Serbian flagcirilicalatinica

Kadeti

Kadeti Srbije u sredu uveče putuju u Tbilisi

KADETI – XV EP 2022.

Muška kadetska reprezentacija Srbije (igrači do 18 godina, 2005. i mlađi) sutra uveče (sreda, 6. jul) putuje u Tbilisi preko Istanbula, gde će igrati na XV EP 2022. u A grupi sa Gruzijom, Češkom, Belgijom, Francuskom i Finskom. Boško Mačužić, prvi trener kadeta Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati na prvenstvu Evrope.

Na spisku su:

TEHNIČARI: MATIJA MILANOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I DANILO VESELIĆ (ŽELEZNIČAR, BEOGRAD).

KOREKTORI: LUKA STANKOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), I NIKOLA STANOJEVIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC).

LIBERA: VUK NEDIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I VLADIMIR CAKOVIĆ (CRVENA ZVEZDA).

BLOKERI: PETAR ALEKSIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), JOVAN KRNJAJIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), PETAR PUAČA (PARTIZAN) I ANDREJ ALEKSIĆ (VOJVODINA NS SEME).

PRIMAČI: IGNJAT DOPUĐ (PARTIZAN), NIKOLA BRBORIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), LUKA STEPANOVIĆ (CRVENA ZVEZDA) I ALEKSA STAROVIĆ (CRVENA ZVEZDA).

bki

Muška kadetska reprezentacija Srbije (igrači do 18 godina, 2005. i mlađi) će u 1. kolu, u subotu 9. jula igrati protiv Češke od 13.00 časova po našem vremenu. U 2. kolu, u nedelju, 10. jula, kadeti Srbije će igrati protiv Belgije od 18.00 časova, a u 3. kolu, u ponedeljak, 11. jula, protiv Gruzije od 15.30 časova po našem vremenu. Nakon slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu, u sredu, 13. jula igrati protiv Francuska od 13.00 časova, a u poslednjem, 5. kolu, u četvrtak, 14. jula protiv Finske od 15.30 časova po našem vremenu.

Plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije, dok će 3. i 4. reprezentacije iz obe grupe igrati u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta.

U B grupi igraće Italija, Nemačka, Bugarska, Poljska, Grčka i Slovenija.

XV EP 2022. u konkurenciji kadeta odigraće se u Tbilisiju, u Gruziji, od 9. do 17. jula 2022.

Na EP će igrati odbojkaši rođeni 2005. i mlađi.

Na EP u Gruziji će suditi međunarodne sudije: Svetlana Zotović iz Srbije, Ilija Penkov iz Bugarske, Vjačeslav Prozorov iz Moldavije, Frenki Tanti iz Malte, Glorija Souto Himenes iz Španije, Elen Mari Burhajm iz Norveške, Sebastijan Vidlarž iz Velike Britanije, Nikolaos Fragkakis iz Grčke, Narek Širinjan iz Jermenije, Mihail Gunijava iz Gruzije, Isak Fluris iz Kipra i Bartlomjej Adamčik iz Poljske.

 

KADETI – XV EP 2022. – TBILISI, GRUZIJA (9 – 17. JUL):

A GRUPA – NOVA ODBOJKAŠKA ARENA (800 MESTA):

1. KOLO – SUBOTA, 9. JUL:

SRBIJA – ČEŠKA         15.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 13.00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU

FRANCUSKA – GRUZIJA      17.30 (15.30)

BELGIJA – FINSKA       20.00 (18.00)

 

2. KOLO – NEDELJA, 10. JUL:

SRBIJA – BELGIJA       20.00 (18.00)

ČEŠKA – FRANCUSKA   15.00 (13.00)

FINSKA – GRUZIJA      17.30 (15.30)

 

3. KOLO – PONEDELJAK, 11. JUL:

SRBIJA – GRUZIJA      17.30 (15.30)

FRANCUSKA – FINSKA  15.00 (13.00)

BELGIJA – ČEŠKA        20.00 (18.00)

 

4. KOLO – SREDA, 13. JUL:

SRBIJA – FRANCUSKA  15.00 (13.00)

BELGIJA – GRUZIJA          17.30 (15.30)

ČEŠKA – FINSKA         20.00 (18.00)

 

5. KOLO – ČETVRTAK, 14. JUL:

SRBIJA – FINSKA        17.30 (15.30)

FRANCUSKA – BELGIJA 15.00 (13.00)

ČEŠKA – GRUZIJA       20.00 (18.00)

 

B GRUPA – DVORANA TBILISI (10 000 MESTA):

1. KOLO – SUBOTA, 9. JUL:

NEMAČKA – ITALIJA          15.00 (13.00)

POLJSKA – GRČKA            17.30 (15.30)

SLOVENIJA – BUGARSKA    20.00 (18.00)

 

2. KOLO – NEDELJA, 10. JUL:

ITALIJA – GRČKA             15.00 (13.00)

BUGARSKA – POLJSKA      17.30 (15.30)

SLOVENIJA – NEMAČKA      20.00 (18.00)

 

3. KOLO – PONEDELJAK, 11. JUL:

GRČKA – BUGARSKA         15.00 (13.00)

POLJSKA – NEMAČKA        17.30 (15.30)

SLOVENIJA – ITALIJA        20.00 (18.00)

 

4. KOLO – SREDA, 13. JUL:

NEMAČKA – GRČKA      15.00 (13.00)

SLOVENIJA – POLJSKA 17.30 (15.30)

ITALIJA – BUGARSKA   20.00 (18.00)

 

5. KOLO – ČETVRTAK, 14. JUL:

GRČKA – SLOVENIJA         15.00 (13.00)

BUGARSKA – NEMAČKA      17.30 (15.30)

POLJSKA – ITALIJA            20.00 (18.00)

 

SUBOTA, 16. JUL – DVORANA TBILISI:

POLUFINALE:

A 1 – B 2         16.00 (14.00)

B 1 – A 2         18.30 (16.30)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

A 3 – B 4         11.00 (9.00)

B 3 – A 4         13.30 (11.30)

 

NEDELJA, 17. JUL – DVORANA TBILISI:

FINALE:                           18.30 (16.30)

MEČ ZA TREĆE MESTO:      16.00 (14.00)

MEČ ZA PETO MESTO:       13.30 (11.30)

MEČ ZA SEDMO MESTO:    11.00 (9.00)

 

XVII Evropski olimpijski festival mladih (EYOF) 2023. odigraće se od 23. do 29. jula u Mariboru, u Sloveniji. Plasman će izboriti 7 najuspešnijih reprezentacija sa EP 2022. i Slovenija, organizator.

FIVB je doneo odluku da, počevši od 2023, na SP u kadetskoj konkurenciji pravo igranja imaju odbojkašice i odbojkaši rođeni 1. januara 2005. i mlađi.

Iz Evrope (CEV) će na XVIII SP 2003. u kadetskoj konkurenciji igrati 6 najuspešnijih reprezentacija sa XV EP 2022. u obe konkurencije. Na XVIII SP 2023. u obe konkurencije će igrati po 20 selekcija.

kie

  • jul 5, 2022
  • 1523
Објављено у Kadeti
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Kadetkinje u Blažu sa Rumunijom, Italijom, Slovenijom, Holandijom, Hrvatskom, Belgijom i Španijom Kadetkinje u Blažu sa Rumunijom, Italijom, Slovenijom, Holandijom, Hrvatskom, Belgijom i Španijom

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) igraće u A grupi XVI EP 2024. u Blažu sa Rumunijom, Italijom, Slovenijom, Holandijom, Hrvatskom, Belgijom i Španijom, odlučeno je danas žrebom u prostorijama CEV u Luksemburgu. U B grupi u Heraklionu igraće Grčka, Turska, Poljska, Bugarska, Nemačka, Mađarska, Finska i Litvanija.

  • Određeni sastavi grupa na EP za kadete Određeni sastavi grupa na EP za kadete

    KADETI – XVI EP 2024.

    U prostorijama CEV u Luksembrugu danas je obavljen žreb za XVI EP 2024. u konkurenciji kadeta (do 18, 2007. i mlađi), koje će se odigrati u Sofiji i Plovdivu u Bugarskoj od 10. do 21. jula 2024.

  • Srbija druga najbolja drugoplasirana selekcija – žreb u petak (11.00) u Luksembrugu Srbija druga najbolja drugoplasirana selekcija – žreb u petak (11.00) u Luksembrugu

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) zauzela je drugo mesto u B grupi II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Vrnjačkoj Banji i kao druga najbolja drugoplasirana selekcija izborila plasman na EP. Žreb za prvenstvo Evrope održaće se u petak, 19. aprila u 11.00 časova u prostorijama CEV u Luksemburgu.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga