Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Slobodan Kovač odredio sastav za Ligu nacija – u Riminiju 17 igrača – direktni prenosi na TV Sport Klub

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021.

Slobodan Kovač, prvi trener seniora Srbije i najbolji trener Evrope u 2019, saopštio je sastav tima koji će igrati u III Ligi nacija 2021. u Riminiju.

sir2

Na spisku je 17 igrača:

TEHNIČARI: NIKOLA JOVOVIĆ (TULUZ, FRANCUSKA), VUK TODOROVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I ALEKSA BATAK (RAVENA, ITALIJA).

KOREKTORI: ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (PERUĐA, ITALIJA), DRAŽEN LUBURIĆ (LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK, RUSIJA) I BOŽIDAR VUČIĆEVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA).

LIBERA: NIKOLA PEKOVIĆ (ZALAU, RUMUNIJA) I MILORAD KAPUR (GIZEN, NEMAČKA).

BLOKERI: MARKO PODRAŠČANIN (TRENTINO, ITALIJA), SREĆKO LISINAC (TRENTINO, ITALIJA), PETAR KRSMANOVIĆ (KUZBAS KEMEROVO, RUSIJA) I STEVAN SIMIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

PRIMAČI: MARKO IVOVIĆ (LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK, RUSIJA), UROŠ KOVAČEVIĆ (ŠANGAJ, KINA), MIRAN KUJUNDŽIĆ (PARIZ VOLEJ, FRANCUSKA), PAVLE PERIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I DAVIDE KOVAČ (SPARTAK, SUBOTICA).

 

 

Izjava Slobodana Kovača

Izjava Marka Podraščanina

Izjava Uroša Kovačevića

Izjava Nikole Jovovića

Izjava Aleksandra Atanasijevića

Izjava Marka Ivovića

 

III Liga nacija 2021. u konkurenciji odbojkaša odigraće se u “zaštitnom balonu” u Riminiju, u Italiji od 28. maja do 27. juna. Muška seniorska reprezentacija Srbije će tokom prva tri kola, od 28. do 30. maja igrati protiv Slovenije (15.00), Poljske (16.00) i Italije (21.00). Sve utakmice iz Riminija direktno će prenositi TV Sport Klub.

Mečevi će se igrati u dve dvorane Sajma u Riminiju, a na programu će u svakoj dvorani biti po 4 meča dnevno.

Svaka reprezentacija će odigrati po 15 utakmica, odnosno ukupno 124 utakmice.

Plasman u polufinale, izboriće 4 najuspešnije selekcije. Polufinala i mečevi za plasman će se odigrati 26. i 27. juna.

 

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (28. MAJ – 27. JUN):

I VIKEND (28 – 30. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 28. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – SLOVENIJA         15.00

NEMAČKA – AUSTRALIJA    12.00

SAD – KANADA                 18.00

BRAZIL – ARGENTINA       21.00

 

TEREN 1:

FRANCUSKA – BUGARSKA  10.00

IRAN – JAPAN                  13.00

RUSIJA – HOLANDIJA        16.00

ITALIJA – POLJSKA            19.30

 

2. KOLO – SUBOTA, 29. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA           16.00

FRANCUSKA – NEMAČKA    10.00

JAPAN – HOLANDIJA         13.00

ARGENTINA – KANADA      19.30

 

TEREN 2:

RUSIJA – IRAN                 12.00

BUGARSKA – AUSTRALIJA  15.00

ITALIJA – SLOVENIJA        18.00

SAD – BRAZIL                  21.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 30. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – ITALIJA              21.00

IRAN – HOLANDIJA            12.00

RUSIJA – JAPAN                15.00

BRAZIL – KANADA             18.00

 

TEREN 1:

FRANCUSKA – AUSTRALIJA      10.00

BUGARSKA – NEMAČKA            13.00

ARGENTINA – SAD                 16.00

SLOVENIJA – POLJSKA            19.30

 

II VIKEND (3 – 5. JUN):

1. KOLO – ČETVRTAK, 3. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – JAPAN               13.00

ARGENTINA – NEMAČKA     10.00

SLOVENIJA – HOLANDIJA   16.00

ITALIJA – BUGARSKA        19.30

 

TEREN 2:

IRAN – KANADA               12.00

FRANCUSKA – BRAZIL       15.00

POLJSKA – AUSTRALIJA     18.00

RUSIJA – SAD                  21.00

 

2. KOLO – PETAK, 4. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – FRANCUSKA       15.00

NEMAČKA – HOLANDIJA     12.00

POLJSKA – SAD                 18.00

BUGARSKA – KANADA       21.00

 

TEREN 1:

SLOVENIJA – ARGENTINA   10.00

BRAZIL – JAPAN                13.00

RUSIJA – AUSTRALIJA       16.00

ITALIJA – IRAN                 19.30

 

3. KOLO – SUBOTA, 5. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BRAZIL             15.00

SLOVENIJA – NEMAČKA      12.00

SAD – AUSTRALIJA            18.00

ITALIJA – KANADA            21.00

 

TEREN 1:

ARGENTINA – HOLANDIJA  10.00

FRANCUSKA – JAPAN        13.00

RUSIJA – POLJSKA            16.00

BUGARSKA – IRAN          19.30

 

III VIKEND (9 – 11. JUN):

1. KOLO – SREDA, 9. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      10.00

RUSIJA – FRANCUSKA  13.00

IRAN – SAD                16.00

ARGENTINA – ITALIJA  19.30

 

TEREN 2:

JAPAN – AUSTRALIJA   12.00

SLOVENIJA – KANADA  15.00

BUGARSKA – POLJSKA 18.00

BRAZIL – HOLANDIJA   21.00

 

2. KOLO – ČETVRTAK, 10. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – IRAN                 10.00

FRANCUSKA – SLOVENIJA  13.00

SAD – NEMAČKA               16.00

ITALIJA – JAPAN               19.30

 

TEREN 2:

RUSIJA – KANADA                  12.00

ARGENTINA – AUSTRALIJA      15.00

BUGARSKA – BRAZIL              18.00

POLJSKA – HOLANDIJA            21.00

 

3. KOLO – PETAK, 11. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – SAD                  16.00

IRAN – NEMAČKA             10.00

ARGENTINA – JAPAN         13.00

FRANCUSKA – KANADA      19.30

 

TEREN 2:

SLOVENIJA – RUSIJA        12.00

BUGARSKA – HOLANDIJA   15.00

ITALIJA – AUSTRALIJA      18.00

POLJSKA – BRAZIL            21.00

 

IV VIKEND (15 – 17. JUN):

1. KOLO – UTORAK, 15. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – RUSIJA              10.00

FRANCUSKA – HOLANDIJA 13.00

NEMAČKA – JAPAN            16.00

SLOVENIJA – BRAZIL        19.30

 

TEREN 2:

IRAN – AUSTRALIJA          12.00

BUGARSKA – ARGENTINA   15.00

POLJSKA – KANADA          18.00

ITALIJA – SAD                  21.00

 

2. KOLO – SREDA, 16. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BUGARSKA         12.00

POLJSKA – JAPAN              15.00

NEMAČKA – KANADA         18.00

IRAN – BRAZIL                 21.00

 

TEREN 1:

RUSIJA – ARGENTINA        10.00

SLOVENIJA – AUSTRALIJA  13.00

ITALIJA – HOLANDIJA       16.00

FRANCUSKA – SAD            19.30

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 17. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – ARGENTINA        10.00

JAPAN – KANADA              13.00

SLOVENIJA – IRAN           16.00

ITALIJA – FRANCUSKA       19.30

 

TEREN 2:

BUGARSKA – RUSIJA         12.00

BRAZIL – AUSTRALIJA       15.00

SAD – HOLANDIJA             18.00

NEMAČKA – POLJSKA        21.00

 

V VIKEND (21 – 23. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – AUSTRALIJA       10.00

FRANCUSKA – IRAN          13.00

RUSIJA – NEMAČKA            16.00

ARGENTINA – POLJSKA      19.30

 

TEREN 2:

BUGARSKA – JAPAN          12.00

KANADA – HOLANDIJA      15.00

SLOVENIJA – SAD             18.00

ITALIJA – BRAZIL              21.00

 

2. KOLO – UTORAK, 22. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – HOLANDIJA        12.00

IRAN – POLJSKA               15.00

FRANCUSKA – ARGENTINA 18.00

RUSIJA – ITALIJA              21.00

 

TEREN 1:

KANADA – AUSTRALIJA      10.00

BUGARSKA – SAD             13.00

SLOVENIJA – JAPAN          16.00

BRAZIL – NEMAČKA          19.30

 

3. KOLO – SREDA, 23. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA             12.00

FRANCUSKA – POLJSKA      15.00

SLOVENIJA – BUGARSKA    18.00

RUSIJA – BRAZIL              21.00

 

TEREN 1:

AUSTRALIJA – HOLANDIJA 10.00

JAPAN – SAD                    13.00

ARGENTINA – IRAN            16.00

ITALIJA – NEMAČKA          19.30

 

Plasman u polufinale izboriće 4 najuspešnije selekcije. Polufinala i mečevi za plasman će se odigrati 26. i 27. juna.

vnl5

  • maj 17, 2021
  • 2681
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Argentina iznenadila Srbiju – povreda Uroša Kovačevića Argentina iznenadila Srbiju – povreda Uroša Kovačevića

    SENIORI – III LIGA NACIJA 2021.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u poslednjoj utakmici IV vikenda III Lige nacija 2021. u Riminiju. Argentina je jutros, u 3. kolu IV vikenda pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 27:25, 25:20 i 26:24, posle 101 minuta igre.

  • Osma pobeda seniora Srbije u Riminiju Osma pobeda seniora Srbije u Riminiju

    SENIORI – III LIGA NACIJA 2021.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je osmu pobedu u III Ligi nacija 2021. u Riminiju. Srbija je danas, u 2. kolu IV vikenda savladala Bugarsku sa 3:0, po setovima 25:20, 25:17 i 25:17, posle 87 minuta igre.

  • Pobeda Rusije posle četiri seta Pobeda Rusije posle četiri seta

    SENIORI – III LIGA NACIJA 2021.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je na startu IV vikenda III Lige nacija 2021. u Riminiju. Rusija je jutros u 1. kolu pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:23, 25:22, 22:25 i 25:21, posle 132 minuta igre.

Naši partneri

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga