Rezultati juniora na Svetskim prvenstvima

 

 VI SP 1991. – KAIRO, EGIPAT (11–20.10)  – 10. MESTO:
JUGOSLAVIJA: ĐORĐE ĐURIĆ, VLADIMIR MLADENOVIĆ, DARIO ĐUKIĆ, DEJAN STANKOVIĆ, VASA MIJIĆ, BELA TRUBINT, ĐULA MEŠTER, RAJKO JOKANOVIĆ, NIKOLA GRBIĆ, ALEKSA VUKSANOVĆ, GORAN VUJEVIĆ, DRAGAN SVETOZAREVIĆ. TRENERI: ZORAN GAJIĆ, VESELIN VUKOVIĆ.

KAIRO – 11. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – VENECUELA  3:0 (15:6, 15:13, 15:6)

KAIRO – 12. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – KINA  3:2 (10:15, 15:9, 16:14, 15:17, 15:13)

KAIRO – 13. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – BRAZIL  0:3 (12:15, 5:15, 8:15)

KAIRO – 15. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – JAPAN   2:3 (11:15, 15:8, 15:13, 2:15, 14:16)

KAIRO – 16. OKTOBAR  – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA: JUGOSLAVIJA – ARGENTINA   3:0 (15:11, 15:13, 15:6)

KAIRO – 17. OKTOBAR – MEČ ZA 9. MESTO: JUGOSLAVIJA – KINA  1:3 (15:11, 6:15, 10:15, 7:15)

 
 IX SP 1997. – MANAMA, BAHREIN (21–29.08)  – 7. MESTO:
JUGOSLAVIJA: DANILO MRĐA, MARKO ZLATIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, NENAD KARIĆ, ANDRIJA GERIĆ, VELJKO PETKOVIĆ, DALIBOR RADIĆ, ČASLAV PEROŠEVIĆ, MARKO KOPANJA, VLADIMIR GRUJESKU, IVAN KNEŽEVIĆ, MARKO VUJOVIĆ. TRENERI: VESELIN VUKOVIĆ, SLOBODAN GALEŠEV

MANAMA – 21. AVGUST: JUGOSLAVIJA – IRAN   3:0 (15:7, 15:9, 15:12)

MANAMA – 22. AVGUST: JUGOSLAVIJA – KINESKI TAJPEH  3:1 (15:6, 15:11, 10:15, 15:8)

MANAMA – 23. AVGUST: JUGOSLAVIJA – RUSIJA   3:2 (2:15, 15:12, 15:9, 13:15, 15:13)

MANAMA – 24. AVGUST  – PLEJ – OF: JUGOSLAVIJA – LETONIJA  3:0 (15:13, 16:14, 15:11)

MANAMA – 27. AVGUST  – ČETVRTFINALE: JUGOSLAVIJA – VENECUELA  1:3 (11:15, 13:15, 15:7, 6:15)

MANAMA – 28. AVGUST  – RAZIGRAVANJE OD 5. DO 8. MESTA: JUGOSLAVIJA – GRČKA  1:3 (11:15, 15:9, 9:15, 0:15)

MANAMA – 29. AVGUST  – MEČ ZA 7. MESTO: JUGOSLAVIJA – LETONIJA  3:0 (16:14, 15:12, 15:11)

 
 XII SP 2003. – TEHERAN, IRAN (23–31.08) – 7. MESTO:

SRBIJA I CRNA GORA : VLADO PETKOVIĆ, DUŠKO NOVOSELAC, NOVICA BJELICA, BOJAN ĆURČIĆ, ANĐELKO DANGUBIĆ, BORIS BAKALOV, VLADAN ĐORĐEVIĆ, NIKOLA KOVAČEVIĆ, MARKO NARANČIĆ, NIKOLA ROSIĆ, NEMANJA DUKIĆ, IVICA JEVTIĆ. TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ, DRAGAN ČUČKOVIĆ.

TEHERAN – 23. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – ITALIJA  3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 26:24)

TEHERAN – 24. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – BUGARSKA  3:0 (25:17, 25:19, 29:27)

TEHERAN – 25. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – SLOVAČKA  3:2 (25:16, 23:25, 25:17, 25:27, 15:10)

TEHERAN – 27. AVGUST  – PLEJ – OF (NOSIOCI GRUPA): SRBIJA I CRNA GORA – KOREJA   3:0 (25:19, 26:24, 25:19)

TEHERAN – 29. AVGUST  – ČETVRTFINALE: SRBIJA I CRNA GORA – POLJSKA   1:3 (24:26, 23:25, 25:22, 23:25)

TEHERAN – 30. AVGUST  – RAZIGRAVANJE OD 5. DO 8. MESTA: SRBIJA I CRNA GORA – RUSIJA  2:3 (17:25, 26:24, 30:28, 23:25, 7:15)

TEHERAN – 30. AVGUST  – MEČ ZA 7. MESTO: SRBIJA I CRNA GORA – NEMAČKA  3:0 (25:16, 25:22, 25:22)

 
 XIII SP 2005. – VIŠAKAPATNAM, INDIJA (06–14.08) – 7. MESTO:

SRBIJA I CRNA GORA  (SCG): MARKO BAGARIĆ, MILOŠ TERZIĆ, JOVAN ĆULAFIĆ, GORAN BJELICA, DARKO BOJKOVIĆ, LUKA ŠULJAGIĆ, MLADEN BOJOVIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, KONSTANTIN ČUPKOVIĆ, MILOŠ VEMIĆ, IVAN ILIĆ, TOMISLAV DOKIĆ. TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ, DRAGAN ĐORĐEVIĆ.

VIŠAKAPATNAM – 06. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – KOREJA  2:3 (21:25, 25:21, 25:27, 25:17, 15:17)

VIŠAKAPATNAM – 07. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – INDIJA  3:2 (25:15, 24:26, 25:23, 17:25, 15:12)

VIŠAKAPATNAM – 08. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – KUBA  0:3 (22:25, 21:25, 18:25)

VIŠAKAPATNAM – 10. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – RUSIJA  1:3 (19:25, 25:20, 15:25, 17:25)

VIŠAKAPATNAM – 11. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – MAROKO   2:3 (18:25, 26:24, 18:25, 25:14, 12:15)

VIŠAKAPATNAM – 13. AVGUST  – RAZIGRAVANJE OD 5–8. MESTA: SRBIJA I CRNA GORA – IRAN   0:3 (15:25, 19:25, 19:25)

VIŠAKAPATNAM – 14. AVGUST  – MEČ ZA 7. MESTO: SRBIJA I CRNA GORA – USA  3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

 

 XVI SP 2011. – RIO DE ŽANEIRO I NITEROJ, BRAZIL (01–10.08) – 3. MESTO:

SRBIJA: UROŠ KOVAČEVIĆ, SREĆKO LISINAC, LAZAR KOPRIVICA, MILORAD KAPUR, MILIJA MRDAK, NIKOLA JOVOVIĆ, MIROSLAV VRBAN, VUK MILUTINOVIĆ, DUŠAN PETKOVIĆ, MILAN PERIĆ, ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ, MAKSIM BUCULJEVIĆ. TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ I DRAGAN ĐORĐEVIĆ.

NITEROJ – 01. AVGUST: SRBIJA – BELGIJA   3:0 (25:21, 25:15, 25:16)

NITEROJ – 02. AVGUST: SRBIJA – IRAN   3:2 (23:25, 22:25, 30:28, 25:18, 15:13)

NITEROJ – 03. AVGUST: SRBIJA – KANADA   3:2 (25:17, 19:25, 25:15, 21:25, 15:4)

RIO DE ŽANEIRO – 05. AVGUST: SRBIJA – BRAZIL   0:3 (16:25, 19:25, 21:25)

RIO DE ŽANEIRO – 06. AVGUST: SRBIJA – INDIJA   3:1 (25:13, 19:25, 25:22, 27:25)

RIO DE ŽANEIRO – 07. AVGUST: SRBIJA – ARGENTINA   3:2 (24:26, 25:18, 20:25, 25:10, 15:9)

RIO DE ŽANEIRO– 09. AVGUST – POLUFINALE: SRBIJA – RUSIJA   1:3 (22:25, 15:25, 25:22, 13:25)

RIO DE ŽANEIRO – 10. AVGUST – MEČ ZA TREĆE MESTO: SRBIJA – SAD   3:1 (25:15, 25:20, 23:25, 25:13)

 

XVII SP 2013. – ANKARA I IZMIR, TURSKA (22.08–01.09) – 9. MESTO:

SRBIJA: UROŠ KOVAČEVIĆ, MIHAJLO STANKOVIĆ, LUKA MEDIĆ, STEVAN SIMIĆ, MILAN KATIĆ, ALEKSA BRĐOVIĆ, ALEKSANDAR OKOLIĆ, ALEKSANDAR GMITROVIĆ, NIKOLA VELJOVIĆ, DRAŽEN LUBURIĆ, ALEKSANDAR BLAGOJEVIĆ, LAZAR KOLARIĆ. TRENERI: SINIŠA RELJIĆ I TOMISLAV KUKANJAC.

2. KOLO – PETAK, 23. AVGUST: SRBIJA – SAD  3:0 (25:23, 25:23, 25:17)

3. KOLO – SUBOTA, 24. AVGUST: SRBIJA – TUNIS  3:0 (25:17, 27:25, 26:24)

4. KOLO – NEDELJA, 25. AVGUST: SRBIJA – KANADA  3:1 (23:25, 25:18, 25:16, 25:19)

5. KOLO – PONEDELJAK, 26. AVGUST: SRBIJA – RUANDA  3:0 (25:13, 25:20, 25:20)

1. SRB        4    4    0    12:1

SREDA, 28. AVGUST – OSMINA FINALA – IZMIR: SRBIJA – ITALIJA  2:3 (25:21, 19:25, 21:25, 30:28, 5:15)

PETAK, 30. AVGUST – IZMIR – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA: SRBIJA – KINA  3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

SUBOTA, 31. AVGUST – IZMIR – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA: SRBIJA – SAD  3:1 (26:24, 25:22, 19:25, 26:24)

NEDELJA, 01. SEPTEMBAR – IZMIR – MEČ ZA 9. MESTO: SRBIJA – JAPAN  3:0 (25:16, 25:21, 25:23)

Pročitano 1315 puta