Serbian flagcirilicalatinica

Kadeti

Poznati svi učesnici EP za kadete – žreb u četvrtak (11.00) u Luksemburgu

KADETI – XVI EP 2024.

Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, saopštila je da će se žreb za XVI EP 2024. u konkurenciji kadeta (do 18, 2007. i mlađi) obaviti u četvrtak, 18. aprila u 11.00 časova u prostorijama CEV u Luksembrugu. Po završetku turnira II runde kvalifikacija poznati su svi učesnici EP.

 

XVI EP 2024. u konkurenciji kadeta odigraće se u Sofiji i Plovdivu u Bugarskoj od 10. do 21. jula 2024.

Plasman na EP ostvarili su Bugarska (domaćin prvenstva), Rumunija, Finska, Slovenija, Poljska, Francuska, Italija, Turska, Španija, Portugalija, Češka, Grčka, Austrija, Ukrajina, Belgija i Estonija.

Plasman na EP iz II runde kvalifikacija izborile su po 2 selekcije iz svih 5 grupa.

 

KADETI – XVI EP 2024. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (11 – 14. APRIL):

A GRUPA – POLIKORO, ITALIJA (12 – 14. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 12. APRIL:

GRČKA – IZRAEL         3:1 (25:22, 16:25, 25:21, 25:13)

ITALIJA – SEVERNA MAKEDONIJA        3:0 (25:11, 25:12, 25:12)

2. KOLO – SUBOTA, 13. APRIL:

IZRAEL – SEVERNA MAKEDONIJA        3:0 (25:19, 25:14, 25:17)

ITALIJA – GRČKA         3:0 (25:22, 25:17, 25:20)

3. KOLO – NEDELJA, 14. APRIL:

GRČKA – SEVERNA MAKEDONIJA        3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:20)

ITALIJA – IZRAEL        3:0 (25:16, 25:13, 25:18)

TABELA:

1. ITA        3    3    0    9:0      9

2. GRE       3    2    1    6:5      6

3. ISR        3    1    2    4:6      3

4. MKD      3    0    3    1:9      0

 

B GRUPA – RIGA, LETONIJA (12 – 14. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 12. APRIL:

AUSTRIJA – MAĐARSKA          3:0 (25:21, 25:11, 25:17)

TURSKA – LETONIJA    3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 13. APRIL:

TURSKA – MAĐARSKA  3:1 (25:11, 19:25, 25:11, 25:15)

AUSTRIJA – LETONIJA  3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 27:25)

3. KOLO – NEDELJA, 14. APRIL:

TURSKA – AUSTRIJA    3:0 (25:18, 25:21, 25:7)

LETONIJA – MAĐARSKA          3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:15)

TABELA:

1. TUR       3    3    0    9:1      9

2. AUT       3    2    1    6:4      6

3. LAT       3    1    2    4:7      3

4. HUN       3    0    3    2:9      0

 

C GRUPA – DUMBRIJA (LA KORUNJA), ŠPANIJA (12 – 14. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 12. APRIL:

UKRAJINA – NEMAČKA 3:1 (20:25, 25:22, 25:20, 25:22)

ŠPANIJA – HOLANDIJA 3:0 (25:11, 25:15, 25:19)

2. KOLO – SUBOTA, 13. APRIL:

UKRAJINA – HOLANDIJA         3:0 (25:17, 25:17, 25:21)

ŠPANIJA – NEMAČKA    3:0 (25:22, 28:26, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 14. APRIL:

NEMAČKA – HOLANDIJA          3:1 (27:25, 25:14, 22:25, 25:20)

ŠPANIJA – UKRAJINA   3:0 (26:24, 25:20, 25:20)

TABELA:

1. ESP       3    3    0    9:0      9

2. UKR       3    2    1    6:4      6

3. GER       3    1    2    4:7      3

4. NED       3    0    3    1:9      0

 

D GRUPA – BIBINJE (ZADAR), HRVATSKA (12 – 14. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 12. APRIL:

PORTUGALIJA – NORVEŠKA      3:0 (25:21, 26:24, 27:25)

BELGIJA – HRVATSKA  3:0 (25:19, 25:19, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 13. APRIL:

PORTUGALIJA – BELGIJ A         3:0 (25:19, 25:22, 25:21)

HRVATSKA – NORVEŠKA         3:0 (25:13, 25:13, 25:21)

3. KOLO – NEDELJA, 14. APRIL:

BELGIJA – NORVEŠKA  3:1 (25:19, 25:22, 22:25, 25:13)

PORTUGALIJA – HRVATSKA      3:0 (25:16, 25:13, 25:23)

TABELA:

1. POR       3    3    0    9:0      9

2. BEL       3    2    1    6:4      6

3. CRO       3    1    2    3:6      3

4. NOR       3    0    3    1:9      0

 

E GRUPA – ĐAKOVICA, TZV. KOSOVO (11 – 13. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 11. APRIL:

ČEŠKA – ESTONIJA      3:0 (25:21, 25:21, 25:10)

DANSKA – TZV. KOSOVO        3:0 (25:16, 25:16, 25:12)

2. KOLO – PETAK, 12. APRIL:

ČEŠKA – DANSKA        3:0 (25:22, 25:17, 25:14)

ESTONIJA – TZV. KOSOVO      3:0 (25:18, 25:18, 25:19)

3. KOLO – SUBOTA, 13. APRIL:

ESTONIJA – DANSKA    3:1 (25:16, 24:26, 25:19, 25:13)

ČEŠKA – TZV. KOSOVO 3:0 (25:11, 25:17, 25:16)

TABELA:

1. CZE             3    3    0    9:0      9

2. EST             3    2    1    6:4      6

3. DEN            3    1    2    4:6      3

4. TZV. KOS     3    0    3    0:9      0

 

Plasman na EP iz II runde kvalifikacija izborile su po 2 selekcije iz svih 5 grupa.

XVI EP 2024. u konkurenciji kadeta odigraće se u Sofiji i Plovdivu u Bugarskoj od 10. do 21. jula 2024. Na EP će igrati odbojkaši rođeni 2007. i mlađi.

Na prvenstvu Evrope će igrati 16 reprezentacija podeljenih u dve grupe sa po 8 selekcija. Igraće se po jednokružnom bod sistemu, a plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije.

 

kep

  • april 16, 2024
  • 187
Објављено у Kadeti
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Mlađe seniorke Srbije (do 22 godine, igračice rođene 2003. i mlađe), aktuelne vicešampionke Evrope, igraće u B grupi II EP 2024. sa Poljskom, Portugalijom i Češkom. Srbija će prvi meč u Kopertinu, nadomak Lećea, odigrati u ponedeljak, 1. jula protiv Poljske od 18.00 časova. Mlađe seniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 2. jula igrati protiv Portugalije od 21.00 čas, a u poslednjem, 3. kolu, u sredu, 3. jula protiv Češke od 18.00 časova.

  • Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) odigraće prvu utakmicu na XXIX EP 2024. u B grupi u Dablinu protiv Ukrajine u ponedeljak, 5. avgusta od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 6. avgusta igrati protiv Poljske od 15.30 časova po našem vremenu, a u 3. kolu B grupe, u sredu, 7. avgusta protiv Italije od 20.30 časova po našem vremenu. Posle prvog slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu, u petak, 9. avgusta igrati protiv Portugalije od 18.00 časova po našem vremenu, a u 5. kolu, u subotu, 10. avgusta protiv Finske od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će posle drugog slobodnog dana u 6. kolu, u ponedeljak, 12. avgusta igrati protiv Irske od 18.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 7. kolu u utorak, 13. avgusta protiv Češke od 15.30 časova po našem vremenu.

  • Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Muška juniorska reprezentacija Srbije (do 20, 2005. i mlađi) odigraće prvi meč u A grupi XXIX EP 2024. u Vrnjačkoj Banji protiv Letonije u utorak, 27. avgusta od 17.30 časova. Juniori Srbije će u 2. kolu, u sredu, 28. avgusta igrati protiv Francuske (17.30), a u 3. kolu u četvrtak, 29. avgusta protiv Austrije (17.30). Posle prvog slobodnog dana (30. avgust), Srbija će u 4. kolu A grupe u subotu, 31. avgusta igrati protiv Ukrajine (17.30), a u 5. kolu, u nedelju, 1. septembra protiv Poljske (17.30). Nakon drugog slobodnog dana (2. septembar), Srbija će u 6. kolu, u utorak, 3. septembra igrati protiv Finske (17.30), a u poslednjem, 6. kolu A grupe, u sredu, 4. septembra protiv Turske (17.30).

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga