Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Slovenija bolja na kraju turnira u Tokiju – plasman na OI izborile Nemačka, Kanada i Brazil

SENIORI – XXXIII OI 2024.

Muška seniorska reprezentacija Srbije porazom je završila učešće na turniru B grupe kvalifikacija za OI 2024. u Tokiju. Slovenija je jutros po našem vremenu u dvorani Jojogi, u poslednjem, 7. kolu pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:22, 25:23 i 25:21, posle 76 minuta igre.

 

tk37

 

Odbojkaši Srbije su učešće u Tokiju završili sa 3 pobede i 4 poraza. U poslednjem meču na turniru bolja je bila Slovenija, u utakmici u kojoj su izabranici Igora Kolakovića konstantno jurili prednost rivala. Na žalost, uvek im je malo nedostajalo za preokret, ali se to nije desilo ni u jednom od tri seta.

Srbija će svoju šansu za plasman na Olimpijske igre tražiti na osnovu rang liste FIVB.

 

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Dražena Luburića

Izjava Marka Ivovića

Izjava Vuka Todorovića

 

Plasman u Pariz izborile su Nemačka i Brazil iz A grupe u Rio de Žaneiru, kao i Kanada i Poljska iz B grupe u Sjenu. 

Seniori Srbije se iz Tokija vraćaju sutra (ponedeljak, 9. oktobar) kasno uveče.

XXXIII Olimpijske igre 2024. odigraće se od 26. jula do 11. avgusta u Parizu, u Francuskoj.

Direktan plasman na OI obezbedila je Francuska, domaćin OI, u obe konkurencije.

Po novom sistemu kvalifikacija, 24 najbolje reprezentacije sa rang liste FIVB podeljene su u 3 grupe sa po 8 selekcija, a plasman na OI izboriće po 2 najbolje reprezentacije iz svake grupe, odnosno ukupno 6 reprezentacija.

 

SENIORI – KVALIFIKACIJE ZA OI 2024. (30. SEPTEMBAR – 8. OKTOBAR):

B GRUPA – TOKIO (DVORANA JOJOGI), JAPAN:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – TURSKA       1:3 (22:25, 25:20, 14:25, 20:25)

SLOVENIJA – TUNIS     3:0 (25:20, 25:18, 25:21)

SAD – EGIPAT             3:0 (25:20, 25:16, 25:19)

JAPAN – FINSKA          3:2 (25:17, 25:15, 25:27, 19:25, 15:12)

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

SRBIJA – TUNIS          3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

SLOVENIJA – TURSKA  3:0 (28:26, 30:28, 25:22)

SAD – FINSKA             3:0 (25:17, 25:15, 25:17)

EGIPAT – JAPAN          3:2 (14:25, 10:25, 25:23, 25:23, 15:13)

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

SRBIJA – EGIPAT         3:1 (18:25, 25:19, 25:14, 25:16)

SLOVENIJA – FINSKA   3:1 (25:19, 18:25, 25:20, 25:18)

SAD – TURSKA 3:1 (25:17, 26:28, 32:30, 25:20)

JAPAN – TUNIS           3:0 (25:14, 25:16, 25:15)

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

SRBIJA – FINSKA        3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

SLOVENIJA – EGIPAT   3:1 (23:25, 25:22, 25:17, 25:14)

SAD – TUNIS               3:0 (25:11, 25:12, 25:14)

JAPAN – TURSKA         3:0 (25:15, 25:20, 25:19)

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

SRBIJA – JAPAN          0:3 (17:25, 14:25, 22:25)

TURSKA – FINSKA       3:2 (25:22, 25:23, 23:25, 23:25, 15:8)

EGIPAT – TUNIS          3:2 (15:25, 13:25, 25:21, 29:27, 15:9)

SAD – SLOVENIJA       3:1 (25:18, 21:25, 25:20, 25:18)

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD             0:3 (18:25, 18:25, 17:25)

TURSKA – EGIPAT       3:1 (25:21, 25:18, 20:25, 25:23)

FINSKA – TUNIS         3:0 (25:19, 25:23, 25:15)

JAPAN – SLOVENIJA     3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

SRBIJA – SLOVENIJA    0:3 (22:25, 23:25, 21:25)

FINSKA – EGIPAT        3:2 (25:12, 20:25, 20:25, 25:22, 15:13)

TURSKA – TUNIS         3:0 (25:13, 25:22, 29:27)

SAD – JAPAN    3:2 (25:19, 22:25, 19:25, 25:23, 15:12)

TABELA:

1. USA       7    7    0    21:4    20

2. JPN        7    5    2    19:8    16

3. SLO       7    5    2    16:8    15

4. TUR       7    4    3    13:13   11

5. SRB       7    3    4    10:13    9

6. FIN        7    2    5    11:17     7

7. EGY       7    2    5    11:19     5

8. TUN       7    0    7      2:21     1

 

A GRUPA – RIO DE ŽANEIRO, BRAZIL:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

BRAZIL – KATAR    3:0 (25:16, 25:19, 26:24)

ITALIJA – ČEŠKA         3:1 (24:26, 25:18, 25:22, 25:19)

NEMAČKA – IRAN        3:1 (25:22, 22:25, 25:16, 25:21)

KUBA – UKRAJINA       3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

BRAZIL – ČEŠKA         3:2 (22:25, 25:16, 25:20, 21:25, 16:14)

NEMAČKA – KUBA       3:1 (21:25, 25:14, 25:22, 25:15)

ITALIJA – KATAR         3:0 (25:19, 25:20, 25:19)

UKRAJINA – IRAN        3:0 (25:19, 25:22, 25:17)

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

IRAN – KATAR  3:1 (25:23, 23:25, 25:17, 25:23)

KUBA – ČEŠKA           3:0 (26:24, 25:21, 25:21)

ITALIJA – UKRAJINA     3:0 (25:23, 25:16, 25:16)

NEMAČKA – BRAZIL     3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 28:26)

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

ČEŠKA – IRAN  3:1 (25:17, 25:22, 21:25, 25:20)

NEMAČKA – ITALIJA     3:1 (26:24, 18:25, 25:20, 25:23)

KUBA – KATAR            3:0 (25:21, 25:21, 25:16)

BRAZIL – UKRAJINA     3:2 (36:38, 25:20, 21:25, 25:18, 15:11)

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

BRAZIL – KUBA 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:20)

ITALIJA – IRAN            3:0 (25:22, 25:22, 25:23)

UKRAJINA – KATAR      3:1 (25:22, 27:29, 26:24, 25:21)

NEMAČKA – ČEŠKA      3:0 (25:23, 25:18, 25:17)

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

BRAZIL – IRAN            3:0 (25:19, 25:20, 25:23)

KUBA – ITALIJA          3:1 (25:22, 21:25, 27:25, 29:27)

UKRAJINA – ČEŠKA      3:1 (25:19, 25:15, 23:25, 25:20)

NEMAČKA – KATAR      3:0 (25:15, 25:20, 25:16)

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

BRAZIL – ITALIJA        3:2 (25:23, 23:25, 15:25, 25:17, 15:11)

KUBA – IRAN            3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 25:13, 15:9)

NEMAČKA – UKRAJINA  3:0 (25:17, 25:12, 25:14)

ČEŠKA – KATAR     3:1 (25:27, 28:26, 25:23, 25:21)

TABELA:

1. GER       7    7    0    21:4    21

2. BRA       7    6    1    19:10    15

3. CUB      7    5    2    17:9    14

4. ITA        7    4    3    16:10    13

5. UKR       7    3    4    11:14   10

6. CZE       7    2    5     10:16     7

7. IRI        7    1    6      7:19     4

8. QAT       7    0    7      3:21     0

 

C GRUPA – SJEN, KINA:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

ARGENTINA – MEKSIKO          3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

KANADA – HOLANDIJA 3:2 (25:21, 23:25, 24:26, 25:18, 15:12)

POLJSKA – BELGIJA     3:2 (23:25, 25:20, 25:16, 21:25, 17:15)

BUGARSKA – KINA      3:0 (25:18, 25:19, 25:14)

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

KANADA – ARGENTINA            3:1 (27:25, 25:22, 23:25, 25:15)

HOLANDIJA – MEKSIKO           3:0 (25:19, 25:19, 25:16)

POLJSKA – BUGARSKA 3:0 (26:24, 25:20, 25:21)

BELGIJA – KINA          3:1 (25:18, 22:25, 25:19, 25:17)

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

ARGENTINA – BUGARSKA        3:0 (27:25, 25:21, 31:29)

BELGIJA – HOLANDIJA 3:0 (25:22, 25:19, 25:15)

POLJSKA – KANADA     3:2 (21:25, 25:20, 25:20, 20:25, 17:15)

KINA – MEKSIKO         3:0 (25:21, 25:9, 25:19)

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

BUGARSKA – HOLANDIJA        3:0 (25:23, 25:21, 30:28)

ARGENTINA – BELGIJA 3:2 (25:22, 25:23, 18:25, 21:25, 15:13)

POLJSKA – MEKSIKO    3:0 (25:21, 25:19, 25:14)

KANADA – KINA          3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

KANADA – BUGARSKA  3:0 (25:21, 25:17, 25:18)

BELGIJA – MEKSIKO    3:0 (25:18, 25:21, 25:17)

POLJSKA – ARGENTINA 3:1 (25:23, 23:25, 28:26, 25:20)

HOLANDIJA – KINA      3:2 (22:25, 25:16, 25:16, 21:25, 15:11)

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

BELGIJA – KANADA      3:1 (25:14, 22:25, 30:28, 25:16)

BUGARSKA – MEKSIKO 3:0 (25:23, 25:19, 25:22)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:1 (21:25, 25:17, 25:22, 29:27)

ARGENTINA – KINA      3:2 (22:25, 25:22, 25:19, 20:25, 15:12)

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

BUGARSKA – BELGIJA  3:2 (25:21, 23:25, 21:25, 25:22, 15:13)

ARGENTINA – HOLANDIJA       3:0 (25:17, 27:25, 25:22)

KANADA – MEKSIKO    3:0 (25:20, 25:21, 25:15)

POLJSKA – KINA         3:2 (25:20, 23:25, 22:25, 25:9, 16:14)

TABELA:

1. POL       7    7    0    21:8    18

2. CAN       7    5    2    18:9    15

3. ARG      7    5    2    17:10   13

4. BEL       7    4    3    18:11   15

5. BUL       7    4    3    12:11   11

6. NED      7    2    5      9:17     6

7. CHN       7    1    6    10:18     6

8. MEX       7    0    7      0:21     0

 

U kvalifikacijama se igra po jednokružnom bod sistemu – svako sa svakim, 7 kola, i po 2 selekcije će izboriti plasman na Oilimpijske igre.

Preostalih 5 reprezentacija biće poznato 24. juna, po završetku preliminarne faze Lige nacija 2024. Na osnovu rang liste FIVB biće određeno još 5 reprezentacija, a prioritet prilikom određivanja imaju selekcije sa kontinenata koje u tom trentuku nemaju kvalifikovane reprezentacije za OI, a potom najuspešnije rerpezentacije za FIVB rang liste koje se do tog trenutka nisu kvalifikovale za Olimpijske igre.

  • oktobar 8, 2023
  • 659
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga