Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Posle dva i po časa igre bod za Srbiju

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021.

Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je večeras peti put u III Ligi nacija 2021. u Riminiju. Belgija je večeras, u poslednjem, 3. kolu III vikenda, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 23:25, 26:24, 25:21, 23:25 i 15:10, posle 154 minuta igre.

sld1

rz36

Izabranice Aleksandra Vladisavljeva nisu uspele da savladaju Belgiju u rovovskoj bici viđenoj u Riminiji. Vodila se žestoka borba za svaki poen u svakom setu i sa te strane se ništa ne sme zameriti odbojkašicama Srbije. Želele su trijumf kao i u prethodnim utakmicama, ali neverovatno je šta su sve u odbrani uspele da uhvate Belgijanke i to ih je na kraju i dovelo do pobede.

 

Izjava Aleksandra Vladisavljeva

Izjava Sare Carić

Izjava Ane Jakšić

 

Srbija će tokom IV vikenda, od 12. do 14. juna, igrati protiv Kanade, Koreje i Rusije.

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (25. MAJ – 25. JUN):

I VIKEND (25 – 27. MAJ):

1. KOLO – UTORAK, 25. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – TURSKA       2:3 (21:25, 25:18, 23:25, 25:22, 14:16)

JAPAN – TAJLAND        3:0 (25:15, 25:17, 25:16)

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:20, 25:21, 25:12)

BRAZIL – KANADA       3:1 (23:25, 25:11, 25:9, 25:14)

TEREN 1:

HOLANDIJA – BELGIJA 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)

RUSIJA – NEMAČKA      3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

KINA – KOREJA            3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:18)

POLJSKA – ITALIJA      3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:22, 17:15)

2. KOLO – SREDA, 26. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)

NEMAČKA – HOLANDIJA          3:2 (18:25, 25:18, 28:30, 25:23, 15:12)

JAPAN – KINA        3:0 (25:13, 25:19, 25:17)

TURSKA – ITALIJA  3:0 (25:13, 25:23, 25:16)

TEREN 2:

KOREJA – TAJLAND      3:1 (15:25, 25:13, 25:18, 25:17)

RUSIJA – BELGIJA       3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:8)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       3:0 (25:20, 25:13, 25:17)

SAD – KANADA           3:0 (26:24, 25:15, 25:10)

3. KOLO – ČETVRTAK, 27. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:20)

NEMAČKA – BELGIJA    3:0 (25:20, 25:19, 25:13)

JAPAN – KOREJA         3:0 (25:18, 25:18, 27:25)

KINA – TAJLAND         3:0 (25:15, 25:15, 25:23)

TEREN 2:

HOLANDIJA – RUSIJA   3:1 (25:14, 25:22, 23:25, 25:20)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      3:1 (25:17, 26:24, 28:30, 25:16)

TURSKA – POLJSKA      3:1 (25:23, 25:27, 25:23, 25:20)

SAD – BRAZIL             3:1 (25:17, 25:19, 23:25, 25:22)

II VIKEND (31. MAJ – 2. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 31. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – SAD       0:3 (20:25, 16:25, 12:25)

HOLANDIJA – TAJLAND           3:0 (25:20, 25:9, 25:18)

KINA – NEMAČKA        3:2 (20:25, 19:25, 27:25, 25:21, 15:9)

TURSKA – KANADA      3:2 (25:23, 19:25, 22:25, 25:23, 15:12)

TEREN 2:

BELGIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (31:33, 19:25, 25:20, 25:16, 15:11)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:15, 25:20, 25:22)

RUSIJA – ITALIJA        3:0 (26:24, 25:23, 27:25)

2. KOLO – UTORAK, 1. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – TAJLAND      3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA      3:0 (25:23, 28:26, 25:18)

SAD – HOLANDIJA       3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

BRAZIL – RUSIJA        3:0 (25:20, 25:11, 25:18)

TEREN 1:

TURSKA – NEMAČKA    3:0 (25:20, 25:20, 25:22)

BELGIJA – POLJSKA     3:2 (25:15, 17:25, 25:19, 22:25, 15:12)

KANADA – KINA          3:2 (25:22, 21:25, 25:17, 15:25, 15:12)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (27:25, 25:19, 16:25, 21:25, 15:13)

3. KOLO – SREDA, 2. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – HOLANDIJA   1:3 (22:25, 16:25, 25:18, 21:25)

BELGIJA – KOREJA      3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 19:25, 15:12)

KANADA – NEMAČKA    3:0 (30:28, 27:25, 25:14)

TURSKA – KINA            3:0 (25:15, 25:23, 25:21)

TEREN 2:

SAD – TAJLAND            3:0 (25:17, 25:14, 25:16)

JAPAN – RUSIJA          3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     3:1 (22:25, 25:22, 28:26, 25:21)

BRAZIL – ITALIJA        3:1 (19:25, 25:15, 25:19, 25:19)

III VIKEND (6 – 8. JUN):

1. KOLO – NEDELJA, 6. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BRAZIL        0:3 (12:25, 14:25, 13:25)

BELGIJA – KINA          3:2 (17:25, 27:25, 23:25, 25:21, 15:8)

TURSKA – TAJLAND      3:1 (23:25, 25:12, 25:20, 25:9)

ITALIJA – KOREJA       3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 25:20)

TEREN 2:

HOLANDIJA – JAPAN    3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:2 (25:18, 21:25, 25:20, 22:25, 15:8)

POLJSKA – KANADA     3:2 (22:25, 21:25, 25:21, 25:17, 15:7)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:23, 25:13, 25:13)

2. KOLO – PONEDELJAK, 7. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KINA 3:1 (25:22, 25:18, 20:25, 25:22)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TURSKA      3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:17)

HOLANDIJA – POLJSKA           3:2 (21:25, 25:23, 22:25, 25:21, 15:9)

BRAZIL – BELGIJA       3:0 (25:18, 25:16, 25:17)

TEREN 1:

RUSIJA – TAJLAND      3:1 (25:14, 18:25, 25:14, 25:20)

JAPAN – KANADA   3:0 (25:16, 25:15, 25:15)

SAD – KOREJA      3:0 (25:16, 25:12, 25:15)

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:21, 25:19, 25:11)

3. KOLO – UTORAK, 8. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BELGIJA       2:3 (25:23, 24:26, 21:25, 25:23, 10:15)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND     3:0 (25:16, 25:17, 25:23)

HOLANDIJA – KANADA 3:0 (25:19, 25:12, 25:21)

KINA – BRAZIL            3:2 (18:25, 25:22, 25:20, 14:25, 15:12)

TEREN 2:

TURSKA – RUSIJA       3:2 (25:22, 22:25, 25:18, 18:25, 15:7)

JAPAN – POLJSKA        3:2 (22:25, 22:25, 25:22, 25:23, 16:14)

NEMAČKA – KOREJA     3:0 (25:12, 25:21, 25:22)

SAD – ITALIJA  3:1 (25:18, 25:21, 20:25, 25:16)

 

TABELA:

  1. USA          9    9    0    27:2    27

  2. TUR           9    8    1    25:10   21

  3. BRA          9    7    2    24:8    22

  4. NED          9    7    2    23:10   21

  5. JPN           9    7    2    21:10   19

  6. DOM          9    5    4    19:15   17

  7. RUS          9    5    4    18:17   14

  8. BEL           9    5    4    17:22   11

  9. SRB          9    4    5    17:18   14

10. CHN          9    4    5    17:20   12

11. POL           9    3    6    18:22   10

12. GER           9    3    6    11:20     9

13. ITA            9    2    7    13:22     8

14. CAN           9    2    7    12:23     7

15. KOR          9    1    8      7:25     4

16. THA           9    0    9      2:27     0

 

IV VIKEND (12 – 14. JUN):

1. KOLO – SUBOTA, 12. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA       18.00

NEMAČKA – TAJLAND   12.00

SAD – BELGIJA            15.00

POLJSKA – BRAZIL      21.00

 

TEREN 1:

RUSIJA – KOREJA        10.00

JAPAN – TURSKA         13.00

KINA – HOLANDIJA      16.00

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      19.00

 

2. KOLO – NEDELJA, 13. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KOREJA        18.00

JAPAN – SAD               12.00

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     15.00

BRAZIL – NEMAČKA     21.00

 

TEREN 1:

TURSKA – BELGIJA      10.00

ITALIJA – HOLANDIJA  13.30

RUSIJA – KANADA       16.30

POLJSKA – TAJLAND    19.30

 

3. KOLO – PONEDELJAK, 14. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – RUSIJA         12.00

POLJSKA – NEMAČKA   15.00

KOREJA – KANADA      18.00

SAD – TURSKA            21.00

 

TEREN 1:

JAPAN – BELGIJA        10.00

HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     13.00

ITALIJA – KINA            16.00

BRAZIL – TAJLAND      19.30

 

V VIKEND (18 – 20. JUN):

1. KOLO – PETAK, 18. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      10.00

BELGIJA – TAJLAND     13.00

KINA – RUSIJA            16.00

ITALIJA – KANADA      19.00

 

TEREN 2:

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   12.00

BRAZIL – KOREJA        15.00

SAD – POLJSKA            18.00

TURSKA – HOLANDIJA  21.00

 

2. KOLO – SUBOTA, 19. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       10.00

JAPAN – NEMAČKA      13.00

KINA – POLJSKA         16.00

BRAZIL – HOLANDIJA   19.30

 

TEREN 2:

RUSIJA – SAD             12.00

TAJLAND – KANADA     15.00

TURSKA – KOREJA       18.00

ITALIJA – BELGIJA       21.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 20. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – JAPAN          15.00

KINA – SAD               12.00

HOLANDIJA – KOREJA  18.00

BRAZIL – TURSKA       21.00

 

TEREN 1:

NEMAČKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     10.00

ITALIJA – TAJLAND      13.00

RUSIJA – POLJSKA      16.00

BELGIJA – KANADA      19.30

Plasman u polufinale, izboriće 4 najuspešnije selekcije.

Odbojkašice će polufinale i finale odigrati 24. i 25. juna.

vnl5

  • jun 8, 2021
  • 401
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Naši partneri

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga