Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Srbija trenirala u Ergo areni

SENIORI – IV LIGA NACIJA 2022.

Muška seniorska reprezentacija Srbije trenirala je danas u Ergo areni u Gdanjsku, gde će od srede do nedelje igrati na turniru B grupe III sedmice IV Lige nacija 2022.

lnm7

 

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Srećka Lisinca

 

Prvi meč u Gdanjsku Srbija će odigrati u sredu, 6. jula od 20.00 časova protiv Slovenije.

Posle dana pauze, Srbija će drugu utakmicu odigrati u petak, 8. jula protiv Italije od 20.00 časova.

Iran će biti treći rival Srbiji u Poljskoj, u subotu, 9. jula od 17.00 časova.

Poslednji meč u Gdanjsku, Srbija će odigrati protiv Kine u nedelju, 10. jula od 14.00 časova.

U Gdanjsku će igrati i Poljska, Holandija i Bugarska.

Sve utakmice IV Lige nacija 2022. direktno prenosi TV Sport Klub.

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala.

Finalni turnir u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 20. do 24. jula u Bolonji, u Italiji.

 

SENIORI – IV LIGA NACIJA 2022. (6. jun – 24. jul):

I SEDMICA (7 – 12. JUN):

B GRUPA – OTAVA, KANADA:

UTORAK, 7. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA    3:1 (19:25, 25:19, 25:22, 25:20)

NEMAČKA – KANADA    3:0 (25:19, 25:20, 30:28)

SREDA, 8. JUN:

POLJSKA – ARGENTINA 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)

FRANCUSKA – ITALIJA 3:0 (25:22, 26:24, 25:19)

ČETVRTAK, 9. JUN:

SRBIJA – FRANCUSKA  1:3 (25:21, 22:25, 23:25, 23:25)

ARGENTINA – NEMAČKA          3:1 (18:25, 25:22, 25:17, 25:20)

ITALIJA – POLJSKA      3:1 (21:25, 25:23, 25:20, 25:20)

PETAK, 10. JUN:

SRBIJA – ARGENTINA   3:2 (25:16, 25:18, 17:25, 12:25, 15:6)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (25:20, 22:25, 25:16, 20:25, 15:10)

FRANCUSKA – KANADA 3:0 (25:16, 25:23, 25:21)

SUBOTA, 11. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA      2:3 (25:27, 27:25, 25:18, 26:28, 16:18)

POLJSKA – BUGARSKA 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

ITALIJA – KANADA       3:0 (25:21, 25:18, 25:19)

NEDELJA, 12. JUN:

POLJSKA – FRANCUSKA          3:1 (21:25, 25:22, 25:21, 25:22)

ITALIJA – ARGENTINA  3:1 (25:20, 25:21, 16:25, 30:28)

KANADA – BUGARSKA  3:2 (25:18, 25:18, 24:26, 21:25, 15:11)

A GRUPA – BRAZILIJA, BRAZIL:

UTORAK, 7. JUN:

IRAN – KINA    3:1 (25:15, 19:25, 25:22, 25:15)

SAD – SLOVENIJA  3:0 (25:19, 25:19, 25:14)

SREDA, 8. JUN:

JAPAN – HOLANDIJA    3:1 (22:25, 26:24, 25:22, 25:17)

BRAZIL – AUSTRALIJA  3:0 (25:14, 25:18, 25:21)

ČETVRTAK, 9. JUN:

JAPAN – KINA   3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:18)

SAD – HOLANDIJA       3:0 (25:12, 25:18, 25:16)

BRAZIL – SLOVENIJA   3:1 (25:21, 21:25, 25:20, 25:16)

PETAK, 10. JUN:

HOLANDIJA – IRAN      3:0 (26:24, 25:21, 25:21)

SAD – JAPAN    3:2 (17:25, 25:15, 25:21, 26:28, 15:9)

SLOVENIJA – AUSTRALIJA       3:0 (25:22, 25:20, 25:21)

SUBOTA, 11. JUN:

SAD – BRAZIL  3:1 (21:25, 27:25, 25:20, 25:20)

SLOVENIJA – KINA      3:1 (25:15, 25:20, 18:25, 27:25)

IRAN – AUSTRALIJA     3:1 (25:14, 25:22, 18:25, 25:15)

NEDELJA, 12. JUN:

KINA – BRAZIL            3:0 (25:23, 31:29, 25:23)

JAPAN – IRAN             3:0 (25:20, 25:14, 25:19)

HOLANDIJA – AUSTRALIJA      3:0 (25:20, 25:15, 25:23)

II SEDMICA (21 – 26. JUN):

B GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA:

UTORAK, 21. JUN:

KANADA – AUSTRALIJA           3:1 (18:25, 28:26, 25:19, 25:22)

BUGARSKA – IRAN      3:0 (25:19, 25:23, 26:24)

SREDA, 22. JUN:

SRBIJA – SAD  1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 20:25)

POLJSKA – BRAZIL      3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:22)

ČETVRTAK, 23. JUN:

SRBIJA – BRAZIL         0:3 (18:25, 24:26, 17:25)

POLJSKA – KANADA     3:0 (25:16, 25:18, 25:16)

IRAN – SAD                3:0 (25:18, 29:27, 27:25)

PETAK, 24. JUN:

SRBIJA – KANADA       3:2 (20:25, 19:25, 25:20, 26:24, 15:11)

BRAZIL – IRAN            3:0 (30:28, 25:23, 25:19)

AUSTRALIJA – BUGARSKA       3:2 (21:25, 25:13, 25:22, 20:25, 17:15)

SUBOTA, 25. JUN:

IRAN – KANADA          3:0 (25:21, 27:25, 25:18)

POLJSKA – AUSTRALIJA          3:0 (25:17, 25:19, 25:14)

SAD – BUGARSKA       3:1 (25:12, 20:25, 26:24, 25:23)

NEDELJA, 26. JUN:

SRBIJA – AUSTRALIJA  3:0 (25:17, 25:20, 25:22)

POLJSKA – SAD 3:1 (21:25, 25:23, 26:24, 25:22)

BRAZIL – BUGARSKA   3:0 (25:21, 25:19, 25:22)

A GRUPA – KEZON SITI, FILIPINI:

UTORAK, 21. JUN:

HOLANDIJA – SLOVENIJA        3:0 (25:17, 25:21, 26:24)

JAPAN – ARGENTINA    3:1 (27:25, 25:18, 17:25, 25:16)

SREDA, 22. JUN:

FRANCUSKA – KINA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0) – bez borbe, zbog velikog broja igrača Kine pozitivnih na Kovid-19

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:16, 25:21, 25:22)

ČETVRTAK, 23: JUN:

FRANCUSKA – HOLANDIJA      3:0 (25:14, 25:23, 25:13)

KINA – NEMAČKA        3:0 (25:0, 25:0, 25:0) – Nemačka je odbila da igra protiv Kine, iako su odbojkaši Kine okončali karantin posle Kovid-19.

SLOVENIJA – ARGENTINA        3:1 (25:20, 27:29, 25:18, 25:17)

PETAK, 24. JUN:

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:1 (22:25, 31:29, 25:23, 25:16)

ARGENTINA – KINA      3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:22)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (25:20, 21:25, 24:26, 25:19, 15:13)

SUBOTA, 25. JUN:

HOLANDIJA – ARGENTINA       3:2 (22:25, 25:23, 20:25, 25:19, 15:13)

FRANCUSKA – JAPAN   3:0 (25:22, 27:25, 25:16)

ITALIJA – SLOVENIJA   3:0 (25:19, 25:16, 25:21)

NEDELJA, 26. JUN:

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:1 (25:16, 25:19, 19:25, 25:21)

JAPAN – SLOVENIJA     3.1 (25:21, 22:25, 25:18, 25:19)

ITALIJA – KINA            3:0 (25:21, 25:18, 25:19)

 

TABELA:

  1. FRA           8    7    1    22:5    21

  2. POL           8    7    1    22:6    21

  3. ITA           8    6    2    20:8    19

  4. JPN           8    6    2    20:12   18

  5. USA          8    6    2    19:11   17

  6. BRA          8    5    3    17:10   15

  7. NED          8    5    3    16:12   14

  8. IRI            8    4    4    12:14   12

  9. SRB          8    4    4    16:17   11

10. SLO           8    3    5    11:17     9

11. GER           8    3    5    12:19     7

12. ARG          8    2    6    13:20     8

13. CHN          8    2    6    10:18     6

14. CAN           8    2    6     8:21     6

15. BUL            8    1    7    11:21     6

16. AUS           8    1    7      5:23     2

 

III SEDMICA (5 – 10. JUL):

B GRUPA – GDANJSK, POLJSKA:

UTORAK, 5. JUL:

BUGARSKA – ITALIJA   17.00

IRAN – POLJSKA          20.00

 

SREDA, 6. JUL:

SRBIJA – SLOVENIJA    20.00

KINA – HOLANDIJA      17.00

 

ČETVRTAK, 7. JUL:

ITALIJA – IRAN                 14.00

BUGARSKA – SLOVENIJA    17.00

KINA – POLJSKA               20.00

 

PETAK, 8. JUL:

SRBIJA – ITALIJA              20.00

BUGARSKA – HOLANDIJA   14.00

SLOVENIJA – IRAN            17.00

 

SUBOTA, 9. JUL:

SRBIJA – IRAN            17.00

KINA – BUGARSKA       14.00

POLJSKA – HOLANDIJA 20.00

 

NEDELJA, 10. JUL:

SRBIJA – KINA            14.00

ITALIJA – HOLANDIJA  17.00

SLOVENIJA – POLJSKA 20.00

 

A GRUPA – OSAKA, JAPAN:

UTORAK, 5. JUL:

NEMAČKA – SAD               15.00 (8.00)

ARGENTINA – KANADA      18.00 (11.00)

 

SREDA, 6. JUL:

BRAZIL – NEMAČKA     15.40 (8.40)

JAPAN – AUSTRALIJA   19.10 (12.10)

 

ČETVRTAK, 7. JUL:

FRANCUSKA – SAD            12.00 (5.00)

NEMAČKA – AUSTRALIJA    15.00 (8.00)

BRAZIL – KANADA             18.00 (11.00)

 

PETAK, 8. JUL:

ARGENTINA – AUSTRALIJA 12.40 (5.40)

FRANCUSKA – BRAZIL       15.40 (8.40)

JAPAN – KANADA              19.10 (12.10)

 

SUBOTA, 9. JUL:

FRANCUSKA – ARGENTINA 12.40 (5.40)

KANADA – SAD                 15.40 (8.40)

NEMAČKA – JAPAN            19.10 (12.10)

 

NEDELJA, 10. JUL:

ARGENTINA – SAD                  12.40 (5.40)

FRANCUSKA – AUSTRALIJA      15.40 (8.40)

JAPAN – BRAZIL                     19.10 (12.10)

 

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala.

Finalni turnir u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 20. do 24. jula u Bolonji, u Italiji.

vnl3

  • jul 4, 2022
  • 916
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga