Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Srbija – Argentina u osmini finala u Gljivicama 6. septembra

SENIORI – XX SP 2022.

Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće u osmini finala XX SP 2022. protiv Argentine u Gljivicama u utorak, 6. septembra. U gradu udaljenom 30 kilometara od Katovica igraće istog dana i Brazil – Iran, a pobednici će igrati u četvrtfinalu. U nedelju, 4. septembra u Gljivicama će u osmini finala igrati Poljska – Tunis i SAD – Turska.

kt30

 

U Ljubljani će u subotu, 3. septembra u osmini finala igrati Slovenija – Nemačka i Holandija – Ukrajina, a u ponedeljak, 5. septembra Italija – Kuba i Francuska – Japan.

 

 

SENIORI – XX SP 2022. – LJUBLJANA, SLOVENIJA I GLJIVICE I KATOVICE, POLJSKA (26. AVGUST – 11. SEPTEMBAR):

A GRUPA – KATOVICE (DVORANA SPODEK):

1. KOLO – SUBOTA, 27. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (28:26, 25:21, 25:20)

TUNIS – PORTORIKO    3:0 (25:19, 25:17, 25:20)

2. KOLO – PONEDELJAK, 29. AVGUST:

SRBIJA – PORTORIKO  3:0 (26:24, 25:21, 25:16)

UKRAJINA – TUNIS      3:0 (25:21, 25:19, 25:15)

3. KOLO – SREDA, 31. AVGUST:

SRBIJA – TUNIS          3:0 (29:27, 25:15, 25:17)

UKRAJINA – PORTORIKO         3:1 (24:26, 25:19, 25:16, 25:19)

TABELA:

1. SRB       3    3    0    9:0      9

2. UKR       3    2    1    6:4      6

3. TUN       3    1    2    3:6      3

4. PUR       3    0    3    0:9      0

 

B GRUPA – LJUBLJANA (DVORANA STOŽICE):

1. KOLO – PETAK, 26. AVGUST:

BRAZIL – KUBA           3:2 (31:33, 21:25, 25:16, 25:17, 18:16)

JAPAN – KATAR      3:0 (25:20, 25:18, 25:15)

2. KOLO – NEDELJA, 28. AVGUST:

KUBA – KATAR 3:1 (25:21, 25:21, 22:25, 25:19)

BRAZIL – JAPAN     3:0 (25:21, 25:18, 25:16)

3. KOLO – UTORAK, 30. AVGUST:

BRAZIL – KATAR    3:0 (25:13, 25:23, 26:24)

JAPAN – KUBA  3:1 (25:18, 21:25, 25:15, 25:19)

TABELA:

1. BRA       3    3    0    9:2      8

2. JPN        3    2    1    6:4      6

3. CUB       3    1    2    6:7      4

4. QAT       3    0    3    1:9      0

 

C GRUPA – KATOVICE (DVORANA SPODEK):

1. KOLO – PETAK, 26. AVGUST:

SAD – MEKSIKO          3:0 (25:18, 25:20, 25:12)

POLJSKA – BUGARSKA 3:0 (25:12, 25:20, 25:20)

2. KOLO – NEDELJA, 28. AVGUST:

SAD – BUGARSKA        3:0 (25:20, 25:23, 26:24)

POLJSKA – MEKSIKO    3:0 (25:17, 25:14, 25:19)

3. KOLO – UTORAK, 30. AVGUST:

MEKSIKO – BUGARSKA           3:2 (20:25, 25:20, 25:23, 23:25, 18:16)

POLJSKA – SAD           3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21)

TABELA:

1. POL       3    3    0    9:1      9

2. USA       3    2    1    7:3      6

3. MEX       3    1    2    3:8      2

4. BUL       3    0    3    2:9      1

 

D GRUPA – LJUBLJANA (DVORANA STOŽICE):

1. KOLO – PETAK, 26. AVGUST:

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:0 (25:22, 28:26, 26:24)

SLOVENIJA – KAMERUN          3:0 (25:19, 25:23, 25:21)

2. KOLO – NEDELJA, 28. AVGUST:

NEMAČKA – KAMERUN  3:0 (30:28, 25:14, 25:19)

FRANCUSKA – SLOVENIJA       3:2 (25:21, 22:25, 23:25, 34:32, 15:7)

3. KOLO – UTORAK, 30. AVGUST:

FRANCUSKA – KAMERUN         3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

SLOVENIJA – NEMAČKA          3:0 (25:16, 25:22, 25:17)

TABELA:

1. FRA       3    3    0    9:2      8

2. SLO       3    2    1    8:3      7

3. GER       3    1    2    3:6      3

4. CMR       3    0    3    0:9      0

 

E GRUPA – LJUBLJANA (DVORANA STOŽICE):

1. KOLO – SUBOTA, 27. AVGUST:

TURSKA – KINA     3:0 (25:15, 25:19, 25:14)

ITALIJA – KANADA 3:0 (25:13, 25:18, 39:37)

2. KOLO – PONEDELJAK, 29. AVGUST:

KANADA – KINA     3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

ITALIJA – TURSKA  3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

3. KOLO – SREDA, 31. AVGUST:

TURSKA – KANADA 3:0 (25:23, 25:23, 25:17)

ITALIJA – KINA      3:0 (25:14, 25:10, 25:14)

TABELA:

1. ITA        3    3    0    9:0      9

2. TUR       3    2    1    6:3      6

3. CAN       3    1    2    3:6      3

4. CHN       3    0    3    0:9      0

 

F GRUPA – LJUBLJANA (DVORANA STOŽICE):

1. KOLO – SUBOTA, 27. AVGUST:

HOLANDIJA – EGIPAT   3:0 (25:17, 25:22, 25:16)

IRAN – ARGENTINA      3:2 (22:25, 30:28, 25:18, 32:34, 21:19)

2. KOLO – PONEDELJAK, 29. AVGUST:

HOLANDIJA – ARGENTINA       3:2 (28:30, 20:25, 25:21, 27:25, 15:9)

IRAN – EGIPAT 3:1 (25:14, 25:19, 22:25, 26:24)

3. KOLO – SREDA, 31. AVGUST:

ARGENTINA – EGIPAT  3:2 (27:25, 26:28, 24:26, 25:17, 15:6)

HOLANDIJA – IRAN      3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:18)

TABELA:

1. NED       3    3    0    9:3      8

2. IRI        3    2    1    7:6      5

3. ARG       3    1    2    7:8      4

4. EGY       3    0    3    3:9      2

 

Plasman u II fazu izboriće 16 ekipa, po dve prvoplasirane selekcije iz svake grupe i 4 najbolje trećeplasirane ekipe, koje će igrati u osmini finala po novoj formuli. Naime, ukoliko se plasiraju u osminu finala, Poljska i Slovenija će zauzeti pozicije 1. i 2, dok će preostali timovi biti rangirani na osnovu postignutih rezultata od 3. do 16. mesta.

 

TABELA PRVIH 16 SELEKCIJA:

1. POL       3    3    0    9:1      9 (248:188) 1.319

2. SLO       3    2    1    8:3      7 (260:237) 1.097

3. ITA        3    3    0    9:0      9 (239:166) 1.439

4. SRB       3    3    0    9:0      9 (233:187) 1.245

5. BRA       3    3    0    9:2      8 (271:222) 1.220

6. FRA       3    3    0    9:2      8 (273:242) 1.128

7. NED       3    3    0    9:3      8 (286:250) 1.144

8. USA       3    2    1    7:3      6 (237:215) 1.102

9. TUR       3    2    1    6:3      6 (210:186) 1.129

10. UKR     3    2    1    6:4      6 (241:213) 1.131

11. JPN      3    2    1    6:4      6 (226:205) 1.102

12. IRI       3    2    1    7:6      5 (313:302) 1.036

13. ARG     3    1    2    7:8      4 (351:347) 1.011

14. CUB     3    1    2    6:7      4 (281:302) 0.930

15. GER     3    1    2    3:6      3 (207:215) 0.962

16. TUN     3    1    2    3:6      3 (189:210) 0.900

 

OSMINA FINALA:

GLJIVICE:

NEDELJA, 4. SEPTEMBAR:

(1) POLJSKA (1) – TUNIS (16)

(2) SAD (8) – TURSKA (9)

 

UTORAK, 6. SEPTEMBAR:

(3) SRBIJA (4) – ARGENTINA (13)

(4) BRAZIL (5) – IRAN (12)

 

LJUBLJANA:

SUBOTA, 3. SEPTEMBAR:

(5) SLOVENIJA (2) – NEMAČKA (15)

(6) HOLANDIJA (7) – UKRAJINA (10)

 

PONEDELJAK, 5. SEPTEMBAR:

(7) ITALIJA (3) – KUBA (14)

(8) FRANCUSKA (6) – JAPAN (11)

 

Utakmice osmine finala odigraće se 3. i 5. septembra u Ljubljani, a 4. i 6. septembra u Gljivicama.  

 

ČETVRTFINALE:

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 I 2

(2) POBEDNICI MEČEVA 3 I 4

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 I 6

(4) POBEDNICI MEČEVA 7 I 8

 

Četvrtfinalne utakmice će se odigrati 7. septembra u Ljubljani i 8. septembra u Katovicama.

 

POLUFINALE:

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 I 2

(2) POBEDNICI MEČEVA 3 I 4

 

Polufinale je zakazano za 10. septembar u Katovicama, gde će se 11. septembra odigrati meč za treće mesto i finale.

kt7

  • avgust 31, 2022
  • 617
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Svetske prvakinje spremne za Kanadu (nedelja, 20.00 – TV SK 1) Svetske prvakinje spremne za Kanadu (nedelja, 20.00 – TV SK 1)

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    Ženska seniorska rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, odigraće prvi meč u C grupi XIX SP 2022. protiv Kanade, sutra (nedelja, 25. septembar) od 20.00 časova na stadionu Gelredom u Arnemu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

  • Pobede Poljske i Holandije na otvaranju SP Pobede Poljske i Holandije na otvaranju SP

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    U Arnemu su večeras odigrane prve dve utakmice na XIX SP 2022. u konkurenciji odbojkašica, koje će se igrati u Arnemu, Roterdamu i Apeldornu u Holandiji i Lođu, Gdanjsku i Gljivicama u Poljskoj do 15. oktobra. Na fudbalskom stadionu Gelredom u Arnemu, Poljska je u prvom meču u B grupi pobedila Hrvatsku sa 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15), dok je Holandija savladala Keniju sa 3:0 (25:11, 25:17, 25:11).

  • Dr Ari da Silva Grasa Filjo otvorio Kongres u Arnemu Dr Ari da Silva Grasa Filjo otvorio Kongres u Arnemu

    FIVB – 38. KONGRES

    Dr Ari da Silva Grasa Filjo, predsednik Svetske odbojkaške federacije, svečano je danas otvorio 38. Kongres FIVB u Kongresnom centru Papendal u Arnemu, u Holandiji. Zoran Gajić, predsednik OSS i Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, predstavljaju Odbojkaški savez Srbije na Kongresu u Holandiji.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga