Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Brazil ubedljivo slavio – Srbija u ponedeljak putuje u SAD

SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije preptrpela je treći poraz na turniru prve sedmice VI Lige nacija 2024. u Rio de Žaneiru. Brazil je danas pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 25:15, 25:19 i 25:19 posle 75 minuta igre.

 

ln5

 

Izabranice Đovanija Gvidetija nisu uspele da pariraju domaćinu bodrenom od 9212 gledalaca u dvorani Marakanazinjo.

Brazil je bio superioran tokom sva tri seta, iako su se seniorke Srbije borile i pokušavale tokom čitavog meča da drže rezultatski priključak.

U sastavu je bila i Katarina Lazović, koja se priključila reprezentaciji, ali nije ulazila u igru.

Seniorke Srbije će iz Brazila u SAD otputovati sutra (ponedeljak, 20. maj) pre podne po lokalnom, odnosno posle podne po našem vremenu, letovima iz Rio de Žaneira preko Panama Sitija do Los Anđelesa.

Srbija će u Arlingtonu igrati protiv Poljske, Turske, Kanade i Bugarske.

U okviru druge sedmice, od 28. maja do 2. juna, Srbija će igrati u Arlingtonu, u SAD, a prvi meč će odigrati protiv Poljske u utorak, 28. maja od 23.00 časa po našem vremenu. Drugi rival Srbije u Arlingtonu biće Turska u petak, 31. maja (2.30 po našem vremenu). Srbija će treću utakmicu u SAD odigrati protiv Kanade u petak, 31. maja (23.30 po našem vremenu). Srbija će u nedelju, 2. juna od 3.00 časa po našem vremenu igrati protiv Bugarske u četvrtom meču u Arlingtonu. U SAD će pored domaćina igrati i Nemačka i Koreja.

Seniorke Srbije u interkontinentalnom delu neće igrati protiv SAD, Nemačke i Koreje.

Svaka reprezentacija će tokom jedne sedmice odigrati 4 utakmice, odnosno ukupno 12.

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu.

Na finalni turnir će se plasirati domaćin i još 7 najuspešnijih selekcija.

Sve utakmice VI Lige nacija 2024. direktno prenosi TV Sport Klub.

 

SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024. (14. maj – 23. jun)

I SEDMICA (14 – 19. MAJ):

B GRUPA – RIO DE ŽANEIRO, BRAZIL:

UTORAK, 14. MAJ:

KINA – KOREJA      3:0 (25:15, 25:16, 25:14)

BRAZIL – KANADA       3:1 (26:24, 23:25, 26:24, 25:12)

SREDA, 15. MAJ:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  1:3 (18:25, 17:25, 25:21, 20:25)

SAD – TAJLAND          3:1 (25:22, 19:25, 25:12, 25:18)

ČETVRTAK, 16. MAJ:

BRAZIL – KOREJA   3:0 (25:15, 25:19, 25:17)

KINA – SAD     3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:19)

KANADA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:20, 25:21, 25:22)

PETAK, 17. MAJ:

SRBIJA – TAJLAND 3:0 (25:13, 29:27, 25:19)

KANADA – KINA          3:1 (25:22, 20:25, 25:23, 25:22)

BRAZIL – SAD  3:1 (25:22, 25:16, 18:25, 25:19)

SUBOTA, 18. MAJ:

SRBIJA – KINA 1:3 (25:21, 15:25, 18:25, 18:25)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 3:0 (25:13, 25:19, 25:20)

KANADA – TAJLAND     3:1 (25:21, 25:13, 20:25, 25:17)

NEDELJA, 19. MAJ:

SRBIJA – BRAZIL         0:3 (15:25, 19:25, 19:25)

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:23, 25:20, 25:18)

KOREJA – TAJLAND      3:1 (25:19, 23:25, 25:16, 25:18)

 

TABELA:

  1. POL           4    4    0    12:0    12

  2. BRA          4    4    0    12:2    12

  3. CHN          4    3    1    10:5      9

  4. CAN          4    3    1    10:5      9

  5. ITA           4    3    1      9:5      9

  6. JPN           4    3    1      9:5      8

  7. TUR           4    2    2      9:7      7

  8. USA          4    2    2      8:7      6

  9. NED          4    2    2      7:7      6

10. DOM          4    2    2      6:7      6

11. GER           4    1    3      5:9      3

12. SRB           4    1    3      5:9      3

13. FRA           4    1    3      3:10     3

14. KOR          4    1    3      3:10     3

15. THA           4    0    4      2:12     0

16. BUL          4    0    4      1:12     0

 

A GRUPA – ANTALIJA, TURSKA:

UTORAK, 14. MAJ:

HOLANDIJA – BUGARSKA        3:0 (25:14, 25:20, 25:22)

POLJSKA – ITALIJA      3:0 (28:26, 25:23, 25:21)

SREDA, 15. MAJ:

NEMAČKA – FRANCUSKA         3:0 (25:22, 25:14, 25:22)

JAPAN – TURSKA         3:2 (25:23, 25:21, 23:25, 20:25, 15:11)

ČETVRTAK, 16. MAJ:

ITALIJA – NEMAČKA     3:1 (25:16, 25:16, 21:25, 25:22)

JAPAN – BUGARSKA     3:0 (25:13, 25:15, 25:15)

TURSKA – HOLANDIJA  3:1 (25:14, 23:25, 25:23, 25:18)

PETAK, 17. MAJ:

JAPAN – NEMAČKA       3:0 (25:21, 25:15, 25:22)

POLJSKA – FRANCUSKA          3:0 (25:20, 25:16, 25:17)

ITALIJA – BUGARSKA   3:0 (25:11, 25:22, 25:19)

SUBOTA, 18. MAJ:

POLJSKA – HOLANDIJA 3:0 (25:20, 26:24, 25:18)

FRANCUSKA – BUGARSKA       3:1 (19:25, 25:21, 25:11, 29:27)

ITALIJA – TURSKA       3:1 (25:27, 25:21, 25:21, 25:19)

NEDELJA, 19. MAJ:

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:20)

POLJSKA – JAPAN        3:0 (26:24, 25:20, 25:23)

TURSKA – FRANCUSKA 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

 

II SEDMICA (28. MAJ – 2. JUN):

B GRUPA – ARLINGTON (TEKSAS), SAD:

UTORAK, 28. MAJ:

SRBIJA – POLJSKA       16.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 23.00 ČASA PO NAŠEM VREMENU.

SAD – KANADA            19.30 (SREDA U 2.30)

 

SREDA, 29. MAJ:

KOREJA – BUGARSKA   11.00 (18.00)

TURSKA – NEMAČKA    14.30 (21.30)

 

ČETVRTAK, 30. MAJ:

SRBIJA – TURSKA        19.30 (PETAK U 2.30)

POLJSKA – KOREJA      12.30 (19.30)

KANADA – NEMAČKA    16.00 (23.00)

 

PETAK, 31. MAJ:

SRBIJA – KANADA       16.30 (23.30)

NEMAČKA – POLJSKA   13.00 (20.00)

SAD – BUGARSKA        20.00 (SUBOTA U 3.00)

 

SUBOTA, 1. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA    20.00 (NEDELJA U 3.00)

TURSKA – KOREJA       13.00 (20.00)

SAD – POLJSKA           16.30 (23.30)

 

NEDELJA, 2. JUN:

KANADA – KOREJA            11.30 (18.30)

SAD – TURSKA                 15.00 (22.00)

NEMAČKA – BUGARSKA     18.30 (PONEDELJAK U 1.30)

 

A GRUPA – MAKAO, KINA:

UTORAK, 28. MAJ:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND     16.00 (10.00)

BRAZIL – JAPAN          19.30 (13.30)

SREDA, 29. MAJ:

ITALIJA – FRANCUSKA  16.00 (10.00)

KINA – HOLANDIJA      19.30 (13.30)

ČETVRTAK, 30. MAJ:

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 12.30 (6.30)

JAPAN – FRANCUSKA   16.00 (10.00)

BRAZIL – HOLANDIJA   19.30 (13.30)

PETAK, 31. MAJ:

FRANCUSKA – TAJLAND     12.30 (6.30)

HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     16.00 (10.00)

JAPAN – KINA   19.30 (13.30)

SUBOTA, 1. JUN:

BRAZIL – ITALIJA        12.30 (6.30)

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   16.00 (10.00)

KINA – TAJLAND          19.30 (13.30)

NEDELJA, 2. JUN:

HOLANDIJA – FRANCUSKA  12.30 (6.30)

BRAZIL – TAJLAND            16.00 (10.00)

ITALIJA – KINA                 19.30 (13.30)

 

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu.

Na finalni turnir će se plasirati domaćin i još 7 najuspešnijih selekcija.

Sve utakmice VI Lige nacija 2024. direktno prenosi TV Sport Klub.

 

vnl1

  • maj 19, 2024
  • 438
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga