Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Srbija u četvrtfinalu protiv Poljske (utorak, 20.30)

SENIORKE – XIX SP 2022.

Ženska seniorska rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, igraće u četvrtfinalu XIX SP 2022. protiv Poljske. To je epilog utakmica poslednjeg, 4. kola F grupe u kojima je Kanada pobedila Dominikansku Republiku sa 3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 25:27, 15:7), a Poljska Nemačku sa 3:2 (26:24, 20:25, 25:18, 26:28, 15:10). Srbija će četvrtfinalni meč odigrati u utorak, 11. oktobra u Gljivicama od 20.30 časova.

 

ar44

 

U drugom četvrtfinalu, od 17.30 časova u Gljivicama će igrati SAD – Turska.

Sve utakmice SP 2022. direktno prenosi TV Sport Klub.

 

SENIORKE – XIX SP 2022.

II FAZA – GRUPE OSMINE FINALA:

F GRUPA – LOĐ, POLJSKA:

1. KOLO – UTORAK, 4. OKTOBAR:

SRBIJA – POLJSKA      3:0 (26:24, 25:22, 25:18)

KANADA – TAJLAND     3:1 (25:19, 25:21, 23:25, 25:22)

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:1 (21:25, 25:19, 25:20, 25:14)

TURSKA – NEMAČKA    3:0 (25:21, 25:18, 25:21)

2. KOLO – SREDA, 5. OKTOBAR:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

NEMAČKA – TAJLAND   3:1 (25:19, 25:22, 18:25, 25:23)

TURSKA – KANADA      3:0 (25:22, 26:24, 28:26)

POLJSKA – SAD            3:0 (25:23, 25:20, 25:18)

3. KOLO – PETAK, 7. OKTOBAR:

SRBIJA – TAJLAND      3:0 (25:23, 25:17, 25:15)

SAD – TURSKA 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:22)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – NEMAČKA     3:1 (19:25, 25:18, 25:22, 25:18)

POLJSKA – KANADA     3:2 (25:18, 19:25, 16:25, 25:23, 15:5)

4. KOLO – SUBOTA, 8. OKTOBAR:

SRBIJA – TURSKA       3:0 (25:20, 25:21, 25:23)

SAD – TAJLAND      3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 27:25, 15:13)

KANADA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 25:27, 15:7)

POLJSKA – NEMAČKA   3:2 (26:24, 20:25, 25:18, 26:28, 15:10)

TABELA:

1. SRB       9    9    0    27:2    26

2. USA       9    7    2    21:11   20

3. TUR       9    6    3    21:13   17

4. POL       9    6    3    21:14   17

5. CAN       9    5    4    17:18   14

6. DOM      9    4    5    19:17   15

7. THA       9    4    5    16:19   11

8. GER       9    3    6    14:18   11

 

Plasman u III fazu, odnosno četvrtfinale, izboriće po 4 reprezentacije iz obe grupe. U četvrtfinalu će igrati rivali iz iste grupe: F 1 – F 4 i F 2 – F 3, odnosno E 1 – E 4 i E 2 – E 3, a pobednici će se sastati u polufinalu.

 

E GRUPA – ROTERDAM, HOLANDIJA:

UTORAK, 4. OKTOBAR:

JAPAN – BELGIJA        3:1 (21:25, 25:20, 25:16, 25:22)

BRAZIL – ITALIJA        3:2 (25:20, 22:25, 22:25, 25:21, 17:15)

HOLANDIJA – ARGENTINA       3:1 (22:25, 25:18, 25:12, 25:13)

SREDA, 5. OKTOBAR:

ITALIJA – JAPAN          3:1 (20:25, 25:20, 25:14, 25:15)

KINA – PORTORIKO      3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

BELGIJA – ARGENTINA 3:0 (25:16, 25:23, 25:23)

ČETVRTAK, 6. OKTOBAR:

BRAZIL – PORTORIKO  3:0 (25:11, 25:13, 25:15)

KINA – HOLANDIJA      3:2 (22:25, 25:21, 25:15, 18:25, 15:12)

PETAK, 7. OKTOBAR:

JAPAN – PORTORIKO    3:0 (25:16, 25:19, 25:21)

ITALIJA – ARGENTINA  3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

BRAZIL – HOLANDIJA   3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

SUBOTA, 8. OKTOBAR:

ITALIJA – KINA      3:0 (26:24, 25:16, 25:20)

BRAZIL – BELGIJA       3:1 (26:28, 25:17, 25:11, 25:16)

TABELA:

1. ITA        9    8    1    26:6    25

2. BRA       9    8    1    25:8    23

3. JPN        8    6    2    19:8    18

4. CHN       8    6    2    19:8    17

5. BEL       8    5    3    18:10   15

6. NED       8    4    4    16:14   13

7. PUR       8    2    6      7:19     6

8. ARG       8    2    6      7:21     5

 

NEDELJA, 9. OKTOBAR:

KINA – BELGIJA               12.30

JAPAN – HOLANDIJA         15.30

PORTORIKO – ARGENTINA 18.30

 

Plasman u III fazu, odnosno četvrtfinale, izboriće po 4 reprezentacije iz obe grupe.

 

ČETVRTFINALE – UTORAK, 11. OKTOBAR:

GLJIVICE, POLJSKA:

SRBIJA (F 1) – POLJSKA (F 4)    20.30

SAD (F 2) – TURSKA (F 3)          17.30

 

APELDORN, HOLANDIJA (TERMINI SU 17.00 I 20.00):

ITALIJA (E 1) – E 4

BRAZIL (E 2) – E 3

 

POLUFINALE:

GLJIVICE, POLJSKA – SREDA, 12. OKTOBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA U GLJIVICAMA          20.30

 

APELDORN, HOLANDIJA – ČETVRTAK, 13. OKTOBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA U APELDORNU          20.00

 

APELDORN, HOLANDIJA – SUBOTA, 15. OKTOBAR:

FINALE:

POBEDNICI POLUFINALNIH MEČEVA     20.00

 

MEČ ZA TREĆE MESTO:

PORAŽENE SELEKCIJE U POLUFINALU  16.00

 

KONAČAN PLASMAN:

  1.

  2.

  3.

  4.

  5.

  6.

  7.

  8.

  9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17. BUGARSKA

18. ČEŠKA

19. KENIJA

20. KOREJA

21. KOLUMBIJA

22. HRVATSKA

23. KAZAHSTAN

24. KAMERUN

zsp1

  • oktobar 8, 2022
  • 680
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga