Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Peti trijumf seniora Srbije – Holandija i Francuska (večeras 22.30 – TV SK 3) rivali za put u Gdanjsk

SENIORI – V LIGA NACIJA 2023.

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu u Anahajmu na turniru III sedmice V Lige nacija 2023. Srbija je noćas po našem vremenu savladala Kubu sa 3:2, po setovima 19:25, 25:23, 25:21, 22:25 i 15:11, posle 103 minuta igre.

 

sm

ah3

 

Izabranici Igora Kolakovića su zabeležili važnu pobedu koja ih ostavlja u trci za Finalni turnir Lige nacija. Najveći rivali u toj borbi i preostala dva meča biće Holandija i Francuska, sa kojom Srbija igra naredni meč i to večeras po našem vremenu, posle samo 18 sati od završetka meča sa Kubom.

 

ah2

 

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Marka Ivovića

Izjava Petra Krsmanovića

Izjava Vuka Todorovića

 

Treći rival Srbije u Anahajmu biće Francuska večeras (petak, 7. jul) od 22.30 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 3.

Srbija će u četvrtom meču u SAD igrati protiv Bugarske u subotu, 8. jula od 22.30 časova po našem vremenu.

Sve utakmice V Lige nacija 2023. direktno prenosi TV Sport Klub.

U SAD će, pored domaćina igrati i Iran i Nemačka.

Seniori Srbije u ovogodišnjoj Ligi nacija, u takmičenju po grupama, neće igrati protiv Brazila, Irana i Kanade.

Odbojkaši će takmičenje po grupama odigrati od 6. juna do 9. jula.

Finalni turnir V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 19. do 23. jula u Gdanjsku, u Poljskoj.

 

SENIORI – V LIGA NACIJA 2023.

I SEDMICA (6 – 11. JUN):

NAGOJA, JAPAN:

UTORAK, 6. JUN:

KINA – BUGARSKA      3:2 (25:20, 21:25, 25:21, 20:25, 15:9)

JAPAN – IRAN              3:0 (25:16, 25:22, 25:19)

SREDA, 7. JUN:

SRBIJA – SLOVENIJA    1:3 (29:31, 25:19, 20:25, 21:25)

POLJSKA – FRANCUSKA           3:1 (25:23, 18:25, 35:33, 25:15)

ČETVRTAK, 8. JUN:

SRBIJA – KINA            3:0 (34:32, 25:16, 25:20)

BUGARSKA – SLOVENIJA         3:0 (26:24, 25:23, 25:17)

POLJSKA – IRAN         3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 15:12)

PETAK, 9. JUN:

SRBIJA – JAPAN          1:3 (25:22, 21:25, 23:25, 20:25)

FRANCUSKA – KINA     3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:17)

POLJSKA – BUGARSKA 3:2 (25:27, 25:19, 22:25, 25:22, 15:11)

SUBOTA, 10. JUN:

SLOVENIJA – FRANCUSKA       3:1 (25:23, 25:18, 21:25, 25:22)

IRAN – KINA    3:1 (23:25, 25:15, 25:20, 25:14)

JAPAN – BUGARSKA     3:0 (25:22, 25:21, 26:24)

NEDELJA, 11. JUN:

SRBIJA – POLJSKA      3:0 (25:21, 25:19, 25:14)

SLOVENIJA – IRAN      3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

JAPAN – FRANCUSKA   3:1 (25:27, 25:22, 25:21, 25:20)

 

OTAVA, KANADA:

UTORAK, 6. JUN:

ARGENTINA – ITALIJA  3:0 (25:22, 25:23, 25:18)

KANADA – KUBA         3:2 (25:21, 26:28, 25:21, 22:25, 15:13)

SREDA, 7. JUN:

SAD – HOLANDIJA       3:0 (25:19, 25:23, 25:21)

BRAZIL – NEMAČKA     3:1 (26:24, 25:16, 19:25, 25:15)

ČETVRTAK, 8. JUN:

HOLANDIJA – KUBA      3:0 (28:26, 25:23, 25:18)

SAD – ITALIJA            3:0 (25:15, 25:18, 25:19)

BRAZIL – ARGENTINA  3:2 (19:25, 25:19, 23:25, 25:23, 15:13)

PETAK, 9. JUN:

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:0 (25:20, 33:31, 25:21)

ITALIJA – KUBA           3:1 (25:20, 25:19, 20:25, 25:18)

ARGENTINA – KANADA 3:1 (25:21, 21:25, 25:21, 25:16)

SUBOTA, 10. JUN:

ITALIJA – NEMAČKA     3:1 (25:23, 25:18, 25:27, 25:19)

KUBA – BRAZIL           3:2 (25:16, 22:25, 27:29, 25:22, 20:18)

SAD – KANADA           3:0 (25:22, 25:20, 25:20)

NEDELJA, 11. JUN:

ARGENTINA – HOLANDIJA       3:2 (34:36, 25:20, 25:17, 20:25, 15:10)

BRAZIL – SAD  3:1 (25:19, 21:25, 25:15, 25:21)

NEMAČKA – KANADA    3:1 (20:25, 25:17, 25:21, 25:21)

 

II SEDMICA (20 – 25. JUN):

ROTERDAM, HOLANDIJA:

UTORAK, 20. JUN:

SRBIJA – SAD  1:3 (25:22, 19:25, 19:25, 21:25)

IRAN – NEMAČKA        3:0 (25:23, 26:24, 25:16)

HOLANDIJA – KINA      3:0 (25:19, 25:22, 25:21)

SREDA, 21. JUN:

ITALIJA – IRAN            3:0 (25:19, 25:16, 26:24)

SAD – KINA                3:0 (28:26, 25:22, 25:18)

POLJSKA – NEMAČKA   3:2 (25:21, 22:25, 25:14, 17:25, 15:10)

ČETVRTAK, 22. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA      3:1 (25:21, 20:25, 25:23, 25:23)

ITALIJA – KINA            3:0 (25:13, 25:19, 26:24)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:2 (22:25, 25:18, 18:25, 25:22, 15:11)

PETAK, 23. JUN:

SRBIJA – ITALIJA        0:3 (11:25, 21:25, :25)

SAD – IRAN                3:0 (25:22, 25:18, 25:23)

SUBOTA, 24. JUN:

SAD – POLJSKA            3:0 (25:22, 25:18, 25:19)

HOLANDIJA – IRAN      3:2 (16:25, 25:16, 21:25, 25:17, 15:10)

KINA – NEMAČKA        3:1 (23:25, 25:18, 25:19, 25:21)

NEDELJA, 25. JUN:

SRBIJA – HOLANDIJA   3:2 (22:25, 25:21, 35:33, 15:9)

POLJSKA – ITALIJA      3:1 (25:19, 28:26, 18:25, 25:20)

 

ORLEAN, FRANCUSKA:

UTORAK, 20. JUN:

JAPAN – KANADA        3:1 (25:22, 25:17, 24:26, 25:14)

SLOVENIJA – ARGENTINA        3:1 (21:25, 25:21, 25:21, 25:21)

BRAZIL – BUGARSKA   3:0 (25:22, 25:17, 25:15)

SREDA, 21. JUN:

JAPAN – KUBA            3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

SLOVENIJA – KANADA  3:0 (25:23, 25:22, 25:14)

ARGENTINA – FRANCUSKA      3:1 (22:25, 26:24, 25:21, 25:20)

ČETVRTAK, 22. JUN:

JAPAN – BRAZIL          3:2 (25:23, 25:21, 18:25, 22:25, 18:16)

KANADA – BUGARSKA  3:1 (22:25, 25:23, 25:22, 25:20)

SLOVENIJA – KUBA      3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:19)

PETAK, 23. JUN:

ARGENTINA – BUGARSKA        3:0 (25:18, 25:21, 25:22)

FRANCUSKA – KUBA    3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

SUBOTA, 24. JUN:

JAPAN – ARGENTINA    3:2 (25:18, 25:22, 31:33, 22:25, 15:12)

BRAZIL – SLOVENIJA   3:1 (23:25, 25:21, 26:24, 25:21)

FRANCUSKA – KANADA           3:0 (25:17, 25:21, 25:21)

NEDELJA, 25. JUN:

KUBA – BUGARSKA      3:2 (23:25, 25:19, 25:20, 16:25, 18:16)

BRAZIL – FRANCUSKA  3:1 (25:20, 26:24, 19:25, 25:23)

 

III SEDMICA (4 – 9. JUL:):

ANAHAJM, SAD:

UTORAK, 4. JUL:

SRBIJA – ARGENTINA   1:3 (25:19, 16:25, 19:25, 18:25)

FRANCUSKA – IRAN     3:0 (25:18, 25:22, 25:19)

SREDA, 5. JUL:

NEMAČKA – BUGARSKA           3:0 (25:22, 25:18, 25:22)

SAD – KUBA                3:0 (27:25, 25:17, 25:15)

ČETVRTAK, 6. JUL:

SRBIJA – KUBA           3:2 (19:25, 25:23, 25:21, 22:25, 15:11)

ARGENTINA – NEMAČKA          3:0 (25:23, 25:18, 25:17)

BUGARSKA – IRAN       3:2 (21:25, 25:21, 22:25, 25:22, 15:11)

 

PETAK, 7. JUL:

SRBIJA – FRANCUSKA  13.30 (22.30)

KUBA – NEMAČKA       17.00 (SUBOTA U 2.00)

SAD – ARGENTINA      20.30 (SUBOTA U 5.30)

 

SUBOTA, 8. JUL:

SRBIJA – BUGARSKA    13.30 (22.30)

ARGENTINA – IRAN      17.00 (NEDELJA U 2.00)

SAD – FRANCUSKA      20.30 (NEDELJA U 5.30)

 

NEDELJA, 9. JUL:

KUBA – IRAN                    13.30 (22.30)

FRANCUSKA – NEMAČKA    17.00 (PONEDELJAK U 2.00)

SAD – BUGARSKA             20.30 (PONEDELJAK U 5.30)

 

TABELA:

  1. JPN      9    9    0    27:9    24

  2. USA     9    8    1    25:4    24

  3. POL     10  8    2    24:19   19

  4. ARG     10  7    3    26:14   22

  5. SLO     10  7    3    24:14   22

  6. BRA     11  7    4    27:18   22

  7. ITA      10  7    3    22:14   20

  8. NED     10  5    5    21:18   17

  9. SRB     10  5    5    19:20   13

10. FRA      9    4    5    17:16   12

11. IRI      10  2    8    12:25     9

12. BUL      10  2    8    13:26     8

13. GER     10  2    8    12:25     7

14. CUB     10  2    8    12:28     6

15. CAN     10  2    8    11:27     6

16. CHN     10  2    8    11:27     6

 

PASAJ SITI, FILIPINI:

UTORAK, 4. JUL:

ITALIJA – BRAZIL        3:1 (23:25, 25:20, 25:15, 25:21)

JAPAN – KINA   3:2 (24:26, 25:23, 21:25, 25:23, 15:12)

SREDA, 5. JUL:

HOLANDIJA – KANADA 3:1 (25:22, 25:22, 17:25, 25:18)

POLJSKA – SLOVENIJA 3:2 (29:31, 21:25, 25:20, 25:20, 15:13)

ČETVRTAK, 6. JUL:

BRAZIL – HOLANDIJA   3:0 (25:21, 25:15, 25:20)

ITALIJA – KANADA      3:2 (25:14, 23:25, 25:20, 23:25, 15:9)

SLOVENIJA – KINA       3:1 (25:21, 25:20, 24:26, 25:23)

PETAK, 7. JUL:

POLJSKA – BRAZIL      3:1 (25:23, 22:25, 25:21, 25:21)

SLOVENIJA – ITALIJA   15.00 (9.00)

JAPAN – HOLANDIJA    19.00 (13.00)

 

SUBOTA, 8. JUL:

BRAZIL – KINA            11.00 (5.00)

POLJSKA – KANADA     15.00 (9.00)

ITALIJA – JAPAN         19.00 (13.00)

 

NEDELJA, 9. JUL:

KINA – KANADA                11.00 (5.00)

SLOVENIJA – HOLANDIJA   15.00 (9.00)

POLJSKA – JAPAN              19.00 (13.00)

 

Na Finalnom turniru u Ergo areni u Gdanjsku, od 19. do 23. jula, igraće 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala.

 

FINALNI TURNIR – GDANJSK, POLJSKA:

ČETVRTFINALE:

SREDA, 19. JUL:

TERMINI SU 17.00 I 20.30

 

ČETVRTAK, 20. JUL:

TERMINI SU 17.00 I 20.30

 

POLUFINALE – SUBOTA, 22. JUL:

TERMINI SU 17.00 I 20.30

 

NEDELJA, 23. JUL:

FINALE:                           20.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      17.00

 

vnl4

  • jul 7, 2023
  • 744
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniori Srbije startuju u Riju protiv Irana Seniori Srbije startuju u Riju protiv Irana

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije će kao i seniorke Srbije, tokom prve sedmice u VI Lige nacija 2024. igrati u Rio de Žaneiru. Seniori Srbije će prvi meč odigrati protiv Irana u četvrtak, 23. maja od 2.00 časa po našem vremenu.

  • Olimpijski mečevi u dvorani „Južni Pariz 1“, potvrđen način određivanja grupa Olimpijski mečevi u dvorani „Južni Pariz 1“, potvrđen način određivanja grupa

    XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će se 16. olimpijski turnir u odbojci odigrati u dvorani „Južni Pariz 1“ u pariskom 15. arondismanu. Odbojkaški turnir na XXXIII Olimpijskim igrama 2024. u Parizu na programu je od 27. jula do 11. avgusta.

  • Finalni turnir Lige nacija za odbojkaše u Lođu Finalni turnir Lige nacija za odbojkaše u Lođu

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Svetska odbojkaška federacija saopštila je danas da će se Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigrati u Lođu, u Poljskoj od 27. do 30. juna. Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće u VI ligi nacija 2024. u Brazilu, Kanadi i Sloveniji.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga