Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Seniori u četvrtak putuju u Bari - u osmini finala protiv Češke

SENIORI – XXXIII EP 2023.

Muška seniorska reprezentacija Srbije otputovaće sutra (četvrtak, 7. septembar) u Bari, gde će igrati u osmini finala XXXIII EP 2023. Srbija će se za plasman u četvrtfinale boriti protiv Češke, koja je večeras savladala Severnu Makedoniju sa 3:0 (25:19, 25:23, 25:17) i tako zauzela treće mesto u C grupi.

 

 

Izjava Ivice Jevtića

Izjava Nemanje Mašulovića

Izjava Alekse Bataka

 

Tačan raspored i satnica utakmica osmine finala u Bariju biće poznati najverovatnije sutra. Mečevi osmine finala u Bariju će se odigrati u subotu i nedelju, 9. i 10. septembra.

Fotografije sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkaša od 28. avgusta do 16. septembra u Italiji, Severnoj Makedoniji, Bugarskoj i Izraelu.

 

SENIORI – XXXIII EP 2023. – VARNA (BUGARSKA), SKOPLJE (SEVERNA MAKEDONIJA), TEL AVIV (IZRAEL), BOLONJA, PERUĐA, ANKONA, BARI I RIM (ITALIJA):

A GRUPA – BOLONJA, PERUĐA I ANKONA, (ITALIJA):

PONEDELJAK, 28. AVGUST – BOLONJA (UNIPOL ARENA):

ITALIJA – BELGIJA       3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

PERUĐA (PALA BARTON):

SREDA, 30. AVGUST:

SRBIJA – ŠVAJCARSKA 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

NEMAČKA – ESTONIJA  3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA       3:1 (25:22, 18:25, 25:20, 25:20)

ITALIJA – ESTONIJA     3:0 (25:17, 25:22, 25:19)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ITALIJA         0:3 (15:25, 19:25, 21:25)

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA        3:0 (25:14, 25:16, 25:21)

ANKONA (PALA ROSINI):

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – ŠVAJCARSKA        3:2 (25:18, 25:21, 22:25, 21:25, 15:13)

NEMAČKA – BELGIJA    3:2 (22:25, 17:25, 25:15, 25:22, 15:12)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ESTONIJA     3:0 (25:16, 25:23, 25:22)

ITALIJA – ŠVAJCARSKA           3:0 (25:19, 25:23, 25:15)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA      3:1 (25:22, 20:25, 25:22, 25:19)

BELGIJA – ESTONIJA    3:1 (25:18, 25:17, 12:25, 25:19)

SREDA, 6. SEPTEMBAR:

BELGIJA – ŠVAJCARSKA          3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

ITALIJA – NEMAČKA           21.00

TABELA:

1. ITA        4    4    0    12:0    12

2. SRB       5    4    1    12:4    12

3. GER       4    3    1      9:5      8

4. BEL       5    2    3      9:10     7

5. EST       5    1    4      4:14     2

6. SUI        5    0    5      2:15     1

 

C GRUPA – SKOPLJE (DVORANA BORIS TRAJKOVSKI), SEVERNA MAKEDONIJA:

SREDA, 30. AVGUST:

SEVERNA MAKEDONIJA – DANSKA      3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:22)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

HOLANDIJA – CRNA GORA       3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

POLJSKA – ČEŠKA       3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

ČEŠKA – DANSKA        3:1 (25:15, 23:25, 29:27, 25:22)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:1 (23:25, 25:13, 25:19, 25:22)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – ČEŠKA    3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

SEVERNA MAKEDONIJA – CRNA GORA  3:0 (25:22, 25:18, 25:20)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

CRNA GORA – DANSKA            3:1 (18:25, 31:29, 25:22, 25:23)

POLJSKA – SEVERNA MAKEDONIJA      3:0 (25:12, 25:21, 25:14)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – DANSKA 3:1 (25:18, 26:24, 23:25, 25:20)

ČEŠKA – CRNA GORA   3:0 (25:18, 25:20, 25:15)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   3:0 (25:19, 25:19, 25:16)

POLJSKA – DANSKA     3:0 (25:23, 25:9, 25:20)

SREDA, 6. SEPTEMBAR:

POLJSKA – CRNA GORA          3:0 (25:14, 25:11, 25:12)

ČEŠKA – SEVERNA MAKEDONIJA         3:0 (25:19, 25:23, 25:17)

TABELA:

1. POL       5    5    0    15:1    15

2. NED       5    4    1    13:4    12

3. CZE       5    3    2      9:7      9

4. MKD      5    2    3     6:10     6

5. MNE       5    1    4      3:13     3

6. DEN       5    0    5      4:15     0

 

B GRUPA – VARNA (DVORAC KULTURE I SPORTA), BUGARSKA:

UTORAK, 29. AVGUST:

ŠPANIJA – BUGARSKA  3:1 (25:17, 25:21, 21:25, 25:19)

SREDA, 30. AVGUST:

SLOVENIJA – UKRAJINA          3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:20)

FINSKA – HRVATSKA    3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

HRVATSKA – UKRAJINA            3:2 (17:25, 25:22, 20:25, 25:15, 15:13)

BUGARSKA – FINSKA   3:1 (28:26, 27:25, 15:25, 25:16)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – FINSKA   3:0 (25:21, 25:19, 25:22)

HRVATSKA – ŠPANIJA   3:0 (25:19, 25:20, 25:22)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ŠPANIJA  3:0 (25:19, 25:15, 25:15)

BUGARSKA – UKRAJINA          3:1 (20:25, 25:17, 25:20, 25:23)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

ŠPANIJA – FINSKA       3:1 (25:21, 19:25, 25:21, 25:23)

HRVATSKA – BUGARSKA         3:1 (22:25, 25:16, 25:22, 25:21)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – FINSKA     3:2 (25:23, 25:17, 23:25, 24:26, 15:13)

SLOVENIJA – HRVATSKA         3:0 (25:17, 25:18, 25:14)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – ŠPANIJA   3:0 (25:21, 25:21, 25:19)

SLOVENIJA – BUGARSKA         3:0 (31:29, 25:22, 32:30)

TABELA:

1. SLO       5    5    0    15:1    15

2. CRO       5    3    2      9:9      8

3. UKR      5    2    3    10:11     6

4. BUL       5    2    3      8:11     6

5. ESP       5    2    3      6:11     6

6. FIN        5    1    4      7:12     4

 

D GRUPA – TEL AVIV, IZRAEL:

UTORAK, 29. AVGUST:

IZRAEL – GRČKA         3:2 (25:17, 27:29, 21:25, 25:21, 15:13)

SREDA, 30. AVGUST:

FRANCUSKA – TURSKA 3:0 (25:20, 30:28, 27:25)

PORTUGALIJA – RUMUNIJA       3:0 (25:19, 25:18, 25:23)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

FRANCUSKA – PORTUGALIJA    3:1 (25:21, 25:27, 25:19, 25:15)

IZRAEL – RUMUNIJA     3:2 (27:25, 12:25, 21:25, 25:22, 15:8)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – TURSKA   3:2 (25:22, 18:25, 25:21, 23:25, 17:15)

GRČKA – PORTUGALIJA           3:2 (22:25, 19:25, 25:20, 25:16, 15:12)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

TURSKA – GRČKA        3:1 (22:25, 26:24, 25:19, 25:23)

FRANCUSKA – IZRAEL  3:0 (25:21, 29:27, 25:17)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – GRČKA     3:1 (25:16, 25:18, 23:25, 25:21)

PORTUGALIJA – IZRAEL           3:0 (25:22, 25:21, 25:12)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – FRANCUSKA        3:1 (25:23, 16:25, 25:18, 25:21)

PORTUGALIJA – TURSKA         3:2 (26:24, 21:25, 15:25, 28:26, 15:13)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

FRANCUSKA – GRČKA  3:0 (25:19, 25:22, 25:17)

TURSKA – IZRAEL       3:0 (25:23, 25:13, 25:17)

TABELA:

1. FRA       5    4    1    13:4    12

2. POR       5    3    2    12:8      9

3. ROU       5    3    2    11:10     9

4. TUR       5    2    3    10:10    8

5. ISR        5    2    3      6:13     4

6. GRE       5    1    4      7:14     3

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BARI, ITALIJA:

SUBOTA, 9. SEPTEMBAR:

(1) ITALIJA (A 1) – SEVERNA MAKEDONIJA (C 4)

(4) HOLANDIJA (C 2) – NEMAČKA (A 3)

NEDELJA, 10. SEPTEMBAR:

(2) POLJSKA (C 1) – BELGIJA (A 4)

(3) SRBIJA (A 2) – ČEŠKA (C 3)

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

VARNA, BUGARSKA:

PETAK, 8. SEPTEMBAR:

(7) HRVATSKA – RUMUNIJA      17.30 (16.30)    

(6) FRANCUSKA – BUGARSKA  20.30 (19.30)

SUBOTA, 9. SEPTEMBAR:

(5) SLOVENIJA – TURSKA        17.30 (16.30)

(8) PORTUGALIJA – UKRAJINA  20.30 (19.30)

 

Četvrtfinalne utakmice će se odigrati u Bariju, u Italiji i u Varni u Bugarskoj, a polufinala i utakmice za medalje u Rimu, u Italiji.

 

ČETVRTFINALE:

BARI, ITALIJA – UTORAK, 12. SEPTEMBAR:

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

VARNA, BUGARSKA – PONEDELJAK, 11. SEPTEMBAR:

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

TERMINI SU 17.30 (16.30) I 20.30 (19.30) ČASOVA.

 

RIM (PALATA SPORTOVA), ITALIJA:

POLUFINALE – ČETVRTAK, 14. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

FINALE:                           21.00

MEČ ZA TREĆE MESTO:      18.00

 

mep1

  • septembar 6, 2023
  • 598
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga