Serbian flagcirilicalatinica

Kadetkinje

Kadetkinje Srbije u Osijeku prvo protiv Japana

KADETKINJE – XVIII SP 2023.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 19 godina, rođene 2005. i mlađe) odigraće prvi meč u D grupi XVIII SP 2023. u Osijeku, u Hrvatskoj, protiv Japana 1. avgusta od 18.00 časova. Srbija će u 2. kolu D grupe, 2. avugsta igrati protiv Meksika (18.00), a u 3. kolu, 3. avgusta, protiv Poljske (18.00). Posle slobodnog dana, Srbija je će u 4. kolu, 5. avgusta, igrati protiv Koreje (18.00), a u poslednjem, 5. kolu, 6. avgusta, protiv SAD od 18.00 časova.

 

XVIII SP 2023. u konkurenciji kadetkinja (do 19 godina, rođene 2005. i mlađe) odigraće se od 1. do 11. avgusta u Osijeku u Hrvatskoj i u Segedinu u Mađarskoj.

 

kes2

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će preostale selekcije igrati u razigravanju za plasman od 17. do 24. mesta.

U B grupi u Osijeku igraće Hrvatska, Turska, Dominikanska Republika, Portoriko, Nigerija i Nemačka.

U A grupi u Segedinu igraće Mađarska, Argentina, Egipat, Kamerun, Kina i Čile, a u C grupi, takođe u Segedinu, igraće Italija, Brazil, Tajland, Peru, Kanada i Bugarska.

 

KADETKINJE – XVIII SP 2023. – OSIJEK, HRVATSKA I SEGEDIN, MAĐARSKA (1 – 11. AVGUST):

D GRUPA – OSIJEK:

1. KOLO – UTORAK, 1. AVGUST:

SRBIJA – JAPAN          18.00

SAD – KOREJA            15.00

POLJSKA – MEKSIKO    21.00

 

2. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

SRBIJA – MEKSIKO      18.00

SAD – JAPAN               15.00

POLJSKA – KOREJA      21.00

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA      18.00

SAD – MEKSIKO          15.00

JAPAN – KOREJA         21.00

 

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

SRBIJA – KOREJA        18.00

JAPAN – MEKSIKO       15.00

SAD – POLJSKA            21.00

 

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

SRBIJA – SAD             18.00

KOREJA – MEKSIKO     15.00

POLJSKA – JAPAN        21.00

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će preostale selekcije igrati u razigravanju za plasman od 17. do 24. mesta.

 

B GRUPA – OSIJEK:

1. KOLO – UTORAK, 1. AVGUST:

TURSKA – NIGERIJA          15.00

HRVATSKA – NEMAČKA      18.00

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – PORTORIKO     21.00

2. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

TURSKA – PORTORIKO      15.00

HRVATSKA – NIGERIJA      18.00

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – NEMAČKA     21.00

3. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 15.00

HRVATSKA – PORTORIKO   18.00

NEMAČKA – NIGERIJA       21.00

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

PORTORIKO – NIGERIJA     15.00

HRVATSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     18.00

TURSKA – NEMAČKA         21.00

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – NIGERIJA     15.00

NEMAČKA – PORTORIKO    18.00

TURSKA – HRVATSKA        21.00

 

A GRUPA – SEGEDIN:

1. KOLO – UTORAK, 1. AVGUST:

KINA – ARGENTINA      15.00

MAĐARSKA – ČILE       18.00

EGIPAT – KAMERUN     21.00

2. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

EGIPAT – ČILE                  15.00

KINA – MAĐARSKA            18.00

ARGENTINA – KAMERUN    21.00

3. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

KINA – ČILE                     15.00

MAĐARSKA – KAMERUN     18.00

ARGENTINA – EGIPAT       21.00

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

ARGENTINA – ČILE      15.00

MAĐARSKA – EGIPAT   18.00

KINA – KAMERUN        21.00

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

KINA – EGIPAT                 15.00

ČILE – KAMERUN               18.00

MAĐARSKA – ARGENTINA  21.00

 

C GRUPA – SEGEDIN:

1. KOLO – UTORAK, 1. AVGUST:

ITALIJA – BUGARSKA   15.05

BRAZIL – KANADA       18.05

TAJLAND – PERU         21.05.

2. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

ITALIJA – KANADA      15.05

BRAZIL – PERU            18.05

BUGARSKA – TAJLAND 21.05

3. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

ITALIJA – PERU           15.05

BRAZIL – TAJLAND      18.05

BUGARSKA – KANADA  21.05

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

ITALIJA – TAJLAND      15.05

BRAZIL – BUGARSKA   18.05

PERU – KANADA          21.05

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

ITALIJA – BRAZIL        15.05

TAJLAND – KANADA     18.05

BUGARSKA – PERU      21.05

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će preostale selekcije igrati u razigravanju za plasman od 17. do 24. mesta.

 

PONEDELJAK, 7. AVGUST:

OSMINA FINALA:

OSIJEK:

B 1 – D 4         12.00

D 1 – B 4         15.00

B 2 – D 3         18.00

D 2 – B 3         21.00

 

SEGEDIN:

A 1 – C 4         12.05.

C 1 – A 4         15.05

A 2 – C 3         18.05

C 2 – A 3         21.05

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. DO 24. MESTA:

OSIJEK:

B 5 – D 6         17.00

D 5 – B 6         20.00

 

SEGEDIN:

A 5 – C 6         17.05

C 5 – A 6         20.05

 

SREDA, 9. AVGUST:

OSIJEK:

ČETVRTFINALE:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. DO 20. MESTA:

 

SEGEDIN:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 21. DO 24. MESTA:

 

ČETVRTAK, 10. AVGUST:

OSIJEK:

POLUFINALE:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

MEČ ZA 17. MESTO:

MEČ ZA 19. MESTO:

 

SEGEDIN:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

MEČ ZA 21. MESTO:

MEČ ZA 23. MESTO:

 

PETAK, 11. AVGUST:

OSIJEK:

FINALE:

MEČ ZA 3. MESTO:

MEČ ZA 5. MESTO:

MEČ ZA 7. MESTO:

 

SEGEDIN:

MEČ ZA 9. MESTO:

MEČ ZA 11. MESTO:

MEČ ZA 13. MESTO:

MEČ ZA 15. MESTO:

 

Kadetkinje Srbije (Srbije i Crne Gore) igrale su osam puta na do sada odigranih XVII SP. Na svom prvom učešću u Poljskoj 2003. godine zauzeto je deveto mesto. U Meksiku 2007, Srbija je bila četvrta, 2009. u Tajlandu kadetkinje Srbije su zauzele drugo mesto i osvojile srebrnu medalju, a 2011. u Turskoj su zauzele treće mesto i osvojile bronzanu medalju. Na SP 2013. odigranom u Tajlandu, kadetkinje Srbije su zauzele šesto mesto, na SP 2015. u Peruu peto mesto, na SP 2017. u Argentini 13. mesto, a na SP 2021. u Meksiku 4. mesto. Na osam odigranih šampionata odigrale su 60 utakmice i ostvarile 41 pobedu, uz 19 poraza i set količnik 141:67, odnosno 66,66 odsto pobeda.

 

XI SP 2009. – NAKONRAČASIMA, TAJLAND (03. – 12. JUL) – 2. MESTO, SREBRNA MEDALJA:

SRBIJA: SARA KLISURA, IVANA MRDAK, JELENA MEDAREVIĆ, ANTONINA PILIPOVIĆ, MAJA SAVIĆ, IVANA LUKOVIĆ, MARIJA MIHAJLOVIĆ, LJILJANA RANKOVIĆ, DANICA RADENKOVIĆ, ALEKSANDRA JOCIĆ, ANA BJELICA, JOVANA STEVANOVIĆ. TRENERI: MARIJANA MIROSAVLJEVIĆ I MILAN GRŠIĆ.

 

XII SP 2011. – ANKARA, TURSKA (12. – 21. AVGUST) – 3. MESTO, BRONZANA MEDALJA:

SRBIJA: MINA POPOVIĆ, NADA MITROVIĆ, JELENA LAZIĆ, KATARINA ČANAK, MAJA SIMIĆ, NEVENA DŽAMIĆ, MILICA KUBURA, NATAŠA ČIKIRIZ, NIKOLINA LUKIĆ, BJANKA BUŠA, SLAĐANA MIRKOVIĆ, ALEKSANDRA STEPANOVIĆ. TRENERI: MILAN GRŠIĆ I DEJAN STOJKOVIĆ.

 

  • jul 11, 2023
  • 479
Објављено у Kadetkinje
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji

    BVA – XXV KONGRES

    Đula Mešter, predsednik OSS, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS i Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS i član Tehničke komisije BVA, predstavljali su Odbojkaški savez Srbije na jubilarnom, XXV Kongresu Balkanske odbojkaške asocijacije, koji je danas održan u Milenijum Sofija Grand hotelu u Sofiji, u Bugarskoj.

  • Kadetkinje sa Holandijom, Češkom i Severnom Makedonijom u Rumi Kadetkinje sa Holandijom, Češkom i Severnom Makedonijom u Rumi

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) biće domaćin II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Rumi, gde će od 11. do 13. aprila ugostiti Holandiju, Češku i Severnu Makedoniju, saopštio je danas CEV.

  • Kadetkinje čekaju april i II rundu kvalifikacija za EP Kadetkinje čekaju april i II rundu kvalifikacija za EP

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18, 2007. i mlađe) nije uspela da se plasira u finale Zonske, I runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Sofiji, pa će plasman na prvenstvo Evrope pokušati da ostvarili u aprilu u okviru II runde kvalifikacija. Bugarska je danas u Sofiji, u prvom polufinalu, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:12, 25:15 i 25:19, posle 64 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga