Serbian flagcirilicalatinica

Pioniri

Pioniri Srbije izborili plasman na prvenstvo Evrope

PIONIRI – IV EP 2023.

Muška pionirska reprezentacija Srbije (do 17 godina, 2007. i mlađi) izborila je plasman na prvenstvo Evrope posle dva odigrana kola na turniru B grupe II runde kvalifikacija za IV EP 2023. u Lajkovcu. Srbija je večeras u drugoj utakmici 2. kola savladala Nemačku sa 3:1, po setovima 26:24, 20:25, 25:23 i 25:23, posle 114 minuta igre.

 

lk

 

 

Izabranici Ivana Milenkovića su ostvarili zacrtani cilj i obezbedili učešće na prvenstvu Evrope u Crnoj Gori.

 

Izjava Ivana Milenkovića

Izjava Andreja Aleksića

Izjava Stefana Vučkovića

 

Plasman iz B grupe izborila je i Austrija, protiv koje će Srbija igrati sutra od 19.00 časova u meču poslednjeg, 3. kola.

Fotografije sa turnira u Lajkovcu možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

Direktne prenose svih utakmica iz Lajkovca možete gledati na YouTube kanalu OSS (https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije).

Plasman na EP iz II runde kvalifikacija izboriće po 2 prvoplasirane reprezentacije iz svih 5 grupa, kao i najbolja trećeplasirana selekcija.

Plasman na prvenstvo Evrope do sada su izborili Crna Gora, Bugarska, Poljska, Slovenija i Italija.

IV EP 2023. u konkurenciji pionira (do 17 godina, 2007. i mlađi) odigraće se od 19. do 30. jula 2023. u Podgorici, u Crnoj Gori uz učešće 16 reprezentacija.

 

PIONIRI – IV EP 2023. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (20 – 23. APRIL):

B GRUPA – LAJKOVAC (HALA SPORTOVA), SRBIJA (20 – 22. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 20. APRIL:

SRBIJA – LETONIJA      3:0 (25:22, 25:21, 25:19)

AUSTRIJA – NEMAČKA  3:2 (17:25, 22:25, 25:18, 25:20, 15:11)

2. KOLO – PETAK, 21. APRIL:

SRBIJA – NEMAČKA      3:1 (26:24, 20:25, 25:23, 25:23)

AUSTRIJA – LETONIJA  3:0 (25:12, 25:19, 25:17)

TABELA:

1. SRB       2    2    0    6:1      6

2. AUT       2    2    0    6:2      5

3. GER       2    0    2    3:6      1

4. LAT       2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – SUBOTA, 22. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA      19.00

LETONIJA – NEMAČKA  16.30

 

A GRUPA – PAREDES, PORTUGALIJA (21 – 23. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 21. APRIL:

TURSKA – MAĐARSKA  3:1 (23:25, 25:16, 25:19, 25:23)

PORTUGALIJA – FINSKA     20.00 (21.00)

2. KOLO – SUBOTA, 22. APRIL:

TURSKA – FINSKA                  15.00 (16.00)

MAĐARSKA – PORTUGALIJA     18.00 (19.00)

3. KOLO – NEDELJA, 23. APRIL:

FINSKA – MAĐARSKA        15.00 (16.00)

TURSKA – PORTUGALIJA    18.00 (19.00)

 

C GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (21 – 23. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 21. APRIL:

BELGIJA – ŠPANIJA      3:2 (19:25, 25:23, 26:24, 15:25, 15:13)

RUMUNIJA – HRVATSKA          3:0 (26:24, 25:18, 25:22)

TABELA:

1. ROU       1    1    0    3:0      3

2. BEL       1    1    0    3:2      2

3. ESP       1    0    1    2:3      1

4. CRO       1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 22. APRIL:

BELGIJA – RUMUNIJA   15.30

HRVATSKA – ŠPANIJA  18.00

3. KOLO – NEDELJA, 23. APRIL:

RUMUNIJA – ŠPANIJA   15.30

BELGIJA – HRVATSKA  18.00

 

D GRUPA – TELAVI, GRUZIJA (21 – 23. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 21. APRIL:

ESTONIJA – GRUZIJA   3:0 (25:18, 25:22, 25:12)

FRANCUSKA – UKRAJINA         3:0 (25:22, 25:22, 25:17)

TABELA:

1. EST       1    1    0    3:0      3

2. FRA       1    1    0    3:0      3

3. UKR       1    0    1    0:3      0

4. GEO       1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 22. APRIL:

UKRAJINA – ESTONIJA      15.00 (12.00)

FRANCUSKA – GRUZIJA      18.00 (15.00)

3. KOLO – NEDELJA, 23. APRIL:

GRUZIJA – UKRAJINA        15.00 (12.00)

FRANCUSKA – ESTONIJA    18.00 (15.00)

 

E GRUPA – NEAPOLIS – MITILINI, GRČKA (21 – 23. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 21. APRIL:

HOLANDIJA – ČEŠKA    3:1 (28:26, 28:26, 23:25, 26:24)

GRČKA – IZRAEL         3:1 (23:25, 29:27, 25:19, 25:22)

TABELA:

1. GRE       1    1    0    3:1      3

2. NED       1    1    0    3:1      3

3. CZE       1    0    1    1:3      0

4. ISR        1    0    1    1:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 22. APRIL:

ČEŠKA – IZRAEL         17.00 (16.00)

GRČKA – HOLANDIJA   20.00 (19.00)

3. KOLO – NEDELJA, 23. APRIL:

HOLANDIJA – IZRAEL   17.00 (16.00)

GRČKA – ČEŠKA          20.00 (19.00)

 

Plasman na EP iz II runde kvalifikacija izboriće 11 reprezentacija, po 2 prvoplasirane reprezentacije iz svih 5 grupa, kao i najbolja trećeplasirana selekcija.

Plasman na prvenstvo Evrope do sada su izborili Crna Gora, Bugarska, Poljska, Slovenija i Italija.

IV EP 2023. u konkurenciji pionira (do 17 godina, 2007. i mlađi) odigraće se od 19. do 30. jula 2023. u Podgorici, u Crnoj Gori uz učešće 16 reprezentacija.

 

pep2

  • april 21, 2023
  • 1480
Објављено у Pioniri
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Prvo SP pionira u Sofiji Prvo SP pionira u Sofiji

    PIONIRI – I SP 2024.

    U prostorijama FIVB u Lozani, u Švajcarskoj, obavljen je žreb za SP 2024. u konkurenciji pionira (do 17 godina, rođeni 2008. i mlađi). I SP 2024. u konkurenciji pionira odigraće se od 24. do 31. avgusta u Sofiji u Bugarskoj.

  • Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Mlađe seniorke Srbije (do 22 godine, igračice rođene 2003. i mlađe), aktuelne vicešampionke Evrope, igraće u B grupi II EP 2024. sa Poljskom, Portugalijom i Češkom. Srbija će prvi meč u Kopertinu, nadomak Lećea, odigrati u ponedeljak, 1. jula protiv Poljske od 18.00 časova. Mlađe seniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 2. jula igrati protiv Portugalije od 21.00 čas, a u poslednjem, 3. kolu, u sredu, 3. jula protiv Češke od 18.00 časova.

  • Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) odigraće prvu utakmicu na XXIX EP 2024. u B grupi u Dablinu protiv Ukrajine u ponedeljak, 5. avgusta od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 6. avgusta igrati protiv Poljske od 15.30 časova po našem vremenu, a u 3. kolu B grupe, u sredu, 7. avgusta protiv Italije od 20.30 časova po našem vremenu. Posle prvog slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu, u petak, 9. avgusta igrati protiv Portugalije od 18.00 časova po našem vremenu, a u 5. kolu, u subotu, 10. avgusta protiv Finske od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će posle drugog slobodnog dana u 6. kolu, u ponedeljak, 12. avgusta igrati protiv Irske od 18.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 7. kolu u utorak, 13. avgusta protiv Češke od 15.30 časova po našem vremenu.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga