Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Seniori Srbije u A grupi u Tokiju, B grupa u Rio de Žaneiru, a C grupa u Sjenu

SENIORI – XXXIII OI 2024.

Svetska odbojkaška federacdija, FIVB, objavila je gde će se igrati utakmice kvalifikacija za OI 2024. u konkurenciji odbojkaša. FIVB je pre deset dana objavio raspored utakmica, ali nisu bili poznati svi gradovi domaćini.

 

Sada je sve kompletirano, a muška seniorska reprezentacija Srbije će igrati u B grupi kvalifikacija za OI 2024. u Tokiju sa Japanom, SAD, Slovenijom, Turskom, Tunisom, Egiptom i Finskom, od 30. septembra do 8. oktobra. Seniori Srbije će u 1. kolu, u subotu, 30. septembra igrati protiv Turske od 6.00 časova po našem vremenu.

Srbija će u 2. kolu, u nedelju, 1. oktobra igrati protiv Tunisa od 6.00 časova po našem vremenu, a u 3. kolu, u utorak, 3. oktobra protiv Egipta od 6.00 časova po našem vremenu. U 4. kolu, u sredu, 4. oktobra, Srbija će igrati protiv Finske od 6.00 časova po našem vremenu, a u 5. kolu, u petak, 6. oktobra protiv Japana od 12.25 časova po našem vremenu. Srbija će u 6. kolu, u subotu, 7. oktobra igrati protiv SAD od 9.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 7. kolu, u nedelju, 8. oktobra protiv Slovenije od 9.00 časova po našem vremenu.

Sve utakmice turnira kvalifikacija za OI direktno će prenositi TV Sport Klub.

U A grupi u Rio de Žaneiru igraće Brazil, Italija, Iran, Kuba, Ukrajina, Nemačka, Češka i Katar.

U C grupi u Sjenu igraće Kina, Poljska, Argentina, Holandija, Kanada, Meskiko, Belgija i Bugarska.

XXXIII Olimpijske igre 2024. odigraće se od 26. jula do 11. avgusta u Parizu, u Francuskoj.

Direktan plasman na OI obezbedila je Francuska, domaćin OI, u obe konkurencije.

Po novom sistemu kvalifikacija, 24 najbolje reprezentacije sa rang liste FIVB podeljene su u 3 grupe sa po 8 selekcija, a plasman na OI izboriće po 2 najbolje reprezentacije iz svake grupe, odnosno ukupno 6 reprezentacija.

 

SENIORI – KVALIFIKACIJE ZA OI 2024. (30. SEPTEMBAR – 8. OKTOBAR):

B GRUPA – TOKIO, JAPAN:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – TURSKA  13.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 6.00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU

SLOVENIJA – TUNIS     10.00 (3.00)

SAD – EGIPAT             16.00 (9.00)

JAPAN – FINSKA          19.25 (12.25)

 

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

SRBIJA – TUNIS          13.00 (6.00)

SLOVENIJA – TURSKA  10.00 (3.00)

SAD – FINSKA             16.00 (9.00)

JAPAN – EGIPAT          19.25 (12.25)

 

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

SRBIJA – EGIPAT         13.00 (6.00)

SLOVENIJA – FINSKA   10.00 (3.00)

SAD – TURSKA            16.00 (9.00)

JAPAN – TUNIS            19.25 (12.25)

 

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

SRBIJA – FINSKA        13.00 (6.00)

SLOVENIJA – EGIPAT   10.00 (3.00)

SAD – TUNIS               16.00 (9.00)

JAPAN – TURSKA         19.25 (12.25)

 

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

SRBIJA – JAPAN          19.25 (12.25)

TURSKA – FINSKA       10.00 (3.00)

TUNIS – EGIPAT          13.00 (6.00)

SAD – SLOVENIJA       16.00 (9.00)

 

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD             16.00 (9.00)

TURSKA – EGIPAT       10.00 (3.00)

TUNIS – FINSKA         13.00 (6.00)

JAPAN – SLOVENIJA     19.25 (12.25)

 

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

SRBIJA – SLOVENIJA    16.00 (9.00)

EGIPAT – FINSKA        10.00 (3.00)

TURSKA – TUNIS         13.00 (6.00)

JAPAN – SAD               19.25 (12.25)

 

A GRUPA – RIO DE ŽANEIRO, BRAZIL:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

BRAZIL – KATAR         10.00 (15.00)

ITALIJA – ČEŠKA         13.30 (18.30)

ITAN – NEMAČKA        17.00 (22.00)

KUBA – UKRAJINA       20.30 (NEDELJA U 1.30)

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

BRAZIL – ČEŠKA         10.00 (15.00)

KUBA – NEMAČKA       13.30 (18.30)

ITALIJA – KATAR         17.00 (22.00)

IRAN – UKRAJINA        20.30 (PONEDELJAK U 1.30)

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

IRAN – KATAR            10.00 (15.00)

KUBA – ČEŠKA           13.30 (18.30)

ITALIJA – UKRAJINA     17.00 (22.00)

BRAZIL – NEMAČKA     20.30 (SREDA U 1.30)

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

IRAN – ČEŠKA            10.00 (15.00)

ITALIJA – NEMAČKA     13.30 (18.30)

KUBA – KATAR            17.00 (22.00)

BRAZIL – UKRAJINA     20.30 (ČETVRTAK U 1.30)

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

BRAZIL – KUBA            10.00 (15.00)

ITALIJA – IRAN            13.30 (18.30)

UKRAJINA – KATAR      17.00 (22.00)

NEMAČKA – ČEŠKA      20.30 (SUBOTA U 1.30)

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

BRAZIL – IRAN            10.00 (15.00)

ITALIJA – KUBA            13.30 (18.30)

UKRAJINA – ČEŠKA      17.00 (22.00)

NEMAČKA – KATAR      20.30 (NEDELJA U 1.30)

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

BRAZIL – ITALIJA        10.00 (15.00)

IRAN – KUBA              13.30 (18.30)

UKRAJINA – NEMAČKA 17.00 (22.00)

ČEŠKA – KATAR          20.30 (PONEDELJAK U 1.30)

 

C GRUPA – SJEN, KINA:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

ARGENTINA – MEKSIKO     10.00 (4.00)

KANADA – HOLANDIJA      13.00 (7.00)

POLJSKA – BELGIJA          16.00 (10.00)

KINA – BUGARSKA            19.30 (13.30)

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

ARGENTINA – KANADA      10.00 (4.00)

HOLANDIJA – MEKSIKO      13.00 (7.00)

POLJSKA – BUGARSKA      16.00 (10.00)

KINA – BELGIJA                19.30 (13.30)

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

ARGENTINA – BUGARSKA   10.00 (4.00)

HOLANDIJA – BELGIJA      13.00 (7.00)

POLJSKA – KANADA          16.00 (10.00)

KINA – MEKSIKO               19.30 (13.30)

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

BUGARSKA – HOLANDIJA   10.00 (4.00)

ARGENTINA – BELGIJA      13.00 (7.00)

POLJSKA – MEKSIKO         16.00 (10.00)

KINA – KANADA                19.30 (13.30)

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

KANADA – BUGARSKA       10.00 (4.00)

BELGIJA – MEKSIKO         13.00 (7.00)

POLJSKA – ARGENTINA      16.00 (10.00)

KINA – HOLANDIJA            19.30 (13.30)

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

KANADA – BELGIJA      10.00 (4.00)

BUGARSKA – MEKSIKO 13.00 (7.00)

POLJSKA – HOLANDIJA 16.00 (10.00)

ARGENTINA – KINA      19.30 (13.30)

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

BELGIJA – BUGARSKA       10.00 (4.00)

ARGENTINA – HOLANDIJA  13.00 (7.00)

KANADA – MEKSIKO         16.00 (10.00)

KINA – POLJSKA               19.30 (13.30)

 

U kvalifikacijama se igra po jednokružnom bod sistemu – svako sa svakim, 7 kola, i po 2 selekcije će izboriti plasman na Oilimpijske igre.

Preostalih 5 reprezentacija biće poznato 24. juna, po završetku preliminarne faze Lige nacija 2024. Na osnovu rang liste FIVB biće određeno još 5 reprezentacija, a prioritet prilikom određivanja imaju selekcije sa kontinenata koje u tom trentuku nemaju kvalifikovane reprezentacije za OI, a potom najuspešnije rerpezentacije za FIVB rang liste koje se do tog trenutka nisu kvalifikovale za Olimpijske igre.

Kao i do sada u sastavima reprezentacija na Olimpijskim igrama će biti po 12 igrača.

FIVB je saopštio da je promenjen sistem takmičenja na Olimpijskim igrama, pa će u Parizu 12 reprezentacija biti podeljene u 3 grupe sa po 4 selekcije.

Plasman u četvrtfinale izboriće po 2 prvoplasirane reprezentacije iz 3 grupe, kao i 2 najbolje trećeplasirane selekcije.

 

qoi

  • jun 16, 2023
  • 388
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniori u Rosariju – u četvrtak i petak protiv Argentine Seniori u Rosariju – u četvrtak i petak protiv Argentine

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije završila je prvu sedmicu VI Lige nacija 2024. sa skorom od jedne pobede i tri poraza. Seniori Srbije će pauzu između dve sedmice provesti u Rosariju, u Argentini. U planu su dve utakmice sa Argentinonm u dvorani “Njuels Old Bojs” (7500), koje će se odigrati u četvrtak i petak, 30. i 31. maja.

  • Hrabra borba Srbije nagrađena osvojenim setom Hrabra borba Srbije nagrađena osvojenim setom

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije poražena je u prvom meču druge sedmice VI Lige nacija 2024. u Arlingtonu. Poljska je večeras po našem vremenu pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:16, 23:25, 25:18 i 25:22, posle 103 minuta igre.

  • Seniorke Srbije otvaraju turnir u Anahajmu protiv Poljske (utorak, 23.00 – TV SK 1) Seniorke Srbije otvaraju turnir u Anahajmu protiv Poljske (utorak, 23.00 – TV SK 1)

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije juče je stigla u Arlington iz Anahajma. Posle kratkih priprema u trening centru Odbojkaške federacije SAD, seniorke Srbije će igrati na otvaranju turnira druge sedmice VI Lige nacija 2024. protiv Poljske sutra (utorak, 28. maj) od 23.00 časa po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga