Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Seniorke Srbije u Ningbou

SENIORKE – XXXIII OI 2024.

FIVB je saopštio da će se utakmice A grupe kvalifikacija za OI 2024. u konkurenciji odbojkašica odigrati u Ningbou, u Kini. Mečevi B grupe će se igrati u Tokiju, u Japanu, a susreti C grupe u Lođu u Poljskoj.

 

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće u A grupi kvalifikacija za OI 2024. u Ningbou sa Kinom, Dominikanskom Republikom, Holandijom, Kanadom, Češkom, Meksikom i Ukrajinom, od 16. do 24. septembra u Kini. FIVB je objavio da će se utakmice u A grupi igrati u Ningbou, u B grupi u Tokiju, a u C grupi u Lođu.

Seniorke Srbije će otvoriti turnir utakmicom protiv Meksika, koja će se odigrati u subotu, 16. septembra od 4.00 časa po našem vremenu.

Srbija će u 2. kolu, u nedelju, 17. septembra igrati protiv Ukrajine od 10.00 časova po našem vremenu. U 3. kolu, u utorak, 19. septembra rival Srbiji biće Kanada od 4.00 časa po našem vremenu, a u 4. kolu, u sredu, 20. septembra, Češka od 10.00 časova po našem vremenu. Posle drugog slobodnog dana Srbija će u 5. kolu, u petak, 22. septembra igrati protiv Dominikanske Republike od 4.00 časa po našem vremenu, a u 6. kolu, u subotu, 23. septembra protiv Holandije od 10.00 časova po našem vremenu. Srbija će u poslednjem, 7. kolu, u nedelju, 24. septembra igrati protiv Kine od 13.30 časova po našem vremenu.

Sve utakmice turnira kvalifikacija za OI direktno će prenositi TV Sport Klub.

U B grupi u Tokiju igraće Japan, Brazil, Turska, Belgija, Bugarska, Portoriko, Argentin i Peru.

U C grupi igraće Poljska, Italija, SAD, Nemačka, Tajland, Kolumbija, Koreja i Slovenija.

XXXIII Olimpijske igre 2024. će se odigrati od 26. jula do 11. avgusta u Parizu, u Francuskoj.

Direktan plasman na OI obezbedila je Francuska, domaćin OI, u obe konkurencije.

Po novom sistemu kvalifikacija, 24 najbolje reprezentacije podeljene su u 3 grupe sa po 8 selekcija, a plasman na OI izboriće po 2 najbolje reprezentacije iz svake grupe.

 

SENIORKE – KVALIFIKACIJE ZA OI 2024. (16 – 24. SEPTEMBAR):

A GRUPA – NINGBO, KINA:

1. KOLO – SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

SRBIJA – MEKSIKO      10.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 4.00 ČASA PO NAŠEM VREMENU

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ČEŠKA   13.00 (7.00)

HOLANDIJA – KANADA      16.00 (10.00)

KINA – UKRAJINA              19.30 (13.30)

 

2. KOLO – NEDELJA, 17. SEPTEMBAR:

SRBIJA – UKRAJINA          16.00 (10.00)

HOLANDIJA – ČEŠKA         10.00 (4.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      13.00 (7.00)

KINA – MEKSIKO               19.30 (13.30)

 

3. KOLO – UTORAK, 19. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       10.00 (4.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – UKRAJINA     13.00 (7.00)

HOLANDIJA – MEKSIKO      16.00 (10.00)

KINA – ČEŠKA                  19.30 (13.30)

 

4. KOLO – SREDA, 20. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ČEŠKA         16.00 (10.00)

HOLANDIJA – UKRAJINA    10.00 (4.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – MEKSIKO     13.00 (7.00)

KINA – KANADA                19.30 (13.30)

 

5. KOLO – PETAK, 22. SEPTEMBAR:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  10.00 (4.00)

KANADA – UKRAJINA        13.00 (7.00)

ČEŠKA – MEKSIKO            16.00 (10.00)

KINA – HOLANDIJA            19.30 (13.30)

 

6. KOLO – SUBOTA, 23. SEPTEMBAR:

SRBIJA – HOLANDIJA        16.00 (10.00)

ČEŠKA – UKRAJINA            10.00 (4.00)

KANADA – MEKSIKO         13.00 (7.00)

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     19.30 (13.30)

 

7. KOLO – NEDELJA, 24. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KINA                  19.30 (13.30)

MEKSIKO – UKRAJINA       10.00 (4.00)

KANADA – ČEŠKA             13.00 (7.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HOLANDIJA     16.00 (10.00)

 

B GRUPA – TOKIO, JAPAN:

1. KOLO – SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

BELGIJA – BUGARSKA  10.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 3.00 ČASA PO NAŠEM VREMENU

TURSKA – PORTORIKO      13.00 (6.00)

BRAZIL – ARGENTINA       16.00 (9.00)

JAPAN – PERU                  19.25 (12.25)

2. KOLO – NEDELJA, 17. SEPTEMBAR:

BELGIJA – PORTORIKO      10.00 (3.00)

TURSKA – BUGARSKA       13.00 (6.00)

BRAZIL – PERU                 16.00 (9.00)

JAPAN – ARGENTINA         19.25 (12.25)

3. KOLO – UTORAK, 19. SEPTEMBAR:

BELGIJA – ARGENTINA      10.00 (3.00)

TURSKA – PERU                13.00 (6.00)

BRAZIL – BUGARSKA        16.00 (9.00)

JAPAN – PORTORIKO         19.25 (12.25)

4. KOLO – SREDA, 20. SEPTEMBAR:

BELGIJA – PERU                10.00 (3.00)

TURSKA – ARGENTINA      13.00 (6.00)

BRAZIL – PORTORIKO       16.00 (9.00)

JAPAN – BUGARSKA          19.25 (12.25)

5. KOLO – PETAK, 22. SEPTEMBAR:

ARGENTINA – PORTORIKO 10.00 (3.00)

BUGARSKA – PERU            13.00 (6.00)

BRAZIL – TURSKA             16.00 (9.00)

JAPAN – BELGIJA              19.25 (12.25)

6. KOLO – SUBOTA, 23. SEPTEMBAR:

PERU – PORTORIKO          10.00 (3.00)

BUGARSKA – ARGENTINA   13.00 (6.00)

BRAZIL – BELGIJA             16.00 (9.00)

JAPAN – TURSKA               19.25 (12.25)

7. KOLO – NEDELJA, 24. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – PORTORIKO  10.00 (3.00)

ARGENTINA – PERU          13.00 (6.00)

TURSKA – BELGIJA            16.00 (9.00)

JAPAN – BRAZIL                19.25 (12.25)

 

C GRUPA – LOĐ, POLJSKA:

1. KOLO – SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

SAD – KOLUMBIJA       11.30

NEMAČKA – TAJLAND   14.30

POLJSKA – SLOVENIJA 17.30

ITALIJA – KOREJA       20.45

2. KOLO – NEDELJA, 17. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – KOLUMBIJA     11.30

SAD – TAJLAND                 14.30

POLJSKA – KOREJA            17.30

ITALIJA – SLOVENIJA        20.45

3. KOLO – UTORAK, 19. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – KOREJA          11.30

ITALIJA – TAJLAND            14.30

POLJSKA – KOLUMBIJA      17.30

SAD – SLOVENIJA             20.45

4. KOLO – SREDA, 20. SEPTEMBAR:

ITALIJA – KOLUMBIJIA      11.30

SAD – KOREJA                 14.30

POLJSKA – TAJLAND         17.30

NEMAČKA – SLOVENIJA      20.45

5. KOLO – PETAK, 22. SEPTEMBAR:

KOREJA – KOLUMBIJA       11.30

TAJLAND – SLOVENIJA      14.30

POLJSKA – NEMAČKA        17.30

ITALIJA – SAD                  20.45

6. KOLO – SUBOTA, 23. SEPTEMBAR:

KOLUMBIJA – SLOVENIJA   11.30

TAJLAND – KOREJA            14.30

SAD – POLJSKA                 17.30

ITALIJA – NEMAČKA          20.45

7. KOLO – NEDELJA, 24. SEPTEMBAR:

KOREJA – SLOVENIJA        11.30

TAJLAND – KOLUMBIJA      14.30

SAD – NEMAČKA               17.30

POLJSKA – ITALIJA            20.30

 

U kvalifikacijama se igra po jednokružnom bod sistemu – svako sa svakim, 7 kola, i po 2 selekcije će izboriti plasman na Oilimpijske igre.

Preostalih 5 reprezentacija biće poznato 17. juna, po završetku preliminarne faze Lige nacija 2024. Na osnovu rang liste FIVB biće određeno još 5 reprezentacija, a prioritet prilikom određivanja imaju selekcije sa kontinenata koje u tom trentuku nemaju kvalifikovane reprezentacije za OI, a potom najuspešnije rerpezentacije za FIVB rang liste koje se do tog trenutka nisu kvalifikovale za Olimpijske igre.

Kao i do sada u sastavima reprezentacija na Olimpijskim igrama će biti po 12 igrača.

FIVB je saopštio da je promenjen sistem takmičenja na Olimpijskim igrama, pa će u Parizu 12 reprezentacija biti podeljene u 3 grupe sa po 4 selekcije.

Plasman u četvrtfinale izboriće po 2 prvoplasirane reprezentacije iz 3 grupe, kao i 2 najbolje trećeplasirane selekcije.

 

qoi

  • jun 16, 2023
  • 511
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Finalni turnir u Bangkoku – poznata satnica u Fukuoki Finalni turnir u Bangkoku – poznata satnica u Fukuoki

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu, saopštila je Svetska odbojkaška federacija. Takođe, poznato je da će seniorke Srbije tokom III sedmice igrati u Fukuoki, a objavljena je i satnica utakmica.

  • Seniorke Srbije u Rio de Žaneiru prvo protiv Dominikanske Republike Seniorke Srbije u Rio de Žaneiru prvo protiv Dominikanske Republike

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Ženska seniorska reprezentacije Srbije odigraće prvi meč u VI Ligi nacija 2024. u Rio de Žaneiru protiv Dominikanske Republike u četvrtak, 16. maja od 2.00 časa ujutro po našem vremenu. FIVB je saopštio kompletan raspored takmičenja po grupama u VI Ligi nacija 2024, koje će se odigrati od 14. maja do 16. juna. Finalni turnir će se odigrati od 20. do 23. juna, a domaćin će naknadno biti određen.

  • Olimpijski mečevi u dvorani „Južni Pariz 1“, potvrđen način određivanja grupa Olimpijski mečevi u dvorani „Južni Pariz 1“, potvrđen način određivanja grupa

    XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će se 16. olimpijski turnir u odbojci odigrati u dvorani „Južni Pariz 1“ u pariskom 15. arondismanu. Odbojkaški turnir na XXXIII Olimpijskim igrama 2024. u Parizu na programu je od 27. jula do 11. avgusta.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga