Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Sjajna Srbija savladala Kanadu za produžetak šansi za put u Pariz

SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je drugi trijumf na turniru druge sedmice VI Lige nacija 2024. u Otavi. Srbija je pošle noći po našem vremenu savladala Kanadu sa 3:1, po setovima 21:25, 25:20, 25:18 i 25:23, posle 97 minuta igre.

 

lm8

 

Izabranici Igora Kolakovića su se sa 7,98 bodova osvojenih u meču protiv Kanade vratili u trku za mesto na Olimpijskim igrama u Parizu. Izgubila je Srbija prvi set, a zatim u naredna tri u svemu nadvisila domaćina pred 4100 gledalaca.

Srbija je trenutno na 9. mestu FIVB rang liste sa 251,55 bodova, a Kuba na 10. sa 250,64 boda, pa će utakmice poslednje, treće sedmice u Ljubljani odlučiti o putniku u Francusku.

 

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Mirana Kujundžića

Izjava Petra Krsmanovića

 

 

Srbija će u Ljubljani igrati protiv Kube, Turske, Poljske i Slovenije, a Kuba posle Srbije protiv Slovenije, Bugarske i Poljske.

Srbija će tokom treće sedmice, od 18. do 23. juna, igrati u Ljubljani. Prvi rival Srbiji u Sloveniji biće Kuba u sredu, 19. juna od 16.30 časova. Srbija će drugi meč odigrati protiv Turske u petak, 21. juna od 20.30 časova. Treći rival Srbije biće Poljska u subotu, 22. juna od 16.30 časova, a četvrti Slovenija u nedelju, 23. juna od 20.30 časova. U Ljubljani će još igrati Italija, Argentina i Bugarska.

Sve utakmice VI Lige nacija 2024. direktno prenosi TV Sport Klub.

Seniori Srbije tokom VI Lige nacija 2024. neće igrati protiv Francuske, Italije i Bugarske.

Svaka reprezentacija će tokom jedne sedmice odigrati 4 utakmice, odnosno ukupno 12.

Interkontinentalni deo V Lige nacija 2024. trajaće od 21. maja do 23. juna.

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se u Lođu, u Poljskoj od 27. do 30. juna.

Na finalni turnir će se plasirati Poljska (domaćin) i još 7 najuspešnijih selekcija.

 

SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

I SEDMICA (21 – 26. MAJ):

B GRUPA – RIO DE ŽANEIRO, BRAZIL:

UTORAK, 21. MAJ:

JAPAN – ARGENTINA    3:1 (24:26, 25:22, 25:23, 25:19)

KUBA – BRAZIL           3:1 (25:23, 27:29, 25:21, 25:21)

SREDA, 22. MAJ:

SRBIJA – IRAN 3:1 (27:25, 17:25, 25:19, 25:18)

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:21, 25:18, 25:23)

ČETVRTAK, 23. MAJ:

SRBIJA – JAPAN          0:3 (20:25, 16:25, 22:25)

KUBA – NEMAČKA       3:1 (26:24, 25:20, 18:25, 25:23)

BRAZIL – ARGENTINA  3:2 (25:13, 20:25, 19:25, 25:23, 15:11)

PETAK, 24. MAJ:

SRBIJA – BRAZIL        1:3 (21:25, 20:25, 25:22, 22:25)

JAPAN – KUBA  3:2 (18:25, 25:22, 25:23, 19:25, 22:20)

ITALIJA – IRAN      3:0 (25:19, 25:18, 25:11)

SUBOTA, 25. MAJ:

ITALIJA – JAPAN    3:1 (23:25, 25:16, 25:17, 25:17)

ARGENTINA – NEMAČKA          3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:21)

KUBA – IRAN    3:1 (25:20, 14:25, 25:21, 25:21)

NEDELJA, 26. MAJ:

SRBIJA – NEMAČKA      0:3 (21:25, 20:25, 20:25)

ITALIJA – BRAZIL        3:2 (17:25, 25:15, 22:25, 25:17, 15:13)

ARGENTINA – IRAN      3:2 (23:25, 31:29, 20:25, 25:20, 15:13)

A GRUPA – ANTALIJA, TURSKA:

UTORAK, 21. MAJ:

FRANCUSKA – BUGARSKA       3:0 (25:21, 26:24, 25:14)

KANADA – TURSKA      3:1 (17:25, 25:23, 25:21, 25:21)

SREDA, 22. MAJ:

SLOVENIJA – HOLANDIJA        3:2 (31:33, 25:22, 20:25, 25:21, 27:25)

POLJSKA – SAD           3:0 (25:22, 25:15, 26:24)

ČETVRTAK, 23. MAJ:

SLOVENIJA – FRANCUSKA       3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:21)

POLJSKA – KANADA     3:1 (18:25, 25:20, 25:23, 25:21)

HOLANDIJA – TURSKA  3:2 (19:25, 20:25, 25:18, 25:21, 15:9)

PETAK, 24. MAJ:

KANADA – BUGARSKA  3:0 (25:22, 30:28, 26:24)

FRANCUSKA – SAD      3:0 (25:22, 25:21, 25:21)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:0 (30:28, 25:23, 25:18)

SUBOTA, 25. MAJ:

SLOVENIJA – KANADA  3:2 (22:25, 25:18, 25:18, 21:25, 15:10)

FRANCUSKA – TURSKA 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:14)

BUGARSKA – SAD       3:1 (25:21, 25:20, 21:25, 25:21)

NEDELJA, 26. MAJ:

SLOVENIJA – POLJSKA 3:0 (25:20, 25:21, 25:18)

SAD – TURSKA 3:1 (20:25, 25:22, 27:25, 25:21)

HOLANDIJA – BUGARSKA        3:1 (25:16, 20:25, 25:13, 25:20)

II SEDMICA (4 – 9. JUN):

B GRUPA – OTAVA, KANADA:

UTORAK, 4. JUN:

SAD – ARGENTINA       3:0 (25:23, 25:21, 26:24)

KANADA – KUBA          3:1 (25:21, 25:27, 25:20, 28:26)

SREDA, 5. JUN:

SRBIJA – HOLANDIJA   3:0 (25:17, 25:20, 26:24)

FRANCUSKA – ITALIJA 3:2 (25:23, 18:25, 25:23, 19:25, 15:10)

ČETVRTAK, 6. JUN:

HOLANDIJA – KUBA     3:1 (26:24, 21:25, 25:20, 25:22)

ITALIJA – SAD             3:0 (25:23, 26:24, 25:20)

ARGENTINA – KANADA 3:1 (25:18, 22:25, 25:21, 25:20)

PETAK, 7. JUN:

SRBIJA – SAD  1:3 (25:23, 15:25, 23:25, 14:25)

ITALIJA – KUBA          3:1 (25:21, 22:25, 25:19, 25:13)

FRANCUSKA – HOLANDIJA      3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 25:22)

SUBOTA, 8. JUN:

SRBIJA – ARGENTINA   2:3 (26:28, 18:25, 25:18, 25:22, 13:15)

KUBA – FRANCUSKA    3:2 (25:18, 20:25, 23:25, 25:22, 15:10)

KANADA – SAD 3:1 (25:16, 19:25, 26:24, 26:24)

NEDELJA, 9. JUN:

SRBIJA – KANADA       3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:23)

ITALIJA – HOLANDIJA  3:0 (25:18, 25:15, 25:21)

FRANCUSKA – ARGENTINA      3:2 (25:19, 25:17, 22:25, 26:28, 15:9)

 

TABELA:

  1. ITA           8    7    1    23:7    21

  2. SLO           8    7    1    22:10   18

  3. POL           8    6    2    19:8    18

  4. FRA           8    6    2    21:12   17

  5. JPN           8    6    2    19:12   16

  6. BRA          8    5    3    20:14   16

  7. CAN          8    4    4    17:15   13

  8. CUB          8    4    4    17:17   12

  9. ARG          8    4    4    17:18   12

10. SRB           8    3    5    13:17   10

11. GER           8    3    5    13:18     9

12. USA           8    3    5    11:17     9

13. NED           8    3    5    12:19     9

14. BUL           8    2    6      9:21     5

15. TUR           8    1    7    10:22     5

16. IRI            8    0    8      8:24     2

 

A GRUPA – FUKUOKA, JAPAN:

UTORAK, 4. JUN:

BRAZIL – NEMAČKA     3:0 (25:15, 25:16, 25:15)

POLJSKA – BUGARSKA 3:1 (21:25, 25:21, 25:19, 25:18)

JAPAN – IRAN             3:0 (25:23, 25:22, 25:17)

SREDA, 5. JUN:

SLOVENIJA – TURSKA  3:0 (25:22, 26:24, 25:20)

JAPAN – NEMAČKA       3:2 (25:22, 22:25, 25:27, 25:23, 15:8)

ČETVRTAK, 6. JUN:

BRAZIL – IRAN 3:1 (25:19, 22:25, 25:16, 25:23)

NEMAČKA – BUGARSKA          3:1 (26:24, 22:25, 25:16, 25:16)

POLJSKA – TURSKA      3:0 (25:19, 25:12, 25:19)

PETAK, 7. JUN:

BUGARSKA – IRAN       3:2 (20:25, 25:22, 25:23, 20:25, 15:11)

SLOVENIJA – BRAZIL   3:2 (27:25, 23:25, 26:24, 21:25, 15:12)

POLJSKA – JAPAN        3:0 (25:17, 25:15, 25:20)

SUBOTA, 8. JUN:

TURSKA – IRAN          3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 27:25)

BRAZIL – POLJSKA       3:1 (25:21, 25:17, 21:25, 25:23)

JAPAN – SLOVENIJA     3:1 (25:23, 19:25, 26:24, 25:21)

NEDELJA, 9. JUN:

NEMAČKA – TURSKA    3:2 (25:22, 42:44, 25:23, 19:25, 15:12)

SLOVENIJA – BUGARSKA         3:0 (25:23, 25:14, 25:21)

 

III SEDMICA (18 – 23. JUN):

A GRUPA – LJUBLJANA, SLOVENIJA:

UTORAK, 18. JUN:

BUGARSKA – TURSKA        16.30

SLOVENIJA – ARGENTINA   20.30

 

SREDA, 19. JUN:

SRBIJA – KUBA           16.30

ITALIJA – POLJSKA      20.30

 

ČETVRTAK, 20. JUN:

TURSKA – ARGENTINA 13.00

ITALIJA – BUGARSKA   16.30

SLOVENIJA – KUBA      20.30

 

PETAK, 21. JUN:

SRBIJA – TURSKA             20.30

ARGENTINA – POLJSKA      13.00

BUGARSKA – KUBA           16.30

 

SUBOTA, 22. JUN:

SRBIJA – POLJSKA            16.30

BUGARSKA – ARGENTINA   13.00

SLOVENIJA – ITALIJA        20.30

 

NEDELJA, 23. JUN:

SRBIJA – SLOVENIJA    20.30

POLJSKA – KUBA         13.00

ITALIJA – TURSKA       16.30

 

B GRUPA – MANILA, FILIPINI:

UTORAK, 18. JUN:

HOLANDIJA – BRAZIL   15.00 (9.00)

KANADA – JAPAN         19.00 (13.00)

SREDA, 19. JUN:

NEMAČKA – FRANCUSKA    15.00 (9.00)

IRAN – SAD                      19.00 (13.00)

ČETVRTAK, 20. JUN:

NEMAČKA – KANADA    11.00 (5.00)

IRAN – HOLANDIJA      15.00 (9.00)

BRAZIL – SAD             19.00 (13.00)

PETAK, 21. JUN:

IRAN – FRANCUSKA     11.00 (5.00)

KANADA – BRAZIL       15.00 (9.00)

JAPAN – HOLANDIJA    19.00 (13.00)

SUBOTA, 22. JUN:

NEMAČKA – SAD          11.00 (5.00)

KANADA – HOLANDIJA 15.00 (9.00)

FRANCUSKA – JAPAN   19.00 (13.00)

NEDELJA, 23. JUN:

NEMAČKA – IRAN        11.00 (5.00)

FRANCUSKA – BRAZIL  15.00 (9.00)

JAPAN – SAD               19.00 (13.00)

 

Svaka reprezentacija će tokom jedne sedmice odigrati 4 utakmice, odnosno ukupno 12.

Interkontinentalni deo V Lige nacija 2024. trajaće od 21. maja do 23. juna.

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se u Lođu, u Poljskoj od 27. do 30. juna.

Na finalni turnir će se plasirati Poljska (domaćin) i još 7 najuspešnijih selekcija.

 

vnl1

  • jun 10, 2024
  • 573
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga