Rezultati seniora na Svetskim prvenstvima

 

 III  SP 1956. – PARIZ, FRANCUSKA (30.08–12.09) – 10. MESTO

JUGOSLAVIJA: SLOBODAN MILOSAVLJEVIĆ, IVAN POPOVIĆ, VLADO SKERBINJEK, BRANKO STEFANOVIĆ, BOGOLJUB STOJIMIROVIĆ, ZDENKO MICHN, ZORAN ŽIVKOVIĆ, PETAR BOJIĆ, DRAŠKO SALOPEK, NIKOLA ĐORĐEVIĆ, JOSIP KREŠIĆ, GORDAN JANKOVIĆ. SAVEZNI KAPITEN: DRAGOSLAV SIROTANOVIĆ. TRENER: BOJAN STRANIĆ.

PARIZ – 31. AVGUST :JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA  3:0 (15:0, 15:2, 15:0)

PARIZ – 01. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – PORTUGAL  3:0 (15:4, 15:6, 16:14)

PARIZ – 02. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ČEHOSLOVAČKA  1:3 (9:15, 13:15, 15:7, 6:15)

PARIZ – 04. SEPTEMBAR:JUGOSLAVIJA – BUGARSKA  2:3 (7:15, 15:13, 15:13, 6:15, 7:15)

PARIZ – 05. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – USA   0:3 (8:15, 12:15, 12:15)

PARIZ – 06. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – SSSR  0:3 (12:15, 15:17, 10:15)

PARIZ – 08. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA  3:2 (15:10, 9:15, 15:7, 2:15, 15:9)

PARIZ – 09. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA  2:3 (6:15, 15:10, 15:12, 12:15, 6:15)

PARIZ – 10. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – KINA  1:3 (9:15, 14:16, 15:6, 9:15)

PARIZ – 11. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA  1:3 (9:15, 15:4, 13:15, 15:17)

PARIZ – 12. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  1:3 (13:15, 12:15, 15:13, 11:15)

 
 V SP 1962. – MOSKVA, SOVJETSKI SAVEZ (13–26.10) – 8. MESTO

JUGOSLAVIJA: ADOLF URANUT, BRANISLAV BULATOVIĆ, UROŠ RIBARIĆ, DRAGAN RAJAČIĆ, PETAR BOJIĆ, JOSIP TOMLJANOVIĆ, ZORAN ŽIVKOVIĆ, ZORAN PETROVIĆ, VLADIMIR JANKOVIĆ, STEVAN PALIŠAŠKI, MATJAŽ JEDRETIČ, MLADEN KOS. SAVEZNI KAPITEN: DRAGOSLAV SIROTANOVIĆ.

RIGA – 13. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – FINSKA   3:0 (15:6, 15:0, 15:11)

RIGA – 14. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – BRAZIL   3:1 (15:10, 15:9, 12:15, 15:9)

RIGA – 15. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA   3:0 (15:3, 15:6, 15:2)

MOSKVA – 18. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA   0:3 (5:15, 8:15, 4:15)

MOSKVA – 19. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – JAPAN    2:3 (5:15, 15:9, 15:12, 9:15, 1:15)

MOSKVA – 20. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – SSSR   1:3 (9:15, 13:15, 15:10, 13:15)

MOSKVA – 21. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – ČEHOSLOVAČKA   1:3 (3:15, 1:15, 15:5, 9:15)

MOSKVA – 23. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA   3:1 (15:9, 14:16, 15:12, 15:13)

MOSKVA – 24. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – KINA   3:1 (15:10, 11:15, 16:14, 15:10)

MOSKVA – 25. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA   2:3 (15:12, 11:15, 8:15, 15:8, 4:15)

MOSKVA – 26. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA   2:3 (11:15, 14:16, 15:13, 16:14, 12:15)

 
 VI SP 1966. – PRAG, ČEHOSLOVAČKA (30.08–11.09) – 8. MESTO:

JUGOSLAVIJA: ADOLF URANUT, SINIŠA BAKAREC, BRANISLAV BULATOVIĆ, NIKOLA MIKOVIĆ, PETAR BOJIĆ, ZDENKO ŠPET, ZORAN ŽIVKOVIĆ, ZORAN PETROVIĆ, VLADIMIR JANKOVIĆ, MILOŠ GRBIĆ, LJUBOMIR BOJIĆ, MLADEN KOS. SELEKTOR: MIHAJLO MARKOVIĆ. TRENER: SAVA GROZDANOVIĆ.

PRAG  – 30. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ČEHOSLOVAČKA   1:3 (8:15, 15:11, 16:18, 13:15)

PRAG  – 31. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA   3:0 (15:4, 15:3, 15:11)

PRAG  – 01. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA   3:0 (15:8, 15:5, 15:4)

PRAG  – 02. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – DANSKA   3:0 (15:4, 15:2, 15:8)

PRAG  – 03. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – KINA   3:1 (15:12, 15:13, 13:15, 16:14)

PRAG  – 05. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – JAPAN    2:3 (12:15, 15:8, 5:15, 15:6, 13:15)

RAG / PRAGUE – 06. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – SSSR   1:3 (11:15, 6:15, 15:13, 4:15)

PRAG  – 07. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA   1:3 (11:15, 14:16, 15:4, 12:15)

PRAG  – 09. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA   0:3 (4:15, 8:15, 8:15)

PRAG  – 10. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA   1:3 (15:12, 8:15, 12:15, 6:15)

PRAG  – 11. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA   0:3 (7:15, 12:15, 5:15)

 
 VII SP 1970. – SOFIJA, BUGARSKA (20.09–02.10)  – 10. MESTO:

JUGOSLAVIJA: ADOLF URANUT, VLADIMIR BOŠNJAK, MILOŠ GRBIĆ, SVETISLAV PETROVIĆ, SINIŠA BAKAREC, NIKOLA DONEV, MATE PILIĆ, DUŠAN RADELJEVIĆ, VLADIMIR JANKOVIĆ, ZVONIMIR BROZIĆ, MIODRAG GVOZDENOVIĆ, MLADEN KOS. SELEKTOR: DRAGOSLAV SIROTANOVIĆ. TRENER: DRAGO TOMIĆ.

SOFIJA – 20. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – IRAN    3:2 (13:15, 15:3, 15:11, 12:15, 15:2)

SOFIJA – 21. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA   3:2 (8:15, 8:15, 15:7, 15:13, 15:5)

SOFIJA – 22. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – IZRAEL   3:0 (15:12, 15:10, 15:10)

SOFIJA – 23. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA    0:3 (11:15, 7:15, 12:15)

SOFIJA – 24. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BELGIJA    0:3 (11:15, 6:15, 7:15)

JAMBOL – 26. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – NR KOREJA   0:3 (8:15, 4:15, 5:15)

JAMBOL – 27. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – KUBA   3:1 (15:12, 4:15, 15:9, 17:15)

JAMBOL – 28. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – MONGOLIJA   3:0 (15:8, 15:6, 15:2)

JAMBOL – 30. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA   3:0 (15:9, 15:5, 15:10)

JAMBOL – 01. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA   3:2 (9:15, 15:13, 15:17, 15:12, 19:17)

JAMBOL – 02. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – BRAZIL   1:3 (15:10, 9:15, 8:15, 1:15)

 

 XIV SP 1998. – TOKIO, JAPAN (13–29.11) – 2. MESTO:

JUGOSLAVIJA: ĐORĐE ĐURIĆ, VLADIMIR BATEZ, ŽELJKO TANASKOVIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, ĐULA MEŠTER, NIKOLA GRBIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, VELJKO PETKOVIĆ, IGOR VUŠUROVIĆ. TRENERI: ZORAN GAJIĆ, JOVICA CVETKOVIĆ.

UOZU – 13. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – AUSTRALIJA   3:0 (16:14, 15:5, 15:4)

UOZU – 14. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – TURSKA   3:0 (15:7, 15:3, 15:6)

UOZU – 15. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUSIJA   3:2 (14:16, 14:16, 15:6, 15:12, 16:14)

ČIBA – 18. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – KINA   3:0 (15:4, 15:5, 15:4)

ČIBA – 19. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – GRČKA   3:1 (11:15, 15:3, 15:9, 15:5)

ČIBA – 21. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – UKRAJINA    3:0 (15:9, 15:10, 15:1)

ČIBA – 22. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – USA   3:0 (15:6, 15:10, 15:8)

HAMAMACU – 24. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA   3:0 (15:9, 15:4, 15:13)

HAMAMACU – 25. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA    3:0 (15:12, 15:13, 15:13)

HAMAMACU – 26. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUSIJA    1:3 (15:3, 13:15, 5:15, 11:15)

TOKIO – 28. NOVEMBAR – POLUFINALE: JUGOSLAVIJA – KUBA   3:1 (15:3, 15:12, 14:16, 15:10)

TOKIO – 29. NOVEMBAR – FINALE: JUGOSLAVIJA – ITALIJA   0:3 (12:15, 5:15, 10:15)

 

 XV SP 2002. – BUENOS AIRES, ARGENTINA (28.09–13.10) – 4. MESTO:

JUGOSLAVIJA: RAJKO JOKANOVIĆ, GORAN MARIĆ, BOJAN JANIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, ĐULA MEŠTER, VASA MIJIĆ, NIKOLA GRBIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, IGOR VUŠUROVIĆ. TRENERI: VESELIN VUKOVIĆ, ALEKSANDAR SENIČIĆ.

MAR DEL PLATA – 29. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ŠPANIJA   3:1 (25:18, 25:21, 21:25, 25:18)

MAR DEL PLATA – 30. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – KAZAHSTAN   3:0 (25:19, 25:16, 25:15)

MAR DEL PLATA – 01. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – JAPAN   3:0 (25:21, 25:15, 25:20)

SALTA – 04. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – GRČKA   3:0 (25:21, 25:17, 25:21)

SALTA – 05. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – KINA   3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

SALTA – 06. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – USA   3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:23)

KORDOBA  – 09. OKTOBAR  – ČETVRTFINALE: JUGOSLAVIJA – PORTUGAL   3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

10. OKTOBAR – KORDOBA – POLUFINALE: JUGOSLAVIJA – BRAZIL   1:3 (24:26, 25:22, 25:27, 23:25)

BUENOS AIRES – 12. OKTOBAR – MEČ ZA 3. MESTO: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA   0:3 (23:25, 23:25, 16:25)

 

 XVI SP 2006. – TOKIO, JAPAN (17.11–03.12) – 4. MESTO:

SRBIJA I CRNA GORA: DEJAN BOJOVIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, MARKO SAMARDŽIĆ, NIKOLA GRBIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, NOVICA BJELICA, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, VELJKO PETKOVIĆ, MILOŠ NIKIĆ, MARKO PODRAŠČANIN. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

SENDAI – 17. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – RUSIJA    3:0 (25:22, 25:18, 25:23)

SENDAI – 18. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – KAZAHSTAN    3:1 (25:16, 22:25, 25:18, 25:22)

SENDAI – 19. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – TUNIS   3:0 (25:21, 25:12, 25:23)

SENDAI – 21. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – KOREJA    3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:18)

SENDAI – 22. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – KANADA   3:0 (25:18, 25:18, 25:17)

SENDAI – 25. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – PORTORIKO    3:1 (25:18, 25:23, 20:25, 25:23)

SENDAI – 26. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – ARGENTINA    3:1 (25:18, 25:16, 24:26, 25:17)

SENDAI – 28. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – JAPAN    3:0 (28:26, 25:16, 25:21)

SENDAI – 29. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – POLJSKA    0:3 (26:28, 19:25, 19:25)

TOKIO – 02. DECEMBAR – POLUFINALE: SRBIJA I CG – BRAZIL   1:3 (19:25, 25:15, 22:25, 12:25)

TOKIO – 03. DECEMBAR – MEČ ZA 3. MESTO: SRBIJA I CG – BUGARSKA    1:3 (25:22, 23:25, 23:25, 23:25)

 

 XVII SP 2010. – RIM, ITALIJA (25.09–10.10) – 3. MESTO:

SRBIJA: NIKOLA KOVAČEVIĆ, BOJAN JANIĆ, VLADO PETKOVIĆ, MILOŠ TERZIĆ, DRAGAN STANKOVIĆ, MARKO SAMARDŽIĆ, NIKOLA GRBIĆ, MILOŠ NIKIĆ, MILAN RAŠIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, SAŠA STAROVIĆ, BORISLAV PETROVIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, NIKOLA ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

TRST – 25. SEPTEMBAR: SRBIJA – NEMAČKA    3:0 (25:21, 25:21, 25:13)

TRST – 26. SEPTEMBAR: SRBIJA – KANADA    1:3 (20:25, 22:25, 25:17, 23:25)

TRST – 27. SEPTEMBAR: SRBIJA – POLJSKA    1:3 (19:25, 18:25, 25:21, 23:25)

MILANO – 30. SEPTEMBAR: SRBIJA – KUBA    3:1 (16:25, 25:19, 25:22, 25:19)

MILANO – 02. OKTOBAR: SRBIJA – MEKSIKO     3:0 (25:23, 25:18, 25:19)

FIRENCA – 04. OKTOBAR: SRBIJA – ARGENTINA     3:1 (25:15, 21:25, 25:22, 25:18)

FIRENCA – 05. OKTOBAR: SRBIJA – RUSIJA    3:1 (28:26, 16:25, 25:21, 27:25)

RIM – 09. OKTOBAR – POLUFINALE: SRBIJA – KUBA    2:3 (25:22, 17:25, 29:31, 25:22, 14:16)

RIM – 10. OKTOBAR – MEČ ZA TREĆE MESTO: SRBIJA – ITALIJA    3:1 (25:21, 25:20, 26:28, 25:19)

 
 XVIII SP 2014. – KATOVICE, POLJSKA (30. AVGUST – 21. SEPTEMBAR) – 9. MESTO:

SRBIJA: NIKOLA KOVAČEVIĆ (VERONA, ITALIJA), UROŠ KOVAČEVIĆ (MODENA, ITALIJA), MARKO IVOVIĆ (PARIZ, FRANCUSKA), NEMANJA PETRIĆ (PERUĐA, ITALIJA), VLADO PETKOVIĆ (ŠAHIRDAR URMIJA, IRAN), DRAGAN STANKOVIĆ (LUBE MAĆERATA, ITALIJA), NIKOLA JOVOVIĆ (FRIDRIHSHAFEN, NEMAČKA), MILOŠ NIKIĆ (GUBERNIJA NIŽNJI NOVGOROD, RUSIJA), ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (PERUĐA, ITALIJA), SAŠA STAROVIĆ (LATINA, ITALIJA), NEVEN MAJSTOROVIĆ (PARTIZAN VIZURA), MARKO PODRAŠČANIN (LUBE MAĆERATA, ITALIJA), NIKOLA ROSIĆ (LUGANO, ŠVAJCARSKA), SREĆKO LISINAC (BERLIN, NEMAČKA). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I STRAHINJA KOZIĆ.

 

VARŠAVA (NACIONALNI FUDBALSKI STADION, 61 500 gledalaca) – 30. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA  0:3 (19:25, 18:25, 18:25)

 

VROCLAV – 02. SEPTEMBAR: SRBIJA – ARGENTINA   3:1 (25:17, 20:25, 25:21, 25:21)

VROCLAV – 04. SEPTEMBAR: SRBIJA – AUSTRALIJA   3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:17)

VROCLAV – 06. SEPTEMBAR: SRBIJA – VENECUELA   3:0 (25:20, 25:17, 25:22)

VROCLAV – 07. SEPTEMBAR: SRBIJA – KAMERUN   3:1 (25:21, 24:26, 29:27, 25:17)

LOĐ – 10. SEPTEMBAR: SRBIJA – ITALIJA   3:0 (25:19, 29:27, 25:22)

LOĐ – 11. SEPTEMBAR: SRBIJA – SAD  1:3 (25:23, 29:31, 17:25, 21:25)

LOĐ – 13. SEPTEMBAR: SRBIJA – FRANCUSKA   1:3 (27:25, 23:25, 23:25, 20:25)

LOĐ – 14. SEPTEMBAR: SRBIJA – IRAN   1:3 (25:27, 25:22, 22:25, 18:25)

 
XIX SP 2018. (9 – 30. SEPTEMBAR) – TORINO, FIRENCA, BARI, BOLONJA, MILANO (ITALIJA) I SOFIJA, VARNA, RUSE (BUGARSKA) – 4. MESTO:

SRBIJA: ALEKSANDAR OKOLIĆ, UROŠ KOVAČEVIĆ, MILAN KATIĆ, NEMANJA PETRIĆ, PETAR KRSMANOVIĆ, MARKO IVOVIĆ, NIKOLA JOVOVIĆ, ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ, DRAŽEN LUBURIĆ, NEVEN MAJSTOROVIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, NIKOLA ROSIĆ, SREĆKO LISINAC, IVAN KOSTIĆ. TRENERI: NIKOLA GRBIĆ, NEDŽAD OSMANKAČ, DUŠKO NIKOLIĆ.

C GRUPA – BARI, ITALIJA:
SREDA, 12. SEPTEMBAR:
SRBIJA – SAD 2:3 (25:15, 14:25, 25:21, 20:25, 10:15)

ČETVRTAK, 13. SEPTEMBAR:
SRBIJA – KAMERUN 3:0 (30:28, 25:16, 25:17)

SUBOTA, 15. SEPTEMBAR:
SRBIJA – TUNIS 3:1 (20:25, 25:20, 25:21, 25:20)

NEDELJA, 16. SEPTEMBAR:
SRBIJA – AUSTRALIJA 3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 25:19)

UTORAK, 18. SEPTEMBAR:
SRBIJA – RUSIJA 3:2 (25:21, 24:26, 25:17, 22:25, 15:12)

2. SRB 5 4 1 14:7 12

II FAZA (21 – 23. SEPTEMBAR) – H GRUPA – VARNA, BUGARSKA:
1. KOLO – PETAK, 21. SEPTEMBAR:
SRBIJA – FRANCUSKA 3:2 (22:25, 26:24, 25:20, 18:25, 18:16)

2. KOLO – SUBOTA, 22. SEPTEMBAR:
SRBIJA – ARGENTINA 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

3. KOLO – NEDELJA, 23. SEPTEMBAR:
SRBIJA – POLJSKA 0:3 (17:25, 16:25, 14:25)

2. SRB 8 6 2 20:12 17

III FAZA (26 – 28. SEPTEMBAR) – TORINO, ITALIJA – J GRUPA:
1. KOLO – SREDA, 26. SEPTEMBAR:
SRBIJA – ITALIJA 3:0 (25:15, 25:20, 25:18)

2. KOLO – ČETVRTAK, 27. SEPTEMBAR:
SRBIJA – POLJSKA 0:3 (26:28, 26:28, 22:25)

2. SRB 2 1 1 3:3 3

TORINO, ITALIJA – SUBOTA, 29. SEPTEMBAR – POLUFINALE:
SRBIJA – BRAZIL 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

TORINO, ITALIJA – NEDELJA, 30. SEPTEMBAR – MEČ ZA TREĆE MESTO:
SRBIJA – SAD 1:3 (25:23, 17:25, 30:32, 19:25)

UKUPNO 12 7 5 24:21

Pročitano 1701 puta