Rezultati juniora na Evropskim prvenstvima

 

I EP 1966. – BUDIMPEŠTA, MAĐARSKA (21–31. JUL) – 7. MESTO
JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOŠNJAK, ZVONIMIR BROZIĆ, DOBRIVOJE KOLEDIN, BRANKO BERAK, MILOVAN SIMIĆ, METODIJE TUŠAR, ALEKSANDAR BUDIMČEVIĆ, MILAN ŠTEHARNIK, JANEZ KOŠUTA, SLOBODAN GRBIĆ, SLOBODAN DAMJANAC, ĐORĐE RADULOVIĆ. TRENERI: DRAGOSLAV SIROTANOVIĆ, NEBOJŠA NINKOV.

DUNAJVAROŠ – 21. JUL: JUGOSLAVIJA – DANSKA 3:0 (15:2, 15:4, 15:2)

DUNAJVAROŠ – 22. JUL: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA 3:2 (16:14, 10:15, 5:15, 19:17, 15:8)

DUNAJVAROŠ – 23. JUL: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA 3:2 (8:15, 15:10, 8:15, 15:6, 15:6)

BUDIMPEŠTA – 25. JUL: JUGOSLAVIJA – ČEHOSLOVAČKA 0:3 (4:15, 6:15, 7:15)

BUDIMPEŠTA – 26. JUL: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 2:3 (15:13, 14:16, 15:11, 12:15, 13:15)

BUDIMPEŠTA – 27. JUL: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 1:3 (9:15, 16:18, 15:12, 10:15)

BUDIMPEŠTA – 29. JUL: JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA 3:2 (15:11, 4:15, 15:9, 9:15, 15:12)

BUDIMPEŠTA – 30. JUL: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA 0:3 (6:15, 12:15, 3:15)

BUDIMPEŠTA – 31. JUL: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ 1:3 (11:15, 13:15, 15:9, 12:15)

 
 II EP 1969. – TALIN, SOVJETSKI SAVEZ (27. SEPTEMBAR – 06. OKTOBAR) – 9. MESTO

JUGOSLAVIJA: ZVONIMIR BROZIĆ, JOŽEF GOSTENČNIK, DUŠAN GUSLOV, NEBOJŠA VRZIĆ, SLAVKO BALANDŽIĆ, MILAN VILOTIĆ, BRANKO VUJOVIĆ, SLOBODAN GALEŠEV, MLADEN LIKIĆ, DRAGOLJUB SIROTANOVIĆ. TRENER: NEBOJŠA NINKOV.

RIGA – 28. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA 0:3 (11:15, 6:15, 8:15)

RIGA – 01. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA 3:1 (15:11, 12:15, 15:8, 15:13)

RIGA – 02. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – BELGIJA 3:2 (10:15, 15:13, 15:11, 9:15, 15:13)

RIGA – 03. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 1:3 (9:15, 15:6, 8:15, 14:16)

RIGA – 05. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA 3:1 (15:10, 14:16, 15:10, 15:10)

06. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA 0:3 (7:15, 11:15, 5:15)

 
 III EP 1971. – BARSELONA, ŠPANIJA (02–11. SEPTEMBAR) – 5. MESTO
JUGOSLAVIJA: ŽELJKO VUČKOVIĆ, ŽIVOJIN VRAČARIĆ, NIKOLA MATIJAŠEVIĆ, MIRKO JEKIĆ, DUŠAN ŠĆULAC, SLAVKO BOŽIĆ, SINIŠA KISIĆ, MIRSAD ELEZOVIĆ, VINKO DOBRIĆ, ZORAN PRODANOVIĆ, LASLO LUKAČ, SLAVKO BALANDŽIĆ. TRENERI: ANDRIJA STRAHONJA, NEBOJŠA NINKOV.

BARSELONA – 03. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ČEHOSLOVAČKA 3:1 (16:14, 15:12, 13:15, 15:3)

BARSELONA – 06. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 3:0 (15:7, 15:7, 15:10)

MATARO – 07. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA 1:3 (12:15, 19:17, 9:15, 0:15)

BADALONA – 08. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ 0:3 (5:15, 7:15, 7:15)

SABADEL – 10. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA 0:3 (12:15, 10:15, 10:15)

MATARO – 11. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA  0:3 (12:15, 8:15, 13:15)

 
 IV EP 1973. – VORBURG, HOLANDIJA (06–14. SEPTEMBAR) – 8. MESTO
JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOGOEVSKI, ZORAN DOKUZOVSKI, SINIŠA KISIĆ, BORO JOVIĆ, RADIVOJE MILOŠEVIĆ, ZDRAVKO KULJIĆ, DRAGAN BALANDŽIĆ, DAVOR GREGUREK, KREŠIMIR DIVIŠ, MIĆO JEKIĆ, RIFET SEDIĆ, ALEKSANDAR TERZIĆ. TRENER: ANDRIJA STRAHONJA, SULEJMAN DERVIŠEVIĆ.

APELDORN – 06. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ŠKOTSKA 3:0 (15:2, 15:7, 15:2)

APELDORN – 07. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 0:3 (12:15, 7:15, 4:15)

SHAGEN – 10. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA 1:3 (12:15, 8:15, 15:6, 7:15)

SHAGEN – 11. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 3:0 (15:11, 15:8, 15:9)

SHAGEN – 12. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – IZRAEL 3:1 (15:11, 6:15, 15:9, 15:13)

GROTEBRUK – 13. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – 3:1 (12:15, 15:5, 15:10, 15:5)

GROTEBRUK – 14. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA  3:1 (15:12, 15:3, 13:15, 16:14)

 
 V EP 1975. – FRANKFURT, SR NEMAČKA (26. JUL – 02. AVGUST) – 8. MESTO
JUGOSLAVIJA: SLOBODAN LOZANČIĆ, DRAGAN TOMASOVIĆ, VLADIMIR TRIFUNOVIĆ, DRAGAN KLARIĆ, IGOR FILIPANČIĆ, JOVAN BIĆANIN, BRANISLAV TERZIN, MIHAL POTRAN, RIFAT SEDIĆ, IVAN MARTINOVIĆ, RADOVAN MALEVIĆ, LJUPČO KRSTEVSKI. TRENERI: TAKI DŽIKOV, DUŠAN BOŠKOVIĆ.

ŠTUTGART (BEBLINGEN) – 26. JUL: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA 0:3 (12:15, 13:15, 2:15)

ŠTUTGART (BEBLINGEN) – 27. JUL: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ 1:3 (9:15, 15:10, 2:15, 6:15)

LUDVIGSBURG – 28. JUL: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  0:3 (8:15, 9:15, 9:15)

NORDHORN – 30. JUL: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA 3:2 (15:9, 2:15, 15:9, 13:15, 15:6)

LINGEN – 31. JUL: JUGOSLAVIJA – IZRAEL 3:1 (15:7, 15:4, 11:15, 15:13)

ŠITORF – 01. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BELGIJA 3:0 (15:13, 15:12, 15:8)

NORDHORN – 02. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA 3:0 (15:13, 15:9, 15:1)

 
 VI EP 1977. – MONPELJE, FRANCUSKA (29. JUL – 05. AVGUST) – 5. MESTO
JUGOSLAVIJA: LJUBOMIR KOVAČEVIĆ, VLADIMIR TRIFUNOVIĆ, IGOR FILIPANČIĆ, BRANISLAV TERZIN, DUŠAN DIMITRIJEVIĆ, ILIJA VUJOVIĆ, BATIŠA IVOVIĆ, LJUPČO KRSTEVSKI, DARKO LEČNIK, RADOVAN MALEVIĆ, MIODRAG MITIĆ, ZORAN KARANOVIĆ. TRENERI: LAZAR GROZDANOVIĆ, DARKO KALAJDŽIĆ.

MONPELJE – 29. JUL: JUGOSLAVIJA – ČEHOSLOVAČKA 0:3 (13:15, 11:15, 4:15)

MONPELJE – 30. JUL: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ  0:3 (9:15, 12:15, 12:15)

MONPELJE – 31. JUL: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA 3:0 (15:9, 15:9, 15:1)

MONPELJE – 01. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ŠVEDSKA 3:0 (15:10, 15:8, 15:8)

MONPELJE– 02. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA 3:0 (15:10, 15:11, 15:9)

MONPELJE – 04. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  3:2 (15:8, 14:16, 15:9, 12:15, 15:12)

MONPELJE – 05. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA 3:0 (15:9, 15:12, 15:10)

 
 VII EP 1979. – PORTO, PORTUGALIJA (05–12. AVGUST) – 7. MESTO
JUGOSLAVIJA: MIRSAD IMŠIROVIĆ, ORHAN ARSLANAGIĆ, DANILO BERLOT, JOVAN ĐOKEVSKI, GORAN JANKOV, ESAD HEVDIĆ, NENAD ĐORĐEVIĆ, GORAN RIBARIĆ, NURKO ČAUŠEVIĆ, GORDAN ŠNAJDER, MIRALEM DEDOVIĆ, GORAN POPOVIĆ. TRENERI: DARKO KALAJDŽIĆ, DIMITAR CIJEV.

PORTO – 05. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ČEHOSLOVAČKA 1:3 (15:12, 8:15, 9:15, 2:15)

PORTO – 06. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 1:3 (10:15, 6:15, 16:14, 6:15)

PORTO – 07. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA 3:1 (16:14, 3:15, 15:13, 15:11)

EŠPINJO – 09. AVGUST: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA  3:1 (15:8, 5:15, 15:11, 15:11)

ANTAŠ – 10. AVGUST: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA 0:3 (13:15, 7:15, 9:15)

MAIA – 11. AVGUST: JUGOSLAVIJA – PORTUGALIJA 3:0 (15:6, 15:5, 15:4)

MAIA – 12. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  3:1 (16:14, 10:15, 15:6, 15:8)

 
 IX EP 1984. – KLERMON FERAN, FRANCUSKA (26. AVGUST – 02. SEPTEMBAR) – 9. MESTO
JUGOSLAVIJA: BOJAN MLAKAR, SAŠA JOVIČIĆ, DEJAN BRĐOVIĆ, BRANKO MARTIĆ, ALEKSANDAR VLADISAVLJEV, GORAN BJEKOVIĆ, ALEKS PERFETA, VESELIN ĐUROVIĆ, BORISLAV BUJAK, ZORAN MIŠOSKI, ILČO KOCEVSKI. TRENERI: VOJISLAV SINADINOVSKI, TAKI DŽIKOV.

KLERMON FERAN – 26. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA 1:3 (11:15, 14:16, 15:12, 12:15)

KLERMON FERAN – 27. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA 1:3 (15:13, 4:15, 4:15, 9:15)

KLERMON FERAN – 28. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 0:3 (8:15, 5:15, 6:15)

ROMANJA – 30. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA 0:3 (10:15, 10:15, 5:15)

ROMANJA – 31. AVGUST: JUGOSLAVIJA – TURSKA 2:3 (9:15, 9:15, 15:8, 15:11, 14:16)

ROMANJA – 01. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – GRČKA 3:1 (12:15, 15:9, 15:10, 15:11)

ROMANJA – 02. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA 3:1 (14:16, 15:10, 15:5, 15:4)

 
 X EP 1986. – PAZARDŽIK, BUGARSKA (17–24. AVGUST) – 11. MESTO

JUGOSLAVIJA: BOJAN MILIĆ, NERMIN BUNGUR, ŽELJKO TANASKOVIĆ, SANDI RITLOP, DARKO DIMEC, MIHAJLO MILUTINOVIĆ, LJUBIŠA RISTIĆ, IVAN RADIVOJEVIĆ, ALEŠ SMRKE, GREGA HRIBAR, ANTO KOBAŠ, ILČO KOCEVSKI. TRENERI: VIKTOR KREVSEL, ZORAN MIHAJLOVIĆ.

PAZARDŽIK – 17. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ  0:3 (5:15, 3:15, 7:15)

PAZARDŽIK – 18. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  0:3 (13:15, 4:15, 14:16)

PAZARDŽIK – 19. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA 0:3 (12:15, 5:15, 3:15)

PLOVDIV – 21. AVGUST: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA 1:3 (10:15, 16:14, 15:4, 15:11)

PLOVDIV – 22. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BELGIJA  3:1 (11:15, 15:4, 15:12, 15:4)

PLOVDIV – 23. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ČEHOSLOVAČKA 1:3 (7:15, 16:14, 5:15, 7:15)

PLOVDIV – 24. AVGUST: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 1:3 (9:15, 11:15, 17:15, 14:16)

 
 XI EP 1988. – BORMIO, ITALIJA (22–30. JUL) – 6. MESTO
JUGOSLAVIJA: ALEKSANDAR RACKOVIĆ, ZORAN BAŠOVIĆ, NINO MATJAČIĆ, VLADIMIR BATEZ, DEJAN LANINOVIĆ, MATJAŽ ŠIFTAR, JOSIP JOSIPOVIĆ, TIHOMIR PAUNOVSKI, ASIM DEMIROVIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, ALEKSANDAR BABIĆ, MIRO MILIĆ. TRENERI: NEVEN KUREŠEVIĆ, ZORAN GAJIĆ.

BORMIO – 22. JUL: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 1:3 (16:15, 15:12, 17:19, 10:15)

BORMIO – 23. JUL: JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA 3:1 (7:15, 15:9, 15:8, 15:8)

BORMIO – 24. JUL: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ  0:3 (2:15, 16:18, 12:15)

BORMIO – 26. JUL: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA 1:3 (5:15, 14:16, 15:10, 6:15)

BORMIO – 27. JUL: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 3:0 (15:11, 15:8, 15:9)

BORMIO – 29. JUL: JUGOSLAVIJA – ČEHOSLOVAČKA 3:2 (15:8, 6:15, 13:15, 15:13, 15:8)

BORMIO – 30. JUL: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA 0:3 (12:15, 9:15, 14:16)

 
 XII EP 1990. – FRANKFURT, SR NEMAČKA (11–19. AVGUST) – 7. MESTO
JUGOSLAVIJA: ĐORĐE ĐURIĆ, VLADIMIR MLADENOVIĆ, SINIŠA MOMIĆ, ANTE JAKOVČEVIĆ, DEJAN LANINOVIĆ, MILORAD KOVAČ, ĐULA MEŠTER, RAJKO JOKANOVIĆ, NIKOLA GRBIĆ, ALEKSA VUKSANOVIĆ, GORAN VUJEVIĆ, MATJAŽ HAFNER. TRENERI: NEVEN KUREŠEVIĆ, ZORAN GAJIĆ.

MINDEN – 11. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  0:3 (8:15, 16:18, 3:15)

MINDEN – 12. AVGUST: JUGOSLAVIJA – FINSKA 3:0 (15:10, 15:7, 15:8)

MINDEN – 13. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA 2:3 (15:8, 13:15, 9:15, 15:11, 14:16)

MINDEN – 15. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA 3:2 (15:13, 15:10, 7:15, 2:15, 15:13)

MINDEN – 16. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  3:2 (15:12, 15:8, 9:15, 9:15, 15:13)

FRANKFURT – 18. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA 1:3 (15:11, 14:16, 13:15, 11:15)

FRANKFURT – 19. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  3:2 (9:15, 15:7, 8:15, 15:11, 15:10)

 
 XV EP 1996. – RANANA, IZRAEL (28. AVGUST – 05. SEPTEMBAR) – 6. MESTO
JUGOSLAVIJA: DANILO MRĐA, PREDRAG BRANKOVIĆ, MARKO ZLATIĆ, NENAD KARIĆ, ANDRIJA GERIĆ, VELJKO PETKOVIĆ, ČASLAV PEROŠEVIĆ, MARKO KOPANJA, VLADIMIR GRUJESKU, IVAN KNEŽEVIĆ, GORAN IVANKOVIĆ, VLADIMIR ALEKSIĆ. TRENERI: VESELIN VUKOVIĆ, SLOBODAN GALEŠEV.

RANANA – 28. AVGUST: JUGOSLAVIJA – UKRAJINA 3:1 (17:15, 13:15, 15:10, 15:6)

RANANA – 29. AVGUST: JUGOSLAVIJA – RUSIJA  0:3 (9:15, 5:15, 4:15)

RANANA – 30. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BELGIJA  0:3 (13:15, 9:15, 11:15)

RANANA – 01. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  3:2 (13:15, 15:0, 16:17, 16:14, 22:20)

RANANA – 02. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – IZRAEL 3:0 (15:4, 15:6, 15:8)

NETANIJA – 04. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA  3:1 (15:3, 7:15, 15:11, 16:14)

NETANIJA – 05.SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – GRČKA 0:3 (13:15, 11:15, 7:15)

 
 XVI EP 1998. – BRNO, ČEŠKA (04–12. SEPTEMBAR) – 5. MESTO
JUGOSLAVIJA: MILAN MARKOVIĆ, MILAN VASIĆ, MIRKO RISTOVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, ČASLAV PEROŠEVIĆ, PREDRAG BRANKOVIĆ, GORAN IVANKOVIĆ, MARKO VUJOVIĆ, HAMZA ZATRIĆ, MARKO ZLATIĆ, NEBOJŠA JANOVIĆ, GABRIJEL RADIĆ. TRENERI: VESELIN VUKOVIĆ, SLOBODAN GALEŠEV.

BRNO – 04. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA 3:2 (5:15, 15:11, 15:9, 10:15, 15:13)

BRNO – 05. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ČEŠKA 0:3 (13:15, 3:15, 3:15)

BRNO – 06. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BELORUSIJA  3:1 (15:13, 15:13, 12:15, 15:7)

BRNO – 08. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA 3:0 (15:10, 15:7, 15:2)

BRNO – 09. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – NEMAČKA 1:3 (10:15, 15:10, 6:15, 9:15)

BRNO – 11. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – GRČKA 3:0 (15:4, 15:8, 15:3)

BRNO – 12. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  3:1 (15:6, 8:15, 15:12, 15:11)

 
 XVII EP 2000. – KATANIJA, ITALIJA ITALIJA (22–30. AVGUST) – 4. MESTO
JUGOSLAVIJA: MARKO GALEŠEV, BRANIMIR PERIĆ, NENAD SIMEUNOVIĆ, BOJAN JANIĆ, GORAN MARIĆ, GABRIJEL RADIĆ, VLADAN ĐORĐEVIĆ, NEBOJŠA JANOVIĆ, DRAGAN PERIŠIĆ, NOVICA BJELICA, HAMZA ZATRIĆ, ALEKSANDAR MITROVIĆ. TRENERI/COACHES: SLOBODAN GALEŠEV, ŽELJKO BULATOVIĆ.

RAGUZA – 22. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ČEŠKA 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

RAGUZA – 23. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA 3:1 (25:19, 25:23, 16:25, 25:23)

RAGUZA – 24. AVGUST: JUGOSLAVIJA – GRČKA 1:3 (25:21, 23:25, 20:25, 24:26)

RAGUZA – 26. AVGUST: JUGOSLAVIJA – NEMAČKA 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

RAGUZA – 27, AVGUST: JUGOSLAVIJA – RUSIJA  0:3 (21:25, 16:25, 32:34)

KATANIJA – 29. AVGUST – POLUFINALE: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 1:3 (19:25, 26:28, 25:15, 13:25)

KATANIJA – 30. AVGUST – MEČ ZA 3. MESTO: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA  0:3 (16:25, 24:26, 23:25)

 
 XVIII EP 2002. – PUK, POLJSKA (20–28. AVGUST) – 10. MESTO
JUGOSLAVIJA: VLADO PETKOVIĆ, NOVICA BJELICA, NIKOLA ROSIĆ, DEJAN BOJOVIĆ, IVAN LUGONJA, VLADAN ĐORĐEVIĆ, MARKO NARANČIĆ, BOJAN ĆURČIĆ, ALEKSANDAR MILIVOJEVIĆ, NIKOLA KOVAČEVIĆ, ANĐELKO DANGUBIĆ, DUŠAN NOVOSELAC. TRENERI: SLOBODAN GALEŠEV I ŽELJKO BULATOVIĆ.

PUK – 20. AVGUST: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 0:3 (17:25, 20:25, 23:25)

PUK – 21. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 2:3 (25:22, 23:25, 27:29, 25:18, 10:15)

PUK – 22. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SLOVAČKA 0:3 (24:26, 21:25, 25:27)

PUK – 24. AVGUST: JUGOSLAVIJA – LETONIJA 3:2 (17:25, 22:25, 25:21, 25:16, 15:12)

PUK – 25. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HRVATSKA 3:1 (25:22, 19:25, 25:19, 28:26)

PUK – 27. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SLOVENIJA 3:0 (25:21, 25:18, 25:18)

PUK – 28. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA 1:3 (20:25, 28:26, 22:25, 24:26)

 
 XIX EP 2004. – ZAGREB, HRVATSKA (04–12. SEPTEMBAR) – 4. MESTO

SRBIJA I CRNA GORA: MARKO BAGARIĆ, NIKOLA POLUGA, MILOŠ NIKIĆ, JOVAN ĆULAFIĆ, GORAN BJELICA, NEMANJA ČUČKOVIĆ, LUKA ŠULJAGIĆ, DRAGAN STANKOVIĆ, MILOŠ STOJKOVIĆ, IVAN ČOLOVIĆ, DEJAN ČABARKAPA, TOMISLAV DOKIĆ. TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ, DRAGAN ČUČKOVIĆ.

ZAGREB – 04. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – ITALIJA 3:2 (25:23, 21:25, 19:25, 25:15, 17:15)

ZAGREB – 05. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – HOLANDIJA 3:2 (21:25, 25:23, 27:29, 25:21, 15:13)

ZAGREB – 06. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – ČEŠKA 1:3 (18:25, 29:27, 24:26, 21:25)

ZAGREB – 08. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – MAĐARSKA 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

ZAGREB – 09. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – HRVATSKA  3:0 (25:13, 25:16, 25:19)

ZAGREB – 11. SEPTEMBAR– POLUFINALE: SRBIJA I CRNA GORA – RUSIJA 2:3 (25:22, 25:21, 19:25, 17:25, 17:19)

ZAGREB – 12. SEPTEMBAR– MEČ ZA 3. MESTO: SRBIJA I CRNA GORA – NEMAČKA 1:3 (15:25, 25:23, 20:25, 21:25)

 
 XX EP 2006. – KAZANJ, RUSIJA (06–14. SEPTEMBAR) – 5. MESTO
SRBIJA I CRNA GORA: KONSTANTIN ČUPKOVIĆ, MILOŠ VEMIĆ, NEMANJA PETRIĆ, FILIP LAZAREVIĆ, MILOŠ TERZIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, BORISLAV PETROVIĆ, MIRKO RADEVIĆ, IVAN KOSTIĆ, LUKA ČUBRILO, SAŠA STAROVIĆ, IVAN ILIĆ. TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ I DRAGAN ĐORĐEVIĆ.

KAZANJ – 06. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – SLOVENIJA 0:3 (23:25, 23:25, 22:25)

KAZANJ – 07. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – BELGIJA  3:0 (25:17, 25:10, 25:16)

KAZANJ – 08. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – POLJSKA 3:1 (25:17, 17:25, 26:24, 25:22)

KAZANJ – 10. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – RUSIJA 1:3 (25:18, 19:25, 23:25, 20:25)

KAZANJ – 11. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – UKRAJINA 3:0 (25:14, 25:16, 26:24)

KAZANJ – 13. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – SLOVAČKA 3:0 (25:14, 25:19, 25:11)

KAZANJ – 14. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – HOLANDIJA 3:0 (25:17, 25:22, 25:19)

 
 XXII EP 2010. – BOBRUJSK I MOGILJEV, BELORUSIJA (28. AVGUST - 05. SEPTEMBAR) – 3. MESTO

SRBIJA: UROŠ KOVAČEVIĆ, SREĆKO LISINAC, LAZAR KOPRIVICA, MILIJA MRDAK, MILORAD KAPUR, NIKOLA JOVOVIĆ, NEMANJA OPAČIĆ, VUK MILUTINOVIĆ, DUŠAN PETKOVIĆ, MAKSIM BUCULJEVIĆ, MILAN PERIĆ, ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ. TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ I DRAGAN ĐORĐEVIĆ.

MOGILJEV – 28. AVGUST: SRBIJA – FRANCUSKA  3:0 (25:18, 31:29, 25:20)

MOGILJEV – 29. AVGUST: SRBIJA – BELORUSIJA 3:1 (20:25, 25:18, 25:20, 25:17)

MOGILJEV – 30. AVGUST: SRBIJA – BUGARSKA 3:2 (25:23, 26:28, 30:32, 25:21, 15:11)

MOGILJEV – 01. SEPTEMBAR: SRBIJA – ŠPANIJA 3:2 (25:18, 25:23, 23:25, 23:25, 15:10)

MOGILJEV – 02. SEPTEMBAR: SRBIJA – ITALIJA  1:3 (32:34, 19:25, 25:18, 15:25)

BOBRUJSK – POLUFINALE – 04. SEPTEMBAR: SRBIJA – RUSIJA  0:3 (25:27, 20:25, 20:25)

BOBRUJSK – MEČ ZA TREĆE MESTO – 05. SEPTEMBAR: SRBIJA – HOLANDIJA 3:2 (21:25, 25:23, 25:20, 22:25, 15:10)

 
 XXIII EP 2012. – RANDERS, DANSKA I GDINJA, POLJSKA (24. AVGUST – 02. SEPTEMBAR) – 10. MESTO:
SRBIJA: UROŠ KOVAČEVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), MIHAJLO STANKOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), LUKA MEDIĆ (SPARTAK, SUBOTICA), LAZAR ILINČIĆ (PUTEVI IVANJICA), NIKOLA VELJOVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO), ALEKSA BRĐOVIĆ (PARTIZAN TERMOELEKTRO), ČEDOMIR STANKOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), ALEKSANDAR OKOLIĆ (CRVENA ZVEZDA), ALEKSANDAR GMITROVIĆ (CRVENA ZVEZDA), SINIŠA ŽARKOVIĆ (PATIZAN TERMOELEKTRO), ALEKSANDAR BLAGOJEVIĆ (RADNIČKI, KRAGUJEVAC), STEFAN OKOŠANOVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO). TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ I SINIŠA RELJIĆ .

1. KOLO – SUBOTA, 25. AVGUST: SRBIJA – BELGIJA  0:3 (20:25, 21:25, 19:25)

2. KOLO – NEDELJA, 26. AVGUST: SRBIJA – RUSIJA  0:3 (23:25, 25:27, 17:25)

3. KOLO – PONEDELJAK, 27. AVGUST: SRBIJA – FINSKA  3:1 (26:24, 25:10, 14:25, 25:21)

4. KOLO – SREDA, 29. AVGUST: SRBIJA – POLJSKA  0:3 (21:25, 16:25, 22:25)

5. KOLO – ČETVRTAK, 30. AVGUST: SRBIJA – ITALIJA  0:3 (22:25, 13:25, 15:25)

 
XXIV EP 2014. – NITRA, SLOVAČKA I BRNO, ČEŠKA (29. AVGUST – 6. SEPTEMBAR) – 8. MESTO:
 

SRBIJA: ALEKSA BRKOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), MARKO RADOSAVLJEVIĆ (SPARTAK, LJIG), NEMANJA MAŠULOVIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), STEVAN SIMIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), NIKOLA STOKOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), DAVID MEHIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), LAZAR DODIĆ (CRVENA ZVEZDA), BOŠKO BOJIČIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), BORIS BUŠA (PARTIZAN VIZURA), NEĐELJKO RADOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), FILIP KOVAČEVIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), MILOŠ NADAŽDIN (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD). TRENERI SINIŠA RELJIĆ I TOMISLAV KUKANJAC.

NITRA, SLOVAČKA:

1. KOLO – PETAK, 29. AVGUST: SRBIJA – ITALIJA  0:3 (22:25, 23:25, 19:25)

2. KOLO – SUBOTA, 30. AVGUST: SRBIJA – RUSIJA   0:3 (19:25, 23:25, 17:25)

3. KOLO – NEDELJA, 31. AVGUST: SRBIJA – FRANCUSKA  0:3 (8:25, 19:25, 16:25)

4. KOLO – UTORAK, 2. SEPTEMBAR: SRBIJA – BUGARSKA   3:1 (23:25, 25:21, 28:26, 25:23)

5. KOLO – SREDA, 3. SEPTEMBAR: SRBIJA – SLOVAČKA   3:2 (25:20, 25:20, 23:25, 14:25, 15:13)

BRNO, ČEŠKA:

PETAK, 5. SEPTEMBAR – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA: SRBIJA – ČEŠKA   1:3 (24:26, 25:16, 22:25, 21:25)

SUBOTA, 6. SEPTEMBAR – MEČ ZA SEDMO MESTO: SRBIJA – TURSKA  2:3 (21:25, 27:29, 25:22, 25:23, 11:15)

UKUPNO        7    2    5    9:18

 
XXV EP 2016. - PLOVDIV I VARNA, BUGARSKA (2-10. SEPTEMBAR) - 7. MESTO
SRBIJA: BORIS BUŠA, ALEKSANDAR PERIŠIĆ, PAVLE PERIĆ, IVAN ĆIROVIĆ, ALEKSA POLOMAC, VUKAŠIN NEDELJKOVIĆ, VUKAŠIN ĐURĐEVIĆ, MIRAN KUJUNDŽIĆ, DAVID MEHIĆ, NIKOLA MELJANAC, VUK TODOROVIĆ, UROŠ LALIĆ. TRENERI: VLADIMIR VASOVIĆ I DUŠAN KOSTIĆ.

1. KOLO – PETAK, 2. SEPTEMBAR: SRBIJA – TURSKA   3:2 (21:25, 25:15, 25:18, 13:25, 15:13)

2. KOLO – SUBOTA, 3. SEPTEMBAR: SRBIJA – ITALIJA   0:3 (15:25, 24:26, 20:25)

3. KOLO – NEDELJA, 4. SEPTEMBAR: SRBIJA – BELORUSIJA   3:2 (25:23, 17:25, 25:21, 21:25, 15:11)

4. KOLO – UTORAK, 6. SEPTEMBAR: SRBIJA – RUSIJA   0:3 (19:25, 23:25, 20:25)

5. KOLO – SREDA, 7. SEPTEMBAR: SRBIJA – ČEŠKA   3:2 (20:25, 25:20, 25:20, 23:25, 15:12)

3. SRB 5 3 2 9:12

PLOVDIV (DVORANA KOLODRUMA)
PETAK, 9. SEPTEMBAR – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:
SRBIJA – NEMAČKA 2:3 (28:26, 21:25, 25:18, 17:25, 7:15)

SUBOTA, 10. SEPTEMBAR – MEČ ZA 7. MESTO:
SRBIJA – BUGARSKA 3:1 (20:25, 25:23, 25:23, 25:21)

UKUPNO 7 4 3 14:16

Pročitano 1652 puta