Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Srbija spremna za odlučujuće bitke – protiv Japana u petak (12.25 – TV SK 1)

SENIORI – XXXIII OI 2024.

Muška seniorska reprezentacija Srbije sa skorom od tri pobede i jednog poraza dočekuje odlučujuće tri utakmice na turniru B grupe kvalifikacija za OI 2024. u Tokiju. Četvrtak je u Tokiju slobodan dan, pa su reprezentativci Srbije imali prepodnevni trening u teretani, a posle podne je predviđen odmor. Za sutra su na programu dva sastanka, jedan prepodnevni, a drugi pred polazak u dvoranu Jojogi, s obzirom da će Srbija i Japan igrati poslednji meč dana, u okviru 4. kola od 12.25 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

 

tk21

 

Izjava Bojana Janića

Izjava Milorada Kapura

Izjava Mirana Kujundžića

Izjava Vuka Todorovića

 

Pre Srbije i Japana svoj meč će odigrati do sada neporažene selekcije u Tokiju, SAD i Slovenija.

Zanimljivo će biti i od 6.00 časova ujutro kada će se sastati Egipat i Tunis u borbi za mesto predstavnika Afrike na Olimpijskim igrama, s obzirom da ih na FIVB rang listi deli samo 5.46 bodova, uz podatak da više neće igrati na međunarodnim takmičenjima do Olimpijskih igara.

 

SENIORI – KVALIFIKACIJE ZA OI 2024. (30. SEPTEMBAR – 8. OKTOBAR):

B GRUPA – TOKIO (DVORANA JOJOGI), JAPAN:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – TURSKA       1:3 (22:25, 25:20, 14:25, 20:25)

SLOVENIJA – TUNIS     3:0 (25:20, 25:18, 25:21)

SAD – EGIPAT             3:0 (25:20, 25:16, 25:19)

JAPAN – FINSKA          3:2 (25:17, 25:15, 25:27, 19:25, 15:12)

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

SRBIJA – TUNIS          3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

SLOVENIJA – TURSKA  3:0 (28:26, 30:28, 25:22)

SAD – FINSKA             3:0 (25:17, 25:15, 25:17)

EGIPAT – JAPAN          3:2 (14:25, 10:25, 25:23, 25:23, 15:13)

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

SRBIJA – EGIPAT         3:1 (18:25, 25:19, 25:14, 25:16)

SLOVENIJA – FINSKA   3:1 (25:19, 18:25, 25:20, 25:18)

SAD – TURSKA 3:1 (25:17, 26:28, 32:30, 25:20)

JAPAN – TUNIS           3:0 (25:14, 25:16, 25:15)

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

SRBIJA – FINSKA        3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

SLOVENIJA – EGIPAT   3:1 (23:25, 25:22, 25:17, 25:14)

SAD – TUNIS               3:0 (25:11, 25:12, 25:14)

JAPAN – TURSKA         3:0 (25:15, 25:20, 25:19)

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

SRBIJA – JAPAN          19.25 (12.25)

TURSKA – FINSKA       10.00 (3.00)

TUNIS – EGIPAT          13.00 (6.00)

SAD – SLOVENIJA       16.00 (9.00)

TABELA:

1. USA       4    4    0    12:1    12

2. SLO       4    4    0    12:2    12

3. SRB       4    3    1    10:4      9

4. JPN        4    3    1    11:5      9

5. TUR       4    1    3      4:10     3

6. EGY       4    1    3      5:11     2

7. FIN        4    0    4      3:12     1

8. TUN       4    0    4      0:12     0

 

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD             16.00 (9.00)

TURSKA – EGIPAT       10.00 (3.00)

TUNIS – FINSKA         13.00 (6.00)

JAPAN – SLOVENIJA     19.25 (12.25)

 

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

SRBIJA – SLOVENIJA    16.00 (9.00)

EGIPAT – FINSKA        10.00 (3.00)

TURSKA – TUNIS         13.00 (6.00)

JAPAN – SAD               19.25 (12.25)

 

A GRUPA – RIO DE ŽANEIRO, BRAZIL:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

BRAZIL – KATAR    3:0 (25:16, 25:19, 26:24)

ITALIJA – ČEŠKA         3:1 (24:26, 25:18, 25:22, 25:19)

NEMAČKA – IRAN        3:1 (25:22, 22:25, 25:16, 25:21)

KUBA – UKRAJINA       3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

BRAZIL – ČEŠKA         3:2 (22:25, 25:16, 25:20, 21:25, 16:14)

NEMAČKA – KUBA       3:1 (21:25, 25:14, 25:22, 25:15)

ITALIJA – KATAR         3:0 (25:19, 25:20, 25:19)

UKRAJINA – IRAN        3:0 (25:19, 25:22, 25:17)

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

IRAN – KATAR  3:1 (25:23, 23:25, 25:17, 25:23)

KUBA – ČEŠKA           3:0 (26:24, 25:21, 25:21)

ITALIJA – UKRAJINA     3:0 (25:23, 25:16, 25:16)

NEMAČKA – BRAZIL     3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 28:26)

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

ČEŠKA – IRAN  3:1 (25:17, 25:22, 21:25, 25:20)

NEMAČKA – ITALIJA     3:1 (26:24, 18:25, 25:20, 25:23)

KUBA – KATAR            3:0 (25:21, 25:21, 25:16)

BRAZIL – UKRAJINA     3:2 (36:38, 25:20, 21:25, 25:18, 15:11)

TABELA:

1. GER       4    4    0    12:4    12

2. CUB      4    3    1    10:3      9

3. ITA        4    3    1    10:4      9

4. BRA       4    3    1    10:7      7

5. CZE       4    1    3      6:10     4

6. UKR       4    1    3      5:9      4

7. IRI        4    1    3      5:10     3

8. QAT       4    0    4      1:12     0

 

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

BRAZIL – KUBA            10.00 (15.00)

ITALIJA – IRAN            13.30 (18.30)

UKRAJINA – KATAR      17.00 (22.00)

NEMAČKA – ČEŠKA      20.30 (SUBOTA U 1.30)

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

BRAZIL – IRAN            10.00 (15.00)

ITALIJA – KUBA            13.30 (18.30)

UKRAJINA – ČEŠKA      17.00 (22.00)

NEMAČKA – KATAR      20.30 (NEDELJA U 1.30)

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

BRAZIL – ITALIJA        10.00 (15.00)

IRAN – KUBA             13.30 (18.30)

UKRAJINA – NEMAČKA 17.00 (22.00)

ČEŠKA – KATAR          20.30 (PONEDELJAK U 1.30)

 

C GRUPA – SJEN, KINA:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

ARGENTINA – MEKSIKO          3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

KANADA – HOLANDIJA 3:2 (25:21, 23:25, 24:26, 25:18, 15:12)

POLJSKA – BELGIJA     3:2 (23:25, 25:20, 25:16, 21:25, 17:15)

BUGARSKA – KINA      3:0 (25:18, 25:19, 25:14)

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

KANADA – ARGENTINA            3:1 (27:25, 25:22, 23:25, 25:15)

HOLANDIJA – MEKSIKO           3:0 (25:19, 25:19, 25:16)

POLJSKA – BUGARSKA 3:0 (26:24, 25:20, 25:21)

BELGIJA – KINA          3:1 (25:18, 22:25, 25:19, 25:17)

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

ARGENTINA – BUGARSKA        3:0 (27:25, 25:21, 31:29)

BELGIJA – HOLANDIJA 3:0 (25:22, 25:19, 25:15)

POLJSKA – KANADA     3:2 (21:25, 25:20, 25:20, 20:25, 17:15)

KINA – MEKSIKO         3:0 (25:21, 25:9, 25:19)

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

BUGARSKA – HOLANDIJA        3:0 (25:23, 25:21, 30:28)

ARGENTINA – BELGIJA 3:2 (25:22, 25:23, 18:25, 21:25, 15:13)

POLJSKA – MEKSIKO    3:0 (25:21, 25:19, 25:14)

KANADA – KINA          3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

KANADA – BUGARSKA       10.00 (4.00)

BELGIJA – MEKSIKO         13.00 (7.00)

POLJSKA – ARGENTINA      16.00 (10.00)

KINA – HOLANDIJA            19.30 (13.30)

TABELA:

1. POL       4    4    0    12:4    10

2. CAN       4    3    1    11:6      9

3. ARG       4    3    1    10:5      8

4. BEL       4    2    2    10:7      8

5. BUL       4    2    2      6:6      6

6. NED      4    1    3      5:9      4

7. CHN       4    1    3      4:9      3

8. MEX       4    0    4      0:12     0

 

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

KANADA – BELGIJA      10.00 (4.00)

BUGARSKA – MEKSIKO 13.00 (7.00)

POLJSKA – HOLANDIJA 16.00 (10.00)

ARGENTINA – KINA      19.30 (13.30)

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

BELGIJA – BUGARSKA       10.00 (4.00)

ARGENTINA – HOLANDIJA  13.00 (7.00)

KANADA – MEKSIKO         16.00 (10.00)

KINA – POLJSKA               19.30 (13.30)

 

U kvalifikacijama se igra po jednokružnom bod sistemu – svako sa svakim, 7 kola, i po 2 selekcije će izboriti plasman na Oilimpijske igre.

Preostalih 5 reprezentacija biće poznato 24. juna, po završetku preliminarne faze Lige nacija 2024. Na osnovu rang liste FIVB biće određeno još 5 reprezentacija, a prioritet prilikom određivanja imaju selekcije sa kontinenata koje u tom trentuku nemaju kvalifikovane reprezentacije za OI, a potom najuspešnije rerpezentacije za FIVB rang liste koje se do tog trenutka nisu kvalifikovale za Olimpijske igre.

  • oktobar 5, 2023
  • 555
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga