Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

10 reprezentacija obezbedilo plasman u osminu finala – Srbija protiv Tunisa u sredu (17.30 – TV SK 1)

SENIORI – XX SP 2022.

Posle današnjih utakmica poslednjeg, 3 kola u B, C i D grupi, poznato je 10 reprezentacija koje će igrati u osmini finala. U Katovicama, u C grupi, Meksiko je napravio najveće iznenađenje na prvenstvu pobedom nad Bugarskom sa 3:2 (20:25, 25:20, 25:23, 23:25, 18:16), dok je Poljska savladala SAD sa 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21). Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće u 3. kolu A grupe sutra (sreda, 31. avgust) od 17.30 časova, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

U Ljubljani, u B grupi, Brazil je pobedio Katar sa 3:0 (25:13, 25:23, 26:24), a Japan Kubu sa 3:1 (25:18, 21:25, 25:15, 25:19), dok je u D grupi, Francuska savladala Kamerun sa 3:0 (25:19, 25:19, 25:22), a Slovenija Nemačku sa 3:0 (25:16, 25:22, 25:17).

Plasman u osminu finala XX SP 2022. do sada su izborili Brazil, Japan i Kuba iz B grupe, Poljska i SAD iz C grupe, Francuska i Slovenija iz D grupe, Italija iz E grupe, Holandija i Iran iz F grupe

 

SENIORI – XX SP 2022. – LJUBLJANA, SLOVENIJA I GLJIVICE I KATOVICE, POLJSKA (26. AVGUST – 11. SEPTEMBAR):

A GRUPA – KATOVICE (DVORANA SPODEK):

1. KOLO – SUBOTA, 27. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (28:26, 25:21, 25:20)

TUNIS – PORTORIKO    3:0 (25:19, 25:17, 25:20)

2. KOLO – PONEDELJAK, 29. AVGUST:

SRBIJA – PORTORIKO  3:0 (26:24, 25:21, 25:16)

UKRAJINA – TUNIS      3:0 (25:21, 25:19, 25:15)

3. KOLO – SREDA, 31. AVGUST:

SRBIJA – TUNIS               17.30

PORTORIKO – UKRAJINA    20.30

TABELA:

1. SRB       2    2    0    6:0      6

2. UKR       2    1    1    3:3      3

3. TUN       2    1    1    3:3      3

4. PUR       2    0    2    0:6      0

 

B GRUPA – LJUBLJANA (DVORANA STOŽICE):

1. KOLO – PETAK, 26. AVGUST:

BRAZIL – KUBA           3:2 (31:33, 21:25, 25:16, 25:17, 18:16)

JAPAN – KATAR      3:0 (25:20, 25:18, 25:15)

2. KOLO – NEDELJA, 28. AVGUST:

KUBA – KATAR 3:1 (25:21, 25:21, 22:25, 25:19)

BRAZIL – JAPAN     3:0 (25:21, 25:18, 25:16)

3. KOLO – UTORAK, 30. AVGUST:

BRAZIL – KATAR    3:0 (25:13, 25:23, 26:24)

JAPAN – KUBA  3:1 (25:18, 21:25, 25:15, 25:19)

TABELA:

1. BRA       3    3    0    9:2      8

2. JPN        3    2    1    6:4      6

3. CUB       3    1    2    6:7      4

4. QAT       3    0    3    1:9      0

 

C GRUPA – KATOVICE (DVORANA SPODEK):

1. KOLO – PETAK, 26. AVGUST:

SAD – MEKSIKO          3:0 (25:18, 25:20, 25:12)

POLJSKA – BUGARSKA 3:0 (25:12, 25:20, 25:20)

2. KOLO – NEDELJA, 28. AVGUST:

SAD – BUGARSKA        3:0 (25:20, 25:23, 26:24)

POLJSKA – MEKSIKO    3:0 (25:17, 25:14, 25:19)

3. KOLO – UTORAK, 30. AVGUST:

MEKSIKO – BUGARSKA           3:2 (20:25, 25:20, 25:23, 23:25, 18:16)

POLJSKA – SAD           3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21)

TABELA:

1. POL       3    3    0    9:1      9

2. USA       3    2    1    7:3      6

3. MEX       3    1    2    3:8      2

4. BUL       3    0    3    2:9      1

 

D GRUPA – LJUBLJANA (DVORANA STOŽICE):

1. KOLO – PETAK, 26. AVGUST:

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:0 (25:22, 28:26, 26:24)

SLOVENIJA – KAMERUN          3:0 (25:19, 25:23, 25:21)

2. KOLO – NEDELJA, 28. AVGUST:

NEMAČKA – KAMERUN  3:0 (30:28, 25:14, 25:19)

FRANCUSKA – SLOVENIJA       3:2 (25:21, 22:25, 23:25, 34:32, 15:7)

3. KOLO – UTORAK, 30. AVGUST:

FRANCUSKA – KAMERUN         3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

SLOVENIJA – NEMAČKA          3:0 (25:16, 25:22, 25:17)

TABELA:

1. FRA       3    3    0    9:2      8

2. SLO       3    2    1    8:3      7

3. GER       3    1    2    3:6      3

4. CMR       3    0    3    0:9      0

 

E GRUPA – LJUBLJANA (DVORANA STOŽICE):

1. KOLO – SUBOTA, 27. AVGUST:

TURSKA – KINA     3:0 (25:15, 25:19, 25:14)

ITALIJA – KANADA 3:0 (25:13, 25:18, 39:37)

2. KOLO – PONEDELJAK, 29. AVGUST:

KANADA – KINA     3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

ITALIJA – TURSKA  3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

3. KOLO – SREDA, 31. AVGUST:

KANADA – TURSKA      14.00

ITALIJA – KINA            21.15

TABELA:

1. ITA        2    2    0    6:0      6

2. TUR       2    1    1    3:3      3

3. CAN       2    1    1    3:3      3

4. CHN       2    0    2    0:6      0

 

F GRUPA – LJUBLJANA (DVORANA STOŽICE):

1. KOLO – SUBOTA, 27. AVGUST:

HOLANDIJA – EGIPAT   3:0 (25:17, 25:22, 25:16)

IRAN – ARGENTINA      3:2 (22:25, 30:28, 25:18, 32:34, 21:19)

2. KOLO – PONEDELJAK, 29. AVGUST:

HOLANDIJA – ARGENTINA       3:2 (28:30, 20:25, 25:21, 27:25, 15:9)

IRAN – EGIPAT 3:1 (25:14, 25:19, 22:25, 26:24)

3. KOLO – SREDA, 31. AVGUST:

ARGENTINA – EGIPAT  11.00

IRAN – HOLANDIJA      17.30

TABELA:

1. NED       2    2    0    6:2      5

2. IRI        2    2    0    6:3      5

3. ARG       2    0    2    4:6      2

4. EGY       2    0    2    1:6      1

 

Plasman u II fazu izboriće 16 ekipa, po dve prvoplasirane selekcije iz svake grupe i 4 najbolje trećeplasirane ekipe, koje će igrati u osmini finala po novoj formuli. Naime, ukoliko se plasiraju u osminu finala, Poljska i Slovenija će zauzeti pozicije 1. i 2, dok će preostali timovi biti rangirani na osnovu postignutih rezultata od 3. do 16. mesta.

 

OSMINA FINALA:

(1) 1 – 16

(2) 8 – 9

(3) 4 – 13

(4) 5 – 12

(5) 2 – 15

(6) 7 – 10

(7) 3 – 14

(8) 6 – 11

Utakmice osmine finala odigraće se 3. i 5. septembra u Ljubljani, a 4. i 6. septembra u Gljivicama.  

kt2

  • avgust 30, 2022
  • 296
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Svetske prvakinje spremne za Kanadu (nedelja, 20.00 – TV SK 1) Svetske prvakinje spremne za Kanadu (nedelja, 20.00 – TV SK 1)

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    Ženska seniorska rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, odigraće prvi meč u C grupi XIX SP 2022. protiv Kanade, sutra (nedelja, 25. septembar) od 20.00 časova na stadionu Gelredom u Arnemu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

  • Pobede Poljske i Holandije na otvaranju SP Pobede Poljske i Holandije na otvaranju SP

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    U Arnemu su večeras odigrane prve dve utakmice na XIX SP 2022. u konkurenciji odbojkašica, koje će se igrati u Arnemu, Roterdamu i Apeldornu u Holandiji i Lođu, Gdanjsku i Gljivicama u Poljskoj do 15. oktobra. Na fudbalskom stadionu Gelredom u Arnemu, Poljska je u prvom meču u B grupi pobedila Hrvatsku sa 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15), dok je Holandija savladala Keniju sa 3:0 (25:11, 25:17, 25:11).

  • Dr Ari da Silva Grasa Filjo otvorio Kongres u Arnemu Dr Ari da Silva Grasa Filjo otvorio Kongres u Arnemu

    FIVB – 38. KONGRES

    Dr Ari da Silva Grasa Filjo, predsednik Svetske odbojkaške federacije, svečano je danas otvorio 38. Kongres FIVB u Kongresnom centru Papendal u Arnemu, u Holandiji. Zoran Gajić, predsednik OSS i Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, predstavljaju Odbojkaški savez Srbije na Kongresu u Holandiji.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga