Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Druga pobeda seniora Srbije – u petak protiv Italije (21.00 – RTS 2 i TV AS 2)

SENIORI – XXXIII EP 2023.

Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je drugu uzastopnu pobedu na XXXIII EP 2023. Srbija je večeras u svojoj drugoj utakmici u A grupi, u dvorani Pala Barton u Peruđi, savladala Belgiju sa 3:1, po setovima 25:22, 18:25, 25:20 i 25:20, posle 115 minuta igre.

 

pr12

pr1

 

Odlična partija izabranika Igora Kolakovića, koji su savladali Belgiju u domaćoj atmosferi, bodreni od strane italijanske publike zahvaljujući Atanasijeviću i Podraščaninu, odbojkaškim ikonama Peruđe. Srpski reprezentativci su slavili u meču u kome su nešto slabije odigrali samo u drugom setu, što su Belgijanci znalački iskoristili. U preostalom delu susreta, Srbija je bila bolji i kvalitetniji rival.

U prvom setu se vodila ravnopravna borba do finiša, kada je Belgija povela sa 22:20. Srbija je tada sjajnom serijom 5:0 stigla do 25:22 i povela sa 1:0. U drugom setu je viđena slična priča, s tim što je Belgija povela još u ranoj fazi seta i održavala tu prednost do konačnih 25:18 za izjednačenje na 1:1 u setovima. Srbija je dominirala u trećem setu najviše zahvaljujući odličnim servisima Perića i Atanasijevića, ali i sjajnoj igri u odbrani. Srbija je treći set dobila sa 25:20 i povela sa 2:1. Vodila je Srbija i u četvrtom setu, u završnici sa 17:13, ali je Belgija smanjila na 18:17. Nastavila je Srbija sa dobrom igrom i povela sa 22:18, set je dobila sa 25:20, a meč sa 3:1.

 

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Petra Krsmanovića

Izjava Dražena Luburića

 

Srbija će poslednji, treći meč u Peruđi odigrati sutra protiv Italije od 21.00 čas, uz direktne prenose na RTS 2 i TV Arena Sport 2.

Fotografije sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

Srbija će u Ankoni u ponedeljak, 4. septembra igrati protiv Estonije (18.00), a u utorak, 5. septembra protiv Nemačke (21.00).

Poslednje utakmice u A grupi će se odigrati 6. septembra.

XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkaša od 28. avgusta do 16. septembra u Italiji, Severnoj Makedoniji, Bugarskoj i Izraelu.

 

SENIORI – XXXIII EP 2023. – VARNA (BUGARSKA), SKOPLJE (SEVERNA MAKEDONIJA), TEL AVIV (IZRAEL), BOLONJA, PERUĐA, ANKONA, BARI I RIM (ITALIJA):

A GRUPA – BOLONJA, PERUĐA I ANKONA, (ITALIJA):

PONEDELJAK, 28. AVGUST – BOLONJA (UNIPOL ARENA):

ITALIJA – BELGIJA       3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

PERUĐA (PALA BARTON):

SREDA, 30. AVGUST:

SRBIJA – ŠVAJCARSKA 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

NEMAČKA – ESTONIJA  3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA       3:1 (25:22, 18:25, 25:20, 25:20)

ITALIJA – ESTONIJA     3:0 (25:17, 25:22, 25:19)

TABELA:

1. ITA        2    2    0    6:0      6

2. SRB       2    2    0    6:1      6

3. GER       1    1    0    3:0      3

4. BEL       2    0    2    1:6      0

5. EST       2    0    2    0:6      0

6. SUI        1    0    1    0:3      0

 

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ITALIJA              21.00

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA   18.00

 

ANKONA (PALA ROSINI):

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – ŠVAJCARSKA   18.00

BELGIJA – NEMAČKA         21.00

 

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ESTONIJA           18.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA      21.00

 

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA      21.00

BELGIJA – ESTONIJA    18.00

 

SREDA, 6. SEPTEMBAR:

BELGIJA – ŠVAJCARSKA     18.00

ITALIJA – NEMAČKA           21.00

 

C GRUPA – SKOPLJE (DVORANA BORIS TRAJKOVSKI), SEVERNA MAKEDONIJA:

SREDA, 30. AVGUST:

SEVERNA MAKEDONIJA – DANSKA      3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:22)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

HOLANDIJA – CRNA GORA       3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

POLJSKA – ČEŠKA       3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

TABELA:

1. POL       1    1    0    3:0      3

2. NED       1    1    0    3:0      3

3. MKD      1    1    0    3:1      3

4. DEN       1    0    1    1:3      0

5. MNE       1    0    1    0:3      0

6. CZE       1    0    1    0:3      0

 

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

ČEŠKA – DANSKA              17.00

POLJSKA – HOLANDIJA      20.00

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – ČEŠKA                         17.00

SEVERNA MAKEDONIJA – CRNA GORA  20.00

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

CRNA GORA – DANSKA                      17.00

POLJSKA – SEVERNA MAKEDONIJA      20.00

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – DANSKA       17.00

CRNA GORA – ČEŠKA        20.00

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   17.00

POLJSKA – DANSKA                          20.00

SREDA, 6. SEPTEMBAR:

POLJSKA – CRNA GORA                17.00

SEVERNA MAKEDONIJA – ČEŠKA    20.00

 

B GRUPA – VARNA (DVORAC KULTURE I SPORTA), BUGARSKA:

UTORAK, 29. AVGUST:

ŠPANIJA – BUGARSKA  3:1 (25:17, 25:21, 21:25, 25:19)

SREDA, 30. AVGUST:

SLOVENIJA – UKRAJINA          3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:20)

FINSKA – HRVATSKA    3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

HRVATSKA – UKRAJINA            3:2 (17:25, 25:22, 20:25, 25:15, 15:13)

BUGARSKA – FINSKA   3:1 (28:26, 27:25, 15:25, 25:16)

TABELA:

1. ESP       1    1    0    3:1      3

2. SLO       1    1    0    3:1      3

3. FIN        2    1    1    4:3      3

4. BUL       2    1    1    4:4      3

5. CRO       2    1    1    3:5      2

6. UKR       2    0    2    3:6      1

 

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – FINSKA         17.30 (16.30)

HRVATSKA – ŠPANIJA        20.30 (19.30)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ŠPANIJA        17.30 (16.30)

BUGARSKA – UKRAJINA     20.30 (19.30)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

FINSKA – ŠPANIJA             17.30 (16.30)

BUGARSKA – HRVATSKA    20.30 (19.30)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

FINSKA – UKRAJINA          17.30 (16.30)

SLOVENIJA – HRVATSKA    20.30 (19.30)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – ŠPANIJA         17.30 (16.30)

BUGARSKA – SLOVENIJA    20.30 (19.30)

 

D GRUPA – TEL AVIV, IZRAEL:

UTORAK, 29. AVGUST:

IZRAEL – GRČKA         3:2 (25:17, 27:29, 21:25, 25:21, 15:13)

SREDA, 30. AVGUST:

FRANCUSKA – TURSKA 3:0 (25:20, 30:28, 27:25)

PORTUGALIJA – RUMUNIJA       3:0 (25:19, 25:18, 25:23)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

FRANCUSKA – PORTUGALIJA    3:1 (25:21, 25:27, 25:19, 25:15)

IZRAEL – RUMUNIJA     3:2 (27:25, 12:25, 21:25, 25:22, 15:8)

TABELA:

1. FRA       2    2    0    6:1      6

2. ISR        2    2    0    6:4      4

3. POR       2    1    1    4:3      3

4. GRE       1    0    1    2:3      1

5. ROU       2    0    2    2:6      1

6. TUR       1    0    1    0:3      0

 

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – TURSKA         16.00 (15.00)

GRČKA – PORTUGALIJA      19.00 (18.00)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

GRČKA – TURSKA              17.30 (16.30)

FRANCUSKA – IZRAEL       20.30 (19.30)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

GRČKA – RUMUNIJA          17.00 (16.00)

IZRAEL – PORTUGALIJA 20.00 (19.00)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

FRANCUSKA – RUMUNIJA   17.00 (16.00)

TURSKA – PORTUGALIJA    20.00 (19.00)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

FRANCUSKA – GRČKA        17.00 (16.00)

TURSKA – IZRAEL             20.00 (19.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BARI, ITALIJA:

SUBOTA, 9. SEPTEMBAR:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

NEDELJA, 10. SEPTEMBAR:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

 

VARNA, BUGARSKA:

PETAK, 8. SEPTEMBAR:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

SUBOTA, 9. SEPTEMBAR:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

 

Četvrtfinalne utakmice će se odigrati u Bariju, u Italiji i u Varni u Bugarskoj, a polufinala i utakmice za medalje u Rimu, u Italiji.

 

ČETVRTFINALE:

BARI, ITALIJA – UTORAK, 12. SEPTEMBAR:

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

 

VARNA, BUGARSKA – PONEDELJAK, 11. SEPTEMBAR:

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

 

RIM (PALATA SPORTOVA), ITALIJA:

POLUFINALE – ČETVRTAK, 14. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

 

SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

FINALE

MEČ ZA TREĆE MESTO

 

  • avgust 31, 2023
  • 774
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Određeni sastavi grupa na EP za kadete Određeni sastavi grupa na EP za kadete

    KADETI – XVI EP 2024.

    U prostorijama CEV u Luksembrugu danas je obavljen žreb za XVI EP 2024. u konkurenciji kadeta (do 18, 2007. i mlađi), koje će se odigrati u Sofiji i Plovdivu u Bugarskoj od 10. do 21. jula 2024.

  • Srbija druga najbolja drugoplasirana selekcija – žreb u petak (11.00) u Luksembrugu Srbija druga najbolja drugoplasirana selekcija – žreb u petak (11.00) u Luksembrugu

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) zauzela je drugo mesto u B grupi II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Vrnjačkoj Banji i kao druga najbolja drugoplasirana selekcija izborila plasman na EP. Žreb za prvenstvo Evrope održaće se u petak, 19. aprila u 11.00 časova u prostorijama CEV u Luksemburgu.

  • Poznati svi učesnici EP za kadete – žreb u četvrtak (11.00) u Luksemburgu Poznati svi učesnici EP za kadete – žreb u četvrtak (11.00) u Luksemburgu

    KADETI – XVI EP 2024.

    Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, saopštila je da će se žreb za XVI EP 2024. u konkurenciji kadeta (do 18, 2007. i mlađi) obaviti u četvrtak, 18. aprila u 11.00 časova u prostorijama CEV u Luksembrugu. Po završetku turnira II runde kvalifikacija poznati su svi učesnici EP.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga