Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Odličan početak prvaka Evrope, savladana Belgija – u petak protiv Ukrajine (20.30 – RTS 1 i TV AS 2)

SENIORI – XXXII EP 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, ostvarila je pobedu na startu XXXII EP 2021. Srbija je večeras, u svom prvom meču u A grupi, u Tauron areni u  Krakovu, savladala Belgiju sa 3:1, po setovima 25:13, 25:18, 21:25 i 25:20, posle 107 minuta igre.

ak6

ak7

ak

ak1

Izabranici Slobodana Kovača su dobrom igrom savladali Belgiju i pobedom počeli odbranu trona. Impresivno su servirali seniori Srbije, ali su i ostali elementi igre bili na visokom nivou. Istina, bilo je malo opuštanja u trećem setu, što je Belgija iskoristila, ali je takođe i činjenica da je malo nedostajalo da Srbija i taj set reši u svoju korist.

Silovito je Srbija počela meč i povela sa 13:3, pa 16:7 i 19:9, a na kraju je bilo 25:13 za vođstvo od 1:0.

U drugom setu se vodila ravnopravna borba u kojoj je Srbija povela sa 6:4, pa 9:6 i 17:14. Srbija je u završnici povela sa 20:16, a drugi set je dobila sa 25:18 za prednost od 2:0 u setovima.

Belgija je zaigrala mnogo bolje na početku trećeg seta, dok je Srbija više grešila, pa su Belgijanci poveli sa 5:2, pa 9:5 i 13:6. Srbija je smanjila na 13:9, a posle vođstva Belgije 16:11 na 16:14. Belgijanci su potom poveli sa 20:16, a Srbija serijom 3:0 smanjila na 20:19. Vodila je Belgija sa 22:19 i 24:20, a set je dobila sa 25:21 i smanjila prednost Srbije na 2:1 u setovima.

Ono što je propustila u trećem setu, Srbija je rešila da nadokandi u četvrtom, pa je povela sa 7:3 i 9:4. Vodila je zatim Srbija sa 12:6, pa 17:10 i 22:17, a četvrti set završila sa 25:20 za trijumf od 3:1.

 

Izjava Slobodana Kovača

Izjava Nikole Pekovića

Izjava Petra Krsmanovića

 

Srbija će drugi meč na prvenstvu Evrope odigrati sutra protiv Ukrajine od 20.30 časova, uz direktne prenose na RTS 1 i TV Arena Sport 2.

Sve utakmice sa EP seniora direktno prenose RTS i TV Arena Sport.

Galerije fotografija sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/PhotogalleryArchive.aspx?ID=1247

 

CEV – SENIORI – XXXII EP 2021. – KRAKOV, GDANJSK I KATOVICE (POLJSKA), OSTRAVA (ČEŠKA), TAMPERE (FINSKA) I TALIN (ESTONIJA):

A GRUPA – KRAKOV, POLJSKA:

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BELGIJA       3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20)

UKRAJINA – GRČKA      3:2 (22:25, 26:24, 22:25, 25:19, 15:6)

POLJSKA – PORTUGALIJA        3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:19)

TABELA:

1. POL       1    1    0    3:1      3

2. SRB       1    1    0    3:1      3

3. UKR       1    1    0    3:2      2

4. GRE       1    0    1    2:3      1

5. BEL       1    0    1    1:3      0

6. POR       1    0    1    1:3      0

 

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

SRBIJA – UKRAJINA          20.30

BELGIJA – PORTUGALIJA    17.30

 

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA      20.30

BELGIJA – GRČKA       17.30

 

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

PORTUGALIJA – UKRAJINA 17.30

POLJSKA – GRČKA             20.30

 

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SRBIJA – PORTUGALIJA      17.30

POLJSKA – BELGIJA          20.30

 

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SRBIJA – GRČKA         17.30

UKRAJINA – BELGIJA   20.30

 

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

GRČKA – PORTUGALIJA      17.30

POLJSKA – UKRAJINA        20.30

 

B GRUPA – OSTRAVA, ČEŠKA:

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELORUSIJA      14.15

BUGARSKA – CRNA GORA  17.15

SLOVENIJA – ČEŠKA         20.15

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – CRNA GORA  16.00

ČEŠKA – BELORUSIJA       19.00

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – ČEŠKA         16.00

ITALIJA – CRNA GORA       19.00

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BUGARSKA        15.45

SLOVENIJA – BELORUSIJA  19.00

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – BUGARSKA    16.00

CRNA GORA – ČEŠKA        19.00

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ITALIJA        15.45

CRNA GORA – BELORUSIJA 19.00

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – BELORUSIJA  16.00

ITALIJA – ČEŠKA               19.00

 

C GRUPA – TAMPERE, FINSKA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

FINSKA – SEVERNA MAKEDONIJA        3:1 (25:20, 25:15, 24:26, 25:22)

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

TURSKA – RUSIJA       3:1 (29:27, 16:25, 25:21, 25:19)

HOLANDIJA – ŠPANIJA 3:0 (25:23, 26:24, 25:22)

TABELA:

1. NED       1    1    0    3:0      3

2. FIN       1    1    0    3:1      3

3. TUR       1    1    0    3:1      3

4. RUS       1    0    1    1:3      0

5. MKD      1    0    1    1:3      0

6. ESP       1    0    1    0:3      0

 

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

TURSKA – ŠPANIJA      17.00 (16.00)

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   20.00 (19.00)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

ŠPANIJA – FINSKA      14.00 (13.00)

RUSIJA – HOLANDIJA   17.30 (16.30)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

SEVERNA MAKEDONIJA – TURSKA  14.00 (13.00)

RUSIJA – FINSKA        17.30 (16.30)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SEVERNA MAKEDONIJA – ŠPANIJA 17.00 (16.00)

HOLANDIJA – TURSKA       20.00 (19.00)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

RUSIJA – ŠPANIJA       17.00 (16.00)

FINSKA – HOLANDIJA   20.00 (19.00)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

RUSIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   17.00 (16.00)

FINSKA – TURSKA       20.00 (19.00)

 

D GRUPA – TALIN, ESTONIJA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

LETONIJA – ESTONIJA  3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – HRVATSKA      17.00 (16.00)

FRANCUSKA – SLOVAČKA  20.00 (19.00)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – SLOVAČKA      16.00 (15.00)

HRVATSKA – LETONIJA      19.00 (18.00)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – ESTONIJA       16.00 (15.00)

FRANCUSKA – HRVATSKA  19.00 (18.00)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

LETONIJA – SLOVAČKA      17.00 (16.00)

FRANCUSKA – NEMAČKA    20.00 (19.00)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – LETONIJA       17.00 (16.00)

ESTONIJA – HRVATSKA      20.00 (19.00)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

SLOVAČKA – HRVATSKA    17.00 (16.00)

FRANCUSKA – LETONIJA    20.00 (19.00)

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – SLOVAČKA      17.00 (16.00)

FRANCUSKA – ESTONIJA    20.00 (19.00)

 

OSMINA FINALA – GDANJSK I OSTRAVA (11 – 13. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

SUBOTA, 11. SEPTEMBAR:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

 

OSTRAVA, ČEŠKA (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

PONEDELJAK, 13. SEPTEMBAR:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

 

ČETVRTFINALE – GDANJSK I OSTRAVA (14. I 15. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA – UTORAK, 14. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 i 4

(2) POBEDNICI MEČEVA 2 i 3

 

OSTRAVA, ČEŠKA – SREDA, 15. SEPTEMBAR (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 i 8

(4) POBEDNICI MEČEVA 6 i 7

 

KATOVICE, POLJSKA:

SUBOTA, 18. SEPTEBMBAR – POLUFINALE (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 1 i 4

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 2 i 3

 

NEDELJA, 19. SEPTEMBAR:

FINALE:                           20.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      17.30

mep

  • septembar 2, 2021
  • 768
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Italija i Poljska u finalu EP juniora Italija i Poljska u finalu EP juniora

    JUNIORI – XXVIII EP 2022.

    U finalu XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniora igraće Italija – Poljska, dok će se u meču za treće mesto sastati Bugarska – Belgija. Italija je večeras u prvom polufinalu u Montesilvanu savladala Bugarsku sa 3:1 (23:25, 25:17, 25:18, 25:20), dok je Poljska u drugom polufinalu pobedila Belgiju sa 3:0 (25:20, 25:17, 25:15).

  • Juniori Srbije deseti u Evropi Juniori Srbije deseti u Evropi

    JUNIORI – XXVIII EP 2022.

    Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači do 20 godina (2003. i mlađi), porazom je završila učešće na XXVIII EP 2022. u Italiji. Slovačka je večeras u poslednjem, 5. kolu A grupe u Montesilvanu pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 20:25, 16:25, 36:34, 25:21 i 15:11, posle 123 minuta igre.

  • Održani sastanci Zonskih asocijacija CEV Održani sastanci Zonskih asocijacija CEV

    CEV – 43. KONGRES 2022.

    Po završetku radnog dela 43. Kongresa CEV u Kongresnom centru Papendal u Arnemu, održani su sastanci Zonskih asocijacija CEV. Zoran Gajić i Ivan Knežević su prisustvovali sastanku Balkanske odbojkaške asocijacije, BVA.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga