Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Slobodan Kovač odredio sastav za Ligu nacija – u Riminiju 17 igrača – direktni prenosi na TV Sport Klub

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021.

Slobodan Kovač, prvi trener seniora Srbije i najbolji trener Evrope u 2019, saopštio je sastav tima koji će igrati u III Ligi nacija 2021. u Riminiju.

sir2

Na spisku je 17 igrača:

TEHNIČARI: NIKOLA JOVOVIĆ (TULUZ, FRANCUSKA), VUK TODOROVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I ALEKSA BATAK (RAVENA, ITALIJA).

KOREKTORI: ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (PERUĐA, ITALIJA), DRAŽEN LUBURIĆ (LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK, RUSIJA) I BOŽIDAR VUČIĆEVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA).

LIBERA: NIKOLA PEKOVIĆ (ZALAU, RUMUNIJA) I MILORAD KAPUR (GIZEN, NEMAČKA).

BLOKERI: MARKO PODRAŠČANIN (TRENTINO, ITALIJA), SREĆKO LISINAC (TRENTINO, ITALIJA), PETAR KRSMANOVIĆ (KUZBAS KEMEROVO, RUSIJA) I STEVAN SIMIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

PRIMAČI: MARKO IVOVIĆ (LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK, RUSIJA), UROŠ KOVAČEVIĆ (ŠANGAJ, KINA), MIRAN KUJUNDŽIĆ (PARIZ VOLEJ, FRANCUSKA), PAVLE PERIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I DAVIDE KOVAČ (SPARTAK, SUBOTICA).

 

 

Izjava Slobodana Kovača

Izjava Marka Podraščanina

Izjava Uroša Kovačevića

Izjava Nikole Jovovića

Izjava Aleksandra Atanasijevića

Izjava Marka Ivovića

 

III Liga nacija 2021. u konkurenciji odbojkaša odigraće se u “zaštitnom balonu” u Riminiju, u Italiji od 28. maja do 27. juna. Muška seniorska reprezentacija Srbije će tokom prva tri kola, od 28. do 30. maja igrati protiv Slovenije (15.00), Poljske (16.00) i Italije (21.00). Sve utakmice iz Riminija direktno će prenositi TV Sport Klub.

Mečevi će se igrati u dve dvorane Sajma u Riminiju, a na programu će u svakoj dvorani biti po 4 meča dnevno.

Svaka reprezentacija će odigrati po 15 utakmica, odnosno ukupno 124 utakmice.

Plasman u polufinale, izboriće 4 najuspešnije selekcije. Polufinala i mečevi za plasman će se odigrati 26. i 27. juna.

 

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (28. MAJ – 27. JUN):

I VIKEND (28 – 30. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 28. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – SLOVENIJA         15.00

NEMAČKA – AUSTRALIJA    12.00

SAD – KANADA                 18.00

BRAZIL – ARGENTINA       21.00

 

TEREN 1:

FRANCUSKA – BUGARSKA  10.00

IRAN – JAPAN                  13.00

RUSIJA – HOLANDIJA        16.00

ITALIJA – POLJSKA            19.30

 

2. KOLO – SUBOTA, 29. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA           16.00

FRANCUSKA – NEMAČKA    10.00

JAPAN – HOLANDIJA         13.00

ARGENTINA – KANADA      19.30

 

TEREN 2:

RUSIJA – IRAN                 12.00

BUGARSKA – AUSTRALIJA  15.00

ITALIJA – SLOVENIJA        18.00

SAD – BRAZIL                  21.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 30. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – ITALIJA              21.00

IRAN – HOLANDIJA            12.00

RUSIJA – JAPAN                15.00

BRAZIL – KANADA             18.00

 

TEREN 1:

FRANCUSKA – AUSTRALIJA      10.00

BUGARSKA – NEMAČKA            13.00

ARGENTINA – SAD                 16.00

SLOVENIJA – POLJSKA            19.30

 

II VIKEND (3 – 5. JUN):

1. KOLO – ČETVRTAK, 3. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – JAPAN               13.00

ARGENTINA – NEMAČKA     10.00

SLOVENIJA – HOLANDIJA   16.00

ITALIJA – BUGARSKA        19.30

 

TEREN 2:

IRAN – KANADA               12.00

FRANCUSKA – BRAZIL       15.00

POLJSKA – AUSTRALIJA     18.00

RUSIJA – SAD                  21.00

 

2. KOLO – PETAK, 4. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – FRANCUSKA       15.00

NEMAČKA – HOLANDIJA     12.00

POLJSKA – SAD                 18.00

BUGARSKA – KANADA       21.00

 

TEREN 1:

SLOVENIJA – ARGENTINA   10.00

BRAZIL – JAPAN                13.00

RUSIJA – AUSTRALIJA       16.00

ITALIJA – IRAN                 19.30

 

3. KOLO – SUBOTA, 5. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BRAZIL             15.00

SLOVENIJA – NEMAČKA      12.00

SAD – AUSTRALIJA            18.00

ITALIJA – KANADA            21.00

 

TEREN 1:

ARGENTINA – HOLANDIJA  10.00

FRANCUSKA – JAPAN        13.00

RUSIJA – POLJSKA            16.00

BUGARSKA – IRAN          19.30

 

III VIKEND (9 – 11. JUN):

1. KOLO – SREDA, 9. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      10.00

RUSIJA – FRANCUSKA  13.00

IRAN – SAD                16.00

ARGENTINA – ITALIJA  19.30

 

TEREN 2:

JAPAN – AUSTRALIJA   12.00

SLOVENIJA – KANADA  15.00

BUGARSKA – POLJSKA 18.00

BRAZIL – HOLANDIJA   21.00

 

2. KOLO – ČETVRTAK, 10. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – IRAN                 10.00

FRANCUSKA – SLOVENIJA  13.00

SAD – NEMAČKA               16.00

ITALIJA – JAPAN               19.30

 

TEREN 2:

RUSIJA – KANADA                  12.00

ARGENTINA – AUSTRALIJA      15.00

BUGARSKA – BRAZIL              18.00

POLJSKA – HOLANDIJA            21.00

 

3. KOLO – PETAK, 11. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – SAD                  16.00

IRAN – NEMAČKA             10.00

ARGENTINA – JAPAN         13.00

FRANCUSKA – KANADA      19.30

 

TEREN 2:

SLOVENIJA – RUSIJA        12.00

BUGARSKA – HOLANDIJA   15.00

ITALIJA – AUSTRALIJA      18.00

POLJSKA – BRAZIL            21.00

 

IV VIKEND (15 – 17. JUN):

1. KOLO – UTORAK, 15. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – RUSIJA              10.00

FRANCUSKA – HOLANDIJA 13.00

NEMAČKA – JAPAN            16.00

SLOVENIJA – BRAZIL        19.30

 

TEREN 2:

IRAN – AUSTRALIJA          12.00

BUGARSKA – ARGENTINA   15.00

POLJSKA – KANADA          18.00

ITALIJA – SAD                  21.00

 

2. KOLO – SREDA, 16. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BUGARSKA         12.00

POLJSKA – JAPAN              15.00

NEMAČKA – KANADA         18.00

IRAN – BRAZIL                 21.00

 

TEREN 1:

RUSIJA – ARGENTINA        10.00

SLOVENIJA – AUSTRALIJA  13.00

ITALIJA – HOLANDIJA       16.00

FRANCUSKA – SAD            19.30

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 17. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – ARGENTINA        10.00

JAPAN – KANADA              13.00

SLOVENIJA – IRAN           16.00

ITALIJA – FRANCUSKA       19.30

 

TEREN 2:

BUGARSKA – RUSIJA         12.00

BRAZIL – AUSTRALIJA       15.00

SAD – HOLANDIJA             18.00

NEMAČKA – POLJSKA        21.00

 

V VIKEND (21 – 23. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – AUSTRALIJA       10.00

FRANCUSKA – IRAN          13.00

RUSIJA – NEMAČKA            16.00

ARGENTINA – POLJSKA      19.30

 

TEREN 2:

BUGARSKA – JAPAN          12.00

KANADA – HOLANDIJA      15.00

SLOVENIJA – SAD             18.00

ITALIJA – BRAZIL              21.00

 

2. KOLO – UTORAK, 22. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – HOLANDIJA        12.00

IRAN – POLJSKA               15.00

FRANCUSKA – ARGENTINA 18.00

RUSIJA – ITALIJA              21.00

 

TEREN 1:

KANADA – AUSTRALIJA      10.00

BUGARSKA – SAD             13.00

SLOVENIJA – JAPAN          16.00

BRAZIL – NEMAČKA          19.30

 

3. KOLO – SREDA, 23. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA             12.00

FRANCUSKA – POLJSKA      15.00

SLOVENIJA – BUGARSKA    18.00

RUSIJA – BRAZIL              21.00

 

TEREN 1:

AUSTRALIJA – HOLANDIJA 10.00

JAPAN – SAD                    13.00

ARGENTINA – IRAN            16.00

ITALIJA – NEMAČKA          19.30

 

Plasman u polufinale izboriće 4 najuspešnije selekcije. Polufinala i mečevi za plasman će se odigrati 26. i 27. juna.

vnl5

  • maj 17, 2021
  • 5280
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniori Srbije u ponedeljak počinju pripreme za Ligu nacija Seniori Srbije u ponedeljak počinju pripreme za Ligu nacija

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Igor Kolaković, prvi trener muške seniorske reprezentacije Srbije, zakazao je početak priprema za VI Ligu nacija 2024. u ponedeljak, 22. aprila. Seniori Srbije će se okupiti u beogradskom hotelu “M” i početi sa radom, a prvi meč će odigrati 23. maja u Rio de Žaneiru protiv Irana.

  • Na Kolakovićevom spisku za Ligu nacija 30 odbojkaša Na Kolakovićevom spisku za Ligu nacija 30 odbojkaša

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Igor Kolaković, prvi trener muške seniorske reprezentacije Srbije, saopštio je širi spisak (30) igrača za VI Ligu nacija 2024.

  • EP 2026. za odbojkaše u Italiji, Bugarskoj, Rumuniji i Finskoj EP 2026. za odbojkaše u Italiji, Bugarskoj, Rumuniji i Finskoj

    SENIORI – XXXIV EP 2026.

    Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, objavila je da će domaćini XXXIV EP 2026. u konkurenciji odbojkaša biti Italija, Bugarska, Rumunija i Finska. Rumunija i Finska će biti domaćini mečeva grupne faze, dok će se utakmice osmine finala i četvrtfinala igrati u Italiji i Bugarskoj, a polufinala i utakmice za medalje u Italiji.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga