRENCA:

UTORAK, 29. AVGUST:

(3) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

(4) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

BRISEL, BELGIJA:

POLUFINALE – PETAK, 1. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

TERMINI SU 17.00 I 20.30 ČASOVA.

 

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

FINALE:                           19.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      16.00

 

zep2

  • avgust 19, 2023
  • 542
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniorke u Anahajmu do nedelje Seniorke u Anahajmu do nedelje

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije sedmicu bez utakmica u VI Ligi nacija 2024. provodi u Anahajmu (42 km jugoistočno od Los Anđelesa), u trening centru Odbojkaške federacije SAD. Đovani Gvideti na raspolaganju ima 16 odbojkašica, s tim što su se Vanja Ivanović i Maša Kirov vratile u Srbiju, a zamenile su ih Mina Mijatović i Iva Šućurović.

  • Seniorke otputovale u SAD – za osam dana protiv Turske Seniorke otputovale u SAD – za osam dana protiv Turske

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije završila je prvu sedmicu VI Lige nacija 2024. sa bilansom od jedne pobede i tri poraza. Seniorke Srbije su danas (ponedeljak, 20.) posle podne otputovale iz Rio de Žaneira u Los Anđeles preko Panama Sitija.

  • Brazil ubedljivo slavio – Srbija u ponedeljak putuje u SAD Brazil ubedljivo slavio – Srbija u ponedeljak putuje u SAD

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije preptrpela je treći poraz na turniru prve sedmice VI Lige nacija 2024. u Rio de Žaneiru. Brazil je danas pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 25:15, 25:19 i 25:19 posle 75 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga