Serbian flagcirilicalatinica

Kup Srbije

Partizan Efbet 19. put u finalu Kupa, Vojvodina 18. – Novosađani rekorderi sa 15 titula, “crno – beli” osvojili 8

SENIORI – 58. KUP SRBIJE 2022/2023.

Finale 58. Kupa Srbije 2022/2023. u konkurenciji odbojkaša između Vojvodine iz Novog Sada i Partizan Efbeta odigraće se u nedelju, 26. februara od 16.30 časova u Hali sportova u Ubu, uz direktan prenos na RTS 2.

 

Vojvodina je rekorder za 15 osvojenih titula u Kupu Srbije, a igrala je ukupno 17 puta u finalu, kao i još 8 puta na Finalnim turnirima Kupa.

Partizan Efbet je akutelni pobednik Kupa Srbije i braniće trofej osvojen prošle godine u Lajkovcu. Partizan Efbet je ukupno 18 puta igrao u finalnim mečevima, a osvojio je 8 titula pobednika. Pored toga, Partizan Efbet je učestvovao i na 12 Finalnih turnira Kupa.

Vojvodina i Partizan Efbet su do sada igrali 5 puta u finalima i Novosađani su ostvarili svih 5 pobeda sa 3:1 (1994, 1995, 1996, 2015. i 2020.). “Crno – beli” su trijumfovali na Finalnom turniru Kupa 1990. sa 3:1, ali tada se igralo po jednokružnom bod sistemu.

 

SENIORI – KUP SRBIJE, JUGOSLAVIJE, SRBIJE I CRNE GORE – REZULTATI:

SENIORI – 58. KUP SRBIJE 2022/2023.

FINALE – NEDELJA, 26. FEBRUAR:

PARTIZAN EFBET – VOJVODINA (NOVI SAD)             16.30 (RTS 2)

SUDIJE: TOMISLAV POPOVIĆ I ZORAN RADOVANOVIĆ. DELEGAT: LJUBOMIR KOVAČEVIĆ. SUDIJA ZA VIDEO PROVERU POENA: STANISLAVA SIMIĆ.

 

POLUFINALE (22. I 23. NOVEMBAR I 27. I 28. DECEMBAR):

RADNIČKI DOO (KRAGUJEVAC) – PARTIZAN EFBET            3:1 (25:17, 16:25, 25:16, 25:9)

PARTIZAN EFBET – RADNIČKI DOO (KRAGUJEVAC)                     3:0 (25:21, 25:22, 25:23)

MLADI RADNIK (POŽAREVAC) – VOJVODINA (NOVI SAD)            3:1 (22:25, 25:23, 29:27, 25:19)

VOJVODINA (NOVI SAD) – MLADI RADNIK (POŽAREVAC)            3:0 (25:17, 25:20, 25:18)

 

ČETVRTFINALE (1. I 2. NOVEMBAR):

PARTIZAN EFBET – SPARTAK (LJIG)        3:1 (25:19, 23:25, 25:16, 25:22)

VOJVODINA (NOVI SAD) – SPARTAK (SUBOTICA)               3:0 (25:23, 25:22, 25:23)

RADNIČKI DOO (KRAGUJEVAC) – RIBNICA (KRALJEVO)      3:1 (24:26, 26:24, 29:27, 25:21)

CRVENA ZVEZDA – MLADI RADNIK (POŽAREVAC)              1:3 (25:14, 19:25, 17:25, 23:25)

 

OSMINA FINALA (7. I 8. OKTOBAR):

SPARTAK (SUBOTICA) – TAKOVO (GORNJI MILANOVAC)             3:0 (25:20, 25:15, 25:20)

PARTIZAN EFBET – KARAĐORĐE (TOPOLA)                        3:0 (25:20, 28:26, 25:10)

CRVENA ZVEZDA – NOVI SAD MANEKS   3:0 (25:21, 25:15, 25:17)

VOJVODINA (NOVI SAD) – GRAČAC         3:0 (25:11, 25:13, 25:10)

RIBNICA (KRALJEVO) – TOPLIČANIN 97 (PROKUPLJE)                 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)

RADNIČKI DOO (KRAGUJEVAC) – NIŠ      3:0 (25:15, 25:14, 25:18)

MLADI RADNIK (POŽAREVAC) – MLADENOVAC                   3:1 (25:15, 22:25, 25:13, 25:22)

SPARTAK (LJIG) – JEDINSTVO (STARA PAZOVA)                3:1 (22:25, 25:22, 25:18, 29:27)

 

SENIORI – 57. KUP SRBIJE 2021/2022.

FINALE – LAJKOVAC (HALA SPORTOVA) – 6. MART:

PARTIZAN SOKERBET – MLADI RADNIK (POŽAREVAC)       3:1 (25:17, 23:25, 25:15, 25:22)

 

PARTIZAN SOKERBET: ALEKSA MANDIĆ, IGNJAT DOPUĐ, LAZAR MARINOVIĆ, FILIP LEKIĆ, NIKOLA PETROVIĆ, ANDREJ HUZEJROVIĆ, MILUTIN NEJIĆ, STEFAN JANKOVIĆ, LAZAR STAŠEVIĆ, VIDAK CVETKOVIĆ, DUŠAN PETROVIĆ, NOVICA BJELICA, NEJTAN DELGUDIS. TRENERI: BOJAN JANIĆ I NENAD ŽIVANOVIĆ.

MLADI RADNIK: ALEKSA POLOMAC, DIMITRIJE KLJAIĆ, MILUTIN MIJAJLOVIĆ, LUKA VUJOVIĆ, ENES DUŠTINAC, VANJA EREMIĆ, PETAR ALEKSIĆ, NIKOLA TONIĆ, MBENGUE MAMADU, LAZAR STEVIĆ, ALEKSANDAR ANDONOVIĆ, IVAN ILIĆ, MLADEN BOJOVIĆ, NIKOLA STOKOVIĆ. TRENERI: DRAGAN BONIĆ I SAŠA JOKSIMOVIĆ.

 

MVP: NOVICA BJELICA (PARTIZAN SOKERBET)

 

SENIORI – 56. KUP SRBIJE 2020/2021.

FINALE – VRNJAČKA BANJA (DVORANA VLADE DIVAC) – 14. MART:

RIBNICA (KRALJEVO) – RADNIČKI DOO (KRAGUJEVAC)      3:1 (25:22, 25:23, 24:26, 25:23)

 

RIBNICA: ALEKSANDAR STEFANOVIĆ, IVAN TODOROVIĆ, JOVAN VUKMIROVIĆ, DAVID RUDIĆ, PREDRAG BIĆANIN, ŽARKO UBIPARIP, VANJA PETRAŠINOVIĆ, LUKA RATKOVIĆ, ALEKSANDAR VESELINOVIĆ, VLADIMIR GAJOVIĆ, MILOŠ KRSTESKI, NEJTAN DELGAJDIS, MILAN ŽIVANOVIĆ. TRENERI: MILAN SIMOJLOVIĆ, VLADO PETKOVIĆ I MILOŠ ŽIVANOVIĆ.

RADNIČKI DOO: VUK MILUTINOVIĆ, VUKAŠIN ANTIĆ, NIKOLA GOIĆ, OGNJEN VIDOVIĆ, DUŠAN LOPAR, MIRKO RADEVIĆ, NIKOLA PETROVIĆ, VUK IVANKOVIĆ, ALEKSA MATIĆ, NEMANJA DUKIĆ, JANKO PANTOVIĆ, MUSA KONE, IRFAN HAMZAGIĆ, SREĆKO RISTIĆ. TRENERI: DRAGAN KOBILJSKI, NEMANJA OPAČIĆ I ALEKSANDAR JOVANOVIĆ.

 

MVP: IVAN TODOROVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO)

 

SENIORI – 55. KUP SRBIJE 2019/2020.

FINALE – UB (HALA SPORTOVA) – 1. MART:

VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD) – PARTIZAN                  3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:23)

 

VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD): NIKOLA LAKČEVIĆ, BOŠKO BOJIČIĆ, FILIP KOVAČEVIĆ, STEFAN NEGIĆ, NEMANJA MAŠULOVIĆ, BORIS BUŠA, ALEKSANDAR BLAGOJEVIĆ, NEĐELJKO RADOVIĆ, VUK TODOROVIĆ, ANDREJ RUDIĆ, PAVLE PERIĆ, DAVID MEHIĆ. TRENERI: SINIŠA GAVRANČIĆ I ĐORĐE ĐURIĆ.

PARTIZAN: NEMANJA RADOVIĆ, LAZAR KOPRIVICA, LAZAR MARINOVIĆ, FILIP LEKIĆ, VLADAN ĐORĐEVIĆ, ANDREJ HUZEJROVIĆ, STEFAN JANKOVIĆ, ŽARKO KISIĆ, LAZAR STAŠEVIĆ, VIDAK CVETKOVIĆ, DUŠAN PETROVIĆ, ĐORĐE PAJEVIĆ, NIKOLA PEKOVIĆ, MARKO NIKOLIĆ. BOJAN JANIĆ I MILAN LJUBIČIĆ.

 

MVP: ALEKSANDAR BLAGOJEVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD)

 

SENIORI – 54. KUP SRBIJE 2018/2019.

FINALE – LAJKOVAC – 10. MART:

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKO DOO (KRAGUJEVAC)           3:0 (25:18, 25:21, 25:20)

 

CRVENA ZVEZDA: NIKOLA MELJANAC, PREDRAG JEVTIĆ, VLADO PETKOVIĆ, VUKAŠIN ĐURĐEVIĆ, LUKA TADIĆ, NEMANJA MAŠULOVIĆ, NIKOLA PETROVIĆ, MILUTIN NEJIĆ, MARKO SINĐELIĆ, NIKOLA JOVANOVIĆ, LAZAR DODIĆ, NIKOLA PAVLOVIĆ, ALEKSANDAR ANDONOVIĆ, DANILO PAVLOVIĆ. TRENERI: TOMISLAV KUKANJAC I NENAD ŽIVANOVIĆ.

RADNIČKI DOO (KRAGUJEVAC): IVAN GLAVINIĆ, NEMANJA STEFANOVIĆ, NIKOLA GOIĆ, NIKOLA VELJOVIĆ, JANKO PANTOVIĆ, NEMANJA STEVANOVIĆ, OGNJEN VIDOVIĆ, UGLJEŠA ILIĆ, ALEKSA MATIĆ, SRĐAN PANTELIĆ, NIK SOTNIK, IVAN PEROVIĆ, MILAN KRSTIĆ. TRENER: DEJAN MATIĆ.

 

SENIORI – 53. KUP SRBIJE 2017/2018.

FINALE – LAJKOVAC (HALA SPORTOVA) – 3. MART:

NOVI PAZAR – CRVENA ZVEZDA             3:0 (25:13, 25:20, 26:24)

NOVI PAZAR: MARKO VUKAŠINOVIĆ, NEMANJA SRETENOVIĆ, ALEKSA POLOMAC, HASAN ZATRIĆ, BENJAMIN DACA, ELVIR ZUKOVIĆ, MARKO BOŽOVIĆ, MARKO RADOSAVLJEVIĆ, ALEKSANDAR SIMIĆ, ANDRIJA VILIMANOVIĆ, SAMED PRUŠEVIĆ, IRFAN HAMZAGIĆ. TRENER: HAMZA ZATRIĆ.

CRVENA ZVEZDA: PREDRAG JEVTIĆ, LUKA TADIĆ, NIKOLA STOKOVIĆ, ALEKSANDAR GMITROVIĆ, NEMANJA MAŠULOVIĆ, NIKOLA PETROVIĆ, MILUTIN NEJIĆ, NIKOLA JOVANOVIĆ, LAZAR DODIĆ, NIKOLA PAVLOVIĆ, ALEKSANDAR ANDONOVIĆ, DANILO PAVLOVIĆ. TRENER: DRAGAN KOBILJSKI.

 

MVP: IRFAN HAMZAGIĆ (NOVI PAZAR)

 

SENIORI – 52. KUP SRBIJE 2016/2017.

FINALNI TURNIR – NOVI PAZAR (DVORANA PENDIK):

NEDELJA, 12. MART:

FINALE:

NOVI PAZAR – VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD)              3:0 (25:22, 27:25, 25:18)

NOVI PAZAR: ALIJA BEKRIĆ, SREĆKO RISTIĆ, HASAN ZATRIĆ, DUŠAN LOPAR, BENJAMIN DACA, LUKA ŠORMAZ, ELVIR ZUKOVIĆ, MARKO BOŽOVIĆ, HAMZA ZATRIĆ, MARKO RADOSAVLJEVIĆ, ALEKSANDAR SIMIĆ, IRFAN HAMZAGIĆ. TRENER: SAŠA STEFANOVIĆ.

VOJVODINA NS SEME: STEVAN SIMIĆ, BOŽIDAR VUČIĆEVIĆ, LAZAR ILINČIĆ, ČEDOMIR STANKOVIĆ, PETAR PREMOVIĆ, MIRAN KUJUNDŽIĆ, NIKOLA PEKOVIĆ, DAVID MEHIĆ, NEĐELJKO RADOVIĆ, VUKAŠIN TODOROVIĆ, STEFAN KOVAČEVIĆ, PAVLE PERIĆ. TRENERI: NEDŽAD OSMANKAČ I SINIŠA GAVRANČIĆ.

 

MVP: IRFAN HAMZAGIĆ (NOVI PAZAR)

 

SENIORI – 51. KUP SRBIJE 2015/2016.

FINALNI TURNIR – POŽAREVAC (SC “POŽAREVAC):

NEDELJA, 28. FEBRUAR:

FINALE:

CRVENA ZVEZDA – MLADI RADNIK (POŽAREVAC)               3:0 (25:23, 25:15, 25:14)

CRVENA ZVEZDA: ALEKSANDAR OKOLIĆ, PREDRAG JEVTIĆ, VUKAŠIN ĐURĐEVIĆ, ALEKSANDAR ŠKRBIĆ, ALEKSANDAR GMITROVIĆ, VUK MILUTINOVIĆ, NEMANJA JAKOVLJEVIĆ, DUŠAN STOJSAVLJEVIĆ, NIKOLA MUNĆAN, ALEKSANDAR BLAGOJEVIĆ, NIKOLA VELJOVIĆ, MAKSIM BUCULJEVIĆ. TRENERI: DRAGAN KOBILJSKI I TOMISLAV KUKANJAC.

MLADI RADNIK (POŽAREVAC): MILOŠ ŠATORA, SRĐAN MILOSAVLJEVIĆ, DARKO SAVIĆ, FILIP KOVAČEVIĆ, NIKOLA PETROVIĆ, NEMANJA MAŠULOVIĆ, IVICA JEVTIĆ, MARJAN SPASIĆ, ALEKSANDAR MILOŠEVIĆ, MILOŠ NADAŽDIN, MIODRAG MILUTINOV, SAŠA POPOVIĆ. TRENER: DRAGAN BONIĆ.

 

MVP: MAKSIM BUCULJEVIĆ (CRVENA ZVEZDA)

 

50. KUP SRBIJE 2014/2015.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (MALA SALA SPC „VOJVODINA):

NEDELJA, 15. FEBRUAR – FINALE:

VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD) – PARTIZAN                  3:1 (25:17, 22:25, 25:18, 25:18)

VOJVODINA NS SEME: STEVAN SIMIĆ, LAZAR KOLARIĆ, BOŠKO BOJIČIĆ, ČEDOMIR STANKOVIĆ, MILOŠ NADAŽDIN, MILAN KATIĆ, IGOR JOVANOVIĆ, NIKOLA PEKOVIĆ, DAVID MEHIĆ, VELJKO PETKOVIĆ, DRAŽEN LUBURIĆ, MIHAJLO STANKOVIĆ. TRENERI: STRAHINJA KOZIĆ I NEDŽAD OSMANKAČ.

PARTIZAN: BORIS BUŠA, GORAN IVKOVIĆ, DUŠAN LOPAR, IVAN KOSTIĆ, MILIJA MRDAK, NEVEN MAJSTOROVIĆ, BOJAN RAJKOVIĆ, NEMANJA JOKANOVIĆ, LUKA VELIČKOVIĆ, PETAR NIKOLIĆ, MARKO NIKOLIĆ, MARKO POPOVIĆ. TRENERI: VLADIMIR VASOVIĆ I NIKOLA SIMONOVIĆ.

 

MVP: DRAŽEN LUBURIĆ (VOJVODINA NS SEME)

 

49. KUP SRBIJE 2013/2014.

FINALNI TURNIR – KRALJEVO (HALA SPORTOVA):

NEDELJA, 23. FEBRUAR – FINALE:

CRVENA ZVEZDA – RIBNICA (KRALJEVO) 3:0 (25:21, 26:24, 25:19)

CRVENA ZVEZDA: ALEKSANDAR OKOLIĆ, NIKOLA MUNĆAN, NIKOLA STOKOVIĆ, MILAN PERIĆ, FILIP STOILOVIĆ, ALEKSANDAR GMITROVIĆ, LAZAR KOPRIVICA, VUK MILUTINOVIĆ, RAŠKO JOVANOVIĆ, DUŠAN PETKOVIĆ, MAKSIM BUCULJEVIĆ, FILIP VUJIĆ. TRENERI: DUŠKO NIKOLIĆ I TOMISLAV KUKANJAC.

RIBNICA: LUKA MARINKOVIĆ, DUŠAN STOJSAVLJEVIĆ, VLADIMIR USILJANIN, STEFAN OKOŠANOVIĆ, MLADEN BOJOVIĆ, LAZAR MOČIĆ, BRANISLAV RADOVIĆ, PREDRAG BIĆANIN, NIKOLA VELJOVIĆ, SLOBODAN MILOVANOVIĆ, MIRKO RADEVIĆ, GORAN ŠKUNDRIĆ. TRENERI: BOŠKO MAČUŽIĆ I MILOŠ ŽARIĆ.

 

MVP: DUŠAN PETKOVIĆ (CRVENA ZVEZDA)

 

48. KUP SRBIJE 2012/2013.

FINALNI TURNIR (23. I 24. FEBRUAR) – NOVI PAZAR (DVORANA „PENDIK“):

FINALE – 24. FEBRUAR:

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI (KRAGUJEVAC)                   3:1 (25:22, 18:25, 25:22, 27:25)

CRVENA ZVEZDA: ALEKSANDAR OKOLIĆ, MILAN PERIĆ, FILIP STOILOVIĆ, ALEKSANDAR GMITROVIĆ, LAZAR KOPRIVICA, VUK MILUTINOVIĆ, NEMANJA JAKOVLJEVIĆ, MIHAJLO MITIĆ, DUŠAN PETKOVIĆ, MILAN ĆELIĆ, MAKSIM BUCULJEVIĆ, FILIP VUJIĆ. TRENERI: DUŠKO NIKOLIĆ I TOMISLAV KUKANJAC.

RADNIČKI: LAZAR ĆIROVIĆ, NEMANJA STEVANOVIĆ, IGOR JOVANOVIĆ, NEMANJA RADOVIĆ, IVAN PEROVIĆ, DUŠAN VULOVIĆ, RADIŠA STEVANOVIĆ, MILAN ILIĆ, JANKO IVOVIĆ, VLADIMIR ČEDIĆ, ALEKSANDAR BLAGOJEVIĆ, SRĐAN PANTELIĆ. TRENERI: DEJAN MATIĆ I PREDRAG SREĆKOVIĆ.

 

47. KUP SRBIJE 2011/2012.

FINALNI TURNIR (25. I 26. FEBRUAR) – NOVI SAD (MALA SALA SPC „VOJVODINA“):

FINALE – 26. FEBRUAR:

VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD) – MLADI RADNIK (POŽAREVAC)                 3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:23)

VOJVODINA NS SEME: NEMANJA ČUBRILO, BORIS MARTINOVIĆ, NEMANJA STEFANOVIĆ, DANILO MIROSAVLJEVIĆ, ALEKSANDAR VESELINOVIĆ, MARKO IVOVIĆ, MIROSLAV VRBAN, ANDRIJA GERIĆ, LUKA ČUBRILO, MILIJA MRDAK, MIHAJLO STANKOVIĆ, MILORAD KAPUR. TRENERI: NIKOLA SALATIĆ I STRAHINJA KOZIĆ.

MLADI RADNIK: OGNJEN DUDUJ, NIKOLA MUNĆAN, ĐORĐE ŠLJIVANČANIN, DUŠAN VULOVIĆ, IVAN KOSTIĆ, NIKOLA PETROVIĆ, NIKOLA VASIĆ, NIKOLA PEKOVIĆ, PETAR PETROVIĆ, IŠTVAN ŠULC, NENAD ŠORMAZ, LUKA MARINKOVIĆ. TRENERI: DRAGAN BONIĆ I MILOŠ ŽIVANOVIĆ.

 

46. KUP SRBIJE 2010/2011.

FINALNI TURNIR – BEOGRAD (26. I 27. FEBRUAR):

FINALE – 27. FEBRUAR:

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN        3:0 (25:20, 26:24, 25:14)

CRVENA ZVEZDA: NEMANJA STEFANOVIĆ, MILAN PERIĆ, MIHAJLO PAJIĆ, MLADEN BOJOVIĆ, LAZAR KOPRIVICA, VUK MILUTINOVIĆ, NEMANJA JAKOVLJEVIĆ, MIHAJLO MITIĆ, MILOŠ TERZIĆ, IVAN PETROVIĆ, DUŠAN PETKOVIĆ, FILIP VUJIĆ. TRENERI: ŽELJKO BULATOVIĆ I DUŠKO NIKOLIĆ.

PARTIZAN: ALEKSANDAR MINIĆ, MARKO POPOVIĆ, UGLJEŠA PEŠUT, MARKO SAMARDŽIĆ, PETAR TURANJANIN, NIKOLA MIJAILOVIĆ, ŽARKO KISIĆ, NEMANJA JOKANOVIĆ, SINIŠA ŽARKOVIĆ, ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ, IVAN ILIĆ, UROŠ BULATOVIĆ. TRENER: MILAN ŽARKOVIĆ.

 

45. KUP SRBIJE 2009/2010.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (27. I 28. FEBRUAR):

FINALE – 28. FEBRUAR:

NIS VOJVODINA – RADNIČKI KREDI BANKA KRAGUJEVAC           3:0 (25:23, 25:16, 25:19)

NIS VOJVODINA, NOVI SAD: ARSENIJE MUTAPČIJA, GORAN ŠKUNDRIĆ, BORISLAV PETROVIĆ, DANILO MIROSAVLJEVIĆ, MILOŠ VEMIĆ, MARKO IVOVIĆ, GABRIJEL RADIĆ, LUKA ČUBRILO, MILIJA MRDAK, NIKOLA JOVOVIĆ, MILORAD KAPUR. TRENERI: NIKOLA SALATIĆ I STRAHINJA KOZIĆ.

RADNIČKI KREDI BANKA, KRAGUJEVAC: ZORAN JOVANOVIĆ, DUŠAN PETKOVIĆ, IGOR JOVANOVIĆ, NEMANJA RADOVIĆ, ILIJA IVOVIĆ, KONSTANTIN ČUPKOVIĆ, MILAN ILIĆ, JANKO IVOVIĆ, VLADIMIR ČEDIĆ, MARKO MAKSIMOVIĆ, SRĐAN PANTELIĆ, NEMANJA STEVANOVIĆ. TRENERI: SLOBODAN KOVAČ I DEJAN MATIĆ.

 

44. KUP SRBIJE 2008/2009.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (28. FEBRUAR I 1. MART):

FINALE – 1. MART:

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI KREDI BANKA KRAGUJEVAC          3:2 (34:36, 14:25, 25:19, 25:20, 15:9)

CRVENA ZVEZDA: MILAN ZINDOVIĆ, NEMANJA STEFANOVIĆ, JOVAN ĆULAFIĆ, MIHAJLO PAJIĆ, NEVEN MAJSTOROVIĆ, MLADEN BOJOVIĆ, STEFAN ILIĆ, MILOŠ TERZIĆ, TOMISLAV DOKIĆ, MILAN RAŠIĆ, MIHAJLO MITIĆ, FILIP VUJIĆ. TRENERI: ŽELJKO BULATOVIĆ I DUŠKO NIKOLIĆ.

RADNIČKI KREDI BANKA KRAGUJEVAC: OGNJEN DUDUJ, NEMANJA RADOVIĆ, IGOR JOVANOVIĆ, NENAD SIMEUNOVIĆ, BOJAN PEROVIĆ, ILIJA IVOVIĆ, HARI NAKOVSKI, MILAN ILIĆ, VLADIMIR ČEDIĆ, NEMANJA STEVANOVIĆ, NIKOLA GJORGIJEV, SRĐAN PANTELIĆ. TRENERI: SLOBODAN KOVAČ I DEJAN MATIĆ.

 

43. KUP SRBIJE 2007/2008.

FINALNI TURNIR – KRAGUJEVAC (1. I 2. MART):

FINALE – 2. MART:

RADNIČKI KOMBANK KRAGUJEVAC – RIBNICA                  3:0 (25:17, 25:22, 25:22)

RADNIČKI KOMBANK KRAGUJEVAC: DINO RADIVOJEVIĆ, JASMIN HADŽIFEJZOVIĆ, MIRKO RISTOVIĆ, VLADAN ALEKSIĆ, MILAN MIJALKOVIĆ, HARI NAKOVSKI, MILAN ILIĆ, ILIJA IVOVIĆ, VLADIMIR ČEDIĆ, NEMANJA STEVANOVIĆ, NIKOLA GJORGIJEV, SRĐAN PANTELIĆ. TRENERI: SLOBODAN GALEŠEV I BRANKO KOVAČEVIĆ.

RIBNICA KRALJEVO: RADOVAN GAVRILOVIĆ, MLADEN BOJOVIĆ, VLADIMIR USILJANIN, PREDRAG BIĆANIN, DUŠAN LAZAREVIĆ, NENAD POPADIĆ, VLADIMIR JOVIĆ, IVAN BOROVNJAK, ALEKSANDAR SIMEUNOVIĆ, SLOBODAN MILOVANOVIĆ, MIRKO RADEVIĆ, GORAN PLJAKIĆ. TRENERI: DRAGAN ĐORĐEVIĆ I NENAD DIMIĆ.

 

42. KUP SRBIJE 2006/2007.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (24. I 25. MART):

FINALE: 25. MART:

VOJVODINA NOVOLIN – MLADI RADNIK POŽAREVAC         3:0 (25:16, 25:22, 25:19)

VOJVODINA NOVOLIN NOVI SAD: MARKO SAMARDŽIĆ, GORAN ŠKUNDRIĆ, SRĐAN JOVANOVIĆ, BORISLAV PETROVIĆ, MILOŠ VEMIĆ, KONSTANTIN ČUPKOVIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, ŽARKO KISIĆ, ZORAN JOVANOVIĆ, VLADIMIR JEKIĆ, DARKO BOJKOVIĆ, ARSENIJE MUTAPČIJA. TRENERI: RADOVAN DABIĆ I NIKOLA SALATIĆ.

MLADI RADNIK POŽAREVAC: DUŠAN PAJIĆ, STEFAN ILIĆ, NEMANJA PETRIĆ, MIHAJLO PAJIĆ, DARKO FILIPAŠ, MILOŠ STEVANOVIĆ, DRAGAN SPASOJEVIĆ, NIKOLA VASIĆ, IVAN ILIĆ, VLADIMIR DUDIĆ, BORISLAV PANTIĆ, RADOVAN GAVRILOVIĆ. TRENERI: RADOMIR VELIČKOVIĆ I ALEKSANDAR RAJČIĆ.

 

41. KUP SRBIJE I CRNE GORE 2005.

FINALNI TURNIR – BUDVA (25. I 26. DECEMBAR):

FINALE – 26. DECEMBAR:

VOJVODINA NOVOLIN – BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA         3:0 (25:21, 25:16, 25:23)

VOJVODINA NOVOLIN NOVI SAD: MARKO SAMARDŽIĆ, DARKO FILIPAŠ, BRANIMIR PERIĆ, DEJAN BOJOVIĆ, BORISLAV PETROVIĆ, JOVAN ŠAJNBERGER, MILOŠ VEMIĆ, BRANKO ROLJIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, ŽARKO KISIĆ, ZORAN JOVANOVIĆ, MARKO NARANČIĆ. TRENERI: RADOVAN DABIĆ I NIKOLA SALATIĆ.

BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA PODGORICA: IVAN STELJIĆ, ANĐELKO DANGUBIĆ, VLADIMIR RAKIĆ, IVICA JEVTIĆ, IVAN RAŠOVIĆ, SAŠA STAROVIĆ, IVAN ILIĆ, ALEKSANDAR MILIVOJEVIĆ, MARKO ZLATIĆ, NEMANJA DUKIĆ, MILOŠ ĆULAFIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I SRĐAN POPOVIĆ.

 

40. KUP SRBIJE I CRNE GORE 2004.

FINALNI TURNIR – BUDVA (21. I 22. DECEMBAR):

FINALE – 22. DECEMBAR:

VOJVODINA NOVOLIN – BUDVANSKA RIVIJERA                  3:2 (25:18, 24:26, 25:19, 20:25, 15:10)

VOJVODINA NOVOLIN NOVI SAD: ĐORĐE ĐURIĆ, MILOŠ ATELJEVIĆ, BRANIMIR PERIĆ, ĐULA MEŠTER, STARHINJA KOZIĆ, MILAN JURIŠIĆ, BRANKO ROLJIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, VASA MIJIĆ, ZORAN JOVANOVIĆ, DRAGAN RISTIĆ. TRENERI: RADOVAN DABIĆ I NIKOLA SALATIĆ.

BUDVANSKA RIVIJERA BUDVA: TOMAS KALNINŠ, HAMZA ZATRIĆ, DUŠAN LAZIĆ, RADOMIR MIJOVIĆ, LUKA ŠULJAGIĆ, DANAIL MIHAJLOV, MILOŠ NIKIĆ, NIKOLA ROSIĆ, JOVAN ĆULAFIĆ, HRISTO MODEV, MILOŠ MAROVIĆ, ZLATKO MAROVIĆ. TRENERI: CVETKO PAJKOVIĆ I PREDRAG ILIĆ.

 

39. KUP SRBIJE I CRNE GORE 2003.

FINALNI TURNIR – BUDVA (26. I 27. DECEMBAR):

FINALE – 27. DECEMBAR:

VOJVODINA NOVOLIN – CRVENA ZVEZDA        3:1 (23:25, 25:23, 25:19, 25:20)

VOJVODINA NOVOLIN NOVI SAD: SLOBODAN BOŠKAN, MILOŠ ATELJEVIĆ, BRANIMIR PERIĆ, ĐULA MEŠTER, STRAHINJA KOZIĆ, MILAN JURIŠIĆ, NIKOLA ROGANOVIĆ, BRANKO ROLJIĆ, GABRIJEL RADIĆ, VASA MIJIĆ, NENAD SIMEUNOVIĆ, GORAN MARIĆ. TRENERI: RADOVAN DABIĆ I NIKOLA SALATIĆ.

CRVENA ZVEZDA: NIKOLA KOVAČEVIĆ, NENAD MILETIĆ, VLADO PETKOVIĆ, DEJAN BOJOVIĆ, DEJAN BRĐOVIĆ, MARKO TOMIĆ, VLADIMIR RAKIĆ, MARKO SAMARDŽIĆ, MARKO PEROŠ, GORAN IVKOVIĆ, SINIŠA GAVRANČIĆ, DEJAN RADIĆ. TRENERI: ŽELJKO BULATOVIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

 

38. KUP JUGOSLAVIJE 2002.

FINALNI TURNIR – BUDVA (28. I 29. DECEMBAR):

FINALE – 29. DECEMBAR:

BUDVANSKA RIVIJERA – BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA         3:0 (26:24, 25:18, 25:15)

BUDVANSKA RIVIJERA BUDVA: ČASLAV PEROŠEVIĆ, MILAN MARKOVIĆ, SINIŠA GAVRANČIĆ, DRAGAN RISTIĆ, ILIJA NIKOLIĆ, MLADEN MAJDAK, NEBOJŠA JANOVIĆ, MILOŠ ĆULAFIĆ, MILOŠ MAROVIĆ, MLADEN MATKOVIĆ, VASA MIJIĆ. TRENER: CVETKO PAJKOVIĆ I PREDRAG ILIĆ.

BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA PODGORICA: IVAN STELJIĆ, IGOR ČAJIĆ, GABRIJEL RADIĆ, ANĐELKO DANGUBIĆ, VLADIMIR RACKOVIĆ, DRAGAN KOBILJSKI, IVICA JEVTIĆ, IVAN ILIĆ, NOVICA BJELICA, SRĐAN POPOVIĆ, MILENKO DANGUBIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ZORAN VUKČEVIĆ.

 

37. KUP JUGOSLAVIJE 2001.

FINALNI TURNIR – BUDVA (28. I 29. DECEMBAR):

FINALE – 29. DECEMBAR:

BUDVANSKA RIVIJERA – VOJVODINA NOVOLIN                 3:1 (17:25, 25:15, 25:20, 25:21)

BUDVANSKA RIVIJERA BUDVA: ČASLAV PEROŠEVIĆ, MILAN MARKOVIĆ, DUŠAN LAZIĆ, RADOMIR MIJOVIĆ, STRAHINJA KOZIĆ, GORAN VORKAPIĆ, VADIMS KARDAŠ, DARKO TOMIĆ, MLADEN MAJDAK, NEBOJŠA JANOVIĆ, HAMZA ZATRIĆ, MILOŠ MAROVIĆ. TRENERI: VESELIN VUKOVIĆ I CVETKO PAJKOVIĆ.

VOJVODINA NOVOLIN NOVI SAD: SINIŠA GAVRANČIĆ, NOVAK STANKOVIĆ, MARKO GALEŠEV, BOJAN ĆURČIĆ, MILAN JURIŠIĆ, DRAGAN RISTIĆ, BRANKO ROLJIĆ, GABRIJEL RADIĆ, IVAN KNEŽEVIĆ, NENAD SIMEUNOVIĆ, GORAN MARIĆ, GORAN IVANKOVIĆ. TRENERI: SLOBODAN GALEŠEV I RADOVAN DABIĆ.

 

36. KUP JUGOSLAVIJE 2000.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (22. I 23. DECEMBAR):

FINALE – 23. DECEMBAR:

BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA – PARTIZAN                 3:2 (16:25, 21:25, 25:15, 25:21, 17:15)

BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA PODGORICA: IVAN STELJIĆ, ALEKSANDAR TOŠKOVIĆ, GORAN SLAVKOV, VLADIMIR VASOVIĆ, VLADIMIR RACKOVIĆ, MILUTIN STOJKOVIĆ, VANJA PRTENJAČA, IGOR ČAJIĆ, NENAD ĐUKIĆ, VLADIMIR ŽIVKOVIĆ, SRĐAN POPOVIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I MILAN ĐURIĆ.

PARTIZAN: IGOR MLADENOVIĆ, DEJAN JOVIĆ, NIKOLA ROSIĆ, BORIS BAKALOV, ALEKSANDAR MITROVIĆ, VLADAN ĐORĐEVIĆ, ŽARKO POPOV, MARKO VUJOVIĆ, NEMANJA BALANDŽIĆ, VLADIMIR RAKIĆ, ALEKSANDAR SPIROVSKI, MARKO ZLATIĆ. TRENERI: ŽELJKO BULATOVIĆ I DEJAN VULIĆEVIĆ.

 

35. KUP JUGOSLAVIJE 1999.

FINALNI TURNIR – BEOGRAD (17. I 18. DECEMBAR):

FINALE – 18. DECEMBAR:

CRVENA ZVEZDA GALAX – BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA         3:2 (38:36, 28:26, 14:25, 23:25, 20:18)

CRVENA ZVEZDA GALAX: MITKO BOŽILOV, PREDRAG BRANKOVIĆ, MILAN VASIĆ, ŽELJKO TANASKOVIĆ, JOVAN VUKANOVIĆ, MILUTIN STOJKOVIĆ, NOVAK STANKOVIĆ, DANILO MRĐA, STOJAN KOVAČEVIĆ, DEJAN JOVIĆ, BOJAN JANIĆ, MARKO TOMIĆ. TRENERI: RATKO PAVLIČEVIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA PODGORICA: MILAN ĐURIĆ, MILAN MARKOVIĆ, GORAN SLAVKOV, VLADIMIR VASOVIĆ, VLADIMIR RACKOVIĆ, VANJA PRTENJAČA, IGOR ČAJIĆ, NENAD ĐUKIĆ, BOJAN DROBNJAK, VLADIMIR ŽIVKOVIĆ, IVAN VUKOVIĆ, SRĐAN POPOVIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ZORAN VUKČEVIĆ.

 

34. KUP JUGOSLAVIJE 1998.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (26. I 27. DECEMBAR):

FINALE – 27. DECEMBAR:

VOJVODINA NIS RNS – CRVENA ZVEZDA                  3:1 (15:12, 9:15, 15:5, 15:11)

VOJVODINA NIS RNS NOVI SAD: SINIŠA GAVRANČIĆ, EDIN ŠKORIĆ, VELJKO PETKOVIĆ, ANDRIJA GERIĆ, VLADIMIR RADOVIĆ, DRAGAN RISTIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, DUŠAN TOJAGIĆ, IGOR MLADENOVIĆ, JOVAN MARKOVIĆ, BELA BUNFORD, ŽARKO PETROVIĆ. TRENERI: MILORAD KIJAC I SLOBODAN GALEŠEV.

CRVENA ZVEZDA: DIMITAR BOŽILOV, PREDRAG BRANKOVIĆ, BOJAN KOSTANDINOVIĆ, ŽELJKO TANASKOVIĆ, JOVAN VUKANOVIĆ, MILUTIN STOJKOVIĆ, DANILO MRĐA, NOVAK STANKOVIĆ, VLADIMIR ILIĆ, DRAGAN BOGDANOVIĆ, SLAVIŠA PEROVIĆ, MARTIN STOJEV. TRENER: JOVICA CVETKOVIĆ I RATKO PAVLIČEVIĆ.

 

33. KUP JUGOSLAVIJE 1997.

FINALNI TURNIR – BEOGRAD (12. I 13. DECEMBAR):

FINALE – 13. DECEMBAR:

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN        3:2 (9:15, 13:15, 15:10, 15:4, 15:9)

CRVENA ZVEZDA: IVAN ILIĆ, BOJAN KOSTANDINOVIĆ, ŽELJKO TANASKOVIĆ, DEJAN BRĐOVIĆ, MILUTIN STOJKOVIĆ, DANILO MRĐA, NOVAK STANKOVIĆ, RAJKO JOKANOVIĆ, VLADIMIR ILIĆ, DRAGAN BOGDANOVIĆ, VLADIMIR ZEBIĆ, DUŠAN ŽEŽELJ. TRENERI: JOVICA CVETKOVIĆ I RATKO PAVLIČEVIĆ.

PARTIZAN: VANJA PRTENJAČA, VLADIMIR GAVRILOVIĆ, MARKO ZLATIĆ, VLADIMIR VASOVIĆ, VLADIMIR RACKOVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, BELA TRUBINT, VLADISLAV MANDIĆ, DUŠKO NIKOLIĆ, BRANISLAV MITROVIĆ, DEJAN ILIĆ, ALEKSANDAR SPIROVSKI. TRENERI: BOGDAN SRETENOVIĆ I DRAGAN BALANDŽIĆ.

 

32. KUP JUGOSLAVIJE 1996.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (20. I 21. DECEMBAR):

FINALE – 21. DECEMBAR:

VOJVODINA NIS RNS – PARTIZAN           3:1 (12:15, 15:9, 15:1, 15:9)

VOJVODINA NIS RNS NOVI SAD: DEJAN MILADINOVIĆ, BRANIMIR ĐURIĆ, ĐULA MEŠTER, VELJKO PETKOVIĆ, ANDRIJA GERIĆ, DRAGAN RISTIĆ, VLADIMIR RADOVIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, DUŠAN TOJAGIĆ, IGOR MLADENOVIĆ, DRAGAN SVETOZAREVIĆ, BELA BUNFORD. TRENERI: MILORAD KIJAC I SLOBODAN GALEŠEV.

PARTIZAN: VANJA PRTENJAČA, VLADIMIR RACKOVIĆ, MARKO ZLATIĆ, VLADIMIR VASOVIĆ, BRANISLAV MITROVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, BELA TRUBINT, DRAGAN KOBILJSKI, DUŠKO NIKOLIĆ, VLADIMIR GAVRILOVIĆ, DEJAN JOVIĆ, BOJAN KOSTANDINOVIĆ. TRENER: BOGDAN SRETENOVIĆ.

 

31. KUP JUGOSLAVIJE 1995.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (14 – 16. DECEMBAR):

FINALE – 16. DECEMBAR:

VOJVODINA NIS RNS – PARTIZAN           3:0 (15:10, 15:8, 15:3)

VOJVODINA NIS RNS NOVI SAD: ĐORĐE ĐURIĆ, DEJAN MILADINOVIĆ, MILAN MARIĆ, ĐULA MEŠTER, STRAHINJA KOZIĆ, ANDRIJA GERIĆ, DRAGAN RISTIĆ, GORAN ĆATO, SLOBODAN BOŠKAN, VLADIMIR BATEZ, VLADIMIR GRUJESKU, VELJKO PETKOVIĆ. TRENER: MILORAD KIJAC I SLOBODAN GALEŠEV.

PARTIZAN: VANJA PRTENJAČA, VLADIMIR RACKOVIĆ, VLADISLAV MANDIĆ, VLADIMIR VASOVIĆ, DEJAN ILIĆ, BELA TRUBINT, DRAGAN KOBILJSKI, DUŠKO NIKOLIĆ, SRĐAN POPOVIĆ, GORAN VUJEVIĆ, BOJAN KOSTANDINOVIĆ. TRENER: BOGDAN SRETENOVIĆ.

 

30. KUP JUGOSLAVIJE 1994.

FINALNI TURNIR – ARANĐELOVAC (23 – 25. DECEMBAR):

FINALE – 25. DECEMBAR:

VOJVODINA UNION INTERNACIONAL – PARTIZAN              3:1 (8:15, 15:4, 15:0, 15:10)

VOJVODINA UNION INTERNACIONAL NOVI SAD: ĐORĐE ĐURIĆ, VLADIMIR GRUJESKU, BRANIMIR ĐURIĆ, ĐULA MEŠTER, STRAHINJA KOZIĆ, ANDRIJA GERIĆ, DRAGAN RISTIĆ, GORAN ĆATO, SLOBODAN BOŠKAN, VLADIMIR BATEZ, DUŠAN TOJAGIĆ, DRAGAN SVETOZAREVIĆ. TRENERI: MILORAD KIJAC I SLOBODAN GALEŠEV.

PARTIZAN: VLADIMIR RACKOVIĆ, GORAN VUJEVIĆ, SRĐAN POPOVIĆ, VLADIMIR VASOVIĆ, DUŠKO NIKOLIĆ, VLADIMIR GAVRILOVIĆ, VANJA PRTENJAČA, VLADIMIR RAKIĆ, ALEKSA IVOŠEVIĆ, MILAN LAZIĆ, VLADISLAV MANDIĆ. TRENERI: BOGDAN SRETENOVIĆ.

 

29. KUP JUGOSLAVIJE 1993.

FINALNI TURNIR – BEOGRAD (16 – 18. DECEMBAR):

1. KOLO – 16. DECEMBAR:

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA UNION INTERNACIONAL    3:1 (16:14, 15:3, 10:15, 15:9)

PARTIZAN VOBAN – SPARTAK AZOTARA SUBOTICA           3:1 (15:10, 15:4, 11:15, 15:7)

2. KOLO – 17. DECEMBAR:

VOJVODINA UNION INTERNACIONAL – PARTIZAN VOBAN   3:1 (15:12, 15:3, 13:15, 15:9)

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK AZOTARA SUBOTICA             3:0 (15:6, 15:9, 15:9)

3. KOLO – 18. DECEMBAR:

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN VOBAN     3:0 (15:6, 15:9, 15:12)

VOJVODINA UNION INTERNACIONAL – SPARTAK AZOTARA SUBOTICA          3:0 (15:8, 16:14, 15:12)

TABELA:

1. CRVENA ZVEZDA              3       3       0       9:1    6

2. VOJVODINA UI                  3       2       1       7:4    4

3. PARTIZAN VOBAN             3       1       2       4:7    2

4. SPARTAK AZOTARA           3       0       3       1:9    0

CRVENA ZVEZDA: VLADIMIR BATEZ, RATKO PAVLIČEVIĆ, EDIN ŠKORIĆ, ZORAN DUDIĆ, NOVAK STANKOVIĆ, MILUTIN STOJKOVIĆ, NEBOJŠA ĐENIĆ, RAJKO JOKANOVIĆ, VLADIMIR ILIĆ, VLADIMIR MLADENOVIĆ, DUŠAN ILIĆ, STOJAN KOVAČEVIĆ. TRENER: LASLO LUKAČ I PREDRAG ĐORĐEVIĆ.

 

28. KUP JUGOSLAVIJE 1992.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (11 – 13. DECEMBAR):

1. KOLO – 11. DECEMBAR:

VOJVODINA HOLDING Š – DAFIMENT SMEDEREVO            3:0 (15:3, 15:4, 15:10)

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN VOBAN              3:1 (12:15, 15:12, 15:4, 15:10)

2. KOLO – 12. DECEMBAR:

VOJVODINA HOLDING Š – PARTIZAN VOBAN    3:0 (15:1, 15:9, 15:7)

CRVENA ZVEZDA – DAFIMENT SMEDEREVO      3:1 (15:12, 12:15, 17:15, 15:2)

3. KOLO – 13. DECEMBAR:

PARTIZAN VOBAN – DAFIMENT SMEDEREVO    3:1 (15:10, 15:5, 6:15, 15:9)

VOJVODINA HOLDING Š – CRVENA ZVEZDA     3:0 (15:9, 15:12, 15:5)

TABELA:

1. VOJVODINA HOLDING Š             3       3       0       9:0    6

2. CRVENA ZVEZDA                       3       2       1       6:5    4

3. PARTIZAN VOBAN                     3       1       2       4:7    2

4. DAFIMENT SMEDEREVO             3       0       3       2:9    0

VOJVODINA HOLDING Š NOVI SAD: ĐORĐE ĐURIĆ, BRANIMIR ĐURIĆ, ĐULA MEŠTER, SLOBODAN BOŠKAN, MILAN MARIĆ, DRAGAN RISTIĆ, GORAN ĆATO, NIKOLA GRBIĆ, SINIŠA RELJIĆ, DUŠAN TOJAGIĆ, DRAGAN SVETOZAREVIĆ, DARKO TANKOSIĆ. TRENERI: ZORAN GAJIĆ I MILORAD KIJAC.

 

27. KUP JUGOSLAVIJE 1991.

FINALNI TURNIR – BEOGRAD (20 – 22. DECEMBAR):

1. KOLO – 20. DECEMBAR:

VOJVODINA – PARTIZAN       3:2 (15:9, 2:15, 15:6, 12:15, 15:10)

CRVENA ZVEZDA – BOSNA    3:1 (14:16, 15:9, 15:5, 15:7)

2. KOLO – 21. DECEMBAR:

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA      3:2 (16:14, 12:15, 5:15, 15:4, 15:13)

PARTIZAN – BOSNA              3:0 (15:4, 15:4, 15:10)

3. KOLO – 22. DECEMBAR:

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN        3:2 (14:16, 15:5, 15:9, 6:15, 15:12)

VOJVODINA – BOSNA           3:0 (15:8, 15:9, 15:6)

TABELA:

1. CRVENA ZVEZDA      3       3       0       9:5    6

2. VOJVODINA             3       2       1       8:5    4

3. PARTIZAN                3       1       2       7:6    2

4. BOSNA                    3       0       3       1:9    0

CRVENA ZVEZDA: VLADIMIR BATEZ, OLEG PAVLJUK, DARIO ĐUKIĆ, DEJAN BRĐOVIĆ, ALEKSANDAR SREBRENJIKOV, NEBOJŠA ĐENIĆ, MILUTIN STOJKOVIĆ, RAJKO JOKANOVIĆ, ALEKSA VUKSANOVIĆ, VLADIMIR MLADENOVIĆ, BOŠKO MAČUŽIĆ, DEJAN MANOJLOVIĆ. TRENER: BOGDAN SRETENOVIĆ.

 

26. KUP JUGOSLAVIJE 1990.

FINALNI TURNIR – BEOGRAD (20 – 22. DECEMBAR):

1. KOLO – 20. DECEMBAR:

PARTIZAN – VOJVODINA                3:1 (15:9, 11:15, 15:4, 15:13)

MLADOST MONTER – CRVENA ZVEZDA    3:0 (15:12, 15:11, 15:3)

2. KOLO – 21. DECEMBAR:

PARTIZAN – MLADOST MONTER     3:2 (15:7, 15:1, 10:15, 8:15, 15:10)

VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA      3:0 (15:5, 15:9, 15:4)

3. KOLO – 22. DECEMBAR:

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA        3:0 (15:4, 15:3, 15:9)

VOJVODINA – MLADOST MONTER   3:2 (6:15, 15:13, 15:7, 14:16, 15:10)

TABELA:

1. PARTIZAN                        3       3       0       9:3    6

2. VOJVODINA                      3       2       1       7:5    4

3. MLADOST MONTER           3       1       2       7:6    2

4. CRVENA ZVEZDA              3       0       3       0:9    0

PARTIZAN: ŽELJKO TANASKOVIĆ, ZORAN LUKOVIĆ, SABAHUDIN PELJTO, IGOR KOLAKOVIĆ, MIRKO ČULIĆ, VLADIMIR KOCIĆ, BOJAN MILIĆ, GORAN VUJEVIĆ, DRAGAN VUJOVIĆ, MIHAJLO MILUTINOVIĆ. TRENER: VLADIMIR BOGOEVSKI.

 

25. KUP JUGOSLAVIJE 1989.

FINALNI TURNIR – BEOGRAD (22 – 24. DECEMBAR):

1. KOLO – 22. DECEMBAR:

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA        3:0 (16:14, 15:10, 15:7)

MLADOST MONTER ZAGREB – BOSNA SARAJEVO      3:0 (15:5, 15:0, 15:1)

2. KOLO – 23. DECEMBAR:

PARTIZAN – MLADOST MONTER ZAGREB         3:0 (15:13, 15:10, 16:14)

CRVENA ZVEZDA – BOSNA SARAJEVO     3:1 (15:10, 15:8, 11:15, 15:8)

3. KOLO – 24. DECEMBAR:

PARTIZAN – BOSNA SARAJEVO      3:2 (8:15, 4:15, 15:12, 15:10, 15:10)

CRVENA ZVEZDA – MLADOST MONTER ZAGREB        3:0 (15:13, 15:3, 15:5)

TABELA:

1. PARTIZAN                        3       3       0       9:2            6

2. CRVENA ZVEZDA               3       2       1       6:4            4

3. MLADOST MONTER           3       1       2       3:6            2

4. BOSNA                             3       0       3       3:9            0

PARTIZAN: ŽELJKO TANASKOVIĆ, DRAGAN KOBILJSKI, MIHAJLO MILUTINOVIĆ, RADE ĐERMANOVIĆ, IGOR KOLAKOVIĆ, MIRKO ČULIĆ, VLADIMIR KOCIĆ, BOJAN MILIĆ, ALEKSANDAR BABIĆ. TRENER: SLAVOLJUB MARKOVIĆ.

 

24. KUP JUGOSLAVIJE 1988.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (23 – 25. DECEMBAR):

1. KOLO – 23. DECEMBAR:

VOJVODINA – MLADOST MONTER ZAGREB       3:1 (11:15, 15:11, 15:11, 15:13)

PARTIZAN – BOSNA              3:0 (15:7, 15:9, 15:9)

2. KOLO – 24. DECEMBAR:

MLADOST MONTER ZAGREB – BOSNA     3:1 (15:6, 15:13, 13:15, 15:9)

PARTIZAN – VOJVODINA       3:1 (13:15, 15:13, 15:9, 15:6)

3. KOLO – 25. DECEMBAR:

MLADOST MONTER ZAGREB – PARTIZAN          3:0 (15:12, 15:7, 15:11)

VOJVODINA – BOSNA           3:0 (15:6, 15:10, 16:14)

TABELA:

1. MLADOST MONTER   3       2       1       7:4    4 (153:129) 1,186

2. VOJVODINA             3       2       1       7:4    4 (145:138) 1,051

3. PARTIZAN                3       2       1       6:4    4

4. BOSNA                    3       0       3       1:9    0

MLADOST MONTER ZAGREB: ANDREJ URNAUT, RADOVAN MALEVIĆ, DRAGAN PEZELJ, VEDAD GLINAC, PERO STANIĆ, DEJAN LANINOVIĆ, ALEN VRBANIĆ, MARIO BAŠELOVIĆ, GORAN JANOŠEVIĆ, BRANKO MARTIĆ, MIRO MILIĆ, NERMIN KURTIĆ. TRENER: RADOVAN MALEVIĆ.

 

23. KUP JUGOSLAVIJE 1987.

FINALNI TURNIR – SUBOTICA (25 – 27. DECEMBAR):

1.KOLO – 25. DECEMBAR:

MLADOST MONTER ZAGREB – SPARTAK SUBOTICA            3:0 (15:13, 15:12, 15:12)

VOJVODINA NOVI SAD – BOSNA SARAJEVO              3:0 (15:9, 15:12, 15:4)

2. KOLO – 26. DECEMBAR:

VOJVODINA NOVI SAD – SPARTAK SUBOTICA           3:0 (15:6, 15:9, 15:10)

BOSNA SARAJEVO – MLADOST MONTER ZAGREB               3:1 (15:12, 15:17, 15:11, 15:10)

3. KOLO – 27. DECEMBAR:

SPARTAK SUBOTICA – BOSNA SARAJEVO                 3:2 (14:16, 15:4, 15:11, 5:15, 15:13)

VOJVODINA NOVI SAD – MLADOST MONTER ZAGREB         3:0 (15:5, 15:10, 15:4)

TABELA:

1. VOJVODINA                      3       3       0       9:0            6

2. BOSNA                             3       1       2       5:7            2

3. MLADOST MONTER           3       1       2       4:6            2

4. SPARTAK                          3       1       2       3:8            2

VOJVODINA NOVI SAD: ŽARKO PETROVIĆ, VELIBOR IVANOVIĆ, DRAGAN KLAŠNIĆ, PERO STANIĆ, MILAN MARIĆ, BRANISLAV DOBRODOLSKI, SLOBODAN KOŠUTIĆ, RADOVAN DABIĆ, ZORAN NIKOLIĆ, DRAGAN VERMEZOVIĆ, ĐURO BAŠIĆ. TRENER: DOROŠ LEŠEK.

 

22. KUP JUGOSLAVIJE 1986.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (19 – 21. DECEMBAR):

1. KOLO – 19. DECEMBAR:

MLADOST MONTER – BOSNA 3:2 (15:12, 15:12, 7:15, 14:16, 16:14)

VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA      3:0 (15:7, 15:10, 15:8)       

2. KOLO – 20. DECEMBAR:

VOJVODINA – BOSNA           3:0 (15:7, 15:8, 15:11)

MLADOST MONTER – CRVENA ZVEZDA    3:0 (15:8, 15:11, 15:8)

3. KOLO – 21. DECEMBAR:

BOSNA – CRVENA ZVEZDA            3:1 (15:11, 15:13, 9:15, 15:11)

MLADOST MONTER – VOJVODINA   3:1 (4:15, 15:10, 15:10, 15:12)

TABELA:

1. MLADOST MONTER           3       3       0       9:3            6

2. VOJVODINA                      3       2       1       7:3            4

3. BOSNA                             3       1       2       5:7            2

4. CRVENA ZVEZDA              3       0       3       1:9            0

MLADOST MONTER ZAGREB: IVICA JELIĆ, ANDREJ URNAUT, NENAD MARELIĆ, VEDAD GLINAC, ĐURO BAŠIĆ, STOJAN GUNČEV, DRAGAN PEZELJ, GORAN JANOŠEVIĆ, RADOVAN MALEVIĆ, BRANKO MARTIĆ, NURKO ČAUŠEVIĆ. TRENER: TODOR PIPERKOV.

 

21. KUP JUGOSLAVIJE 1985.

FINALNI TURNIR – ZAGREB (20 – 22. DECEMBAR):

1. KOLO – 20. DECEMBAR:

BOSNA – PARTIZAN     3:2 (15:11, 4:15, 7:15, 15:10, 15:11)

MLADOST MONTER – VIOR SPORT KRALJEVO   3:0 (15:7, 15:6, 15:8)

2. KOLO – 21. DECEMBAR:

MLADOST MONTER – PARTIZAN     3:0 (15:12, 15:8, 15:8)

BOSNA – VIOR SPORT KRALJEVO   3:1 (11:15, 15:6, 15:9, 15:12)

3. KOLO – 22. DECEMBAR:

PARTIZAN – VIOR SPORT KRALJEVO       3:1 (9:15, 15:13, 15:13, 15:9)

MLADOST MONTER – BOSNA          3:0 (15:6, 15:4, 15:6)

TABELA:

1. MLADOST MONTER           3       3       0       9:0            6

2. BOSNA                             3       2       1       6:6            4

3. PARTIZAN                        3       1       2       5:7            2

4. VIOR SPORT                     3       0       3       2:9            0

MLADOST MONTER: IVICA JELIĆ, ANDREJ URNAUT, VEDAD GLINAC, ĐURO BAŠIĆ, BORO JOVIĆ, GORAN JANOŠEVIĆ, RADOVAN MALEVIĆ, VELJKO BAŠIĆ, MLADEN KAŠIĆ, NURKO ČAUŠEVIĆ. TRENER: HU DI HUA.

 

20. KUP JUGOSLAVIJE 1984.

FINALNI TURNIR – KRALJEVO (21 – 23. DECEMBAR):

1. KOLO – 21. DECEMBAR:

MLADOST MONTER – BOSNA 3:2 (15:11, 13:15, 13:15, 15:3, 15:9)

PARTIZAN – VIOR SPORT      3:0 (15:4, 15:5, 15:8)

2. KOLO – 22. DECEMBAR:

VIOR SPORT – BOSNA                   3:0 (16:14, 15:5, 15:5)

MLADOST MONTER – PARTIZAN     3:2 (15:8, 10:15, 15:11, 9:15, 15:9)

3. KOLO – 23. DECEMBAR:

PARTIZAN – BOSNA     3:2 (15:12, 11:15, 15:9, 17:19, 16:14)

MLADOST MONTER – VIOR SPORT           3:2 (9:15, 15:1, 17:15, 12:15, 15:11)

TABELA:

1. MLADOST MONTER           3       3       0       9:6            6

2. PARTIZAN                        3       2       1       8:5            4

3. VIOR SPORT                     3       1       2       5:6            2

4. BOSNA                             3       0       3       4:9            0

MLADOST MONTER ZAGREB: NENAD KOMADINA, BRANKO MARTIĆ, VEDAD GLINAC, ĐURO BAŠIĆ, BORO JOVIĆ, GORAN RIBARIĆ, SLOBODAN LOZANČIĆ, IVICA JELIĆ, RADOVAN MALEVIĆ, ERNEST NEMET, VELJKO BAŠIĆ, NURKO ČAUŠEVIĆ. TRENER: HU DI HUA.

 

19. KUP JUGOSLAVIJE 1983.

FINALNI TURNIR – MARIBOR (23 – 25. DECEMBAR):

1. KOLO – 23. DECEMBAR:

STAVBAR – BOSNA               3:2 (7:15, 15:12, 15:9, 11:15, 15:13)

MLADOST MONTER – RIBNICA       3:0 (15:13, 15:8, 15:8)

2. KOLO – 24. DECEMBAR:

MLADOST MONTER – BOSNA 3:2 (15:8, 13:15, 5:15, 15:13, 15:12)

STAVBAR – RIBNICA             3:0 (15:7, 15:13, 15:11)

3. KOLO – 25. DECEMBAR:

RIBNICA – BOSNA                         3:0 (15:10, 15:9, 15:3)

MLADOST MONTER – STAVBAR      3:0 (15:4, 15:10, 15:1)

TABELA:

1. MLADOST MONTER   3       3       0       9:2            6

2. STAVBAR MARIBOR  3       2       1       6:5            4

3. RIBNICA KRALJEVO  3       1       2       3:6            2

4. BOSNA SARAJEVO    3       0       3       4:9            0

MLADOST MONTER ZAGREB: IVICA JELIĆ, ĐURICA MIŠIN, KREŠIMIR DIVIŠ, VEDAD GLINAC, ĐURO BAŠIĆ, BORO JOVIĆ, SLOBODAN LOZANČIĆ, GORAN JANOŠEVIĆ, VELJKO BAŠIĆ, MLADEN KAŠIĆ. TRENER: JU JOU VEI.

 

18. KUP JUGOSLAVIJE 1982.

FINALNI TURNIR – SARAJEVO (24 – 26. DECEMBAR):

1. KOLO – 24. DECEMBAR:

BOSNA – VOJVODINA           3:1 (15:3, 15:11, 13:15, 15:9)

PARTIZAN – MLADOST MONTER     3:1 (15:4, 15:13, 11:15, 15:5)

2. KOLO – 25. DECEMBAR:

BOSNA – PARTIZAN     3:2 (2:15, 15:10, 15:8, 5:15, 15:6)

MLADOST MONTER – VOJVODINA   3:0 (15:8, 15:7, 15:9)

3. KOLO – 26. DECEMBAR:

PARTIZAN – VOJVODINA       3:0 (15:10, 15:7, 15:9)

BOSNA – MLADOST MONTER 3:1 (15:12, 15:8, 8:15, 15:13)

TABELA:

1. BOSNA                    3       3       0       9:4            6

2. PARTIZAN                3       2       1       8:4            4

3. MLADOST                3       1       2       5:6            2

4. VOJVODINA             3       0       3       1:9            0

 

MVP: MIODRAG MITIĆ (PARTIZAN).

NAJMLAĐI: MIRKO ČULIĆ (BOSNA).

 

BOSNA SARAJEVO: ORHAN ARSLANAGIĆ, MIRALEM DEDOVIĆ, MIRSAD IMŠIROVIĆ, NEVEN KUREŠEVIĆ, MILAN ĐURIĆ, JOVO VUKALOVIĆ, LASLO LUKAČ, MILAN RODIĆ, BRANISLAV VLAHOVIĆ, DAMIR POBRIĆ, OZREN MEDAN, AMIR DŽAMALIJA. TRENER: SUN ŽI DA.

 

17. KUP JUGOSLAVIJE 1981.

FINALNI TURNIR – BEOGRAD (25 – 27. DECEMBAR):

1. KOLO – 25. DECEMBAR:

PARTIZAN – BOSNA                       3:1 (10:15, 15:8, 15:3, 15:9)

MLADOST MONTER – VOJVODINA   3:1 (15:12, 14:16, 15:12, 15:5)

2. KOLO – 26. DECEMBAR:

MLADOST MONTER – PARTIZAN     3:2 (15:12, 5:15, 13:15, 15:8, 15:10)

VOJVODINA – BOSNA                    3:1 (15:5, 15:8, 10:15, 15:13)

3. KOLO – 27. DECEMBAR:

VOJVODINA – PARTIZAN                3:1 (15:9, 18:16, 8:15, 15:8)

MLADOST MONTER – BOSNA          3:0 (15:2, 15:8, 15:8)

TABELA:

1. MLADOST MONTER           3       3       0       9:3            6

2. VOJVODINA                      3       2       1       7:5            4

3. PARTIZAN                        3       1       2       6:7            2

4. BOSNA                             3       0       3       2:9            0

 

MLADOST MONTER ZAGREB: ĐURICA MIŠIN, GORDAN ŠNAJDER, VELJKO BAŠIĆ, EDO KOŠTIĆ, SLOBODAN LOZANČIĆ, IVICA JELIĆ, GORAN JANOŠEVIĆ, RADOVAN MALEVIĆ, VINKO DOBRIĆ, MLADEN KAŠIĆ, NURKO ČAUŠEVIĆ, DAVOR VRANEŠEVIĆ. TRENER: DOROŠ LEŠEK.

 

16. KUP JUGOSLAVIJE 1980.

FINALNI TURNIR – ZRENJANIN (12 – 14. DECEMBAR):

1. KOLO – 12. DECEMBAR:

MLADOST MONTER – GIK BANAT    3:1 (15:6, 9:15, 15:5, 15:8)

RIBNICA – RABOTNIČKI                3:1 (15:7, 10:15, 15:5, 15:9)

2. KOLO – 13. DECEMBAR:

GIK BANAT – RABOTNIČKI             3:1 (16:14, 12:15, 15:8, 15:12)

MLADOST MONTER – RIBNICA       3:0 (15:9, 15:11, 15:2)

3. KOLO – 14. DECEMBAR:

GIK BANAT – RIBNICA                           3:0 (15:13, 16:14, 15:6)

MLADOST MONTER – RABOTNIČKI          3:0 (15:11, 15:5, 15:8)

TABELA:

1. MLADOST MONTER           3       3       0       9:1            6

2. GIK BANAT                       3       2       1       7:4            4

3. RIBNICA                          3       1       2       3:7            2

4. RABOTNIČKI                    3       0       3       2:9            0

 

MLADOST MONTER ZAGREB: IVICA JELIĆ, KREŠIMIR DIVIŠ, VEDAD GLINAC, LJUBOMIR TRAVICA, DUŠAN RADELJEVIĆ, SLOBODAN LOZANČIĆ, GORAN JANOŠEVIĆ, RADOVAN MALEVIĆ, VINKO DOBRIĆ, MLADEN KAŠIĆ, NURKO ČAUŠEVIĆ, DAVOR VRANJEŠEVIĆ. TRENER: DOROŠ LEŠEK.

 

15. KUP JUGOSLAVIJE 1979.

FINALNI TURNIR – SKOPLJE (21 – 23. DECEMBAR):

1. KOLO – 21. DECEMBAR:

VARDAR – RIBNICA              3:1 (18:20, 15:9, 15:10, 15:10)

VGSK – PARTIZAN                3:0 (15:5, 15:12, 15:9)

2. KOLO – 22. DECEMBAR:

VARDAR – PARTIZAN            3:1 (9:15, 16:14, 15:9, 15:7)

RIBNICA – VGSK                  3:0 (15:5, 15:8, 15:9)

3. KOLO – 23. DECEMBAR:

PARTIZAN – RIBNICA            3:2 (12:15, 8:15, 16:14, 16:14, 15:12)

VARDAR – VGSK                   3:0 (16:14, 15:5, 15:9)

TABELA:

1. VARDAR          3       3       0       9:2            6

2. RIBNICA         3       1       2       6:6            2

3. VGSK              3       1       2       3:6            2

4. PARTIZAN       3       1       2       4:8            2

VARDAR: ZORAN DOKUZOVSKI, MILE PETKOVSKI, ALEKSANDAR TASEVSKI, MILIVOJE MLADENOVIĆ, GORAN JANKOV, VLADIMIR BOGOEVSKI, MIŠO KOVAČEVIĆ, OLIVER ČOLAKOV, JOŠKO MILENKOVSKI, ŽIVKO TRPKOVSKI, ACO MITREVSKI, GORAN SRBINOVSKI. TRENER: TRIFUN TRIFUNOVSKI.

 

14. KUP JUGOSLAVIJE 1978.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (22 – 24. DECEMBAR):

1. KOLO – 22. DECEMBAR:

MLADOST MONTER – MODRIČA      3:1 (15:10, 13:15, 20:18, 15:5)

RIBNICA – VOJVODINA         3:2 (8:15, 9:15, 15:11, 15:10, 15:5)

2. KOLO – 23. DECEMBAR:

RIBNICA – MLADOST MONTER        3:1 (15:12, 7:15, 15:10, 15:10)

VOJVODINA – MODRIČA                3:1 (15:13, 15:13, 13:15, 15:6)

3. KOLO – 24. DECEMBAR:

RIBNICA – MODRIČA                     3:1 (15:2, 15:11, 12:15, 15:9)

MLADOST MONTER – VOJVODINA   3:0 (15:13, 16:14, 15:7)

TABELA:

1. RIBNICA                  3       3       0       9:4             6

2. MLADOST                3       2       1       7:4            4

3. VOJVODINA             3       1       2       5:7            2

4. MODRIČA                3       0       3       3:9            0

 

RIBNICA KRALJEVO: ALEKSANDAR BIĆANIN, LJUBOMIR KOVAČEVIĆ, ACA TERZIĆ, JOVAN BIĆANIN, MILOMIR PRODANOVIĆ, ZORAN FILIPOVIĆ, MILORAD KOVAČEVIĆ, GORDAN VILIMANOVIĆ, ZORAN MIKOVIĆ, TOMISLAV RADAKOVIĆ, ZORAN KOVAČEVIĆ, MILANKO STOJANOVIĆ. TRENER: DRAGAN NIKOLIĆ.

 

13. KUP JUGOSLAVIJE 1977/1978.

FINALNI TURNIR – ZAGREB (17 – 19. FEBRUAR):

1. KOLO – 17. FEBRUAR:

MLADOST MONTER – PARTIZAN     3:2 (15:5, 14:16, 9:15, 15:11, 15:13)

RIBNICA – VGSK                           3:1 (15:10, 5:15, 16:14, 15:10)

2. KOLO – 18. FEBRUAR:

MLADOST MONTER – RIBNICA       3:1 (11:15, 15:9, 15:4, 19:17)

PARTIZAN – VGSK                         3:1 (14:16, 15:4, 15:11, 15:8)

3. KOLO – 19. FEBRUAR:

MLADOST MONTER – VGSK            3:1 (15:10, 6:15, 15:10, 15:7)

PARTIZAN – RIBNICA                    3:0 (15:6, 15:12, 15:8)

TABELA:

1. MLADOST        3       3       0       9:4             6

2. PARTIZAN       3       2       1       8:4            4

3. RIBNICA         3       1       2       4:7            2

4. VGSK              3       0       3       3:9            0

 

MVP: KREŠIMIR DIVIŠ (MLADOST MONTER)

SMEČER: BOGDAN ŠILJEGOVIĆ (PARTIZAN)

 

MLADOST MONTER: KREŠIMIR DIVIŠ, DAVOR GREGUREK, LJUBOMIR TRAVICA, DUBRAVKO DRAŽIN, ANTUN MIKULIĆ, GORAN JANOŠEVIĆ, IVICA JELIĆ, DRAGUTIN ŠUKER, DUŠAN RADELJEVIĆ, VINKO DOBRIĆ, MLADEN KAŠIĆ. TRENER: VLADIMIR JANKOVIĆ.

 

12. KUP JUGOSLAVIJE 1976/1977.

FINALNI TURNIR – NOVI SAD (8. I 9. JANUAR):

8. JANUAR:

1. KOLO:

PARTIZAN – SPARTAK                   3:0 (15:8, 15:13, 15:9)

VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA      3:1 (8:15, 15:13, 15:4, 15:10)

2. KOLO:

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK 3:0 (16:14, 15:12, 15:2)

PARTIZAN – VOJVODINA       3:2 (15:5, 9:15, 0:15, 15:5, 17:15)

9. JANUAR:

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN        3:2 (7:15, 11:15, 15:11, 15:6, 15:3)

VOJVODINA – SPARTAK                 3:1 (15:5, 15:10, 9:15, 15:6)

TABELA:

1. VOJVODINA             3       2       1       8:5  4 (162:134) 1,209

2. PARTIZAN                3       2       1       8:5  4 (151:148) 1,020

3. CRVENA ZVEZDA      3       2       1       7:5  4

4. SPARTAK                 3       0       3       1:9  0

VOJVODINA: SLOBODAN GALEŠEV, DANILO BIJELIĆ, SIMO VIŠEKRUNA, DRAGAN NIŠIĆ, BRANISLAV TERZIN, MIHAL POTRAN, PREDRAG MAODUŠ, PREDRAG SUŠA, NIKOLA MARIĆ, SLAVKO BOGDAN. TRENER: DUŠKO VIŠEKRUNA.

 

XI KUP JUGOSLAVIJE 1975.

FINALE – BEOGRAD, 17. DECEMBAR:

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN        3:1 (15:10, 11:15, 15:9, 15:11)

CRVENA ZVEZDA: ALEKSANDAR BORIČIĆ, NIKOLA MATIJAŠEVIĆ, ŽIVOJIN VRAČARIĆ, SLOBODAN LOZANČIĆ, DRAGAN TOMASOVIĆ, BOJAN GAŠIĆ, MILORAD MILJKOVIĆ, LJUBOMIR ŽEŽELJ, MILOVAN SIMIĆ, MILUTIN ILIĆ. TRENER: PAVLE MURGANIĆ.

PARTIZAN: DUŠAN MARKOVIĆ, ZDRAVKO KULJIĆ, GORAN STOJIMIROVIĆ, NENAD GOLIJANIN, SLAVKO BALANDŽIĆ, RADOSLAV KARAKLAJIĆ, BRANISLAV MATIJAŠEVIĆ, GORAN ŠILJEGOVIĆ, ILIJA VUJOVIĆ, ZORAN KOVAČEVIĆ, MIODRAG STANIMIROVIĆ, DRAGAN BALANDŽIĆ. LAZAR GROZDANOVIĆ.

 

X KUP JUGOSLAVIJE 1974.

FINALE – SARAJEVO, 27. NOVEMBAR:

BOSNA – PARTIZAN              2:3 (15:11, 15:13, 5:15, 11:15, 11:15)

BOSNA: DUŠAN PAJKIĆ, NIKOLA JOGUNICA, SUAD DŽUDŽA, MIĆO JEKIĆ, SENAD BEGIĆ, SEAD TALIĆ, SENAID MUJ(K)ANOVIĆ, DRAGAN KLARIĆ, DRAGAN IVANOVIĆ, DRAŠKO STANIŠIĆ, LASLO LUKAČ. TRENER: DUŠAN VIŠEKRUNA.

PARTIZAN: ZDRAVKO KULJIĆ, IVAN GOGIĆ, ZORAN KOVAČEVIĆ, DUŠAN MARKOVIĆ, GORAN STOJMIROVIĆ, MATE PILJIĆ, DRAGAN BALANDŽIĆ, ILIJA VUJOVIĆ, RADOSLAV KARAKLAJIĆ, ZLATKO ŽIVANOVIĆ, BORKO PETROVIĆ, FERENC ADAMKO, BRANISLAV MATIJAŠEVIĆ. TRENER: MIROSLAV VORGIĆ.

 

IX KUP JUGOSLAVIJE 1973.

FINALE – BEOGRAD, 21. NOVEMBAR:

CRVENA ZVEZDA – GIK BANAT       3:2 (7:15, 14:16, 15:13, 15:12, 15:11)

CRVENA ZVEZDA: SINIŠA BAKAREC, ALEKSANDAR BORIČIĆ, VLADIMIR BOŠNJAK, ŽARKO ŠURLAN, BOJAN GAŠIĆ, LJUBOMIR ŽEŽELJ, MILOVAN SIMIĆ, NIKOLA MATIJAŠEVIĆ, BOGDAN SRETENOVIĆ, SLOBODAN JOVANOVIĆ, MILUTIN ILIĆ, SLOBODAN LOZANČIĆ, JAKUP ZATRIĆ. TRENER: LJUBOMIR STOJIĆ.

GIK BANAT: BRANKO BERAK, MIROSLAV ĆUK, MILORAD MIČIĆ, RADOMIR DURSUN, BRANISLAV VUČUREVIĆ, MILAN VIDAČIĆ, MILENKO ŠEGRT, MILORAD KIJAC, NEDELJKO IVANKOVIĆ, DRAGO RADINOVIĆ, MILOŠ GRBIĆ. TRENER: LAZAR GROZDANOVIĆ.

 

VIII KUP JUGOSLAVIJE 1972.

FINALE – BEOGRAD – 22. NOVEMBAR:

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN        3:2 (10:15, 16:18, 16:14, 15:10, 15:13)

CRVENA ZVEZDA: SINIŠA BAKAREC, VLADIMIR BOŠNJAK, ALEKSANDAR BORIČIĆ, NIKOLA MATIJAŠEVIĆ, VELIMIR LEKOVIĆ, LJUBOMIR ŽEŽELJ, BOJAN GAŠIĆ, MILOVAN SIMIĆ, BORIS PERUŠIĆ, MLADEN TOMIĆ, SINIŠA HNILIČKA, ŽARKO ŠURLAN. TRENER: LJUBOMIR STOJIĆ.

PARTIZAN: ZDRAVKO KULJIĆ, NENAD GOLIJANIN, ZORAN KOVAČEVIĆ, DUŠAN MARKOVIĆ, GORAN STOJIMIROVIĆ, MATE PILIĆ, DRAGAN BAŠIĆ, SVETA PETROVIĆ, MIODRAG STANIMIROVIĆ, DRAGAN BALANDŽIĆ, SLAVKO BALANDŽIĆ, MIRSAD ELEZOVIĆ. TRENER: DRAGOLJUB BABIĆ I MIROSLAV VORGIĆ.

 

VII KUP JUGOSLAVIJE 1971.

FINALE – BEOGRAD – 27. NOVEMBAR:

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA        3:1 (4:15, 15:7, 17:15, 15:5)

PARTIZAN: MIROSLAV VORGIĆ, NENAD GOLIJANIN, SVETA PETROVIĆ, ARPAD SEKER, MATE PILIĆ, PETAR PETROVIĆ, ZORAN KOVAČEVIĆ, RADOSLAV KARAKLAJIĆ, DRAGAN BAŠIĆ, NEBOJŠA VRZIĆ, SLAVKO BALANDŽIĆ. TRENER: DRAGOLJUB BABIĆ.

CRVENA ZVEZDA: BORIS PERUŠIĆ, ALEKSANDAR BORIČIĆ, MILOVAN SIMIĆ, LJUBOMIR ŽEŽELJ, BOJAN GAŠIĆ, DRAGOLJUB SIROTANOVIĆ, SLOBODAN JOVANOVIĆ, VLADIMIR BOŠNJAK, KOSTIĆ, RODŽER KOUEN, MILUTIN ILIĆ, BOGDAN SRETENOVIĆ. TRENER: DRAGOSLAV SIROTANOVIĆ.

 

VI KUP JUGOSLAVIJE 1963/1964.

FINALE – BEOGRAD, 19. APRIL:

PARTIZAN – JEDINSTVO        3:0 (15:9, 15:7, 15:6)

PARTIZAN: ZORAN ŽIVKOVIĆ, UROŠ RIBARIĆ, DRAGAN RAJAČIĆ, ZORAN PETROVIĆ, SRĐAN JERČIĆ, MATE PILJIĆ, DUŠAN MARKOVIĆ, PETAR STANIŠIĆ, SVETISLAV PETROVIĆ, MARKO PAVLOVIĆ, MIODRAG PARMAK, MIROSLAV VORGIĆ. TRENER: DRAGOLJUB BABIĆ.

JEDINSTVO BRČKO: KRUNO MALBAŠIĆ, JOSIP ĐURAKOVIĆ, SULEJMAN BAĆO DERVIŠEVIĆ, HAZIM CRNOGORČEVIĆ, ADEM DŽAFEROVIĆ, MLADEN ZONIĆ, NIKOLA MIKOVIĆ, DRAGO MARTINOVIĆ, SENAHID TREBINČEVIĆ. TRENER: MLADEN MAGLOV.

 

V KUP JUGOSLAVIJE 1962.

FINALNI TURNIR – BEOGRAD (30. NOVEMBAR – 1. DECEMBAR):

30. NOVEMBAR:

1. KOLO:

JUGOSLAVIJA – JEDINSTVO BRČKO                 3:0 (15:8, 15:8, 15:9)

MLADOST ZAGREB – PARTIZAN BEOGRAD                3:1 (15:10, 4:15, 15:8, 15:11)

2. KOLO:

JUGOSLAVIJA – MLADOST ZAGREB                           3:2 (15:12, 3:15, 15:7, 12:15, 15:12)

PARTIZAN BEOGRAD – JEDINSTVO BRČKO                3:2 (12:15, 15:5, 15:1, 8:15, 15:7)

1. DECEMBAR – 3. KOLO:

JUGOSLAVIJA – PARTIZAN BEOGRAD                       3:1 (8:15, 15:13, 15:9, 15:12)

MLADOST ZAGREB – JEDINSTVO BRČKO                   3:1 (15:12, 15:7, 11:15, 15:7)

TABELA:

1. JUGOSLAVIJA          3       3       0       9:3            6

2. MLADOST                3       2       1       8:5            4

3. PARTIZAN                3       1       2       5:8            2

4. JEDINSTVO              3       0       3       3:9            0

JUGOSLAVIJA: ZORAN PETROVIĆ, BRANKO DRAGANIĆ, HAMID GAČANIN, DRAGAN RAJAČIĆ, SRĐAN JERČIĆ, DRAGAN RADOŠEVIĆ, SVETISLAV PETROVIĆ, DRAGAN SLANKAMENAC, NIKOLA STEFANOV, DIMITAR CIJEV. TRENER: DRAGOSLAV SIROTANOVIĆ.

MLADOST: BORIS BAŽDAR, JOSIP TOMLJANOVIĆ, VLADIMIR JANKOVIĆ, STEVAN PALIŠAŠKI, ESAD ABDULI, MLADEN KOS, ALEKSANDAR PUCARIĆ, MIHAJLO PLAMENAC, MIROSLAV HORVAT, MLADEN HORVAT, IVICA TADIĆ. TRENER: BOJAN STRANIĆ.

 

IV KUP JUGOSLAVIJE 1961.

FINALNI TURNIR – SKOPLJE (28. – 30. NOVEMBAR):

FINALE – 30. NOVEMBAR:

JUGOSLAVIJA – MLADOST              3:1 (4:15, 15:8, 15:10, 16:14)

JUGOSLAVIJA: ZORAN PETROVIĆ, PETAR STANIŠIĆ, BRANKO LUŽANIN, SRĐAN JERČIĆ, BRANISLAV GVOZDENOVIĆ, DRAGUTIN UZELAC, BRANKO DRAGANIĆ, SRPKO PETROVIĆ, DIMITAR CIJEV, TODOR SAVIĆ. TRENER: DRAGOSLAV SIROTANOVIĆ.

MLADOST: GORDAN JANKOVIĆ, BORIS BAŽDAR, BRANKO MARTINOVIĆ, DRAGO MARTINOVIĆ, ZDENKO LUKMAN, ALEKSANDAR PUCARIĆ, ESAD ABDULI, VLADIMIR JANKOVIĆ, MIHAJLO PLAMENAC, MLADEN KOS. TRENER: BOJAN STRANIĆ.

 

III KUP JUGOSLAVIJE 1960/1961.

FINALE – BEOGRAD, 25. MAJ:

PARTIZAN – MLADOST          3:2 (15:11, 15:8, 11:15, 11:15, 15:11)

PARTIZAN: ĐORĐE MARKOVIĆ, DRAGOLJUB STOJIĆ, ZORAN ŽIVKOVIĆ, MIŠA STOJANOVIĆ, PETAR BOJIĆ, MARKO PAVLOVIĆ, LJUBOMIR STOJIĆ, MILAN MAKSIMOVIĆ, LJUBOMIR JOVANOVIĆ, MIROSLAV SLOBODJANINOV. TRENER: MIHAJLO MIKA MARKOVIĆ.

MLADOST ZAGREB: GORDAN JANKOVIĆ, VLADIMIR JANKOVIĆ, BRANKO MARTINOVIĆ, DRAGO MARTINOVIĆ, ESAD ABDULI, MIHAJLO PLAMENAC, ZDENKO LUKMAN, MLADEN KOS. TRENER: BOJAN STRANIĆ.

 

II KUP JUGOSLAVIJE 1959/1960.

FINALE – BEOGRAD, 25. MAJ:

CRVENA ZVEZDA – MLADOST         3:0 (15:10, 15:7, 15:11)

CRVENA ZVEZDA: SLOBODAN MILOSAVLJEVIĆ, BRANISLAV STEFANOVIĆ, ĐURIĆ, JOSIP KREŠIĆ, ĐURAĐ ŠKRBIĆ, MILAN ŠKRBIĆ, JOVAN SVETLIČIĆ, DRAGAN JANKOVIĆ, ZDENKO ŠPET, SINIŠA BAKAREC, PREDRAG TOPALOVIĆ. TRENER: BRATISLAV BATA MARKOVIĆ.

MLADOST: GORDAN JANKOVIĆ, VLADIMIR JANKOVIĆ, MLADEN KOS, DRAGO MARTINOVIĆ, BRANKO MARTINOVIĆ, ZDENKO LUKMAN, ALEKSANDAR TAUŠAN, SULEJMAN DERVIŠEVIĆ, ALEKSANDAR PUCARIĆ, MIHAJLO PLAMENAC, ESAD ABDULI. TRENER: BOJAN STRANIĆ.

 

I KUP JUGOSLAVIJE 1958/1959.

FINALE – BEOGRAD, 7. JUL:

JUGOSLAVIJA – MLADOST ZAGREB         3:1 (15:5, 15:7, 11:15, 15:6)

JUGOSLAVIJA: BRANKO LUŽANIN, STEVAN PALIŠAŠKI, HAMID GAČANIN, PETAR STANIŠIĆ, LJUBOMIR ILIĆ, DRAGUTIN UZELAC, DRAGAN STEPIĆ, BRANISLAV GVOZDENOVIĆ, ZORAN PETROVIĆ. TRENER: DRAGOSLAV SIROTANOVIĆ.

MLADOST: DRAGO MARTINOVIĆ, BORIS BAŽDAR, ESAD ABDULI, GORDAN JANKOVIĆ, BRANKO STANIŠIĆ, ALEKSANDAR PUCARIĆ, ZDENKO LUKMAN, MILJENKO LAZIĆ. TRENER: BOJAN STRANIĆ.

 

ZIMSKI KUP 1950.

FINALNI TURNIR – BEOGRAD:

FINALE – 2. APRIL:

PARTIZAN – BEOGRAD          3:0 (15:11, 15:7, 15:4)

PARTIZAN: MIHAJLO MARKOVIĆ, ZLATKO KOVAČEVIĆ, STEVAN RAJIĆ, DANILO SOLDATOVIĆ, SAVA DEDIJER, DRAGOMIR POPOVIĆ, JOVAN JANKOVIĆ, IVAN TRINAJSTIĆ, BALJAK.

BEOGRAD: ANTIĆ, ILIĆ, SIROTANOVIĆ, DAMJANOVIĆ, POPOVIĆ, ALEKSANDAR GVOZDIĆ, ADAMOVIĆ, BANKOVIĆ.

 

SENIORI – POBEDNICI KUPA:

2021/2022:                 PARTIZAN SOKERBET

2020/2021:                 RIBNICA, KRALJEVO

2019/2020:                 VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD

2018/2019:                 CRVENA ZVEZDA

2017/2018:                 NOVI PAZAR

2016/2017:                 NOVI PAZAR

2015/2016:                 CRVENA ZVEZDA

2014/2015:                 VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD

2013/2014:                 CRVENA ZVEZDA

2012/2013:                 CRVENA ZVEZDA

2011/2012:                 VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD

2010/2011:                 CRVENA ZVEZDA

2009/2010:                 NIS VOJVODINA, NOVI SAD

2008/2009:                 CRVENA ZVEZDA

2007/2008:                 RADNIČKI KOMBANK, KRAGUJEVAC

2006/2007:                 VOJVODINA NOVOLIN, NOVI SAD

2005:                          VOJVODINA NOVOLIN, NOVI SAD

2004:                          VOJVODINA NOVOLIN, NOVI SAD

2003:                          VOJVODINA NOVOLIN, NOVI SAD

2002:                          BUDVANSKA RIVIJERA, BUDVA

2001:                          BUDVANSKA RIVIJERA, BUDVA

2000:                          BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA, PODGORICA

1999:                          CRVENA ZVEZDA GALAX

1998:                          VOJVODINA NIS RNS, NOVI SAD

1997:                          CRVENA ZVEZDA

1996:                          VOJVODINA NIS RNS, NOVI SAD

1995:                          VOJVODINA NIS RNS, NOVI SAD

1994:                          VOJVODINA UNION INTERNACIONAL, NOVI SAD

1993:                          CRVENA ZVEZDA

1992:                          VOJVODINA HOLDING Š, NOVI SAD

1991:                          CRVENA ZVEZDA

1990:                          PARTIZAN

1989:                          PARTIZAN

1988:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1987:                          VOJVODINA, NOVI SAD

1986:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1985:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1984:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1983:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1982:                          BOSNA, SARAJEVO

1981:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1980:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1979:                          VARDAR, SKOPLJE

1978:                          RIBNICA, KRALJEVO

1977/1978:                 MLADOST MONTER, ZAGREB

1976/1977:                 VOJVODINA, NOVI SAD

1975:                          CRVENA ZVEZDA

1974:                          PARTIZAN

1973:                          CRVENA ZVEZDA

1972:                          CRVENA ZVEZDA

1971:                          PARTIZAN

1963/1964:                 PARTIZAN

1962:                          JUGOSLAVIJA, BEOGRAD

1961:                          JUGOSLAVIJA, BEOGRAD

1960/1961:                 PARTIZAN

1959/1960:                 CRVENA ZVEZDA

1958/1959:                 JUGOSLAVIJA, BEOGRAD

ZIMSKI KUP 1950:       PARTIZAN

 

SENIORI – POBEDNICI KUPA – BROJ TITULA:

VOJVODINA, NOVI SAD                                            15

CRVENA ZVEZDA                                                    14

PARTIZAN                                                                 8

MLADOST, ZAGREB                                                  8

JUGOSLAVIJA, BEOGRAD                                           3

NOVI PAZAR                                                             2

BUDVANSKA RIVIJERA, BUDVA                                   2

RIBNICA, KRALJEVO                                                  2

RADNIČKI KOMBANK, KRAGUJEVAC                           1

VARDAR, SKOPLJE                                                     1

BOSNA, SARAJEVO                                                    1

BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA, PODGORICA         1

 

ks2

  • februar 21, 2023
  • 944
Објављено у Kup Srbije
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga