Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

18 seniorki na početku priprema – Mešter, Knežević i Đurišićka pozdravili odbojkašice

SENIORKE – V LIGA NACIJA 2023.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, i bronzana iz LN 2022 počela je danas pripreme za V Ligu nacija 2023. U beogradskom hotelu “M” na prozivci se pojavilo 18 odbojkašica, dok će se naknadno priključivati igračice koje završe sa obavezama u klubovima.

 

pse8

 

Na okupljane su došle:

TEHNIČARI: BOJANA DRČA (LENJINGRADKA, SANKT PETERBURG) I MARIJA MILJEVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA).

KOREKTORI: TARA TAUBNER (CRVENA ZVEZDA) I JOVANA ZELENOVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA).

LIBERA: BOJANA GOČANIN (TENT, OBRENOVAC) I STEFANA PAKIĆ (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC).

BLOKERI: MAJA ALEKSIĆ (VALEFOLJA, ITALIJA), MINJA OSMAJIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA), HENA KURTAGIĆ (TENT, OBRENOVAC) I IVA ŠUĆUROVIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI).

PRIMAČI: BJANKA BUŠA (PTT ANKARA, TURSKA), SARA LOZO (SAITAMA, JAPAN), KATARINA LAZOVIĆ (ČUKUROVA ADANA, TURSKA), ALEKSANDRA UZELAC (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), MINA MIJATOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), JOVANA CVETKOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), ISIDORA KOCAKREVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA) I BRANKA TICA (JEDINSTVO, STARA PAZOVA).

 

U stručnom štabu seniorki Srbije, pored Đovanija Gvidetija, prvog trenera, su i Saim Pakan, Ahmetdžan Eršimšek, Jelena Blagojević i Nikola Milosavljević, pomoćnici, Vladimir Banković, kondicioni trener, Bojan Strupar i Fatih Jagdži, statističari, dr Lazar Mičeta, lekar, Miloš Knežević i Antonio Tome del Olmo, fizioterapeuti i Dimitrije Pušić, tim menadžer.

 

 

Seniorke Srbije su na okupljanju pozdravili Đula Mešter, predsednik OSS, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS i Vesna Đuršić, potpredsednik OSS.

 

Izjava Đule Meštera 

Izjava Vladimira Bankovića 

Izjava Nikole Milosavljevića

 

pse4

 

Izjava Bojane Drče

Izjava Bjanke Buše 

 

 

Izjava Katarine Lazović 

Izjava Sare Lozo 

 

 

Izjava Maje Aleksić

 

 

Izjava Minje Osmajić 

 

 

Galeriju fotografija možete pogledati na: https://ossrb.org/galerija-fotografija/item/1865-galerija-fotografija-seniorke-pocetak-priprema-za-ln-2023.html

 

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, i bronzana iz LN 2022. igraće u V Ligi nacija 2023. u Antaliji, Braziliji i Suvonu.

Odbojkašice će takmičenje po grupama odigrati od 30. maja do 2. jula, a Finalni turnir će se odigrati od 12. do 16. jula.

Srbija će u Antaliji igrati protiv SAD, Turske, Poljske i Kanade. U Turskoj će još igrati Italija, Tajland i Koreja.

Rivali Srbiji u Braziliji biće Japan, Brazil, Tajland i Hrvatska. U Brazilu će igrati i SAD, Nemačka i Koreja.

Srbija će u Suvonu igrati protiv Kine, Nemačke, Dominikanske Republike i Bugarske. U Koreji će pored domaćina još igrati SAD i Poljska.

Srbija u takmičenju po grupama neće igrati protiv Italije, Holandije i Koreje.

Finalni turnir V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkašica odigrati od 12. do 16. jula u Arlingtonu (Teksas) u SAD.

Sistemom takmičenja Lige nacija predviđeno je da se za svaku sedmicu takmičenja formiraju po 2 grupe sa po 8 selekcija, kao i da takmičenje u okviru jedne sedmice traje 6 dana, od utorka do nedelje.

Svaka reprezentacija će odigrati po 12 utakmica tokom 3 sedmice, odnosno 4 meča za 6 dana tokom jedne sedmice.

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od utakmica četvrtfinala.

 

vnl5

  • maj 3, 2023
  • 2618
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Odbojkašice Srema protiv AEK-a prvo u Atini Odbojkašice Srema protiv AEK-a prvo u Atini

    SENIORKE – KUP IZAZIVAČA 2026.

    U Kupu izazivača 2026. Srbiju će predstavljati po Srem iz Sremske Mitrovice i Crvena zvezda. Mitrovčanke će u 1. kolu igrati protiv grčkog AEK-a iz Atine. Prva utakmica će se odigrati u utorak, 28. oktobra od 18.00 časova po našem vremenu u dvorani „Olimpijskog sela“ u Atini, a revanš u sredu, 5. novembra od 19.00 časova u dvorani PSC „Pinki“ u Sremskoj Mitrovici.

  • Atinski AEK pobednik BVA Kupa, protiv Srema iz Sremske Mitrovice u Kupu izazivača Atinski AEK pobednik BVA Kupa, protiv Srema iz Sremske Mitrovice u Kupu izazivača

    SENIORKE – BVA KUP 2025.

    Grčki AEK iz Atine pobednik je BVA Kupa 2025, pošto je zauzeo prvo mesto na turniru odigranom u Srbici (takozvano Kosovo). AEK će kao pobednik BVA Kupa igrati u Kupu izazivača 2026. i to protiv Srema iz Sremske Mitrovice.

  • Tri utakmice osmine finala u utorak, pet u sredu – direktni prenosi na Jutjub kanalu OSSRB Tri utakmice osmine finala u utorak, pet u sredu – direktni prenosi na Jutjub kanalu OSSRB

    SENIORKE – 60. KUP SRBIJE 2025/2026.

    Utakmice osmine finala jubilarnog, 60. Kupa Srbije 2025/2026. u konkurenciji odbojkašica odigraće se u utorak i sredu, 14. i 15. oktobra. Sutra (utorak) će se odigrati dve utakmice u Beogradu i meč u Obrenovcu, dok su za sredu planirani mečevi u Sremskoj Mitrovici, Staroj Pazovi, Lajkovcu, Ubu i Užicu.

     

    Direktne prenose svih utakmica možete gledati na Jutjub kanalu OSSRB (https://www.youtube.com/c/OSSRBOdbojka%C5%A1kisavezSrbije/featured).

     

    SENIORKE – 60. KUP SRBIJE 2025/2026. – OSMINA FINALA (14. I 15. OKTOBAR):

    UTORAK, 14. OKTOBAR:

    BEOGRAD (DVORANA USC “VOŽDOVAC”):

    CRVENA ZVEZDA – ŠTRAND VOLEJ (NOVI SAD)               18.00

     

    OBRENOVAC (SKC “OBRENOVAC”):

    TENT (OBRENOVAC) – CRNO – BELE 011 (BEOGRAD)           19.00

     

    BEOGRAD (DVORANA “DAVID KALINIĆ”):

    RADNIČKI BLASTERS (BEOGRAD) – SPARTAK (SUBOTICA)          20.00

     

    SREDA, 15. OKTOBAR:

    SREMSKA MITROVICA (DVORANA PSC “PINKI”):

    SREM (SREMSKA MITROVICA) – BEOGRAD                       18.00

     

    STARA PAZOVA (HALA SPORTOVA):

    JEDINSTVO (STARA PAZOVA) – LESKOVAC 98                      18.00

     

    LAJKOVAC (HALA SPORTOVA):

    ŽELEZNIČAR (LAJKOVAC) – TAKOVO KANSAI HELIOS (GORNJI MILANOVAC)       19.00

     

    UB (HALA SPORTOVA):

    UB – DESETKA (NIŠ)         19.00

     

    UŽICE (DVORANA VELIKI PARK):

    JEDINSTVO (UŽICE) – PARTIZAN CBS       19.30

     

    ks

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo
   
  Naučno-tehnička podrška
  Overtraq Logo Black Vertical.fw

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga