Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Srbija druga u grupi, čeka Severnu Makedoniju ili Češku u osmini finala

SENIORI – XXXIII EP 2023.

Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je četvrtu pobedu na XXXIII EP 2023. Srbija je večeras u Ankoni u poslednjoj, petoj utakmici u A grupi savladala Nemačku sa 3:1, po setovima 25:22, 20:25, 25:22 i 25:19, posle 109 minuta igre.

 

 pr16

 

Izabranici Igora Kolakovića su zasluženo pobedili Nemačku i zauzeli drugo mesto u konačnom plasmanu A grupe. Srbija će u osmini finala igrati protiv Severne Makedonije ili Češke, čiji će sutrašnji duel odlučiti ko će biti treći, a ko četvrti u C grupi u Skoplju.

U prvom setu se vodila ravnopravna borba u kojoj je Srbija imala rezultatsku prednost. U drugoj polovini seta Srbija je povela sa 19:16, pa 24:21. Tada je sudija Mezofi, posle verbalnog duela Atanasijevića i Grozera, obojici korektora pokazao crveni karton, pa je set završen sa 25:22 za Srbiju.

U drugom setu Nemačka je bila ta koja je diktirala tempo i imala vođstvo tokom većeg dela seta, pa je na kraju bilo 25:20, za izjednačenje na 1:1.

Povela je Srbija u trećem setu sa 2:0, a zatim su Nemci vodili sa 5:2. Srbija je vodila sa 12:7, pa 15:13, ali su Nemci poravnali na 15:15. Igralo se poen za poen do vođstva Srbije od 20:19, kada je Nemačka sa dva vezana poena stigla do 21:20. Uzvratila je Srbija serijom 4:0 zahvaljujući sjajnim servisima Atanasijevića i povela sa 24:21. Iskoristila je Srbija drugu set loptu za 25:22 i vođstvo od 2:1 u setovima.

Srbija je sjajno počela četvrti set i povela sa 5:1. Smanjila je Nemačka na 6:5, a Srbija potom stigla do 14:8, pa 16:10. U finišu je bilo 20:13, a na kraju 25:19, za trijumf Srbije od 3:1.

 

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Marka Podraščanina

 

Fotografije sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

Poslednje utakmice u A grupi će se odigrati 6. septembra.

XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkaša od 28. avgusta do 16. septembra u Italiji, Severnoj Makedoniji, Bugarskoj i Izraelu.

 

SENIORI – XXXIII EP 2023. – VARNA (BUGARSKA), SKOPLJE (SEVERNA MAKEDONIJA), TEL AVIV (IZRAEL), BOLONJA, PERUĐA, ANKONA, BARI I RIM (ITALIJA):

A GRUPA – BOLONJA, PERUĐA I ANKONA, (ITALIJA):

PONEDELJAK, 28. AVGUST – BOLONJA (UNIPOL ARENA):

ITALIJA – BELGIJA       3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

PERUĐA (PALA BARTON):

SREDA, 30. AVGUST:

SRBIJA – ŠVAJCARSKA 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

NEMAČKA – ESTONIJA  3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA       3:1 (25:22, 18:25, 25:20, 25:20)

ITALIJA – ESTONIJA     3:0 (25:17, 25:22, 25:19)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ITALIJA         0:3 (15:25, 19:25, 21:25)

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA        3:0 (25:14, 25:16, 25:21)

ANKONA (PALA ROSINI):

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – ŠVAJCARSKA        3:2 (25:18, 25:21, 22:25, 21:25, 15:13)

NEMAČKA – BELGIJA    3:2 (22:25, 17:25, 25:15, 25:22, 15:12)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ESTONIJA     3:0 (25:16, 25:23, 25:22)

ITALIJA – ŠVAJCARSKA           3:0 (25:19, 25:23, 25:15)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA      3:1 (25:22, 20:25, 25:22, 25:19)

BELGIJA – ESTONIJA    3:1 (25:18, 25:17, 12:25, 25:19)

TABELA:

1. ITA        4    4    0    12:0    12

2. SRB       5    4    1    12:4    12

3. GER       4    3    1      9:5      8

4. BEL       4    1    3      6:10     4

5. EST       5    1    4      4:14     2

6. SUI        4    0    4      2:12     1

 

SREDA, 6. SEPTEMBAR:

BELGIJA – ŠVAJCARSKA     18.00

ITALIJA – NEMAČKA           21.00

 

C GRUPA – SKOPLJE (DVORANA BORIS TRAJKOVSKI), SEVERNA MAKEDONIJA:

SREDA, 30. AVGUST:

SEVERNA MAKEDONIJA – DANSKA      3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:22)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

HOLANDIJA – CRNA GORA       3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

POLJSKA – ČEŠKA       3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

ČEŠKA – DANSKA        3:1 (25:15, 23:25, 29:27, 25:22)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:1 (23:25, 25:13, 25:19, 25:22)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – ČEŠKA    3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

SEVERNA MAKEDONIJA – CRNA GORA  3:0 (25:22, 25:18, 25:20)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

CRNA GORA – DANSKA            3:1 (18:25, 31:29, 25:22, 25:23)

POLJSKA – SEVERNA MAKEDONIJA      3:0 (25:12, 25:21, 25:14)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – DANSKA 3:1 (25:18, 26:24, 23:25, 25:20)

ČEŠKA – CRNA GORA   3:0 (25:18, 25:20, 25:15)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   3:0 (25:19, 25:19, 25:16)

POLJSKA – DANSKA     3:0 (25:23, 25:9, 25:20)

TABELA:

1. POL       4    4    0    12:1    12

2. NED       5    4    1    13:4    12

3. MKD      4    2    2     6:7      6

4. CZE       4    2    2      6:7      6

5. MNE       4    1    3      3:10     3

6. DEN       5    0    5      4:15     0

 

SREDA, 6. SEPTEMBAR:

POLJSKA – CRNA GORA                17.00

SEVERNA MAKEDONIJA – ČEŠKA    20.00

 

B GRUPA – VARNA (DVORAC KULTURE I SPORTA), BUGARSKA:

UTORAK, 29. AVGUST:

ŠPANIJA – BUGARSKA  3:1 (25:17, 25:21, 21:25, 25:19)

SREDA, 30. AVGUST:

SLOVENIJA – UKRAJINA          3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:20)

FINSKA – HRVATSKA    3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

HRVATSKA – UKRAJINA            3:2 (17:25, 25:22, 20:25, 25:15, 15:13)

BUGARSKA – FINSKA   3:1 (28:26, 27:25, 15:25, 25:16)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – FINSKA   3:0 (25:21, 25:19, 25:22)

HRVATSKA – ŠPANIJA   3:0 (25:19, 25:20, 25:22)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ŠPANIJA  3:0 (25:19, 25:15, 25:15)

BUGARSKA – UKRAJINA          3:1 (20:25, 25:17, 25:20, 25:23)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

ŠPANIJA – FINSKA       3:1 (25:21, 19:25, 25:21, 25:23)

HRVATSKA – BUGARSKA         3:1 (22:25, 25:16, 25:22, 25:21)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – FINSKA     3:2 (25:23, 25:17, 23:25, 24:26, 15:13)

SLOVENIJA – HRVATSKA         3:0 (25:17, 25:18, 25:14)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – ŠPANIJA   3:0 (25:21, 25:21, 25:19)

SLOVENIJA – BUGARSKA         3:0 (31:29, 25:22, 32:30)

TABELA:

1. SLO       5    5    0    15:1    15

2. CRO       5    3    2      9:9      8

3. UKR      5    2    3    10:11     6

4. BUL       5    2    3      8:11     6

5. ESP       5    2    3      6:11     6

6. FIN        5    1    4      7:12     4

 

D GRUPA – TEL AVIV, IZRAEL:

UTORAK, 29. AVGUST:

IZRAEL – GRČKA         3:2 (25:17, 27:29, 21:25, 25:21, 15:13)

SREDA, 30. AVGUST:

FRANCUSKA – TURSKA 3:0 (25:20, 30:28, 27:25)

PORTUGALIJA – RUMUNIJA       3:0 (25:19, 25:18, 25:23)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

FRANCUSKA – PORTUGALIJA    3:1 (25:21, 25:27, 25:19, 25:15)

IZRAEL – RUMUNIJA     3:2 (27:25, 12:25, 21:25, 25:22, 15:8)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – TURSKA   3:2 (25:22, 18:25, 25:21, 23:25, 17:15)

GRČKA – PORTUGALIJA           3:2 (22:25, 19:25, 25:20, 25:16, 15:12)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

TURSKA – GRČKA        3:1 (22:25, 26:24, 25:19, 25:23)

FRANCUSKA – IZRAEL  3:0 (25:21, 29:27, 25:17)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – GRČKA     3:1 (25:16, 25:18, 23:25, 25:21)

PORTUGALIJA – IZRAEL           3:0 (25:22, 25:21, 25:12)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – FRANCUSKA        3:1 (25:23, 16:25, 25:18, 25:21)

PORTUGALIJA – TURSKA         3:2 (26:24, 21:25, 15:25, 28:26, 15:13)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

FRANCUSKA – GRČKA  3:0 (25:19, 25:22, 25:17)

TURSKA – IZRAEL        3:0 (25:23, 25:13, 25:17)

TABELA:

1. FRA       5    4    1    13:4    12

2. POR       5    3    2    12:8      9

3. ROU       5    3    2    11:10     9

4. TUR       5    2    3    10:10     8

5. ISR        5    2    3      6:13     4

6. GRE       5    1    4      7:14     3

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BARI, ITALIJA:

SUBOTA, 9. SEPTEMBAR:

(1) ITALIJA (A 1) – C 4

(4) C 2 – NEMAČKA (A 3)

 

NEDELJA, 10. SEPTEMBAR:

(2) C 1 – BELGIJA (A 4)

(3) SRBIJA (A 2) – C 3

 

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

VARNA, BUGARSKA:

PETAK, 8. SEPTEMBAR:

(5) SLOVENIJA (B 1) – TURSKA (D 4)

(8) PORTUGALIJA (D 2) – UKRAJINA (B 3)

 

SUBOTA, 9. SEPTEMBAR:

(6) FRANCUSKA (D 1) – BUGARSKA (B 4)

(7) HRVATSKA (B 2) – RUMUNIJA (D 3)

 

TERMINI SU 17.30 (16.30) I 20.30 (19.30) ČASOVA.

 

Četvrtfinalne utakmice će se odigrati u Bariju, u Italiji i u Varni u Bugarskoj, a polufinala i utakmice za medalje u Rimu, u Italiji.

 

ČETVRTFINALE:

BARI, ITALIJA – UTORAK, 12. SEPTEMBAR:

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

 

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

VARNA, BUGARSKA – PONEDELJAK, 11. SEPTEMBAR:

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

 

TERMINI SU 17.30 (16.30) I 20.30 (19.30) ČASOVA.

 

RIM (PALATA SPORTOVA), ITALIJA:

POLUFINALE – ČETVRTAK, 14. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

 

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

FINALE:                           21.00

MEČ ZA TREĆE MESTO:      18.00

 

  • septembar 5, 2023
  • 747
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Kadetkinje 12. put uzastopno na prvenstvu Evrope Kadetkinje 12. put uzastopno na prvenstvu Evrope

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) izborila je učešće na XVI EP 2024. Kadetkinje Srbije će 12. put uzastopno igrati na prvenstvu Evrope, a do sada su osvojile 6 medalja, po 3 srebrne i bronzane. Srbija je zauzela drugo mesto na turniru B grupe II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Vrnjačkoj Banji i plasman je obezbedila kao jedna od 4 drugoplasirane selekcije, a već je bolja od Litvanije u E grupi. Holandija je večeras u Hali sportova, u drugoj utakmici poslednjeg, 3. kola, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:21, 19:25, 24:26, 25:18 i 15:6, posle 124 minuta igre.

  • Češka pobedom završila turnir u Vrnjačkoj Banji Češka pobedom završila turnir u Vrnjačkoj Banji

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Kadetkinje Češke su pobedom završile učešće na turniru B grupe II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Vrnjačkoj Banji. Češka je danas u Hali sportova, u prvom meču poslednjeg, 3. kola, pobedila Severnu Makedoniju sa 3:0, po setovima 25:16, 25:16 i 25:17, posle 75 minuta igre. Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) igraće protiv Holandije od 19.00 časova.

  • Još jedan trijumf kadetkinja – sa Holandijom za plasman na EP (subota, 19.00 – Jutjub OSSRB) Još jedan trijumf kadetkinja – sa Holandijom za plasman na EP (subota, 19.00 – Jutjub OSSRB)

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe)  zabeležila je drugu pobedu na turniru B grupe II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Vrnjačkoj Banji. Srbija je večeras u Hali sportova u drugoj utakmici 2. kola savladala Češku sa 3:2, po setovima 17:25, 25:22, 25:22, 23:25 i 15:10, posle 129 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga