Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Posle dva i po časa igre bod za Srbiju

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021.

Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je večeras peti put u III Ligi nacija 2021. u Riminiju. Belgija je večeras, u poslednjem, 3. kolu III vikenda, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 23:25, 26:24, 25:21, 23:25 i 15:10, posle 154 minuta igre.

sld1

rz36

Izabranice Aleksandra Vladisavljeva nisu uspele da savladaju Belgiju u rovovskoj bici viđenoj u Riminiji. Vodila se žestoka borba za svaki poen u svakom setu i sa te strane se ništa ne sme zameriti odbojkašicama Srbije. Želele su trijumf kao i u prethodnim utakmicama, ali neverovatno je šta su sve u odbrani uspele da uhvate Belgijanke i to ih je na kraju i dovelo do pobede.

 

Izjava Aleksandra Vladisavljeva

Izjava Sare Carić

Izjava Ane Jakšić

 

Srbija će tokom IV vikenda, od 12. do 14. juna, igrati protiv Kanade, Koreje i Rusije.

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (25. MAJ – 25. JUN):

I VIKEND (25 – 27. MAJ):

1. KOLO – UTORAK, 25. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – TURSKA       2:3 (21:25, 25:18, 23:25, 25:22, 14:16)

JAPAN – TAJLAND        3:0 (25:15, 25:17, 25:16)

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:20, 25:21, 25:12)

BRAZIL – KANADA       3:1 (23:25, 25:11, 25:9, 25:14)

TEREN 1:

HOLANDIJA – BELGIJA 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)

RUSIJA – NEMAČKA      3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

KINA – KOREJA            3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:18)

POLJSKA – ITALIJA      3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:22, 17:15)

2. KOLO – SREDA, 26. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)

NEMAČKA – HOLANDIJA          3:2 (18:25, 25:18, 28:30, 25:23, 15:12)

JAPAN – KINA        3:0 (25:13, 25:19, 25:17)

TURSKA – ITALIJA  3:0 (25:13, 25:23, 25:16)

TEREN 2:

KOREJA – TAJLAND      3:1 (15:25, 25:13, 25:18, 25:17)

RUSIJA – BELGIJA       3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:8)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       3:0 (25:20, 25:13, 25:17)

SAD – KANADA           3:0 (26:24, 25:15, 25:10)

3. KOLO – ČETVRTAK, 27. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:20)

NEMAČKA – BELGIJA    3:0 (25:20, 25:19, 25:13)

JAPAN – KOREJA         3:0 (25:18, 25:18, 27:25)

KINA – TAJLAND         3:0 (25:15, 25:15, 25:23)

TEREN 2:

HOLANDIJA – RUSIJA   3:1 (25:14, 25:22, 23:25, 25:20)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      3:1 (25:17, 26:24, 28:30, 25:16)

TURSKA – POLJSKA      3:1 (25:23, 25:27, 25:23, 25:20)

SAD – BRAZIL             3:1 (25:17, 25:19, 23:25, 25:22)

II VIKEND (31. MAJ – 2. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 31. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – SAD       0:3 (20:25, 16:25, 12:25)

HOLANDIJA – TAJLAND           3:0 (25:20, 25:9, 25:18)

KINA – NEMAČKA        3:2 (20:25, 19:25, 27:25, 25:21, 15:9)

TURSKA – KANADA      3:2 (25:23, 19:25, 22:25, 25:23, 15:12)

TEREN 2:

BELGIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (31:33, 19:25, 25:20, 25:16, 15:11)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:15, 25:20, 25:22)

RUSIJA – ITALIJA        3:0 (26:24, 25:23, 27:25)

2. KOLO – UTORAK, 1. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – TAJLAND      3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA      3:0 (25:23, 28:26, 25:18)

SAD – HOLANDIJA       3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

BRAZIL – RUSIJA        3:0 (25:20, 25:11, 25:18)

TEREN 1:

TURSKA – NEMAČKA    3:0 (25:20, 25:20, 25:22)

BELGIJA – POLJSKA     3:2 (25:15, 17:25, 25:19, 22:25, 15:12)

KANADA – KINA          3:2 (25:22, 21:25, 25:17, 15:25, 15:12)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (27:25, 25:19, 16:25, 21:25, 15:13)

3. KOLO – SREDA, 2. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – HOLANDIJA   1:3 (22:25, 16:25, 25:18, 21:25)

BELGIJA – KOREJA      3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 19:25, 15:12)

KANADA – NEMAČKA    3:0 (30:28, 27:25, 25:14)

TURSKA – KINA            3:0 (25:15, 25:23, 25:21)

TEREN 2:

SAD – TAJLAND            3:0 (25:17, 25:14, 25:16)

JAPAN – RUSIJA          3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     3:1 (22:25, 25:22, 28:26, 25:21)

BRAZIL – ITALIJA        3:1 (19:25, 25:15, 25:19, 25:19)

III VIKEND (6 – 8. JUN):

1. KOLO – NEDELJA, 6. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BRAZIL        0:3 (12:25, 14:25, 13:25)

BELGIJA – KINA          3:2 (17:25, 27:25, 23:25, 25:21, 15:8)

TURSKA – TAJLAND      3:1 (23:25, 25:12, 25:20, 25:9)

ITALIJA – KOREJA       3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 25:20)

TEREN 2:

HOLANDIJA – JAPAN    3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:2 (25:18, 21:25, 25:20, 22:25, 15:8)

POLJSKA – KANADA     3:2 (22:25, 21:25, 25:21, 25:17, 15:7)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:23, 25:13, 25:13)

2. KOLO – PONEDELJAK, 7. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KINA 3:1 (25:22, 25:18, 20:25, 25:22)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TURSKA      3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:17)

HOLANDIJA – POLJSKA           3:2 (21:25, 25:23, 22:25, 25:21, 15:9)

BRAZIL – BELGIJA       3:0 (25:18, 25:16, 25:17)

TEREN 1:

RUSIJA – TAJLAND      3:1 (25:14, 18:25, 25:14, 25:20)

JAPAN – KANADA   3:0 (25:16, 25:15, 25:15)

SAD – KOREJA      3:0 (25:16, 25:12, 25:15)

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:21, 25:19, 25:11)

3. KOLO – UTORAK, 8. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BELGIJA       2:3 (25:23, 24:26, 21:25, 25:23, 10:15)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND     3:0 (25:16, 25:17, 25:23)

HOLANDIJA – KANADA 3:0 (25:19, 25:12, 25:21)

KINA – BRAZIL            3:2 (18:25, 25:22, 25:20, 14:25, 15:12)

TEREN 2:

TURSKA – RUSIJA       3:2 (25:22, 22:25, 25:18, 18:25, 15:7)

JAPAN – POLJSKA        3:2 (22:25, 22:25, 25:22, 25:23, 16:14)

NEMAČKA – KOREJA     3:0 (25:12, 25:21, 25:22)

SAD – ITALIJA  3:1 (25:18, 25:21, 20:25, 25:16)

 

TABELA:

  1. USA          9    9    0    27:2    27

  2. TUR           9    8    1    25:10   21

  3. BRA          9    7    2    24:8    22

  4. NED          9    7    2    23:10   21

  5. JPN           9    7    2    21:10   19

  6. DOM          9    5    4    19:15   17

  7. RUS          9    5    4    18:17   14

  8. BEL           9    5    4    17:22   11

  9. SRB          9    4    5    17:18   14

10. CHN          9    4    5    17:20   12

11. POL           9    3    6    18:22   10

12. GER           9    3    6    11:20     9

13. ITA            9    2    7    13:22     8

14. CAN           9    2    7    12:23     7

15. KOR          9    1    8      7:25     4

16. THA           9    0    9      2:27     0

 

IV VIKEND (12 – 14. JUN):

1. KOLO – SUBOTA, 12. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA       18.00

NEMAČKA – TAJLAND   12.00

SAD – BELGIJA            15.00

POLJSKA – BRAZIL      21.00

 

TEREN 1:

RUSIJA – KOREJA        10.00

JAPAN – TURSKA         13.00

KINA – HOLANDIJA      16.00

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      19.00

 

2. KOLO – NEDELJA, 13. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KOREJA        18.00

JAPAN – SAD               12.00

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     15.00

BRAZIL – NEMAČKA     21.00

 

TEREN 1:

TURSKA – BELGIJA      10.00

ITALIJA – HOLANDIJA  13.30

RUSIJA – KANADA       16.30

POLJSKA – TAJLAND    19.30

 

3. KOLO – PONEDELJAK, 14. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – RUSIJA         12.00

POLJSKA – NEMAČKA   15.00

KOREJA – KANADA      18.00

SAD – TURSKA            21.00

 

TEREN 1:

JAPAN – BELGIJA        10.00

HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     13.00

ITALIJA – KINA            16.00

BRAZIL – TAJLAND      19.30

 

V VIKEND (18 – 20. JUN):

1. KOLO – PETAK, 18. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      10.00

BELGIJA – TAJLAND     13.00

KINA – RUSIJA            16.00

ITALIJA – KANADA      19.00

 

TEREN 2:

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   12.00

BRAZIL – KOREJA        15.00

SAD – POLJSKA            18.00

TURSKA – HOLANDIJA  21.00

 

2. KOLO – SUBOTA, 19. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       10.00

JAPAN – NEMAČKA      13.00

KINA – POLJSKA         16.00

BRAZIL – HOLANDIJA   19.30

 

TEREN 2:

RUSIJA – SAD             12.00

TAJLAND – KANADA     15.00

TURSKA – KOREJA       18.00

ITALIJA – BELGIJA       21.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 20. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – JAPAN          15.00

KINA – SAD               12.00

HOLANDIJA – KOREJA  18.00

BRAZIL – TURSKA       21.00

 

TEREN 1:

NEMAČKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     10.00

ITALIJA – TAJLAND      13.00

RUSIJA – POLJSKA      16.00

BELGIJA – KANADA      19.30

Plasman u polufinale, izboriće 4 najuspešnije selekcije.

Odbojkašice će polufinale i finale odigrati 24. i 25. juna.

vnl5

  • jun 8, 2021
  • 1743
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniorke u Parizu u A grupi sa Francuskom, Kinom i SAD Seniorke u Parizu u A grupi sa Francuskom, Kinom i SAD

    XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Ženska seniorska reprezentacija Srbije, bronzana sa OI 2020. u Tokiju, igraće u A grupi XXXIII OI 2024. u Parizu sa Francuskom, Kinom i SAD, odlučeno je danas žrebom u Bangkoku u Tajlandu. U B grupi igraće Brazil, Kenija, Japan i Poljska, a u C grupi Italija, Dominikanska Republika, Holandija i Turska.

  • Žreb za OI odbojkašica ipak od 13.00 časova – direktan prenos na Jutjub kanalu FIVB Žreb za OI odbojkašica ipak od 13.00 časova – direktan prenos na Jutjub kanalu FIVB

    XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Žreb za OI 2024. u konkurenciji odbojkašica održaće se u Bangkoku danas (sreda, 19. jun), od 13.00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na Jutjub kanalu FIVB (https://www.youtube.com/live/Ia2csPQmwjs).

  • Srbija ipak 12. u Ligi nacija – četvrtfinala u četvrtak i petak Srbija ipak 12. u Ligi nacija – četvrtfinala u četvrtak i petak

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije zauzela je 12. mesto u končanom plasmanu VI Lige nacija 2024. Mlade srpske odbojkašice su takmičenje u preliminarnoj fazi završile na 11. mestu, ali zbog činjenice da je Tajland (13) domaćin Finalnog turnira i da će na kraju biti među osam najboljih selekcija, Srbija je pomerena za jedno mesto. Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamark u Bangkoku.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga